Pokazatelji · Komunalije i putevi
Domaćinstva na vodovodu
Najviše: Vladimirci (99,6 %). Najmanje: Merošina (10,8 %). Prosek: 79,6 %.
Zvanično 2024. Osvežava se: godišnje. Licenca: CC BY 4.0. Izvor: RZS, Opštine i regioni 2025. Priključena domaćinstva prema popisu 2022. Neki redovi godišnjaka važe za više mesta, pa je vrednost zajednička.
Prikaži na mapi i listiPreuzmi CSV
10,8–64,464,8–81,581,9–90,190,4–95,995,9–99,6%Kosovo i Metohija, bez podataka
| Red | Mesto | Region | Vrednost | Traka |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Vladimirci | Mačvanski region | 99,6 % | |
| 2. | Požarevac | Braničevski region | 99,5 % | |
| 3. | Knjaževac | Zaječarski region | 99,5 % | |
| 4. | Kladovo | Borski region | 99,1 % | |
| 5. | Niš | Nišavski region | 98,9 % | |
| 6. | Bačka Topola | Severnobački region | 98,7 % | |
| 7. | Vračar | Grad Beograd | 98,1 % | |
| 8. | Zvezdara | Grad Beograd | 98,1 % | |
| 9. | Savski venac | Grad Beograd | 98,1 % | |
| 10. | Stari grad | Grad Beograd | 98,1 % | |
| 11. | Novi Beograd | Grad Beograd | 98,1 % | |
| 12. | Voždovac | Grad Beograd | 98,1 % | |
| 13. | Zemun | Grad Beograd | 98,1 % | |
| 14. | Čukarica | Grad Beograd | 98,1 % | |
| 15. | Surčin | Grad Beograd | 98,1 % | |
| 16. | Rakovica | Grad Beograd | 98,1 % | |
| 17. | Palilula (Beograd) | Grad Beograd | 98,1 % | |
| 18. | Grocka | Grad Beograd | 98,1 % | |
| 19. | Barajevo | Grad Beograd | 98,1 % | |
| 20. | Subotica | Severnobački region | 97,8 % | |
| 21. | Opovo | Južnobanatski region | 97,5 % | |
| 22. | Novi Sad | Južnobački region | 97,4 % | |
| 23. | Sremski Karlovci | Južnobački region | 97,4 % | |
| 24. | Babušnica | Pirotski region | 97,4 % | |
| 25. | Kikinda | Severnobanatski region | 96,7 % | |
| 26. | Alibunar | Južnobanatski region | 96,6 % | |
| 27. | Pančevo | Južnobanatski region | 96,5 % | |
| 28. | Temerin | Južnobački region | 96,5 % | |
| 29. | Sombor | Zapadnobački region | 96,5 % | |
| 30. | Zrenjanin | Srednjobanatski region | 96,2 % | |
| 31. | Dimitrovgrad | Pirotski region | 96,2 % | |
| 32. | Valjevo | Kolubarski region | 95,9 % | |
| 33. | Žagubica | Braničevski region | 95,9 % | |
| 34. | Majdanpek | Borski region | 95,9 % | |
| 35. | Vršac | Južnobanatski region | 95,8 % | |
| 36. | Plandište | Južnobanatski region | 95,6 % | |
| 37. | Užice | Zlatiborski region | 95,4 % | |
| 38. | Žabalj | Južnobački region | 95,4 % | |
| 39. | Kovačica | Južnobanatski region | 95,3 % | |
| 40. | Sjenica | Zlatiborski region | 95,3 % | |
| 41. | Bački Petrovac | Južnobački region | 95,2 % | |
| 42. | Bujanovac | Pčinjski region | 95,2 % | |
| 43. | Svilajnac | Pomoravski region | 95,1 % | |
| 44. | Novi Kneževac | Severnobanatski region | 94,9 % | |
| 45. | Vrbas | Južnobački region | 94,8 % | |
| 46. | Novi Bečej | Srednjobanatski region | 94,8 % | |
| 47. | Nova Crnja | Srednjobanatski region | 94,6 % | |
| 48. | Bač | Južnobački region | 94,3 % | |
| 49. | Bačka Palanka | Južnobački region | 94,0 % | |
| 50. | Titel | Južnobački region | 93,8 % | |
| 51. | Srbobran | Južnobački region | 93,7 % | |
| 52. | Senta | Severnobanatski region | 93,5 % | |
| 53. | Beočin | Južnobački region | 93,4 % | |
| 54. | Smederevo | Podunavski region | 93,4 % | |
| 55. | Čoka | Severnobanatski region | 93,2 % | |
| 56. | Sremska Mitrovica | Sremski region | 92,9 % | |
| 57. | Požega | Zlatiborski region | 92,8 % | |
| 58. | Blace | Toplički region | 91,9 % | |
| 59. | Sokobanja | Zaječarski region | 91,5 % | |
| 60. | Vlasotince | Jablanički region | 91,3 % | |
| 61. | Žitište | Srednjobanatski region | 90,6 % | |
| 62. | Lapovo | Šumadijski region | 90,5 % | |
| 63. | Paraćin | Pomoravski region | 90,4 % | |
| 64. | Šid | Sremski region | 90,4 % | |
| 65. | Arilje | Zlatiborski region | 90,1 % | |
| 66. | Kanjiža | Severnobanatski region | 90,1 % | |
| 67. | Bela Crkva | Južnobanatski region | 90,1 % | |
| 68. | Vrnjačka Banja | Raški region | 89,7 % | |
| 69. | Kula | Zapadnobački region | 89,6 % | |
| 70. | Stara Pazova | Sremski region | 89,5 % | |
| 71. | Bečej | Južnobački region | 89,4 % | |
| 72. | Aranđelovac | Šumadijski region | 89,2 % | |
| 73. | Loznica | Mačvanski region | 89,1 % | |
| 74. | Surdulica | Pčinjski region | 89,0 % | |
| 75. | Ruma | Sremski region | 88,9 % | |
| 76. | Irig | Sremski region | 88,9 % | |
| 77. | Odžaci | Zapadnobački region | 88,6 % | |
| 78. | Kruševac | Rasinski region | 87,5 % | |
| 79. | Inđija | Sremski region | 87,4 % | |
| 80. | Negotin | Borski region | 87,4 % | |
| 81. | Veliko Gradište | Braničevski region | 87,2 % | |
| 82. | Kovin | Južnobanatski region | 87,2 % | |
| 83. | Sečanj | Srednjobanatski region | 86,9 % | |
| 84. | Obrenovac | Grad Beograd | 86,7 % | |
| 85. | Zaječar | Zaječarski region | 86,6 % | |
| 86. | Aleksandrovac | Rasinski region | 85,9 % | |
| 87. | Pirot | Pirotski region | 85,5 % | |
| 88. | Leskovac | Jablanički region | 84,6 % | |
| 89. | Kragujevac | Šumadijski region | 84,5 % | |
| 90. | Batočina | Šumadijski region | 84,5 % | |
| 91. | Raška | Raški region | 84,0 % | |
| 92. | Sopot | Grad Beograd | 83,9 % | |
| 93. | Žabari | Braničevski region | 83,5 % | |
| 94. | Kuršumlija | Toplički region | 82,4 % | |
| 95. | Pećinci | Sremski region | 82,1 % | |
| 96. | Ada | Severnobanatski region | 81,9 % | |
| 97. | Čačak | Moravički region | 81,5 % | |
| 98. | Apatin | Zapadnobački region | 81,3 % | |
| 99. | Vladičin Han | Pčinjski region | 80,4 % | |
| 100. | Gornji Milanovac | Moravički region | 80,1 % | |
| 101. | Mali Zvornik | Mačvanski region | 80,0 % | |
| 102. | Vranje | Pčinjski region | 79,6 % | |
| 103. | Ćićevac | Rasinski region | 79,5 % | |
| 104. | Boljevac | Zaječarski region | 79,1 % | |
| 105. | Kraljevo | Raški region | 78,8 % | |
| 106. | Medveđa | Jablanički region | 78,5 % | |
| 107. | Mionica | Kolubarski region | 78,0 % | |
| 108. | Koceljeva | Mačvanski region | 77,3 % | |
| 109. | Jagodina | Pomoravski region | 77,0 % | |
| 110. | Šabac | Mačvanski region | 75,6 % | |
| 111. | Velika Plana | Podunavski region | 75,4 % | |
| 112. | Aleksinac | Nišavski region | 75,4 % | |
| 113. | Novi Pazar | Raški region | 75,4 % | |
| 114. | Nova Varoš | Zlatiborski region | 75,2 % | |
| 115. | Ćuprija | Pomoravski region | 74,6 % | |
| 116. | Brus | Rasinski region | 74,3 % | |
| 117. | Lučani | Moravički region | 72,4 % | |
| 118. | Smederevska Palanka | Podunavski region | 71,7 % | |
| 119. | Čajetina | Zlatiborski region | 68,9 % | |
| 120. | Trstenik | Rasinski region | 68,1 % | |
| 121. | Prokuplje | Toplički region | 68,1 % | |
| 122. | Lebane | Jablanički region | 67,8 % | |
| 123. | Golubac | Braničevski region | 67,7 % | |
| 124. | Bela Palanka | Pirotski region | 67,5 % | |
| 125. | Ljubovija | Mačvanski region | 67,2 % | |
| 126. | Mali Iđoš | Severnobački region | 65,8 % | |
| 127. | Bosilegrad | Pčinjski region | 65,2 % | |
| 128. | Lazarevac | Grad Beograd | 64,8 % | |
| 129. | Svrljig | Nišavski region | 64,4 % | |
| 130. | Doljevac | Nišavski region | 64,2 % | |
| 131. | Bojnik | Jablanički region | 64,2 % | |
| 132. | Bor | Borski region | 62,1 % | |
| 133. | Despotovac | Pomoravski region | 60,9 % | |
| 134. | Mladenovac | Grad Beograd | 60,7 % | |
| 135. | Ljig | Kolubarski region | 60,4 % | |
| 136. | Petrovac na Mlavi | Braničevski region | 58,4 % | |
| 137. | Trgovište | Pčinjski region | 56,5 % | |
| 138. | Priboj | Zlatiborski region | 55,6 % | |
| 139. | Topola | Šumadijski region | 54,4 % | |
| 140. | Tutin | Raški region | 54,2 % | |
| 141. | Ivanjica | Moravički region | 53,1 % | |
| 142. | Lajkovac | Kolubarski region | 52,5 % | |
| 143. | Ub | Kolubarski region | 50,1 % | |
| 144. | Prijepolje | Zlatiborski region | 49,3 % | |
| 145. | Kučevo | Braničevski region | 49,3 % | |
| 146. | Bajina Bašta | Zlatiborski region | 48,8 % | |
| 147. | Ražanj | Nišavski region | 48,2 % | |
| 148. | Rača | Šumadijski region | 45,4 % | |
| 149. | Preševo | Pčinjski region | 45,2 % | |
| 150. | Kosjerić | Zlatiborski region | 43,7 % | |
| 151. | Krupanj | Mačvanski region | 41,2 % | |
| 152. | Osečina | Kolubarski region | 40,9 % | |
| 153. | Knić | Šumadijski region | 37,7 % | |
| 154. | Varvarin | Rasinski region | 35,3 % | |
| 155. | Žitorađa | Toplički region | 31,9 % | |
| 156. | Rekovac | Pomoravski region | 28,9 % | |
| 157. | Bogatić | Mačvanski region | 28,1 % | |
| 158. | Gadžin Han | Nišavski region | 27,2 % | |
| 159. | Crna Trava | Jablanički region | 20,4 % | |
| 160. | Malo Crniće | Braničevski region | 20,2 % | |
| 161. | Merošina | Nišavski region | 10,8 % |