Sva mesta · Južnobački region
Bečej
Bečej: iznad proseka svih mesta po demografiji (65) i pristupu (85), ispod proseka po zdravstvu (27) i priuštivosti (38). Stanovništvo od popisa 2022: −2,0%, prosek regiona −1,7%.
30.055 stanovnika98.442 RSD neto plata
Ocena 1–100, veće je bolje. To je geometrijski prosek 7 tema, bez Bezbednosti na putu. Verovatno između 64. i 139. mesta.
Kako računamoRang je okviran: ovde nema merenja vazduha. Zašto?
Profil mesta
Ocene 1–100, veće je bolje. Crtica je prosek sličnih mesta.
Ocena 1–100, veće je bolje. Sastav: promena stanovništva od popisa 2022. i neto doseljeni na 1.000 stanovnika.
Kako računamoOcena 1–100, veće je bolje. Sastav: neto plata, zaposleni na 1.000 radno sposobnih i firme na 1.000 stanovnika.
Kako računamoOcena 1–100, veće je bolje. Sastav: koliko plata pokriva korpu i stanovanje.
Kako računamoOcena 1–100, veće je bolje. Sastav: zdravstveni radnici na 10.000 stanovnika i životni vek.
Kako računamoOcena 1–100, veće je bolje. Sastav: mala matura, obuhvat vrtićem i vreme do fakulteta i srednje škole.
Kako računamoOcena 1–100, veće je bolje. Sastav: vreme do velikog centra i brzina mobilne mreže.
Kako računamoOcena 1–100, veće je bolje. Sastav: gori od dva zagađivača, PM2.5 zimi i SO₂.
Kako računamoOcena 1–100, veće je bolje. Sastav: teške nezgode; tema je van ukupne ocene.
Kako računamoTrendovi
Stanovništvo se poredi po popisima i procenama posle 2022, jer se godišnje procene ne nastavljaju preko popisa. Metodologija popisa se menjala.
Stanovnika30.055 2025.▼ 2,0% od 2022.Detalji
Broj stanovnika po proceni RZS. Godine pre popisa 2022. su stare procene.
- Najviše, 1971.
- 44.976
- Najmanje, 2025.
- 30.055
- Broj stanovnika
- 30.055
- Prosek mesta
- 40.683
- Položaj, 1. je najviše
- 60. od 161
Tabela po godinama
Godina Ovo mesto 2025. 30.055 2024. 30.324 2023. 30.544 2022. 30.681 2011. 37.351 2002. 40.987 1991. 42.685 1981. 44.243 1971. 44.976 1961. 44.585 1953. 43.021 1948. 42.071 Neto plata98.442 RSD, 12 meseci do 08/2026▲ 25,0% 2020–2025. realnoDetalji
- Ovo mesto
- Prosek mesta
Prosečna neto plata po godinama, RZS.
- Najviše, 2025.
- 91.242 RSD
- Najmanje, 2018.
- 43.202 RSD
- Neto plata, 12 meseci
- 98.442 RSD
- Prosek mesta
- 101.239 RSD
- Položaj, 1. je najbolje
- 63. od 161
Tabela po godinama
Godina Ovo mesto Prosek mesta 2025. 91.242 93.603 2024. 80.885 83.346 2023. 71.236 72.735 2022. 62.634 63.533 2021. 56.076 56.572 2020. 51.371 52.069 2019. 47.054 47.718 2018. 43.202 43.470 Zaposlenih9.379 2026.▼ 3,6% od 2021.Detalji
Broj zaposlenih po godinama, RZS. Na grafikonu je ukupan broj, a poređenje je na 1.000 stanovnika.
- Najviše, 2021.
- 9.725
- Najmanje, 2016.
- 8.775
- Prosek mesta
- 322
- Položaj, 1. je najbolje
- 86. od 161
Tabela po godinama
Godina Ovo mesto 2026. 9.379 2025. 9.545 2024. 9.617 2023. 9.719 2022. 9.665 2021. 9.725 2020. 9.503 2019. 9.374 2018. 9.297 2017. 9.004 2016. 8.775 Korisnici penzija7.530 2026.▼ 3,1% od 2021.Detalji
Korisnici svih vrsta penzija, PIO fond, decembar svake godine, a za tekuću godinu poslednji objavljen mesec.
- Najviše, 2018.
- 8.151
- Najmanje, 2024.
- 7.519
- Prosek mesta
- 248
- Položaj, 1. je najviše
- 74. od 161
Tabela po godinama
Godina Ovo mesto 2026. 7.530 2025. 7.527 2024. 7.519 2023. 7.554 2022. 7.656 2021. 7.774 2020. 7.894 2019. 8.017 2018. 8.151 Odseljeni454 2025.▼ 18,9% od 2022.Detalji
Broj ljudi koji su se odselili iz mesta tokom godine, RZS.
- Najviše, 2022.
- 560
- Najmanje, 2023.
- 453
- Prosek mesta
- -1,5
- Položaj, 1. je najbolje
- 31. od 161
Tabela po godinama
Godina Ovo mesto 2025. 454 2024. 508 2023. 453 2022. 560 Doseljeni443 2025.▼ 22,8% od 2022.Detalji
Broj ljudi koji su se doselili u mesto tokom godine, RZS.
- Najviše, 2022.
- 574
- Najmanje, 2025.
- 443
- Prosek mesta
- -1,5
- Položaj, 1. je najbolje
- 31. od 161
Tabela po godinama
Godina Ovo mesto 2025. 443 2024. 523 2023. 534 2022. 574
Još trendova (10)
Novi stanovi, po m²111.339 RSD 2023.▼ 10,5% od 2022. realnoDetalji
- Ovo mesto
- Prosek mesta
Prosečna cena novog stana po kvadratnom metru, RZS. U malom mestu je godišnje malo prodaja, pa broj jače skače.
- Najviše, 2023.
- 111.339 RSD
- Najmanje, 2022.
- 110.954 RSD
- Cena novih stanova po m²
- 111.339 RSD
- Prosek mesta
- 135.783 RSD
- Položaj, 1. je najbolje
- 36. od 87
Tabela po godinama
Godina Ovo mesto Prosek mesta 2023. 111.339 143.298 2022. 110.954 126.155 Noćenja turista22.007 2025.▲ 38,9% od 2019.Detalji
Ukupan broj noćenja turista godišnje, RZS. Na grafikonu je ukupan broj, a poređenje je po stanovniku.
- Najviše, 2023.
- 24.083
- Najmanje, 2011.
- 6.104
- Prosek mesta
- 2,7
- Položaj, 1. je najbolje
- 63. od 161
Tabela po godinama
Godina Ovo mesto 2025. 22.007 2024. 21.896 2023. 24.083 2022. 14.046 2021. 9.082 2019. 15.845 2018. 11.623 2017. 12.766 2016. 15.657 2015. 18.375 2014. 22.508 2013. 20.274 2012. 13.423 2011. 6.104 2010. 6.256 Mala matura434 2026.→ 1,4% od 2023.Detalji
- Ovo mesto
- Prosek mesta
Prosečan skor učenika na maloj maturi.
- Najviše, 2024.
- 475
- Najmanje, 2025.
- 432
- Prosek mesta
- 481
- Položaj, 1. je najbolje
- 149. od 161
Tabela po godinama
Godina Ovo mesto Prosek mesta 2026. 434 481 2025. 432 479 2024. 475 483 2023. 440 483 Saobraćajne nezgode122 2025.▲ 52,5% od 2020.Detalji
Ukupan broj saobraćajnih nezgoda godišnje, MUP.
- Najviše, 2021.
- 142
- Najmanje, 2020.
- 80
- Prosek mesta
- 206
- Položaj, 1. je najbolje
- 104. od 161
Tabela po godinama
Godina Ovo mesto 2025. 122 2024. 130 2023. 126 2022. 119 2021. 142 2020. 80 2019. 121 2018. 104 2017. 107 2016. 109 Noćno svetlo, sa satelita147. od 161 po stanovniku 2025.▲ 50,4% od 2020.Detalji
Ukupna jačina veštačkog svetla koju satelit NASA izmeri noću iznad teritorije mesta. Sam broj nema svakodnevno značenje: služi za poređenje istog mesta kroz vreme i mesta međusobno. Industrija i prelazak na LED rasvetu menjaju ga i kad se broj ljudi ne menja.
- Najviše, 2014.
- 2.224
- Najmanje, 2020.
- 1.331
- Prosek mesta
- 119,2
- Položaj, 1. je najviše
- 147. od 161
Tabela po godinama
Godina Ovo mesto 2025. 2.002 2024. 1.920 2023. 1.892 2022. 1.690 2021. 1.506 2020. 1.331 2019. 1.639 2018. 1.912 2017. 1.991 2016. 1.981 2015. 2.116 2014. 2.224 2013. 2.182 2012. 2.208 Prosečna penzija56.260 RSD 2026.▲ 37,5% od 2021. realnoDetalji
- Ovo mesto
- Prosek mesta
Prosečna penzija svih vrsta, PIO fond, decembar svake godine, a za tekuću godinu poslednji objavljen mesec.
- Najviše, 2025.
- 56.326 RSD
- Najmanje, 2018.
- 26.081 RSD
- Prosečna penzija
- 56.260 RSD
- Prosek mesta
- 50.307 RSD
- Položaj, 1. je najbolje
- 32. od 161
Tabela po godinama
Godina Ovo mesto Prosek mesta 2026. 56.260 50.307 2025. 56.326 50.246 2024. 50.391 44.693 2023. 39.634 35.047 2022. 33.480 29.593 2021. 29.109 25.699 2020. 27.420 24.231 2019. 26.148 22.945 2018. 26.081 22.892 Divlje deponije, prijavljene5 2024.▼ 16,7% od 2019.Detalji
Lokacije koje su opštine i komunalna preduzeća prijavile registru SEPA. Rast može da znači i savesnije prijavljivanje.
- Najviše, 2020.
- 7
- Najmanje, 2022.
- 4
- Prosek mesta
- 18
- Položaj, 1. je najviše
- 123. od 155
Tabela po godinama
Godina Ovo mesto 2024. 5 2023. 5 2022. 4 2021. 5 2020. 7 2019. 6 2018. 6 Životni vek73,1 god. 2025.▲ 1,7% od 2023.Detalji
- Muškarci
- Žene
Tabela po godinama
Godina Muškarci Žene 2025. 70,4 75,9 2024. 69,5 75,4 2023. 69,3 74,5 Brakovi132 2025.▼ 12,6% od 2020.Detalji
Broj sklopljenih brakova godišnje, RZS.
- Najviše, 2018.
- 229
- Najmanje, 2025.
- 132
- Prosek mesta
- 4,4
- Položaj, 1. je najviše
- 50. od 161
Tabela po godinama
Godina Ovo mesto 2025. 132 2024. 142 2023. 148 2022. 169 2021. 178 2020. 151 2019. 198 2018. 229 2017. 194 2016. 220 2015. 211 2014. 191 2013. 187 2012. 163 2011. 187 2010. 188 Stanovi po dozvolama69 2025.▲ 72,5% od 2020.Detalji
Broj stanova za koje je izdata građevinska dozvola, RZS.
- Najviše, 2024.
- 106
- Najmanje, 2014.
- 8
- Prosek mesta
- 4,8
- Položaj, 1. je najbolje
- 78. od 161
Tabela po godinama
Godina Ovo mesto 2025. 69 2024. 106 2023. 47 2022. 34 2021. 71 2020. 40 2019. 24 2018. 11 2017. 14 2016. 22 2015. 19 2014. 8 2013. 21 2012. 24 2011. 24 2010. 12 2009. 22 2008. 28 2007. 18
„Realno" znači posle inflacije po indeksu cena za Srbiju. Strelica je smer; zelena je poboljšanje, crvena pogoršanje, siva bez ocene. Praćenje ocena počinje u oktobru 2026.
Naši nalazi
* Naše računanje. Tražene cene su medijana oglasa, bez ponovljenih, gde ih ima bar 10. Tražene kirije i cene ulaze u Priuštivost. Ostalo su podaci navedenih izvora van državne statistike.
Poređenje
Medijana: pola mesta je iznad te vrednosti, a pola ispod, pa je ne pomeraju krajnje vrednosti. Prosek regiona računa svako mesto jednako. Mesto 1 je najbolje. Kliknite na pokazatelj za sva mesta.
| Pokazatelj | Ovde | Prosek regiona | Medijana | U regionu | U Srbiji |
|---|---|---|---|---|---|
| Neto plata, 12 meseci | 98.442 RSD | 101.238 | 96.554 | 7. od 12 | 63. od 161 |
| Zaposleni na 1.000 radno sposobnih | 506 | 564 | 521 | 11. od 12 | 96. od 161 |
| Nezaposleni na 1.000 stanovnika | 47,3 | 48,6 | 55,9 | 8. od 12 | 65. od 161 |
| Promena od 2022. | -2,0 % | -1,7 | -2,6 | 8. od 12 | 52. od 161 |
| Deca do 14 godina | 15,5 % | 15,0 | 13,5 | 4. od 12 | 20. od 161 |
| Sa višom ili visokom školom | 13,5 % | 15,1 | 13,9 | 7. od 12 | 84. od 161 |
| Skor na maloj maturi | 434 | 484 | 480 | 12. od 12 | 149. od 161 |
| Lekari na 10.000 stanovnika | 13,0 | 17,0 | 17,1 | 6. od 12 | 117. od 161 |
| Cena stana po m² | nema podatka | 2.205 | 1.291 | – | – |
| Mobilna mreža Procena | 221 Mb/s | 175 | 156 | 3. od 12 | 33. od 161 |
| PM2.5 zimi, izmereno ili procena Procena | 31,5 µg/m³ | 34,0 | 33,4 | 3. od 12 | 69. od 161 |
| Teške nezgode godišnje na 10.000 ljudi prisutnih tokom dana | 27,5 | 24,1 | 17,6 | 9. od 12 | 149. od 161 |
Slična mesta: Bačka Palanka, Kikinda, Kula, Sombor, Vršac. Upoređuje se sa njihovim prosekom, prvo najveća razlika.
Prednosti u odnosu na slična mesta
| Pokazatelj | Ovde | Slična mesta |
|---|---|---|
| Neto doseljeni na 1.000 godišnje | 0,9 | -1,5 |
| Do najbližeg velikog centra | 57 min | 80 min |
| Obuhvat vrtićem | 55 % | 48 % |
| Prečišćene otpadne vode | 55,0 % | 49,5 % |
| Nezaposleni na 1.000 stanovnika | 47,3 | 54,1 |
Zaostatak za sličnim mestima
| Pokazatelj | Ovde | Slična mesta |
|---|---|---|
| Skor na maloj maturi | 434 | 472 |
| Do sedišta regiona | 57 min | 33 min |
| Domaćinstva na kanalizaciji | 38,4 % | 54,3 % |
| Zaposleni na 1.000 radno sposobnih | 506 | 546 |
| Teške nezgode godišnje na 10.000 ljudi prisutnih tokom dana | 27,5 | 24,6 |
| Opštinski putevi sa savremenim kolovozom | 80,4 % | 89,5 % |
| Sa višom ili visokom školom | 13,5 % | 16,2 % |
| Domaćinstva na vodovodu | 89,4 % | 94,5 % |
Šta kažu nezavisni izvori
Procena OpenStreetMap, 2026-11-01. Podatke unose volonteri: ovo pokazuje šta je ucrtano na mapi, a slabije mapirano mesto izgleda kao mesto sa manje usluga. Ne ulazi u ocenu.
- Apoteke na 10.000 stanovnika: 3,0 (prosek mesta 2,8)
- Supermarketi na 10.000 stanovnika: 1,3 (prosek mesta 1,9)
- Pošte na 10.000 stanovnika: 1,7 (prosek mesta 3,5)
- Banke na 10.000 stanovnika: 3,7 (prosek mesta 1,8)
- Lekari i klinike na 10.000 stanovnika: 2,3 (prosek mesta 1,7)
- Restorani i kafići na 10.000 stanovnika: 6,0 (prosek mesta 8,9)
- Benzinske pumpe na 10.000 stanovnika: 2,3 (prosek mesta 3,2)
Slična mesta
Uporedi ova mesta u alatu. Sličnost je računata iz 28 pokazatelja; način je na stranici Kako računamo.
Izvori i metodologija
Izvor i period stoje uz svaki pokazatelj. Celu računicu vidite na stranici Kako računamo, a proveru ocene na stranici Provera ocene. Svežinu izvora prati Stanje podataka, a sve brojke su u preuzimanju.
Provera brojki
Zvanične procene poredimo sa onim što je stvarno izbrojano. Ako se slažu, odnos je oko 100. Izbori 2026. nisu konačni. Ovo ne ulazi u glavnu ocenu.
| Pitanje | Zvanično | Izmereno | Odnos |
|---|---|---|---|
| Koliko punoletnih je stvarno tu?Glasači su donja mera prisutnih; iznad 100 znači da je glasalo više ljudi nego što procena kaže da živi tu. | 24.422 punoletnih po RZS proceni | 19.821 glasalo 2026. | 81 na 100 |
| Da li je birački spisak veći od procene?Spisak uključuje i one koji su otišli, a nisu se odjavili. | 24.422 punoletnih po RZS proceni | 30.074 na biračkom spisku | 123 na 100 |
| Ima li dece koliko piše?Škola zna ko je stvarno došao. | 316 očekivanih osmaka po RZS proceni | 295 stvarno na maloj maturi | 93 na 100 |
| Koliko stanova je stvarno nastanjeno?Popis 2022. Ostatak su prazni, napušteni i vikend stanovi. | 16.341 stanova | 12.798 nastanjeno | 78% |
| Koliko mesto svetli noću?Satelit NASA. Industrija i LED rasveta podižu broj. | 30.055 stanovnika | 66,6 zračenja na 1.000 stanovnika | 147. od 161 |
Promena biračkog spiska, 2023. do 2026.
Spisak se menja zbog novih punoletnih i umrlih. Ostatak je ono što to dvoje ne objašnjava.
- Spisak 2023.
- 31.442
- Novi punoletni
- +936
- Umrli
- −1.662
- Ostatak
- −642
- Spisak 2026.
- 30.074
Život i ljudi
Životni vek i uzroci smrti
- Životni vek, muškarci
- 70,4 god.
- Životni vek, žene
- 75,9 god.
- Bolesti srca i krvotoka na 10.000
- 97,8
- Tumori na 10.000
- 35,6
- Bolesti disanja na 10.000
- 11,3
- Povrede i trovanja na 10.000
- 6,7
Seljenje, porodica i gradnja
- Neto doseljeni na 1.000 godišnje
- 0,9
- Brakovi na 1.000 godišnje
- 4,7
- Razvodi na 100 brakova
- 60,0
- Stanovi po dozvolama na 1.000
- 2,2
- Srednjoškolci na 1.000 stanovnika
- 40,7
RZS. Uzroci smrti su sirove stope, pa starije mesto ima veće brojeve. Seljenje, smrti i brakovi su prosek tri godine, a dozvole pet.
Obrazovanje
Osnovna škola, osmi razred
- Prosečna ocena
- 4,01
- Matematika, skor
- 430
- Maternji jezik, skor
- 448
- Ocena prema testu*
- 0,07
Srednje škole
- Srednjih škola
- 4
- Gimnazija
- 1
- Srednjoškolaca na 1.000
- 40,7
- Učenika po nastavniku
- 6,8
* Naše računanje: koliko je školska ocena viša ili niža od ocene koju rezultat na maloj maturi predviđa u celoj Srbiji. Rezultati mature i upisni bodovi po srednjoj školi nisu objavljeni kao otvoreni podaci. Univerziteti su na stranici Univerziteti i fakulteti.
Stanovništvo
- Stanovnika 2025.
- 30.055
- Promena od 2022.
- -2,0%
- Dece do 14
- 15,5%
- Starijih od 65
- 23,3%
Na popisu 2011. bilo je 37.351, a 2022. 30.681 stanovnika. Procene RZS-a se posle svakog popisa ponovo baziraju, pa je linija prekinuta tamo gde bi skok bio samo promena osnova.
Svi popisi, 1948–2022.
Popisi su rađeni po različitim metodologijama, a teritorija je svedena na stanje iz 2022.
Procene po godinama
Rođeni i umrli, 1961–2025.
- Rođeni 2025.
- 288
- Umrli 2025.
- 513
- Prirodni priraštaj
- -225 rođeni minus umrli
Tabela po godinama
| Godina | Rođeni | Umrli | Priraštaj |
|---|---|---|---|
| 2025. | 288 | 513 | -225 |
| 2024. | 265 | 581 | -316 |
| 2023. | 279 | 501 | -222 |
| 2022. | 286 | 637 | -351 |
| 2021. | 341 | 749 | -408 |
| 2020. | 321 | 632 | -311 |
| 2019. | 281 | 591 | -310 |
| 2018. | 342 | 577 | -235 |
| 2017. | 298 | 585 | -287 |
| 2016. | 327 | 581 | -254 |
| 2015. | 355 | 528 | -173 |
| 2014. | 319 | 580 | -261 |
| 2013. | 338 | 607 | -269 |
| 2012. | 341 | 624 | -283 |
| 2011. | 323 | 617 | -294 |
| 2010. | 328 | 570 | -242 |
| 2009. | 380 | 590 | -210 |
| 2008. | 332 | 610 | -278 |
| 2007. | 367 | 635 | -268 |
| 2006. | 401 | 619 | -218 |
| 2005. | 391 | 684 | -293 |
| 2004. | 443 | 712 | -269 |
| 2003. | 405 | 682 | -277 |
| 2002. | 451 | 696 | -245 |
| 2001. | 474 | 678 | -204 |
| 2000. | 391 | 735 | -344 |
| 1999. | 438 | 726 | -288 |
| 1998. | 444 | 737 | -293 |
| 1997. | 473 | 725 | -252 |
| 1996. | 478 | 734 | -256 |
| 1995. | 489 | 660 | -171 |
| 1994. | 441 | 693 | -252 |
| 1993. | 503 | 723 | -220 |
| 1992. | 447 | 704 | -257 |
| 1991. | 470 | 677 | -207 |
| 1990. | 481 | 648 | -167 |
| 1989. | 510 | 614 | -104 |
| 1988. | 480 | 642 | -162 |
| 1987. | 521 | 675 | -154 |
| 1986. | 568 | 729 | -161 |
| 1985. | 584 | 711 | -127 |
| 1984. | 605 | 689 | -84 |
| 1983. | 630 | 683 | -53 |
| 1982. | 579 | 678 | -99 |
| 1981. | 592 | 663 | -71 |
| 1980. | 577 | 674 | -97 |
| 1979. | 620 | 630 | -10 |
| 1978. | 617 | 649 | -32 |
| 1977. | 649 | 584 | 65 |
| 1976. | 646 | 606 | 40 |
| 1975. | 562 | 663 | -101 |
| 1974. | 579 | 604 | -25 |
| 1973. | 617 | 598 | 19 |
| 1972. | 580 | 586 | -6 |
| 1971. | 588 | 590 | -2 |
| 1970. | 569 | 573 | -4 |
| 1969. | 654 | 538 | 116 |
| 1968. | 635 | 508 | 127 |
| 1967. | 644 | 508 | 136 |
| 1966. | 616 | 473 | 143 |
| 1965. | 650 | 528 | 122 |
| 1964. | 641 | 530 | 111 |
| 1963. | 613 | 494 | 119 |
| 1962. | 689 | 464 | 225 |
| 1961. | 750 | 477 | 273 |
RZS, teritorija svedena na današnje opštine.
Naselja (5), broj stanovnika po popisima
| Naselje | 1948. | 1971. | 1991. | 2011. | 2022. |
|---|---|---|---|---|---|
| Bečej | 26.037 | 28.548 | 27.155 | 23.895 | 19.492 |
| Bačko Petrovo Selo | 7.131 | 7.819 | 7.437 | 6.350 | 5.393 |
| Bačko Gradište | 6.512 | 5.986 | 5.625 | 5.110 | 4.335 |
| Radičević | 607 | 1.155 | 1.250 | 1.087 | 856 |
| Mileševo | 1.784 | 1.468 | 1.218 | 909 | 605 |
Sastav stanovništva
Procena pre popisa 2022. Ovde je procena za 2021. bila 12,0% veća od popisa, a 4,2% ljudi bilo je u drugoj starosnoj grupi.
- Prosečna starost
- 41,4 muškarci 39,6, žene 43,1
- Muškarci
- 49,0% 18.333
- Žene
- 51,0% 19.052
- Žena na 100 muškaraca
- 103,9
Tabela po starosti
| Starost | Muškarci | Žene |
|---|---|---|
| 0–4 | 878 | 857 |
| 5–9 | 1.023 | 982 |
| 10–14 | 1.054 | 1.018 |
| 15–19 | 1.197 | 1.063 |
| 20–24 | 1.165 | 1.072 |
| 25–29 | 1.322 | 1.160 |
| 30–34 | 1.339 | 1.145 |
| 35–39 | 1.296 | 1.177 |
| 40–44 | 1.238 | 1.191 |
| 45–49 | 1.254 | 1.328 |
| 50–54 | 1.430 | 1.365 |
| 55–59 | 1.442 | 1.551 |
| 60–64 | 1.204 | 1.330 |
| 65–69 | 862 | 1.187 |
| 70–74 | 756 | 996 |
| 75–79 | 517 | 826 |
| 80–84 | 249 | 513 |
| 85+ | 107 | 291 |
Procena pre popisa 2022. Ovde je procena za 2021. bila 12,0% veća od popisa, a 4,2% ljudi bilo je u drugoj starosnoj grupi.
- Prosečna starost
- 41,5 muškarci 39,8, žene 43,2
- Muškarci
- 49,0% 18.143
- Žene
- 51,0% 18.877
- Žena na 100 muškaraca
- 104,0
Tabela po starosti
| Starost | Muškarci | Žene |
|---|---|---|
| 0–4 | 860 | 830 |
| 5–9 | 992 | 969 |
| 10–14 | 1.049 | 1.000 |
| 15–19 | 1.192 | 1.066 |
| 20–24 | 1.144 | 1.052 |
| 25–29 | 1.291 | 1.142 |
| 30–34 | 1.302 | 1.115 |
| 35–39 | 1.308 | 1.199 |
| 40–44 | 1.229 | 1.160 |
| 45–49 | 1.235 | 1.304 |
| 50–54 | 1.382 | 1.319 |
| 55–59 | 1.445 | 1.539 |
| 60–64 | 1.243 | 1.366 |
| 65–69 | 828 | 1.169 |
| 70–74 | 771 | 1.028 |
| 75–79 | 502 | 805 |
| 80–84 | 261 | 502 |
| 85+ | 109 | 312 |
Procena pre popisa 2022. Ovde je procena za 2021. bila 12,0% veća od popisa, a 4,2% ljudi bilo je u drugoj starosnoj grupi.
- Prosečna starost
- 41,7 muškarci 39,9, žene 43,3
- Muškarci
- 49,0% 17.982
- Žene
- 51,0% 18.681
- Žena na 100 muškaraca
- 103,9
Tabela po starosti
| Starost | Muškarci | Žene |
|---|---|---|
| 0–4 | 859 | 830 |
| 5–9 | 971 | 930 |
| 10–14 | 1.037 | 987 |
| 15–19 | 1.151 | 1.060 |
| 20–24 | 1.149 | 1.041 |
| 25–29 | 1.251 | 1.103 |
| 30–34 | 1.275 | 1.121 |
| 35–39 | 1.308 | 1.185 |
| 40–44 | 1.240 | 1.136 |
| 45–49 | 1.240 | 1.292 |
| 50–54 | 1.318 | 1.301 |
| 55–59 | 1.426 | 1.473 |
| 60–64 | 1.290 | 1.410 |
| 65–69 | 809 | 1.150 |
| 70–74 | 785 | 1.051 |
| 75–79 | 484 | 777 |
| 80–84 | 274 | 515 |
| 85+ | 115 | 319 |
Procena pre popisa 2022. Ovde je procena za 2021. bila 12,0% veća od popisa, a 4,2% ljudi bilo je u drugoj starosnoj grupi.
- Prosečna starost
- 41,8 muškarci 40,1, žene 43,4
- Muškarci
- 49,1% 17.873
- Žene
- 50,9% 18.526
- Žena na 100 muškaraca
- 103,7
Tabela po starosti
| Starost | Muškarci | Žene |
|---|---|---|
| 0–4 | 852 | 827 |
| 5–9 | 961 | 917 |
| 10–14 | 1.026 | 984 |
| 15–19 | 1.116 | 1.055 |
| 20–24 | 1.162 | 1.024 |
| 25–29 | 1.199 | 1.057 |
| 30–34 | 1.291 | 1.138 |
| 35–39 | 1.317 | 1.173 |
| 40–44 | 1.239 | 1.126 |
| 45–49 | 1.248 | 1.264 |
| 50–54 | 1.259 | 1.306 |
| 55–59 | 1.392 | 1.398 |
| 60–64 | 1.327 | 1.436 |
| 65–69 | 830 | 1.147 |
| 70–74 | 749 | 1.064 |
| 75–79 | 502 | 759 |
| 80–84 | 283 | 536 |
| 85+ | 120 | 315 |
Procena pre popisa 2022. Ovde je procena za 2021. bila 12,0% veća od popisa, a 4,2% ljudi bilo je u drugoj starosnoj grupi.
- Prosečna starost
- 41,9 muškarci 40,2, žene 43,5
- Muškarci
- 49,1% 17.775
- Žene
- 50,9% 18.412
- Žena na 100 muškaraca
- 103,6
Tabela po starosti
| Starost | Muškarci | Žene |
|---|---|---|
| 0–4 | 852 | 827 |
| 5–9 | 939 | 918 |
| 10–14 | 1.032 | 989 |
| 15–19 | 1.082 | 1.033 |
| 20–24 | 1.171 | 1.013 |
| 25–29 | 1.153 | 1.027 |
| 30–34 | 1.307 | 1.133 |
| 35–39 | 1.318 | 1.164 |
| 40–44 | 1.246 | 1.128 |
| 45–49 | 1.230 | 1.214 |
| 50–54 | 1.216 | 1.317 |
| 55–59 | 1.355 | 1.346 |
| 60–64 | 1.313 | 1.451 |
| 65–69 | 937 | 1.177 |
| 70–74 | 690 | 1.055 |
| 75–79 | 513 | 745 |
| 80–84 | 298 | 542 |
| 85+ | 123 | 333 |
Procena pre popisa 2022. Ovde je procena za 2021. bila 12,0% veća od popisa, a 4,2% ljudi bilo je u drugoj starosnoj grupi.
- Prosečna starost
- 42,0 muškarci 40,4, žene 43,7
- Muškarci
- 49,1% 17.647
- Žene
- 50,9% 18.264
- Žena na 100 muškaraca
- 103,5
Tabela po starosti
| Starost | Muškarci | Žene |
|---|---|---|
| 0–4 | 860 | 832 |
| 5–9 | 903 | 882 |
| 10–14 | 1.028 | 1.002 |
| 15–19 | 1.051 | 1.004 |
| 20–24 | 1.177 | 1.016 |
| 25–29 | 1.115 | 1.003 |
| 30–34 | 1.296 | 1.116 |
| 35–39 | 1.318 | 1.127 |
| 40–44 | 1.262 | 1.153 |
| 45–49 | 1.201 | 1.172 |
| 50–54 | 1.183 | 1.292 |
| 55–59 | 1.320 | 1.311 |
| 60–64 | 1.296 | 1.469 |
| 65–69 | 1.028 | 1.217 |
| 70–74 | 654 | 1.024 |
| 75–79 | 522 | 759 |
| 80–84 | 300 | 542 |
| 85+ | 133 | 343 |
Procena pre popisa 2022. Ovde je procena za 2021. bila 12,0% veća od popisa, a 4,2% ljudi bilo je u drugoj starosnoj grupi.
- Prosečna starost
- 42,2 muškarci 40,5, žene 43,9
- Muškarci
- 49,2% 17.494
- Žene
- 50,8% 18.073
- Žena na 100 muškaraca
- 103,3
Tabela po starosti
| Starost | Muškarci | Žene |
|---|---|---|
| 0–4 | 851 | 812 |
| 5–9 | 887 | 849 |
| 10–14 | 1.001 | 990 |
| 15–19 | 1.049 | 993 |
| 20–24 | 1.174 | 1.018 |
| 25–29 | 1.101 | 985 |
| 30–34 | 1.258 | 1.092 |
| 35–39 | 1.293 | 1.097 |
| 40–44 | 1.274 | 1.174 |
| 45–49 | 1.193 | 1.142 |
| 50–54 | 1.156 | 1.267 |
| 55–59 | 1.283 | 1.272 |
| 60–64 | 1.296 | 1.448 |
| 65–69 | 1.051 | 1.257 |
| 70–74 | 637 | 1.004 |
| 75–79 | 556 | 806 |
| 80–84 | 288 | 515 |
| 85+ | 146 | 352 |
Procena pre popisa 2022. Ovde je procena za 2021. bila 12,0% veća od popisa, a 4,2% ljudi bilo je u drugoj starosnoj grupi.
- Prosečna starost
- 42,3 muškarci 40,6, žene 44,0
- Muškarci
- 49,2% 17.364
- Žene
- 50,8% 17.902
- Žena na 100 muškaraca
- 103,1
Tabela po starosti
| Starost | Muškarci | Žene |
|---|---|---|
| 0–4 | 845 | 804 |
| 5–9 | 887 | 847 |
| 10–14 | 985 | 954 |
| 15–19 | 1.047 | 984 |
| 20–24 | 1.132 | 1.016 |
| 25–29 | 1.110 | 982 |
| 30–34 | 1.214 | 1.056 |
| 35–39 | 1.266 | 1.106 |
| 40–44 | 1.281 | 1.166 |
| 45–49 | 1.204 | 1.114 |
| 50–54 | 1.157 | 1.257 |
| 55–59 | 1.224 | 1.249 |
| 60–64 | 1.284 | 1.379 |
| 65–69 | 1.090 | 1.292 |
| 70–74 | 626 | 1.000 |
| 75–79 | 564 | 836 |
| 80–84 | 284 | 491 |
| 85+ | 164 | 369 |
Procena pre popisa 2022. Ovde je procena za 2021. bila 12,0% veća od popisa, a 4,2% ljudi bilo je u drugoj starosnoj grupi.
- Prosečna starost
- 42,4 muškarci 40,7, žene 44,1
- Muškarci
- 49,3% 17.232
- Žene
- 50,7% 17.751
- Žena na 100 muškaraca
- 103,0
Tabela po starosti
| Starost | Muškarci | Žene |
|---|---|---|
| 0–4 | 842 | 802 |
| 5–9 | 876 | 841 |
| 10–14 | 969 | 932 |
| 15–19 | 1.042 | 977 |
| 20–24 | 1.096 | 1.016 |
| 25–29 | 1.124 | 970 |
| 30–34 | 1.151 | 1.015 |
| 35–39 | 1.277 | 1.126 |
| 40–44 | 1.288 | 1.156 |
| 45–49 | 1.210 | 1.101 |
| 50–54 | 1.180 | 1.230 |
| 55–59 | 1.158 | 1.248 |
| 60–64 | 1.252 | 1.308 |
| 65–69 | 1.117 | 1.314 |
| 70–74 | 651 | 1.012 |
| 75–79 | 526 | 848 |
| 80–84 | 301 | 486 |
| 85+ | 172 | 369 |
Procena pre popisa 2022. Ovde je procena za 2021. bila 12,0% veća od popisa, a 4,2% ljudi bilo je u drugoj starosnoj grupi.
- Prosečna starost
- 42,5 muškarci 40,9, žene 44,1
- Muškarci
- 49,2% 17.072
- Žene
- 50,8% 17.603
- Žena na 100 muškaraca
- 103,1
Tabela po starosti
| Starost | Muškarci | Žene |
|---|---|---|
| 0–4 | 823 | 786 |
| 5–9 | 875 | 834 |
| 10–14 | 944 | 924 |
| 15–19 | 1.038 | 985 |
| 20–24 | 1.068 | 997 |
| 25–29 | 1.134 | 959 |
| 30–34 | 1.095 | 996 |
| 35–39 | 1.292 | 1.118 |
| 40–44 | 1.287 | 1.142 |
| 45–49 | 1.214 | 1.105 |
| 50–54 | 1.180 | 1.183 |
| 55–59 | 1.113 | 1.262 |
| 60–64 | 1.206 | 1.259 |
| 65–69 | 1.096 | 1.319 |
| 70–74 | 748 | 1.042 |
| 75–79 | 470 | 838 |
| 80–84 | 305 | 488 |
| 85+ | 184 | 366 |
Procena pre popisa 2022. Ovde je procena za 2021. bila 12,0% veća od popisa, a 4,2% ljudi bilo je u drugoj starosnoj grupi.
- Prosečna starost
- 42,5 muškarci 40,9, žene 44,1
- Muškarci
- 49,2% 16.890
- Žene
- 50,8% 17.460
- Žena na 100 muškaraca
- 103,4
Tabela po starosti
| Starost | Muškarci | Žene |
|---|---|---|
| 0–4 | 810 | 790 |
| 5–9 | 886 | 844 |
| 10–14 | 914 | 887 |
| 15–19 | 1.027 | 1.004 |
| 20–24 | 1.041 | 972 |
| 25–29 | 1.142 | 969 |
| 30–34 | 1.074 | 983 |
| 35–39 | 1.268 | 1.105 |
| 40–44 | 1.293 | 1.112 |
| 45–49 | 1.224 | 1.133 |
| 50–54 | 1.158 | 1.140 |
| 55–59 | 1.084 | 1.245 |
| 60–64 | 1.157 | 1.218 |
| 65–69 | 1.085 | 1.331 |
| 70–74 | 805 | 1.053 |
| 75–79 | 433 | 809 |
| 80–84 | 310 | 509 |
| 85+ | 179 | 356 |
- Prosečna starost
- 43,8 muškarci 42,2, žene 45,4
- Muškarci
- 49,0% 15.026
- Žene
- 51,0% 15.655
- Žena na 100 muškaraca
- 104,2
Tabela po starosti
| Starost | Muškarci | Žene |
|---|---|---|
| 0–4 | 799 | 761 |
| 5–9 | 796 | 761 |
| 10–14 | 805 | 735 |
| 15–19 | 838 | 845 |
| 20–24 | 816 | 758 |
| 25–29 | 870 | 777 |
| 30–34 | 813 | 763 |
| 35–39 | 1.035 | 942 |
| 40–44 | 1.079 | 942 |
| 45–49 | 1.056 | 1.010 |
| 50–54 | 1.055 | 988 |
| 55–59 | 1.030 | 1.137 |
| 60–64 | 1.127 | 1.174 |
| 65–69 | 1.128 | 1.304 |
| 70–74 | 865 | 1.102 |
| 75–79 | 458 | 794 |
| 80–84 | 310 | 562 |
| 85+ | 146 | 300 |
- Prosečna starost
- 43,8 muškarci 42,2, žene 45,4
- Muškarci
- 49,0% 14.978
- Žene
- 51,0% 15.566
- Žena na 100 muškaraca
- 103,9
Tabela po starosti
| Starost | Muškarci | Žene |
|---|---|---|
| 0–4 | 795 | 745 |
| 5–9 | 807 | 769 |
| 10–14 | 809 | 766 |
| 15–19 | 846 | 813 |
| 20–24 | 816 | 762 |
| 25–29 | 841 | 770 |
| 30–34 | 819 | 763 |
| 35–39 | 1.001 | 929 |
| 40–44 | 1.067 | 947 |
| 45–49 | 1.067 | 1.017 |
| 50–54 | 1.038 | 958 |
| 55–59 | 1.050 | 1.120 |
| 60–64 | 1.086 | 1.165 |
| 65–69 | 1.111 | 1.253 |
| 70–74 | 893 | 1.133 |
| 75–79 | 476 | 792 |
| 80–84 | 309 | 555 |
| 85+ | 147 | 309 |
- Prosečna starost
- 43,9 muškarci 42,3, žene 45,4
- Muškarci
- 49,1% 14.885
- Žene
- 50,9% 15.439
- Žena na 100 muškaraca
- 103,7
Tabela po starosti
| Starost | Muškarci | Žene |
|---|---|---|
| 0–4 | 770 | 737 |
| 5–9 | 819 | 772 |
| 10–14 | 809 | 773 |
| 15–19 | 848 | 800 |
| 20–24 | 814 | 757 |
| 25–29 | 834 | 756 |
| 30–34 | 817 | 759 |
| 35–39 | 943 | 886 |
| 40–44 | 1.080 | 969 |
| 45–49 | 1.069 | 1.001 |
| 50–54 | 1.026 | 959 |
| 55–59 | 1.053 | 1.084 |
| 60–64 | 1.039 | 1.160 |
| 65–69 | 1.073 | 1.193 |
| 70–74 | 923 | 1.155 |
| 75–79 | 514 | 804 |
| 80–84 | 304 | 551 |
| 85+ | 150 | 323 |
- Prosečna starost
- 44,0 muškarci 42,4, žene 45,5
- Muškarci
- 49,1% 14.754
- Žene
- 50,9% 15.301
- Žena na 100 muškaraca
- 103,7
Tabela po starosti
| Starost | Muškarci | Žene |
|---|---|---|
| 0–4 | 753 | 731 |
| 5–9 | 821 | 767 |
| 10–14 | 809 | 770 |
| 15–19 | 833 | 803 |
| 20–24 | 833 | 766 |
| 25–29 | 810 | 744 |
| 30–34 | 810 | 741 |
| 35–39 | 898 | 841 |
| 40–44 | 1.083 | 979 |
| 45–49 | 1.078 | 984 |
| 50–54 | 1.003 | 964 |
| 55–59 | 1.045 | 1.035 |
| 60–64 | 992 | 1.154 |
| 65–69 | 1.045 | 1.153 |
| 70–74 | 913 | 1.166 |
| 75–79 | 583 | 825 |
| 80–84 | 286 | 541 |
| 85+ | 159 | 337 |
Crtica je Srbija u istoj godini. Procene pre 2022. se ne nastavljaju na one posle popisa, pa se te godine ne porede međusobno. RZS.
Nacionalnost, popisi 2022. i 2011.
| Grupa | Traka | 2022. | 2011. | Broj |
|---|---|---|---|---|
| Srbi | 42,4% | 41,4% | 12.996 | |
| Mađari | 40,7% | 46,3% | 12.482 | |
| Romi | 2,9% | 2,3% | 877 | |
| Nisu se izjasnili | 6,1% | 4,9% | 1.858 | |
| Nepoznato | 4,8% | 0,6% | 1.465 |
Grupe ispod 1% (20)
| Grupa | 2022. | 2011. | Broj |
|---|---|---|---|
| Jugosloveni | 0,78% | 0,8% | 240 |
| Hrvati | 0,57% | 0,8% | 176 |
| Regionalna pripadnost | 0,42% | 1,5% | 129 |
| Ostali | 0,30% | 0,2% | 93 |
| Albanci | 0,22% | 0,2% | 68 |
| Muslimani | 0,15% | 0,2% | 47 |
| Rusi | 0,15% | 0,0% | 46 |
| Crnogorci | 0,13% | 0,3% | 41 |
| Makedonci | 0,12% | 0,1% | 36 |
| Slovaci | 0,07% | 0,1% | 22 |
| Rusini | 0,07% | 0,1% | 20 |
| Rumuni | 0,06% | 0,0% | 18 |
| Nemci | 0,05% | 0,1% | 15 |
| Bošnjaci | 0,04% | 0,0% | 13 |
| Slovenci | 0,03% | 0,0% | 10 |
| Goranci | 0,03% | 0,0% | 9 |
| Ukrajinci | 0,03% | 0,0% | 8 |
| Bunjevci | 0,02% | 0,0% | 7 |
| Bugari | 0,01% | 0,0% | 4 |
| Vlasi | 0,00% | 0,0% | 1 |
Veroispovest, popisi 2022. i 2011.
| Grupa | Traka | 2022. | 2011. | Broj |
|---|---|---|---|---|
| Katolička | 42,1% | 48,8% | 12.915 | |
| Pravoslavna | 41,9% | 42,1% | 12.840 | |
| Islamska | 1,0% | 0,6% | 314 | |
| Nisu se izjasnili | 7,1% | 5,9% | 2.186 | |
| Nepoznato | 5,9% | 0,5% | 1.808 |
Grupe ispod 1% (6)
| Grupa | 2022. | 2011. | Broj |
|---|---|---|---|
| Nisu vernici | 0,98% | 1,0% | 302 |
| Ostale hrišćanske | 0,47% | 0,3% | 145 |
| Protestantska | 0,44% | 0,7% | 136 |
| Agnostici | 0,08% | 0,0% | 26 |
| Istočnjačke | 0,02% | 0,0% | 5 |
| Ostale | 0,01% | 0,0% | 4 |
Udeo u svim popisanim. Izjašnjavanje nije obavezno, a „Nepoznato” je kategorija RZS-a. Udeo „Nepoznato” je u Srbiji 2022. veći nego 2011, pa razlika između kolona ne mora da bude stvarna promena. Nacionalnost i vera se ne ocenjuju i ne ulaze u poređenja. RZS, Popis 2022.
Cena života
- Korpa, usklađena
- 117.551 RSD, 2026-05, pomereno do 2026-09, procena iz najbližih gradova
- Prosečna plata
- 98.442 RSD
- Stanovanje mesečno
- 36.040 tražena cena*, stan od 50 m²
- Sve kroz platu
- 1,56 korpa i stanovanje
Procena Državna računica, a ne tržišno merenje; koristi se oprezno i poredi sa našim cenama iz prodavnica. Stanovanje: tražena cena iz oglasa, svedena na skalu ugovorenih cena i kirija. Uporedi cene u prodavnicama.
Stanovanje i obrazovanje
- Stanova
- 16.341
- Prazni i napušteni
- 16,9%
- Pod zakupom
- 5,6%
- Zgrade starije od 1971.
- 47%
- Viša ili visoka škola
- 13,5%
- Bez srednje škole
- 35,5%
Popis 2022. RZS.
Posao i plate
- Neto plata, 12 meseci
- 98.442 do 08/2026
- Zaposlenih na 1.000
- 310
- Aktivnih firmi
- 285 09/2025
- Nezaposlenih na birou
- 1.421 09/2025
- Budžet po stanovniku
- 65.253 RSD, 2024.
- Ulaganja po stanovniku
- 13.163 RSD, 20,3% rashoda
Plata zaposlenih koji ovde žive, bez obzira na to gde rade. Tačka je ovo mesto, crta je Srbija.
Zdravstvo
- Lekara
- 39
- Stanovnika po lekaru
- 771
- Zubara
- 8
- Farmaceuta
- 2
Podaci za 2024, samo zdravstvena služba. Broji se gde ljudi rade, pa bolnički centri izgledaju bolje od mesta čiji se stanovnici tamo leče.
Škole i vrtići
- Skor na maloj maturi
- 434 2025/26, prosek mesta 481
- Osnovnih škola
- 6
- Dece u vrtiću
- 1.169 2025/2026
- Obuhvat vrtićem
- 55% naša procena
Skor je prosek tri standardizovana testa, ponderisan brojem učenika. Više govori o generaciji i porodicama nego o samoj školi. Ministarstvo prosvete.
Od čega se živi
Popis 2022.
Popis 2011.
| Grupa | 2022. | Udeo | 2011. | Udeo |
|---|---|---|---|---|
| Zaposleni | 10.497 | 34,2% | 10.685 | 28,6% |
| Penzioneri | 7.617 | 24,8% | 8.283 | 22,2% |
| Deca do 15 godina | 4.657 | 15,2% | 5.779 | 15,5% |
| Učenici i studenti | 1.762 | 5,7% | 2.551 | 6,8% |
| Nezaposleni | 1.307 | 4,3% | 3.618 | 9,7% |
| Domaćinstvo i ostali | 4.841 | 15,8% | 6.435 | 17,2% |
RZS, popisi 2011. i 2022: svaka osoba je u jednoj grupi. Stopa nezaposlenosti po popisu je 11,1%. Godišnje, PIO fond: 7.530 korisnika penzija u 2026-06, prosečna penzija 56.260 RSD, 81 korisnika na 100 zaposlenih. Ne ulazi u ocenu.
Komunalije i putevi
- Domaćinstva na vodovodu
- 89,4%
- Domaćinstva na kanalizaciji
- 38,4%
- Prečišćene otpadne vode
- 55,0%
- Opštinski putevi sa savremenim kolovozom
- 80,4%
- Divlje deponije, prijavljene
- 5
Godišnjak Opštine i regioni, podaci za 2024. Priključci prema domaćinstvima iz popisa 2022, pa vikend kuće mogu da podignu udeo. Ne ulazi u ocenu.
Na šta opština planira da troši
Plan za 2020, ukupno 1.800 miliona RSD. Godine se razlikuju među mestima, pa ovo nije rang.
- Opšte javne usluge
- 25,7%
- Ekonomski poslovi
- 22,2%
- Obrazovanje
- 16,9%
- Rekreacija, sport i kultura
- 15,2%
- Stanovi i zajednica
- 13,4%
- Socijalna zaštita
- 3,1%
- Zdravstvo
- 1,7%
- Zaštita životne sredine
- 1,4%
Budžet opštine, data.gov.rs. Plan nije izvršenje. Ne ulazi u ocenu.
Mobilna mreža i internet
- Mobilna mreža, preuzimanje
- 221 Mb/s
- Broj mobilnih testova
- 255
- Fiksni, preuzimanje
- 149 Mb/s zavisi od paketa
Ocena ide iz mobilne mreže, jer ljudi internet uglavnom koriste na telefonu preko 4G i 5G. Fiksna brzina više pokazuje koji paket korisnici biraju nego šta je dostupno, pa nije u oceni. Prosek Speedtest merenja za 3. kvartal 2026, koja sami pokreću korisnici. Kod malog broja testova rezultat je nesiguran. Speedtest by Ookla Global Fixed and Mobile Network Performance Maps, CC BY-NC-SA 4.0.
Vazduh
- PM2.5 zimi, procena
- 31,5
- Leti, model
- 6,7
- Emisije SO₂ iz fabrika
- 0 t 2024, pogona: 5
Procena Ovde nema SEPA stanice za PM2.5. Prikazan je atmosferski model za 2025, a zimska vrednost je pomnožena sa 1,30, koliko model u proseku potcenjuje merenja. Stvarna vrednost može biti znatno drugačija. Emisije: NRIZ registar.
Bezbednost na putu
- Sa povređenima 2025.
- 80
- Sa poginulima 2025.
- 1
- Teških godišnje na 10.000 ljudi prisutnih tokom dana
- 27,5 29.499 ljudi tokom dana
- Sve nezgode 2026.
- 96 tekuća godina
- Na glavnim putevima van naselja*
- 6 od 81 teških, 2025.
Ocena ne računa nezgode na autoputevima i brzim putevima (0% teških nezgoda ovde), a deli se sa dnevnim stanovništvom: stanovnici plus ljudi koji tu rade, minus oni koji rade negde drugde. Drugi tranzitni putevi su i dalje uračunati; zvezdica je naš proračun koji ne menja ocenu. MUP, otvoreni podaci.
Osude za krivična dela
- Osuđenih odraslih 2024.
- 183
- Za imovinu
- 60
- Za život i telo
- 16
- U saobraćaju
- 19
Osude po mestu izvršenja, ne prijavljena dela i ne ocena bezbednosti, zato nisu u indeksu.
Povezanost
- Do sedišta regiona*
- 57 min 127. od 161
- Do najbližeg velikog centra*
- 57 min 63. od 161
- Do Beograda*
- 110 min 76. od 161
- Do najbližeg fakulteta*
- 38 min 116. od 161
- Do najbliže srednje škole*
- 0 min 1. od 161
Minuti vožnje kolima bez gužve, od centra mesta. Ne meri autobus i ne ulazi u ocenu. Veliki centri su Beograd, Novi Sad, Niš i Kragujevac. Nula znači da je cilj u samom mestu. Red 1 je najbliže.