Sva mesta · Južnobački region
Beočin
Beočin: iznad proseka svih mesta po demografiji (70) i pristupu (95), ispod proseka po školama i vrtićima (44) i zdravstvu (45). Stanovništvo od popisa 2022: −1,5%, prosek regiona −1,7%.
13.661 stanovnika102.113 RSD neto plata
Ocena 1–100, veće je bolje. To je geometrijski prosek 7 tema, bez Bezbednosti na putu. Verovatno između 38. i 64. mesta.
Kako računamoProfil mesta
Ocene 1–100, veće je bolje. Crtica je prosek sličnih mesta.
Ocena 1–100, veće je bolje. Sastav: promena stanovništva od popisa 2022. i neto doseljeni na 1.000 stanovnika.
Kako računamoOcena 1–100, veće je bolje. Sastav: neto plata, zaposleni na 1.000 radno sposobnih i firme na 1.000 stanovnika.
Kako računamoOcena 1–100, veće je bolje. Sastav: koliko plata pokriva korpu i stanovanje.
Kako računamoOcena 1–100, veće je bolje. Sastav: zdravstveni radnici na 10.000 stanovnika i životni vek.
Kako računamoOcena 1–100, veće je bolje. Sastav: mala matura, obuhvat vrtićem i vreme do fakulteta i srednje škole.
Kako računamoOcena 1–100, veće je bolje. Sastav: vreme do velikog centra i brzina mobilne mreže.
Kako računamoOcena 1–100, veće je bolje. Sastav: gori od dva zagađivača, PM2.5 zimi i SO₂.
Kako računamoOcena 1–100, veće je bolje. Sastav: teške nezgode; tema je van ukupne ocene.
Kako računamoTrendovi
Stanovništvo se poredi po popisima i procenama posle 2022, jer se godišnje procene ne nastavljaju preko popisa. Metodologija popisa se menjala.
Stanovnika13.661 2025.▼ 1,5% od 2022.Detalji
Broj stanovnika po proceni RZS. Godine pre popisa 2022. su stare procene.
- Najviše, 2002.
- 16.086
- Najmanje, 1948.
- 9.401
- Broj stanovnika
- 13.661
- Prosek mesta
- 40.683
- Položaj, 1. je najviše
- 111. od 161
Tabela po godinama
Godina Ovo mesto 2025. 13.661 2024. 13.770 2023. 13.837 2022. 13.875 2011. 15.726 2002. 16.086 1991. 14.848 1981. 14.126 1971. 13.216 1961. 11.881 1953. 10.243 1948. 9.401 Neto plata102.113 RSD, 12 meseci do 08/2026▲ 28,8% 2020–2025. realnoDetalji
- Ovo mesto
- Prosek mesta
Prosečna neto plata po godinama, RZS.
- Najviše, 2025.
- 94.855 RSD
- Najmanje, 2018.
- 43.170 RSD
- Neto plata, 12 meseci
- 102.113 RSD
- Prosek mesta
- 101.239 RSD
- Položaj, 1. je najbolje
- 46. od 161
Tabela po godinama
Godina Ovo mesto Prosek mesta 2025. 94.855 93.603 2024. 85.055 83.346 2023. 73.064 72.735 2022. 63.411 63.533 2021. 56.636 56.572 2020. 51.855 52.069 2019. 47.086 47.718 2018. 43.170 43.470 Zaposlenih4.998 2026.▲ 1,7% od 2021.Detalji
Broj zaposlenih po godinama, RZS. Na grafikonu je ukupan broj, a poređenje je na 1.000 stanovnika.
- Najviše, 2023.
- 5.080
- Najmanje, 2016.
- 4.154
- Prosek mesta
- 322
- Položaj, 1. je najbolje
- 35. od 161
Tabela po godinama
Godina Ovo mesto 2026. 4.998 2025. 5.077 2024. 5.078 2023. 5.080 2022. 4.968 2021. 4.917 2020. 4.769 2019. 4.651 2018. 4.548 2017. 4.357 2016. 4.154 Korisnici penzija3.068 2026.▲ 4,0% od 2021.Detalji
Korisnici svih vrsta penzija, PIO fond, decembar svake godine, a za tekuću godinu poslednji objavljen mesec.
- Najviše, 2026.
- 3.068
- Najmanje, 2018.
- 2.935
- Prosek mesta
- 248
- Položaj, 1. je najviše
- 118. od 161
Tabela po godinama
Godina Ovo mesto 2026. 3.068 2025. 3.041 2024. 3.038 2023. 2.971 2022. 2.981 2021. 2.949 2020. 2.948 2019. 2.946 2018. 2.935 Odseljeni354 2025.▼ 12,8% od 2022.Detalji
Broj ljudi koji su se odselili iz mesta tokom godine, RZS.
- Najviše, 2022.
- 406
- Najmanje, 2024.
- 300
- Prosek mesta
- -1,5
- Položaj, 1. je najbolje
- 31. od 161
Tabela po godinama
Godina Ovo mesto 2025. 354 2024. 300 2023. 353 2022. 406 Doseljeni297 2025.▼ 33,0% od 2022.Detalji
Broj ljudi koji su se doselili u mesto tokom godine, RZS.
- Najviše, 2022.
- 443
- Najmanje, 2025.
- 297
- Prosek mesta
- -1,5
- Položaj, 1. je najbolje
- 31. od 161
Tabela po godinama
Godina Ovo mesto 2025. 297 2024. 330 2023. 415 2022. 443
Još trendova (11)
Novi stanovi, po m²98.894 RSD 2023.▼ 13,3% od 2022. realnoDetalji
- Ovo mesto
- Prosek mesta
Prosečna cena novog stana po kvadratnom metru, RZS. U malom mestu je godišnje malo prodaja, pa broj jače skače.
- Najviše, 2022.
- 101.765 RSD
- Najmanje, 2023.
- 98.894 RSD
- Cena novih stanova po m²
- 98.894 RSD
- Prosek mesta
- 135.783 RSD
- Položaj, 1. je najbolje
- 26. od 87
Tabela po godinama
Godina Ovo mesto Prosek mesta 2023. 98.894 143.298 2022. 101.765 126.155 Noćenja turista10.961 2025.▲ 132,2% od 2019.Detalji
Ukupan broj noćenja turista godišnje, RZS. Na grafikonu je ukupan broj, a poređenje je po stanovniku.
- Najviše, 2025.
- 10.961
- Najmanje, 2021.
- 2.969
- Prosek mesta
- 2,7
- Položaj, 1. je najbolje
- 84. od 161
Tabela po godinama
Godina Ovo mesto 2025. 10.961 2024. 6.777 2023. 8.702 2022. 9.169 2021. 2.969 2019. 4.721 2018. 5.367 2017. 5.003 2016. 4.700 2015. 4.335 2014. 3.505 2013. 4.247 Mala matura445 2026.▼ 5,7% od 2023.Detalji
- Ovo mesto
- Prosek mesta
Prosečan skor učenika na maloj maturi.
- Najviše, 2023.
- 472
- Najmanje, 2024.
- 431
- Prosek mesta
- 481
- Položaj, 1. je najbolje
- 137. od 161
Tabela po godinama
Godina Ovo mesto Prosek mesta 2026. 445 481 2025. 453 479 2024. 431 483 2023. 472 483 PM2.5, godišnje18,0 µg/m³ 2024.▼ 4,3% od 2021.Detalji
- Ovo mesto
- Prosek mesta
Godišnji prosek sitnih čestica PM2.5 u vazduhu, izmeren na stanicama. Manje je bolje.
- Najviše, 2021.
- 18,8 µg/m³
- Najmanje, 2023.
- 15,9 µg/m³
- PM2.5 godišnje, izmereno
- 18,0 µg/m³
- Prosek mesta
- 24,8 µg/m³
- Položaj, 1. je najbolje
- 3. od 20
Tabela po godinama
Godina Ovo mesto Prosek mesta 2024. 18,0 24,8 2023. 15,9 23,3 2022. 17,2 25,9 2021. 18,8 27,1 Saobraćajne nezgode41 2025.▼ 12,8% od 2020.Detalji
Ukupan broj saobraćajnih nezgoda godišnje, MUP.
- Najviše, 2017.
- 65
- Najmanje, 2025.
- 41
- Prosek mesta
- 206
- Položaj, 1. je najbolje
- 46. od 161
Tabela po godinama
Godina Ovo mesto 2025. 41 2024. 48 2023. 64 2022. 54 2021. 58 2020. 47 2019. 50 2018. 57 2017. 65 2016. 48 Noćno svetlo, sa satelita59. od 161 po stanovniku 2025.▲ 79,1% od 2020.Detalji
Ukupna jačina veštačkog svetla koju satelit NASA izmeri noću iznad teritorije mesta. Sam broj nema svakodnevno značenje: služi za poređenje istog mesta kroz vreme i mesta međusobno. Industrija i prelazak na LED rasvetu menjaju ga i kad se broj ljudi ne menja.
- Najviše, 2025.
- 1.720
- Najmanje, 2020.
- 960
- Prosek mesta
- 119,2
- Položaj, 1. je najviše
- 59. od 161
Tabela po godinama
Godina Ovo mesto 2025. 1.720 2024. 1.501 2023. 1.458 2022. 1.251 2021. 1.087 2020. 960 2019. 1.194 2018. 1.331 2017. 1.319 2016. 1.404 2015. 1.447 2014. 1.550 2013. 1.551 2012. 1.699 Prosečna penzija60.907 RSD 2026.▲ 36,0% od 2021. realnoDetalji
- Ovo mesto
- Prosek mesta
Prosečna penzija svih vrsta, PIO fond, decembar svake godine, a za tekuću godinu poslednji objavljen mesec.
- Najviše, 2025.
- 61.001 RSD
- Najmanje, 2018.
- 28.568 RSD
- Prosečna penzija
- 60.907 RSD
- Prosek mesta
- 50.307 RSD
- Položaj, 1. je najbolje
- 23. od 161
Tabela po godinama
Godina Ovo mesto Prosek mesta 2026. 60.907 50.307 2025. 61.001 50.246 2024. 54.703 44.693 2023. 43.271 35.047 2022. 36.565 29.593 2021. 31.861 25.699 2020. 30.187 24.231 2019. 28.642 22.945 2018. 28.568 22.892 Divlje deponije, prijavljene7 2024.▼ 56,2% od 2019.Detalji
Lokacije koje su opštine i komunalna preduzeća prijavile registru SEPA. Rast može da znači i savesnije prijavljivanje.
- Najviše, 2018.
- 16
- Najmanje, 2024.
- 7
- Prosek mesta
- 18
- Položaj, 1. je najviše
- 104. od 155
Tabela po godinama
Godina Ovo mesto 2024. 7 2023. 12 2022. 12 2021. 13 2020. 15 2019. 16 2018. 16 Životni vek74,7 god. 2025.→ 0,2% od 2023.Detalji
- Muškarci
- Žene
Tabela po godinama
Godina Muškarci Žene 2025. 73,4 76,0 2024. 73,4 76,5 2023. 72,9 76,3 Brakovi54 2025.▼ 28,9% od 2020.Detalji
Broj sklopljenih brakova godišnje, RZS.
- Najviše, 2011.
- 89
- Najmanje, 2023.
- 40
- Prosek mesta
- 4,4
- Položaj, 1. je najviše
- 95. od 161
Tabela po godinama
Godina Ovo mesto 2025. 54 2024. 79 2023. 40 2022. 72 2021. 77 2020. 76 2019. 64 2018. 68 2017. 76 2016. 66 2015. 79 2014. 78 2013. 77 2012. 76 2011. 89 2010. 88 Stanovi po dozvolama54 2025.▲ 38,5% od 2020.Detalji
Broj stanova za koje je izdata građevinska dozvola, RZS.
- Najviše, 2019.
- 107
- Najmanje, 2010.
- 2
- Prosek mesta
- 4,8
- Položaj, 1. je najbolje
- 37. od 161
Tabela po godinama
Godina Ovo mesto 2025. 54 2024. 69 2023. 62 2022. 69 2021. 76 2020. 39 2019. 107 2018. 18 2017. 19 2016. 11 2015. 18 2014. 13 2013. 15 2012. 12 2011. 35 2010. 2 2009. 10 2008. 3 2007. 5
„Realno" znači posle inflacije po indeksu cena za Srbiju. Strelica je smer; zelena je poboljšanje, crvena pogoršanje, siva bez ocene. Praćenje ocena počinje u oktobru 2026.
Naši nalazi
* Naše računanje. Tražene cene su medijana oglasa, bez ponovljenih, gde ih ima bar 10. Tražene kirije i cene ulaze u Priuštivost. Ostalo su podaci navedenih izvora van državne statistike.
Poređenje
Medijana: pola mesta je iznad te vrednosti, a pola ispod, pa je ne pomeraju krajnje vrednosti. Prosek regiona računa svako mesto jednako. Mesto 1 je najbolje. Kliknite na pokazatelj za sva mesta.
| Pokazatelj | Ovde | Prosek regiona | Medijana | U regionu | U Srbiji |
|---|---|---|---|---|---|
| Neto plata, 12 meseci | 102.113 RSD | 101.238 | 96.554 | 3. od 12 | 46. od 161 |
| Zaposleni na 1.000 radno sposobnih | 580 | 564 | 521 | 6. od 12 | 42. od 161 |
| Nezaposleni na 1.000 stanovnika | 42,6 | 48,6 | 55,9 | 7. od 12 | 58. od 161 |
| Promena od 2022. | -1,5 % | -1,7 | -2,6 | 7. od 12 | 38. od 161 |
| Deca do 14 godina | 15,0 % | 15,0 | 13,5 | 7. od 12 | 33. od 161 |
| Sa višom ili visokom školom | 12,2 % | 15,1 | 13,9 | 8. od 12 | 95. od 161 |
| Skor na maloj maturi | 445 | 484 | 480 | 10. od 12 | 137. od 161 |
| Lekari na 10.000 stanovnika | 14,6 | 17,0 | 17,1 | 4. od 12 | 97. od 161 |
| Cena stana po m² | nema podatka | 2.205 | 1.291 | – | – |
| Mobilna mreža Procena | 138 Mb/s | 175 | 156 | 9. od 12 | 98. od 161 |
| PM2.5 zimi, izmereno ili procena Procena | 27,1 µg/m³ | 34,0 | 33,4 | 2. od 12 | 45. od 161 |
| Teške nezgode godišnje na 10.000 ljudi prisutnih tokom dana | 19,2 | 24,1 | 17,6 | 3. od 12 | 95. od 161 |
Slična mesta: Lajkovac, Inđija, Titel, Kovin, Bački Petrovac. Upoređuje se sa njihovim prosekom, prvo najveća razlika.
Prednosti u odnosu na slična mesta
| Pokazatelj | Ovde | Slična mesta |
|---|---|---|
| Domaćinstva na kanalizaciji | 68,9 % | 42,2 % |
| PM2.5 zimi, izmereno ili procena | 27,1 µg/m³ | 37,2 µg/m³ |
| Prazni i napušteni stanovi | 9,9 % | 15,4 % |
| Do najbližeg velikog centra | 24 min | 51 min |
| Do sedišta regiona | 24 min | 40 min |
| Domaćinstva na vodovodu | 93,4 % | 83,2 % |
| Mobilna mreža | 138 Mb/s | 109 Mb/s |
| Neto doseljeni na 1.000 godišnje | 0,9 | -0,7 |
Zaostatak za sličnim mestima
| Pokazatelj | Ovde | Slična mesta |
|---|---|---|
| Skor na maloj maturi | 445 | 460 |
| Obuhvat vrtićem | 43 % | 48 % |
| Prečišćene otpadne vode | 0,0 % | 8,3 % |
| Nezaposleni na 1.000 stanovnika | 42,6 | 34,0 |
| Sa višom ili visokom školom | 12,2 % | 12,5 % |
| Lekari na 10.000 stanovnika | 14,6 | 17,0 |
| Neto plata, 12 meseci | 102.113 RSD | 102.703 RSD |
Šta kažu nezavisni izvori
Procena OpenStreetMap, 2026-11-01. Podatke unose volonteri: ovo pokazuje šta je ucrtano na mapi, a slabije mapirano mesto izgleda kao mesto sa manje usluga. Ne ulazi u ocenu.
- Apoteke na 10.000 stanovnika: 1,5 (prosek mesta 2,8)
- Supermarketi na 10.000 stanovnika: 1,5 (prosek mesta 1,9)
- Pošte na 10.000 stanovnika: 4,4 (prosek mesta 3,5)
- Banke na 10.000 stanovnika: 0,7 (prosek mesta 1,8)
- Lekari i klinike na 10.000 stanovnika: 1,5 (prosek mesta 1,7)
- Restorani i kafići na 10.000 stanovnika: 8,1 (prosek mesta 8,9)
- Benzinske pumpe na 10.000 stanovnika: 2,9 (prosek mesta 3,2)
Slična mesta
Uporedi ova mesta u alatu. Sličnost je računata iz 28 pokazatelja; način je na stranici Kako računamo.
Izvori i metodologija
Izvor i period stoje uz svaki pokazatelj. Celu računicu vidite na stranici Kako računamo, a proveru ocene na stranici Provera ocene. Svežinu izvora prati Stanje podataka, a sve brojke su u preuzimanju.
Provera brojki
Zvanične procene poredimo sa onim što je stvarno izbrojano. Ako se slažu, odnos je oko 100. Izbori 2026. nisu konačni. Ovo ne ulazi u glavnu ocenu.
| Pitanje | Zvanično | Izmereno | Odnos |
|---|---|---|---|
| Koliko punoletnih je stvarno tu?Glasači su donja mera prisutnih; iznad 100 znači da je glasalo više ljudi nego što procena kaže da živi tu. | 11.167 punoletnih po RZS proceni | 9.715 glasalo 2026. | 87 na 100 |
| Da li je birački spisak veći od procene?Spisak uključuje i one koji su otišli, a nisu se odjavili. | 11.167 punoletnih po RZS proceni | 13.143 na biračkom spisku | 118 na 100 |
| Ima li dece koliko piše?Škola zna ko je stvarno došao. | 142 očekivanih osmaka po RZS proceni | 142 stvarno na maloj maturi | 100 na 100 |
| Koliko stanova je stvarno nastanjeno?Popis 2022. Ostatak su prazni, napušteni i vikend stanovi. | 8.539 stanova | 5.326 nastanjeno | 62% |
| Koliko mesto svetli noću?Satelit NASA. Industrija i LED rasveta podižu broj. | 13.661 stanovnika | 125,9 zračenja na 1.000 stanovnika | 59. od 161 |
Promena biračkog spiska, 2023. do 2026.
Spisak se menja zbog novih punoletnih i umrlih. Ostatak je ono što to dvoje ne objašnjava.
- Spisak 2023.
- 13.348
- Novi punoletni
- +427
- Umrli
- −644
- Ostatak
- +12
- Spisak 2026.
- 13.143
Život i ljudi
Životni vek i uzroci smrti
- Životni vek, muškarci
- 73,4 god.
- Životni vek, žene
- 76,0 god.
- Bolesti srca i krvotoka na 10.000
- 78,8
- Tumori na 10.000
- 40,0
- Bolesti disanja na 10.000
- 10,7
- Povrede i trovanja na 10.000
- 5,1
Seljenje, porodica i gradnja
- Neto doseljeni na 1.000 godišnje
- 0,9
- Brakovi na 1.000 godišnje
- 4,2
- Razvodi na 100 brakova
- 43,9
- Stanovi po dozvolama na 1.000
- 4,8
RZS. Uzroci smrti su sirove stope, pa starije mesto ima veće brojeve. Seljenje, smrti i brakovi su prosek tri godine, a dozvole pet.
Obrazovanje
Osnovna škola, osmi razred
- Prosečna ocena
- 3,96
- Matematika, skor
- 457
- Maternji jezik, skor
- 436
- Ocena prema testu*
- -0,01
Srednje škole
- Srednjih škola
- 0
- Gimnazija
- 0
* Naše računanje: koliko je školska ocena viša ili niža od ocene koju rezultat na maloj maturi predviđa u celoj Srbiji. Rezultati mature i upisni bodovi po srednjoj školi nisu objavljeni kao otvoreni podaci. Univerziteti su na stranici Univerziteti i fakulteti.
Stanovništvo
- Stanovnika 2025.
- 13.661
- Promena od 2022.
- -1,5%
- Dece do 14
- 15,0%
- Starijih od 65
- 22,5%
Na popisu 2011. bilo je 15.726, a 2022. 13.875 stanovnika. Procene RZS-a se posle svakog popisa ponovo baziraju, pa je linija prekinuta tamo gde bi skok bio samo promena osnova.
Svi popisi, 1948–2022.
Popisi su rađeni po različitim metodologijama, a teritorija je svedena na stanje iz 2022.
Procene po godinama
Rođeni i umrli, 1961–2025.
- Rođeni 2025.
- 127
- Umrli 2025.
- 204
- Prirodni priraštaj
- -77 rođeni minus umrli
Tabela po godinama
| Godina | Rođeni | Umrli | Priraštaj |
|---|---|---|---|
| 2025. | 127 | 204 | -77 |
| 2024. | 111 | 225 | -114 |
| 2023. | 108 | 220 | -112 |
| 2022. | 133 | 191 | -58 |
| 2021. | 132 | 261 | -129 |
| 2020. | 133 | 214 | -81 |
| 2019. | 144 | 199 | -55 |
| 2018. | 125 | 219 | -94 |
| 2017. | 127 | 201 | -74 |
| 2016. | 132 | 207 | -75 |
| 2015. | 114 | 201 | -87 |
| 2014. | 128 | 230 | -102 |
| 2013. | 137 | 197 | -60 |
| 2012. | 132 | 227 | -95 |
| 2011. | 141 | 186 | -45 |
| 2010. | 141 | 209 | -68 |
| 2009. | 147 | 215 | -68 |
| 2008. | 156 | 193 | -37 |
| 2007. | 144 | 212 | -68 |
| 2006. | 172 | 210 | -38 |
| 2005. | 165 | 234 | -69 |
| 2004. | 153 | 209 | -56 |
| 2003. | 184 | 234 | -50 |
| 2002. | 189 | 191 | -2 |
| 2001. | 187 | 166 | 21 |
| 2000. | 179 | 205 | -26 |
| 1999. | 173 | 191 | -18 |
| 1998. | 178 | 198 | -20 |
| 1997. | 181 | 183 | -2 |
| 1996. | 194 | 176 | 18 |
| 1995. | 195 | 186 | 9 |
| 1994. | 186 | 185 | 1 |
| 1993. | 192 | 193 | -1 |
| 1992. | 207 | 174 | 33 |
| 1991. | 225 | 149 | 76 |
| 1990. | 193 | 154 | 39 |
| 1989. | 177 | 150 | 27 |
| 1988. | 211 | 156 | 55 |
| 1987. | 193 | 154 | 39 |
| 1986. | 195 | 142 | 53 |
| 1985. | 222 | 138 | 84 |
| 1984. | 205 | 136 | 69 |
| 1983. | 206 | 169 | 37 |
| 1982. | 194 | 139 | 55 |
| 1981. | 198 | 141 | 57 |
| 1980. | 226 | 142 | 84 |
| 1979. | 206 | 125 | 81 |
| 1978. | 202 | 139 | 63 |
| 1977. | 196 | 121 | 75 |
| 1976. | 185 | 143 | 42 |
| 1975. | 193 | 119 | 74 |
| 1974. | 159 | 122 | 37 |
| 1973. | 200 | 124 | 76 |
| 1972. | 184 | 130 | 54 |
| 1971. | 201 | 118 | 83 |
| 1970. | 208 | 130 | 78 |
| 1969. | 209 | 117 | 92 |
| 1968. | 253 | 114 | 139 |
| 1967. | 238 | 120 | 118 |
| 1966. | 250 | 110 | 140 |
| 1965. | 242 | 130 | 112 |
| 1964. | 266 | 139 | 127 |
| 1963. | 230 | 139 | 91 |
| 1962. | 238 | 121 | 117 |
| 1961. | 255 | 115 | 140 |
RZS, teritorija svedena na današnje opštine.
Naselja (8), broj stanovnika po popisima
| Naselje | 1948. | 1971. | 1991. | 2011. | 2022. |
|---|---|---|---|---|---|
| Beočin | 3.639 | 6.563 | 7.873 | 7.839 | 7.274 |
| Čerević | 1.754 | 2.144 | 2.510 | 2.800 | 2.141 |
| Rakovac | 582 | 968 | 1.357 | 2.248 | 2.137 |
| Susek | 1.444 | 1.440 | 1.137 | 996 | 847 |
| Banoštor | 706 | 733 | 618 | 743 | 643 |
| Lug | 673 | 775 | 864 | 709 | 529 |
| Sviloš | 470 | 419 | 347 | 291 | 239 |
| Grabovo | 133 | 174 | 142 | 100 | 65 |
Sastav stanovništva
Procena pre popisa 2022. Ovde je procena za 2021. bila 6,6% veća od popisa, a 3,5% ljudi bilo je u drugoj starosnoj grupi.
- Prosečna starost
- 40,7 muškarci 39,3, žene 42,0
- Muškarci
- 49,7% 7.807
- Žene
- 50,3% 7.909
- Žena na 100 muškaraca
- 101,3
Tabela po starosti
| Starost | Muškarci | Žene |
|---|---|---|
| 0–4 | 413 | 375 |
| 5–9 | 447 | 416 |
| 10–14 | 414 | 421 |
| 15–19 | 516 | 459 |
| 20–24 | 524 | 474 |
| 25–29 | 526 | 490 |
| 30–34 | 551 | 487 |
| 35–39 | 488 | 497 |
| 40–44 | 560 | 525 |
| 45–49 | 632 | 547 |
| 50–54 | 642 | 654 |
| 55–59 | 618 | 607 |
| 60–64 | 490 | 575 |
| 65–69 | 327 | 370 |
| 70–74 | 334 | 424 |
| 75–79 | 212 | 312 |
| 80–84 | 80 | 198 |
| 85+ | 33 | 78 |
Procena pre popisa 2022. Ovde je procena za 2021. bila 6,6% veća od popisa, a 3,5% ljudi bilo je u drugoj starosnoj grupi.
- Prosečna starost
- 40,9 muškarci 39,5, žene 42,3
- Muškarci
- 49,7% 7.780
- Žene
- 50,3% 7.876
- Žena na 100 muškaraca
- 101,2
Tabela po starosti
| Starost | Muškarci | Žene |
|---|---|---|
| 0–4 | 393 | 369 |
| 5–9 | 450 | 401 |
| 10–14 | 419 | 431 |
| 15–19 | 496 | 438 |
| 20–24 | 529 | 469 |
| 25–29 | 543 | 474 |
| 30–34 | 540 | 504 |
| 35–39 | 479 | 496 |
| 40–44 | 540 | 516 |
| 45–49 | 629 | 536 |
| 50–54 | 633 | 646 |
| 55–59 | 620 | 597 |
| 60–64 | 504 | 600 |
| 65–69 | 343 | 385 |
| 70–74 | 316 | 414 |
| 75–79 | 221 | 314 |
| 80–84 | 94 | 198 |
| 85+ | 31 | 88 |
Procena pre popisa 2022. Ovde je procena za 2021. bila 6,6% veća od popisa, a 3,5% ljudi bilo je u drugoj starosnoj grupi.
- Prosečna starost
- 41,2 muškarci 39,8, žene 42,5
- Muškarci
- 49,6% 7.716
- Žene
- 50,4% 7.835
- Žena na 100 muškaraca
- 101,5
Tabela po starosti
| Starost | Muškarci | Žene |
|---|---|---|
| 0–4 | 370 | 364 |
| 5–9 | 442 | 388 |
| 10–14 | 424 | 435 |
| 15–19 | 467 | 439 |
| 20–24 | 526 | 445 |
| 25–29 | 557 | 462 |
| 30–34 | 533 | 505 |
| 35–39 | 482 | 500 |
| 40–44 | 515 | 496 |
| 45–49 | 626 | 544 |
| 50–54 | 629 | 619 |
| 55–59 | 611 | 595 |
| 60–64 | 519 | 625 |
| 65–69 | 352 | 409 |
| 70–74 | 292 | 397 |
| 75–79 | 231 | 313 |
| 80–84 | 108 | 206 |
| 85+ | 32 | 93 |
Procena pre popisa 2022. Ovde je procena za 2021. bila 6,6% veća od popisa, a 3,5% ljudi bilo je u drugoj starosnoj grupi.
- Prosečna starost
- 41,4 muškarci 40,1, žene 42,8
- Muškarci
- 49,6% 7.652
- Žene
- 50,4% 7.776
- Žena na 100 muškaraca
- 101,6
Tabela po starosti
| Starost | Muškarci | Žene |
|---|---|---|
| 0–4 | 339 | 363 |
| 5–9 | 436 | 391 |
| 10–14 | 433 | 424 |
| 15–19 | 438 | 432 |
| 20–24 | 528 | 437 |
| 25–29 | 551 | 453 |
| 30–34 | 509 | 480 |
| 35–39 | 516 | 499 |
| 40–44 | 492 | 487 |
| 45–49 | 604 | 543 |
| 50–54 | 634 | 589 |
| 55–59 | 612 | 604 |
| 60–64 | 531 | 620 |
| 65–69 | 370 | 458 |
| 70–74 | 272 | 363 |
| 75–79 | 238 | 324 |
| 80–84 | 114 | 210 |
| 85+ | 35 | 99 |
Procena pre popisa 2022. Ovde je procena za 2021. bila 6,6% veća od popisa, a 3,5% ljudi bilo je u drugoj starosnoj grupi.
- Prosečna starost
- 41,7 muškarci 40,4, žene 43,0
- Muškarci
- 49,7% 7.601
- Žene
- 50,3% 7.703
- Žena na 100 muškaraca
- 101,3
Tabela po starosti
| Starost | Muškarci | Žene |
|---|---|---|
| 0–4 | 312 | 359 |
| 5–9 | 430 | 382 |
| 10–14 | 445 | 416 |
| 15–19 | 424 | 421 |
| 20–24 | 521 | 437 |
| 25–29 | 533 | 441 |
| 30–34 | 502 | 460 |
| 35–39 | 540 | 488 |
| 40–44 | 487 | 489 |
| 45–49 | 574 | 534 |
| 50–54 | 621 | 556 |
| 55–59 | 612 | 631 |
| 60–64 | 544 | 601 |
| 65–69 | 395 | 503 |
| 70–74 | 257 | 331 |
| 75–79 | 242 | 333 |
| 80–84 | 120 | 211 |
| 85+ | 42 | 110 |
Procena pre popisa 2022. Ovde je procena za 2021. bila 6,6% veća od popisa, a 3,5% ljudi bilo je u drugoj starosnoj grupi.
- Prosečna starost
- 42,0 muškarci 40,7, žene 43,3
- Muškarci
- 49,7% 7.569
- Žene
- 50,3% 7.660
- Žena na 100 muškaraca
- 101,2
Tabela po starosti
| Starost | Muškarci | Žene |
|---|---|---|
| 0–4 | 304 | 350 |
| 5–9 | 406 | 373 |
| 10–14 | 460 | 408 |
| 15–19 | 416 | 418 |
| 20–24 | 505 | 430 |
| 25–29 | 527 | 441 |
| 30–34 | 512 | 455 |
| 35–39 | 537 | 474 |
| 40–44 | 480 | 491 |
| 45–49 | 563 | 525 |
| 50–54 | 611 | 532 |
| 55–59 | 602 | 655 |
| 60–64 | 554 | 590 |
| 65–69 | 413 | 529 |
| 70–74 | 262 | 323 |
| 75–79 | 238 | 333 |
| 80–84 | 127 | 210 |
| 85+ | 52 | 123 |
Procena pre popisa 2022. Ovde je procena za 2021. bila 6,6% veća od popisa, a 3,5% ljudi bilo je u drugoj starosnoj grupi.
- Prosečna starost
- 42,3 muškarci 41,0, žene 43,6
- Muškarci
- 49,8% 7.551
- Žene
- 50,2% 7.604
- Žena na 100 muškaraca
- 100,7
Tabela po starosti
| Starost | Muškarci | Žene |
|---|---|---|
| 0–4 | 313 | 336 |
| 5–9 | 378 | 371 |
| 10–14 | 460 | 396 |
| 15–19 | 418 | 423 |
| 20–24 | 490 | 419 |
| 25–29 | 522 | 434 |
| 30–34 | 526 | 444 |
| 35–39 | 523 | 472 |
| 40–44 | 471 | 493 |
| 45–49 | 546 | 507 |
| 50–54 | 616 | 522 |
| 55–59 | 593 | 647 |
| 60–64 | 562 | 582 |
| 65–69 | 428 | 559 |
| 70–74 | 280 | 336 |
| 75–79 | 229 | 325 |
| 80–84 | 130 | 206 |
| 85+ | 66 | 132 |
Procena pre popisa 2022. Ovde je procena za 2021. bila 6,6% veća od popisa, a 3,5% ljudi bilo je u drugoj starosnoj grupi.
- Prosečna starost
- 42,6 muškarci 41,3, žene 43,9
- Muškarci
- 49,9% 7.512
- Žene
- 50,1% 7.542
- Žena na 100 muškaraca
- 100,4
Tabela po starosti
| Starost | Muškarci | Žene |
|---|---|---|
| 0–4 | 322 | 319 |
| 5–9 | 365 | 370 |
| 10–14 | 443 | 384 |
| 15–19 | 424 | 429 |
| 20–24 | 462 | 417 |
| 25–29 | 514 | 416 |
| 30–34 | 549 | 430 |
| 35–39 | 508 | 474 |
| 40–44 | 472 | 493 |
| 45–49 | 516 | 482 |
| 50–54 | 620 | 531 |
| 55–59 | 595 | 615 |
| 60–64 | 551 | 584 |
| 65–69 | 449 | 581 |
| 70–74 | 290 | 362 |
| 75–79 | 216 | 306 |
| 80–84 | 143 | 203 |
| 85+ | 73 | 146 |
Procena pre popisa 2022. Ovde je procena za 2021. bila 6,6% veća od popisa, a 3,5% ljudi bilo je u drugoj starosnoj grupi.
- Prosečna starost
- 42,8 muškarci 41,4, žene 44,1
- Muškarci
- 50,0% 7.478
- Žene
- 50,0% 7.492
- Žena na 100 muškaraca
- 100,2
Tabela po starosti
| Starost | Muškarci | Žene |
|---|---|---|
| 0–4 | 344 | 309 |
| 5–9 | 342 | 366 |
| 10–14 | 429 | 388 |
| 15–19 | 435 | 423 |
| 20–24 | 435 | 413 |
| 25–29 | 514 | 404 |
| 30–34 | 540 | 427 |
| 35–39 | 493 | 457 |
| 40–44 | 501 | 486 |
| 45–49 | 493 | 471 |
| 50–54 | 601 | 538 |
| 55–59 | 605 | 580 |
| 60–64 | 545 | 596 |
| 65–69 | 471 | 577 |
| 70–74 | 294 | 409 |
| 75–79 | 207 | 279 |
| 80–84 | 149 | 217 |
| 85+ | 80 | 152 |
Procena pre popisa 2022. Ovde je procena za 2021. bila 6,6% veća od popisa, a 3,5% ljudi bilo je u drugoj starosnoj grupi.
- Prosečna starost
- 43,0 muškarci 41,7, žene 44,4
- Muškarci
- 50,1% 7.461
- Žene
- 49,9% 7.444
- Žena na 100 muškaraca
- 99,8
Tabela po starosti
| Starost | Muškarci | Žene |
|---|---|---|
| 0–4 | 363 | 304 |
| 5–9 | 315 | 359 |
| 10–14 | 423 | 380 |
| 15–19 | 443 | 419 |
| 20–24 | 424 | 410 |
| 25–29 | 512 | 398 |
| 30–34 | 515 | 415 |
| 35–39 | 492 | 446 |
| 40–44 | 518 | 476 |
| 45–49 | 493 | 477 |
| 50–54 | 570 | 529 |
| 55–59 | 600 | 545 |
| 60–64 | 553 | 622 |
| 65–69 | 482 | 567 |
| 70–74 | 316 | 451 |
| 75–79 | 201 | 260 |
| 80–84 | 152 | 231 |
| 85+ | 89 | 155 |
Procena pre popisa 2022. Ovde je procena za 2021. bila 6,6% veća od popisa, a 3,5% ljudi bilo je u drugoj starosnoj grupi.
- Prosečna starost
- 43,3 muškarci 41,9, žene 44,6
- Muškarci
- 50,1% 7.405
- Žene
- 49,9% 7.382
- Žena na 100 muškaraca
- 99,7
Tabela po starosti
| Starost | Muškarci | Žene |
|---|---|---|
| 0–4 | 358 | 311 |
| 5–9 | 310 | 343 |
| 10–14 | 402 | 366 |
| 15–19 | 458 | 409 |
| 20–24 | 417 | 413 |
| 25–29 | 496 | 388 |
| 30–34 | 512 | 407 |
| 35–39 | 495 | 448 |
| 40–44 | 507 | 464 |
| 45–49 | 482 | 487 |
| 50–54 | 550 | 517 |
| 55–59 | 594 | 517 |
| 60–64 | 545 | 645 |
| 65–69 | 483 | 554 |
| 70–74 | 342 | 468 |
| 75–79 | 204 | 258 |
| 80–84 | 151 | 232 |
| 85+ | 99 | 155 |
- Prosečna starost
- 43,8 muškarci 42,6, žene 44,9
- Muškarci
- 49,3% 6.841
- Žene
- 50,7% 7.034
- Žena na 100 muškaraca
- 102,8
Tabela po starosti
| Starost | Muškarci | Žene |
|---|---|---|
| 0–4 | 364 | 340 |
| 5–9 | 319 | 329 |
| 10–14 | 359 | 362 |
| 15–19 | 394 | 349 |
| 20–24 | 349 | 379 |
| 25–29 | 392 | 322 |
| 30–34 | 403 | 365 |
| 35–39 | 429 | 389 |
| 40–44 | 469 | 433 |
| 45–49 | 437 | 485 |
| 50–54 | 492 | 481 |
| 55–59 | 590 | 531 |
| 60–64 | 555 | 626 |
| 65–69 | 527 | 546 |
| 70–74 | 359 | 486 |
| 75–79 | 196 | 272 |
| 80–84 | 145 | 208 |
| 85+ | 62 | 131 |
- Prosečna starost
- 43,8 muškarci 42,7, žene 44,9
- Muškarci
- 49,3% 6.815
- Žene
- 50,7% 7.022
- Žena na 100 muškaraca
- 103,0
Tabela po starosti
| Starost | Muškarci | Žene |
|---|---|---|
| 0–4 | 357 | 334 |
| 5–9 | 326 | 330 |
| 10–14 | 358 | 365 |
| 15–19 | 381 | 365 |
| 20–24 | 356 | 377 |
| 25–29 | 373 | 329 |
| 30–34 | 407 | 340 |
| 35–39 | 444 | 393 |
| 40–44 | 462 | 425 |
| 45–49 | 437 | 476 |
| 50–54 | 484 | 474 |
| 55–59 | 580 | 543 |
| 60–64 | 564 | 608 |
| 65–69 | 506 | 547 |
| 70–74 | 374 | 496 |
| 75–79 | 198 | 293 |
| 80–84 | 140 | 191 |
| 85+ | 68 | 136 |
- Prosečna starost
- 43,9 muškarci 42,9, žene 44,9
- Muškarci
- 49,3% 6.788
- Žene
- 50,7% 6.982
- Žena na 100 muškaraca
- 102,9
Tabela po starosti
| Starost | Muškarci | Žene |
|---|---|---|
| 0–4 | 343 | 335 |
| 5–9 | 344 | 319 |
| 10–14 | 355 | 368 |
| 15–19 | 366 | 385 |
| 20–24 | 366 | 372 |
| 25–29 | 362 | 335 |
| 30–34 | 401 | 318 |
| 35–39 | 445 | 392 |
| 40–44 | 444 | 420 |
| 45–49 | 454 | 462 |
| 50–54 | 472 | 473 |
| 55–59 | 560 | 543 |
| 60–64 | 561 | 578 |
| 65–69 | 504 | 556 |
| 70–74 | 390 | 481 |
| 75–79 | 215 | 327 |
| 80–84 | 125 | 178 |
| 85+ | 81 | 140 |
- Prosečna starost
- 44,1 muškarci 43,1, žene 45,0
- Muškarci
- 49,4% 6.750
- Žene
- 50,6% 6.911
- Žena na 100 muškaraca
- 102,4
Tabela po starosti
| Starost | Muškarci | Žene |
|---|---|---|
| 0–4 | 316 | 325 |
| 5–9 | 369 | 327 |
| 10–14 | 345 | 364 |
| 15–19 | 365 | 381 |
| 20–24 | 381 | 368 |
| 25–29 | 353 | 334 |
| 30–34 | 390 | 319 |
| 35–39 | 424 | 370 |
| 40–44 | 422 | 415 |
| 45–49 | 471 | 449 |
| 50–54 | 466 | 476 |
| 55–59 | 534 | 528 |
| 60–64 | 549 | 546 |
| 65–69 | 509 | 583 |
| 70–74 | 408 | 464 |
| 75–79 | 240 | 357 |
| 80–84 | 118 | 169 |
| 85+ | 90 | 136 |
Crtica je Srbija u istoj godini. Procene pre 2022. se ne nastavljaju na one posle popisa, pa se te godine ne porede međusobno. RZS.
Nacionalnost, popisi 2022. i 2011.
| Grupa | Traka | 2022. | 2011. | Broj |
|---|---|---|---|---|
| Srbi | 69,4% | 69,7% | 9.631 | |
| Romi | 8,9% | 9,0% | 1.239 | |
| Slovaci | 4,5% | 5,3% | 630 | |
| Hrvati | 2,2% | 3,5% | 308 | |
| Mađari | 1,6% | 1,9% | 217 | |
| Nisu se izjasnili | 3,2% | 4,6% | 449 | |
| Nepoznato | 6,1% | 0,8% | 842 |
Grupe ispod 1% (16)
| Grupa | 2022. | 2011. | Broj |
|---|---|---|---|
| Jugosloveni | 0,90% | 1,0% | 125 |
| Regionalna pripadnost | 0,76% | 1,7% | 105 |
| Rusi | 0,50% | 0,1% | 69 |
| Ostali | 0,35% | 0,3% | 49 |
| Slovenci | 0,30% | 0,4% | 42 |
| Nemci | 0,25% | 0,3% | 34 |
| Crnogorci | 0,22% | 0,4% | 30 |
| Rusini | 0,18% | 0,2% | 25 |
| Muslimani | 0,17% | 0,2% | 23 |
| Ukrajinci | 0,11% | 0,1% | 15 |
| Makedonci | 0,09% | 0,2% | 12 |
| Albanci | 0,08% | 0,1% | 11 |
| Rumuni | 0,05% | 0,1% | 7 |
| Bošnjaci | 0,04% | 0,1% | 6 |
| Bugari | 0,04% | 0,0% | 5 |
| Bunjevci | 0,01% | 0,0% | 1 |
Veroispovest, popisi 2022. i 2011.
| Grupa | Traka | 2022. | 2011. | Broj |
|---|---|---|---|---|
| Pravoslavna | 69,8% | 70,9% | 9.680 | |
| Islamska | 8,3% | 8,7% | 1.156 | |
| Katolička | 6,0% | 8,0% | 829 | |
| Protestantska | 3,9% | 4,6% | 543 | |
| Nisu se izjasnili | 3,8% | 6,0% | 526 | |
| Nepoznato | 6,7% | 0,7% | 936 |
Grupe ispod 1% (6)
| Grupa | 2022. | 2011. | Broj |
|---|---|---|---|
| Nisu vernici | 0,92% | 0,9% | 127 |
| Ostale hrišćanske | 0,42% | 0,2% | 58 |
| Agnostici | 0,12% | 0,0% | 16 |
| Ostale | 0,01% | 0,0% | 2 |
| Judaistička | 0,01% | 0,0% | 1 |
| Istočnjačke | 0,01% | 0,0% | 1 |
Udeo u svim popisanim. Izjašnjavanje nije obavezno, a „Nepoznato” je kategorija RZS-a. Udeo „Nepoznato” je u Srbiji 2022. veći nego 2011, pa razlika između kolona ne mora da bude stvarna promena. Nacionalnost i vera se ne ocenjuju i ne ulaze u poređenja. RZS, Popis 2022.
Cena života
- Korpa, usklađena
- 116.884 RSD, 2026-05, pomereno do 2026-09, procena iz najbližih gradova
- Prosečna plata
- 102.113 RSD
- Stanovanje mesečno
- 31.446 tražena cena*, stan od 50 m²
- Sve kroz platu
- 1,45 korpa i stanovanje
Procena Državna računica, a ne tržišno merenje; koristi se oprezno i poredi sa našim cenama iz prodavnica. Stanovanje: tražena cena iz oglasa, svedena na skalu ugovorenih cena i kirija. Uporedi cene u prodavnicama.
Stanovanje i obrazovanje
- Stanova
- 8.539
- Prazni i napušteni
- 9,9%
- Pod zakupom
- 3,0%
- Zgrade starije od 1971.
- 29%
- Viša ili visoka škola
- 12,2%
- Bez srednje škole
- 31,3%
Popis 2022. RZS.
Posao i plate
- Neto plata, 12 meseci
- 102.113 do 08/2026
- Zaposlenih na 1.000
- 363
- Aktivnih firmi
- 184 09/2025
- Nezaposlenih na birou
- 582 09/2025
- Budžet po stanovniku
- 91.535 RSD, 2024.
- Ulaganja po stanovniku
- 46.676 RSD, 48,0% rashoda
Plata zaposlenih koji ovde žive, bez obzira na to gde rade. Tačka je ovo mesto, crta je Srbija.
Zdravstvo
- Lekara
- 20
- Stanovnika po lekaru
- 683
- Zubara
- 3
- Farmaceuta
- 1
Podaci za 2024, samo zdravstvena služba. Broji se gde ljudi rade, pa bolnički centri izgledaju bolje od mesta čiji se stanovnici tamo leče.
Škole i vrtići
- Skor na maloj maturi
- 445 2025/26, prosek mesta 481
- Osnovnih škola
- 2
- Dece u vrtiću
- 392 2025/2026
- Obuhvat vrtićem
- 43% naša procena
Skor je prosek tri standardizovana testa, ponderisan brojem učenika. Više govori o generaciji i porodicama nego o samoj školi. Ministarstvo prosvete.
Od čega se živi
Popis 2022.
Popis 2011.
| Grupa | 2022. | Udeo | 2011. | Udeo |
|---|---|---|---|---|
| Zaposleni | 5.173 | 37,3% | 4.457 | 28,3% |
| Penzioneri | 3.239 | 23,3% | 3.252 | 20,7% |
| Deca do 15 godina | 2.073 | 14,9% | 2.477 | 15,8% |
| Učenici i studenti | 745 | 5,4% | 1.032 | 6,6% |
| Nezaposleni | 669 | 4,8% | 1.875 | 11,9% |
| Domaćinstvo i ostali | 1.976 | 14,2% | 2.633 | 16,7% |
RZS, popisi 2011. i 2022: svaka osoba je u jednoj grupi. Stopa nezaposlenosti po popisu je 11,5%. Godišnje, PIO fond: 3.068 korisnika penzija u 2026-06, prosečna penzija 60.907 RSD, 62 korisnika na 100 zaposlenih. Ne ulazi u ocenu.
Komunalije i putevi
- Domaćinstva na vodovodu
- 93,4%
- Domaćinstva na kanalizaciji
- 68,9%
- Prečišćene otpadne vode
- 0,0%
- Opštinski putevi sa savremenim kolovozom
- 100,0%
- Divlje deponije, prijavljene
- 7
Godišnjak Opštine i regioni, podaci za 2024. Priključci prema domaćinstvima iz popisa 2022, pa vikend kuće mogu da podignu udeo. Ne ulazi u ocenu.
Mobilna mreža i internet
- Mobilna mreža, preuzimanje
- 138 Mb/s
- Broj mobilnih testova
- 227
- Fiksni, preuzimanje
- 82 Mb/s zavisi od paketa
Ocena ide iz mobilne mreže, jer ljudi internet uglavnom koriste na telefonu preko 4G i 5G. Fiksna brzina više pokazuje koji paket korisnici biraju nego šta je dostupno, pa nije u oceni. Prosek Speedtest merenja za 3. kvartal 2026, koja sami pokreću korisnici. Kod malog broja testova rezultat je nesiguran. Speedtest by Ookla Global Fixed and Mobile Network Performance Maps, CC BY-NC-SA 4.0.
Vazduh
Poslednje merenje, stanica Centar, Beočin, Serbia. World Air Quality Index Project, SEPA. AQI,
Poslednjih 30 dana, stanica Beočin Centar, neverifikovano, do 2026-11-01.15,1 µg/m³ PM2.5
- PM2.5 zimi, izmereno
- 27,1 2024.
- PM2.5 leti, izmereno
- 11,2
- Godišnji prosek
- 18,0
- SO₂, prosek
- 11,1
- Dana PM10 preko 50
- 43
- Emisije SO₂ iz fabrika
- 172 t 2024, pogona: 1
Zvanično Verifikovana merenja SEPA, stanice: Beocin Centar, Beočin Centar. Isprekidana linija je 25 µg/m³, godišnja granica u Srbiji. Emisije: NRIZ registar.
Bezbednost na putu
- Sa povređenima 2025.
- 23
- Sa poginulima 2025.
- 0
- Teških godišnje na 10.000 ljudi prisutnih tokom dana
- 19,2 11.973 ljudi tokom dana
- Sve nezgode 2026.
- 45 tekuća godina
- Na glavnim putevima van naselja*
- 0 od 23 teških, 2025.
Ocena ne računa nezgode na autoputevima i brzim putevima (0% teških nezgoda ovde), a deli se sa dnevnim stanovništvom: stanovnici plus ljudi koji tu rade, minus oni koji rade negde drugde. Drugi tranzitni putevi su i dalje uračunati; zvezdica je naš proračun koji ne menja ocenu. MUP, otvoreni podaci.
Osude za krivična dela
- Osuđenih odraslih 2024.
- 27
- Za imovinu
- 3
- Za život i telo
- 2
- U saobraćaju
- 5
Osude po mestu izvršenja, ne prijavljena dela i ne ocena bezbednosti, zato nisu u indeksu.
Povezanost
- Do sedišta regiona*
- 24 min 46. od 161
- Do najbližeg velikog centra*
- 24 min 16. od 161
- Do Beograda*
- 91 min 60. od 161
- Do najbližeg fakulteta*
- 24 min 77. od 161
- Do najbliže srednje škole*
- 24 min 159. od 161
Minuti vožnje kolima bez gužve, od centra mesta. Ne meri autobus i ne ulazi u ocenu. Veliki centri su Beograd, Novi Sad, Niš i Kragujevac. Nula znači da je cilj u samom mestu. Red 1 je najbliže.