Sva mesta · Grad Beograd
Sopot
Sopot: iznad proseka svih mesta po demografiji (97) i školama i vrtićima (72). Stanovništvo od popisa 2022: +0,6%, prosek regiona +0,1%.
19.238 stanovnika102.799 RSD neto plata
Ocena 1–100, veće je bolje. To je geometrijski prosek 7 tema, bez Bezbednosti na putu. Verovatno između 13. i 74. mesta.
Kako računamoRang je okviran: ovde nema merenja vazduha. Zašto?
Po kontroli 86. mestoProfil mesta
Ocene 1–100, veće je bolje. Crtica je prosek sličnih mesta.
Ocena 1–100, veće je bolje. Sastav: promena stanovništva od popisa 2022. i neto doseljeni na 1.000 stanovnika.
Kako računamoOcena 1–100, veće je bolje. Sastav: neto plata, zaposleni na 1.000 radno sposobnih i firme na 1.000 stanovnika.
Kako računamoOcena 1–100, veće je bolje. Sastav: koliko plata pokriva korpu i stanovanje.
Kako računamoOcena 1–100, veće je bolje. Sastav: zdravstveni radnici na 10.000 stanovnika i životni vek.
Kako računamoOcena 1–100, veće je bolje. Sastav: mala matura, obuhvat vrtićem i vreme do fakulteta i srednje škole.
Kako računamoOcena 1–100, veće je bolje. Sastav: vreme do velikog centra i brzina mobilne mreže.
Kako računamoOcena 1–100, veće je bolje. Sastav: gori od dva zagađivača, PM2.5 zimi i SO₂.
Kako računamoOcena 1–100, veće je bolje. Sastav: teške nezgode; tema je van ukupne ocene.
Kako računamoTrendovi
Stanovništvo se poredi po popisima i procenama posle 2022, jer se godišnje procene ne nastavljaju preko popisa. Metodologija popisa se menjala.
Stanovnika19.238 2025.→ 0,6% od 2022.Detalji
Broj stanovnika po proceni RZS. Godine pre popisa 2022. su stare procene.
- Najviše, 1953.
- 23.182
- Najmanje, 2022.
- 19.126
- Broj stanovnika
- 19.238
- Prosek mesta
- 40.683
- Položaj, 1. je najviše
- 88. od 161
Tabela po godinama
Godina Ovo mesto 2025. 19.238 2024. 19.223 2023. 19.191 2022. 19.126 2011. 20.367 2002. 20.390 1991. 20.527 1981. 20.860 1971. 21.166 1961. 23.131 1953. 23.182 1948. 22.857 Neto plata102.799 RSD, 12 meseci do 08/2026▲ 32,3% 2020–2025. realnoDetalji
- Ovo mesto
- Prosek mesta
Prosečna neto plata po godinama, RZS.
- Najviše, 2025.
- 94.292 RSD
- Najmanje, 2018.
- 41.862 RSD
- Neto plata, 12 meseci
- 102.799 RSD
- Prosek mesta
- 101.239 RSD
- Položaj, 1. je najbolje
- 42. od 161
Tabela po godinama
Godina Ovo mesto Prosek mesta 2025. 94.292 93.603 2024. 82.151 83.346 2023. 70.861 72.735 2022. 61.540 63.533 2021. 54.626 56.572 2020. 50.175 52.069 2019. 45.760 47.718 2018. 41.862 43.470 Zaposlenih6.848 2026.▲ 8,1% od 2021.Detalji
Broj zaposlenih po godinama, RZS. Na grafikonu je ukupan broj, a poređenje je na 1.000 stanovnika.
- Najviše, 2026.
- 6.848
- Najmanje, 2016.
- 5.276
- Prosek mesta
- 322
- Položaj, 1. je najbolje
- 42. od 161
Tabela po godinama
Godina Ovo mesto 2026. 6.848 2025. 6.761 2024. 6.686 2023. 6.652 2022. 6.499 2021. 6.333 2020. 6.159 2019. 5.960 2018. 5.745 2017. 5.419 2016. 5.276 Korisnici penzija4.012 2026.▲ 6,3% od 2021.Detalji
Korisnici svih vrsta penzija, PIO fond, decembar svake godine, a za tekuću godinu poslednji objavljen mesec.
- Najviše, 2026.
- 4.012
- Najmanje, 2021.
- 3.775
- Prosek mesta
- 248
- Položaj, 1. je najviše
- 134. od 161
Tabela po godinama
Godina Ovo mesto 2026. 4.012 2025. 3.987 2024. 3.953 2023. 3.913 2022. 3.827 2021. 3.775 2020. 3.839 2019. 3.829 2018. 3.782 Odseljeni458 2025.▼ 3,8% od 2022.Detalji
Broj ljudi koji su se odselili iz mesta tokom godine, RZS.
- Najviše, 2023.
- 486
- Najmanje, 2024.
- 425
- Prosek mesta
- -1,5
- Položaj, 1. je najbolje
- 5. od 161
Tabela po godinama
Godina Ovo mesto 2025. 458 2024. 425 2023. 486 2022. 476 Doseljeni621 2025.→ 0,2% od 2022.Detalji
Broj ljudi koji su se doselili u mesto tokom godine, RZS.
- Najviše, 2023.
- 638
- Najmanje, 2024.
- 590
- Prosek mesta
- -1,5
- Položaj, 1. je najbolje
- 5. od 161
Tabela po godinama
Godina Ovo mesto 2025. 621 2024. 590 2023. 638 2022. 622
Još trendova (9)
Novi stanovi, po m²120.816 RSD 2023.▲ 21,7% od 2020. realnoDetalji
- Ovo mesto
- Prosek mesta
Prosečna cena novog stana po kvadratnom metru, RZS. U malom mestu je godišnje malo prodaja, pa broj jače skače.
- Najviše, 2023.
- 120.816 RSD
- Najmanje, 2020.
- 76.239 RSD
- Cena novih stanova po m²
- 120.816 RSD
- Prosek mesta
- 135.783 RSD
- Položaj, 1. je najbolje
- 46. od 87
Tabela po godinama
Godina Ovo mesto Prosek mesta 2023. 120.816 143.298 2022. 85.640 126.155 2020. 76.239 108.603 Noćenja turista4.673 2025.▲ 161,5% od 2022.Detalji
Ukupan broj noćenja turista godišnje, RZS. Na grafikonu je ukupan broj, a poređenje je po stanovniku.
- Najviše, 2012.
- 5.875
- Najmanje, 2022.
- 1.787
- Prosek mesta
- 2,7
- Položaj, 1. je najbolje
- 101. od 161
Tabela po godinama
Godina Ovo mesto 2025. 4.673 2024. 3.740 2023. 2.321 2022. 1.787 2015. 3.429 2014. 4.846 2013. 5.445 2012. 5.875 2011. 5.511 2010. 5.527 Mala matura485 2026.▲ 5,2% od 2023.Detalji
- Ovo mesto
- Prosek mesta
Prosečan skor učenika na maloj maturi.
- Najviše, 2026.
- 485
- Najmanje, 2023.
- 461
- Prosek mesta
- 481
- Položaj, 1. je najbolje
- 70. od 161
Tabela po godinama
Godina Ovo mesto Prosek mesta 2026. 485 481 2025. 463 479 2024. 467 483 2023. 461 483 Saobraćajne nezgode135 2025.▲ 33,7% od 2020.Detalji
Ukupan broj saobraćajnih nezgoda godišnje, MUP.
- Najviše, 2025.
- 135
- Najmanje, 2017.
- 65
- Prosek mesta
- 206
- Položaj, 1. je najbolje
- 108. od 161
Tabela po godinama
Godina Ovo mesto 2025. 135 2024. 102 2023. 99 2022. 93 2021. 101 2020. 101 2019. 112 2018. 76 2017. 65 2016. 91 Noćno svetlo, sa satelita3. od 161 po stanovniku 2025.▲ 48,3% od 2020.Detalji
Ukupna jačina veštačkog svetla koju satelit NASA izmeri noću iznad teritorije mesta. Sam broj nema svakodnevno značenje: služi za poređenje istog mesta kroz vreme i mesta međusobno. Industrija i prelazak na LED rasvetu menjaju ga i kad se broj ljudi ne menja.
- Najviše, 2025.
- 4.932
- Najmanje, 2013.
- 2.666
- Prosek mesta
- 119,2
- Položaj, 1. je najviše
- 3. od 161
Tabela po godinama
Godina Ovo mesto 2025. 4.932 2024. 4.784 2023. 4.506 2022. 4.764 2021. 4.351 2020. 3.326 2019. 2.977 2018. 3.013 2017. 2.905 2016. 2.879 2015. 2.810 2014. 2.816 2013. 2.666 2012. 2.803 Prosečna penzija53.374 RSD 2026.▲ 36,8% od 2021. realnoDetalji
- Ovo mesto
- Prosek mesta
Prosečna penzija svih vrsta, PIO fond, decembar svake godine, a za tekuću godinu poslednji objavljen mesec.
- Najviše, 2025.
- 53.405 RSD
- Najmanje, 2019.
- 25.165 RSD
- Prosečna penzija
- 53.374 RSD
- Prosek mesta
- 50.307 RSD
- Položaj, 1. je najbolje
- 49. od 161
Tabela po godinama
Godina Ovo mesto Prosek mesta 2026. 53.374 50.307 2025. 53.405 50.246 2024. 47.535 44.693 2023. 37.319 35.047 2022. 31.612 29.593 2021. 27.761 25.699 2020. 26.363 24.231 2019. 25.165 22.945 2018. 25.239 22.892 Životni vek75,6 god. 2025.→ 1,0% od 2023.Detalji
- Muškarci
- Žene
Tabela po godinama
Godina Muškarci Žene 2025. 73,0 78,1 2024. 72,5 78,5 2023. 70,8 78,8 Brakovi75 2025.▲ 15,4% od 2020.Detalji
Broj sklopljenih brakova godišnje, RZS.
- Najviše, 2013.
- 117
- Najmanje, 2020.
- 65
- Prosek mesta
- 4,4
- Položaj, 1. je najviše
- 80. od 161
Tabela po godinama
Godina Ovo mesto 2025. 75 2024. 81 2023. 99 2022. 98 2021. 70 2020. 65 2019. 108 2018. 104 2017. 100 2016. 77 2015. 87 2014. 93 2013. 117 2012. 95 2011. 92 2010. 93 Stanovi po dozvolama274 2025.▲ 12,3% od 2020.Detalji
Broj stanova za koje je izdata građevinska dozvola, RZS.
- Najviše, 2022.
- 627
- Najmanje, 2011.
- 26
- Prosek mesta
- 4,8
- Položaj, 1. je najbolje
- 7. od 161
Tabela po godinama
Godina Ovo mesto 2025. 274 2024. 254 2023. 274 2022. 627 2021. 268 2020. 244 2019. 60 2018. 65 2017. 60 2016. 35 2015. 67 2014. 49 2013. 32 2012. 46 2011. 26 2010. 27 2009. 45 2008. 78 2007. 60
„Realno" znači posle inflacije po indeksu cena za Srbiju. Strelica je smer; zelena je poboljšanje, crvena pogoršanje, siva bez ocene. Praćenje ocena počinje u oktobru 2026.
Naši nalazi
* Naše računanje. Tražene cene su medijana oglasa, bez ponovljenih, gde ih ima bar 10. Tražene kirije i cene ulaze u Priuštivost. Ostalo su podaci navedenih izvora van državne statistike.
Poređenje
Medijana: pola mesta je iznad te vrednosti, a pola ispod, pa je ne pomeraju krajnje vrednosti. Prosek regiona računa svako mesto jednako. Mesto 1 je najbolje. Kliknite na pokazatelj za sva mesta.
| Pokazatelj | Ovde | Prosek regiona | Medijana | U regionu | U Srbiji |
|---|---|---|---|---|---|
| Neto plata, 12 meseci | 102.799 RSD | 137.812 | 96.554 | 15. od 17 | 42. od 161 |
| Zaposleni na 1.000 radno sposobnih | 602 | 664 | 521 | 14. od 17 | 27. od 161 |
| Nezaposleni na 1.000 stanovnika | 24,4 | 21,5 | 55,9 | 14. od 17 | 25. od 161 |
| Promena od 2022. | 0,6 % | 0,1 | -2,6 | 7. od 17 | 12. od 161 |
| Deca do 14 godina | 13,5 % | 15,0 | 13,5 | 15. od 17 | 81. od 161 |
| Sa višom ili visokom školom | 13,3 % | 32,4 | 13,9 | 17. od 17 | 85. od 161 |
| Skor na maloj maturi | 485 | 515 | 480 | 15. od 17 | 70. od 161 |
| Lekari na 10.000 stanovnika | 12,5 | 73,4 | 17,1 | 10. od 17 | 120. od 161 |
| Cena stana po m² | nema podatka | 2.986 | 1.291 | – | – |
| Mobilna mreža Procena | 92 Mb/s | 259 | 156 | 17. od 17 | 127. od 161 |
| PM2.5 zimi, izmereno ili procena Procena | 34,8 µg/m³ | 40,4 | 33,4 | 5. od 17 | 95. od 161 |
| Teške nezgode godišnje na 10.000 ljudi prisutnih tokom dana | 27,5 | 19,2 | 17,6 | 15. od 17 | 149. od 161 |
Slična mesta: Barajevo, Beočin, Ljig, Inđija, Požega. Upoređuje se sa njihovim prosekom, prvo najveća razlika.
Prednosti u odnosu na slična mesta
| Pokazatelj | Ovde | Slična mesta |
|---|---|---|
| Neto doseljeni na 1.000 godišnje | 8,3 | 2,0 |
| Obuhvat vrtićem | 74 % | 58 % |
| Stanovi po dozvolama na 1.000 godišnje | 17,6 | 5,3 |
| Skor na maloj maturi | 485 | 458 |
| Zaposleni na 1.000 radno sposobnih | 602 | 577 |
| Do najbližeg velikog centra | 43 min | 56 min |
| Nezaposleni na 1.000 stanovnika | 24,4 | 33,4 |
| Prazni i napušteni stanovi | 12,8 % | 13,3 % |
Zaostatak za sličnim mestima
| Pokazatelj | Ovde | Slična mesta |
|---|---|---|
| Domaćinstva na kanalizaciji | 16,6 % | 67,2 % |
| Mobilna mreža | 92 Mb/s | 150 Mb/s |
| Teške nezgode godišnje na 10.000 ljudi prisutnih tokom dana | 27,5 | 23,0 |
| Do sedišta regiona | 43 min | 37 min |
| Domaćinstva na vodovodu | 83,9 % | 86,4 % |
| PM2.5 zimi, izmereno ili procena | 34,8 µg/m³ | 33,6 µg/m³ |
| Firme na 1.000 stanovnika | 11,9 | 13,2 |
| Sa višom ili visokom školom | 13,3 % | 14,0 % |
Šta kažu nezavisni izvori
Procena OpenStreetMap, 2026-11-01. Podatke unose volonteri: ovo pokazuje šta je ucrtano na mapi, a slabije mapirano mesto izgleda kao mesto sa manje usluga. Ne ulazi u ocenu.
- Apoteke na 10.000 stanovnika: 1,6 (prosek mesta 2,8)
- Supermarketi na 10.000 stanovnika: 1,0 (prosek mesta 1,9)
- Pošte na 10.000 stanovnika: 2,6 (prosek mesta 3,5)
- Banke na 10.000 stanovnika: 1,6 (prosek mesta 1,8)
- Lekari i klinike na 10.000 stanovnika: 1,0 (prosek mesta 1,7)
- Restorani i kafići na 10.000 stanovnika: 4,2 (prosek mesta 8,9)
- Benzinske pumpe na 10.000 stanovnika: 5,2 (prosek mesta 3,2)
Slična mesta
Uporedi ova mesta u alatu. Sličnost je računata iz 28 pokazatelja; način je na stranici Kako računamo.
Izvori i metodologija
Izvor i period stoje uz svaki pokazatelj. Celu računicu vidite na stranici Kako računamo, a proveru ocene na stranici Provera ocene. Svežinu izvora prati Stanje podataka, a sve brojke su u preuzimanju.
Provera brojki
Zvanične procene poredimo sa onim što je stvarno izbrojano. Ako se slažu, odnos je oko 100. Izbori 2026. nisu konačni. Ovo ne ulazi u glavnu ocenu.
| Pitanje | Zvanično | Izmereno | Odnos |
|---|---|---|---|
| Koliko punoletnih je stvarno tu?Glasači su donja mera prisutnih; iznad 100 znači da je glasalo više ljudi nego što procena kaže da živi tu. | 16.091 punoletnih po RZS proceni | 11.581 glasalo 2026. | 72 na 100 |
| Da li je birački spisak veći od procene?Spisak uključuje i one koji su otišli, a nisu se odjavili. | 16.091 punoletnih po RZS proceni | 17.397 na biračkom spisku | 108 na 100 |
| Ima li dece koliko piše?Škola zna ko je stvarno došao. | 173 očekivanih osmaka po RZS proceni | 184 stvarno na maloj maturi | 106 na 100 |
| Koliko stanova je stvarno nastanjeno?Popis 2022. Ostatak su prazni, napušteni i vikend stanovi. | 15.138 stanova | 7.193 nastanjeno | 48% |
| Koliko mesto svetli noću?Satelit NASA. Industrija i LED rasveta podižu broj. | 19.238 stanovnika | 256,4 zračenja na 1.000 stanovnika | 3. od 161 |
Promena biračkog spiska, 2023. do 2026.
Spisak se menja zbog novih punoletnih i umrlih. Ostatak je ono što to dvoje ne objašnjava.
- Spisak 2023.
- 17.464
- Novi punoletni
- +515
- Umrli
- −947
- Ostatak
- +365
- Spisak 2026.
- 17.397
Život i ljudi
Životni vek i uzroci smrti
- Životni vek, muškarci
- 73,0 god.
- Životni vek, žene
- 78,1 god.
- Bolesti srca i krvotoka na 10.000
- 73,3
- Tumori na 10.000
- 36,9
- Bolesti disanja na 10.000
- 9,5
- Povrede i trovanja na 10.000
- 4,7
Seljenje, porodica i gradnja
- Neto doseljeni na 1.000 godišnje
- 8,3
- Brakovi na 1.000 godišnje
- 4,4
- Razvodi na 100 brakova
- 25,5
- Stanovi po dozvolama na 1.000
- 17,6
- Srednjoškolci na 1.000 stanovnika
- 31,0
RZS. Uzroci smrti su sirove stope, pa starije mesto ima veće brojeve. Seljenje, smrti i brakovi su prosek tri godine, a dozvole pet.
Obrazovanje
Osnovna škola, osmi razred
- Prosečna ocena
- 3,89
- Matematika, skor
- 488
- Maternji jezik, skor
- 456
- Ocena prema testu*
- -0,17
Srednje škole
- Srednjih škola
- 2
- Gimnazija
- 0
- Srednjoškolaca na 1.000
- 31,0
- Učenika po nastavniku
- 8,8
* Naše računanje: koliko je školska ocena viša ili niža od ocene koju rezultat na maloj maturi predviđa u celoj Srbiji. Rezultati mature i upisni bodovi po srednjoj školi nisu objavljeni kao otvoreni podaci. Univerziteti su na stranici Univerziteti i fakulteti.
Stanovništvo
- Stanovnika 2025.
- 19.238
- Promena od 2022.
- 0,6%
- Dece do 14
- 13,5%
- Starijih od 65
- 27,1%
Na popisu 2011. bilo je 20.367, a 2022. 19.126 stanovnika. Procene RZS-a se posle svakog popisa ponovo baziraju, pa je linija prekinuta tamo gde bi skok bio samo promena osnova.
Svi popisi, 1948–2022.
Popisi su rađeni po različitim metodologijama, a teritorija je svedena na stanje iz 2022.
Procene po godinama
Rođeni i umrli, 1961–2025.
- Rođeni 2025.
- 178
- Umrli 2025.
- 308
- Prirodni priraštaj
- -130 rođeni minus umrli
Tabela po godinama
| Godina | Rođeni | Umrli | Priraštaj |
|---|---|---|---|
| 2025. | 178 | 308 | -130 |
| 2024. | 162 | 331 | -169 |
| 2023. | 180 | 265 | -85 |
| 2022. | 184 | 319 | -135 |
| 2021. | 159 | 473 | -314 |
| 2020. | 154 | 371 | -217 |
| 2019. | 168 | 339 | -171 |
| 2018. | 200 | 310 | -110 |
| 2017. | 186 | 337 | -151 |
| 2016. | 184 | 338 | -154 |
| 2015. | 178 | 327 | -149 |
| 2014. | 178 | 321 | -143 |
| 2013. | 146 | 293 | -147 |
| 2012. | 171 | 359 | -188 |
| 2011. | 193 | 297 | -104 |
| 2010. | 152 | 318 | -166 |
| 2009. | 177 | 331 | -154 |
| 2008. | 182 | 323 | -141 |
| 2007. | 164 | 279 | -115 |
| 2006. | 171 | 339 | -168 |
| 2005. | 166 | 368 | -202 |
| 2004. | 208 | 340 | -132 |
| 2003. | 208 | 346 | -138 |
| 2002. | 211 | 330 | -119 |
| 2001. | 172 | 356 | -184 |
| 2000. | 156 | 363 | -207 |
| 1999. | 174 | 325 | -151 |
| 1998. | 199 | 324 | -125 |
| 1997. | 209 | 342 | -133 |
| 1996. | 197 | 307 | -110 |
| 1995. | 199 | 305 | -106 |
| 1994. | 206 | 318 | -112 |
| 1993. | 227 | 294 | -67 |
| 1992. | 215 | 315 | -100 |
| 1991. | 238 | 298 | -60 |
| 1990. | 202 | 302 | -100 |
| 1989. | 208 | 306 | -98 |
| 1988. | 244 | 305 | -61 |
| 1987. | 233 | 285 | -52 |
| 1986. | 218 | 319 | -101 |
| 1985. | 225 | 286 | -61 |
| 1984. | 245 | 297 | -52 |
| 1983. | 223 | 311 | -88 |
| 1982. | 259 | 270 | -11 |
| 1981. | 242 | 295 | -53 |
| 1980. | 220 | 284 | -64 |
| 1979. | 248 | 263 | -15 |
| 1978. | 242 | 283 | -41 |
| 1977. | 282 | 252 | 30 |
| 1976. | 255 | 295 | -40 |
| 1975. | 277 | 282 | -5 |
| 1974. | 236 | 262 | -26 |
| 1973. | 250 | 262 | -12 |
| 1972. | 268 | 278 | -10 |
| 1971. | 253 | 287 | -34 |
| 1970. | 272 | 264 | 8 |
| 1969. | 220 | 239 | -19 |
| 1968. | 235 | 244 | -9 |
| 1967. | 246 | 250 | -4 |
| 1966. | 248 | 196 | 52 |
| 1965. | 222 | 224 | -2 |
| 1964. | 254 | 251 | 3 |
| 1963. | 297 | 225 | 72 |
| 1962. | 286 | 274 | 12 |
| 1961. | 340 | 238 | 102 |
RZS, teritorija svedena na današnje opštine.
Naselja (17), broj stanovnika po popisima
| Naselje | 1948. | 1971. | 1991. | 2011. | 2022. |
|---|---|---|---|---|---|
| Ralja | 572 | 1.665 | 2.580 | 2.933 | 2.904 |
| Ropočevo | 2.247 | 2.062 | 2.004 | 2.628 | 2.546 |
| Sopot | 576 | 1.272 | 1.720 | 1.920 | 1.956 |
| Nemenikuće | 2.414 | 2.161 | 1.933 | 1.992 | 1.833 |
| Mala Ivanča | 1.998 | 2.071 | 1.857 | 1.769 | 1.619 |
| Popović | 1.823 | 1.442 | 1.492 | 1.679 | 1.604 |
| Mali Požarevac | 1.295 | 1.461 | 1.472 | 1.391 | 1.287 |
| Đurinci | 1.090 | 1.092 | 1.255 | 973 | 878 |
| Rogača | 1.762 | 1.380 | 1.271 | 953 | 837 |
| Dučina | 1.173 | 1.003 | 845 | 729 | 636 |
| Parcani | 1.271 | 842 | 693 | 619 | 533 |
| Sibnica | 1.567 | 1.144 | 754 | 573 | 532 |
| Stojnik | 1.493 | 953 | 679 | 567 | 510 |
| Guberevac | 1.448 | 1.055 | 755 | 535 | 464 |
| Drlupa | 1.158 | 899 | 675 | 532 | 458 |
| Babe | 606 | 371 | 278 | 348 | 307 |
| Slatina | 364 | 293 | 264 | 226 | 222 |
Sastav stanovništva
Procena pre popisa 2022. Ovde je procena za 2021. bila 2,3% veća od popisa, a 4,4% ljudi bilo je u drugoj starosnoj grupi.
- Prosečna starost
- 43,9 muškarci 42,5, žene 45,2
- Muškarci
- 49,5% 10.074
- Žene
- 50,5% 10.264
- Žena na 100 muškaraca
- 101,9
Tabela po starosti
| Starost | Muškarci | Žene |
|---|---|---|
| 0–4 | 432 | 434 |
| 5–9 | 501 | 462 |
| 10–14 | 500 | 451 |
| 15–19 | 570 | 524 |
| 20–24 | 606 | 604 |
| 25–29 | 662 | 581 |
| 30–34 | 685 | 575 |
| 35–39 | 619 | 605 |
| 40–44 | 629 | 609 |
| 45–49 | 662 | 610 |
| 50–54 | 794 | 764 |
| 55–59 | 900 | 847 |
| 60–64 | 765 | 841 |
| 65–69 | 469 | 594 |
| 70–74 | 505 | 617 |
| 75–79 | 457 | 579 |
| 80–84 | 224 | 408 |
| 85+ | 94 | 159 |
Procena pre popisa 2022. Ovde je procena za 2021. bila 2,3% veća od popisa, a 4,4% ljudi bilo je u drugoj starosnoj grupi.
- Prosečna starost
- 44,0 muškarci 42,7, žene 45,3
- Muškarci
- 49,6% 10.074
- Žene
- 50,4% 10.256
- Žena na 100 muškaraca
- 101,8
Tabela po starosti
| Starost | Muškarci | Žene |
|---|---|---|
| 0–4 | 443 | 434 |
| 5–9 | 487 | 469 |
| 10–14 | 500 | 441 |
| 15–19 | 565 | 511 |
| 20–24 | 596 | 593 |
| 25–29 | 666 | 581 |
| 30–34 | 686 | 577 |
| 35–39 | 615 | 612 |
| 40–44 | 640 | 611 |
| 45–49 | 642 | 610 |
| 50–54 | 768 | 726 |
| 55–59 | 886 | 851 |
| 60–64 | 829 | 853 |
| 65–69 | 470 | 615 |
| 70–74 | 492 | 611 |
| 75–79 | 432 | 570 |
| 80–84 | 254 | 409 |
| 85+ | 103 | 182 |
Procena pre popisa 2022. Ovde je procena za 2021. bila 2,3% veća od popisa, a 4,4% ljudi bilo je u drugoj starosnoj grupi.
- Prosečna starost
- 44,2 muškarci 42,8, žene 45,5
- Muškarci
- 49,7% 10.064
- Žene
- 50,3% 10.193
- Žena na 100 muškaraca
- 101,3
Tabela po starosti
| Starost | Muškarci | Žene |
|---|---|---|
| 0–4 | 445 | 417 |
| 5–9 | 468 | 472 |
| 10–14 | 507 | 432 |
| 15–19 | 564 | 497 |
| 20–24 | 584 | 587 |
| 25–29 | 671 | 582 |
| 30–34 | 671 | 577 |
| 35–39 | 637 | 598 |
| 40–44 | 639 | 630 |
| 45–49 | 634 | 599 |
| 50–54 | 737 | 699 |
| 55–59 | 866 | 817 |
| 60–64 | 847 | 883 |
| 65–69 | 515 | 644 |
| 70–74 | 474 | 583 |
| 75–79 | 419 | 560 |
| 80–84 | 278 | 409 |
| 85+ | 108 | 207 |
Procena pre popisa 2022. Ovde je procena za 2021. bila 2,3% veća od popisa, a 4,4% ljudi bilo je u drugoj starosnoj grupi.
- Prosečna starost
- 44,3 muškarci 43,0, žene 45,7
- Muškarci
- 49,8% 10.058
- Žene
- 50,2% 10.134
- Žena na 100 muškaraca
- 100,8
Tabela po starosti
| Starost | Muškarci | Žene |
|---|---|---|
| 0–4 | 443 | 410 |
| 5–9 | 461 | 467 |
| 10–14 | 506 | 433 |
| 15–19 | 554 | 483 |
| 20–24 | 586 | 582 |
| 25–29 | 651 | 589 |
| 30–34 | 667 | 575 |
| 35–39 | 667 | 591 |
| 40–44 | 641 | 631 |
| 45–49 | 629 | 593 |
| 50–54 | 703 | 662 |
| 55–59 | 845 | 801 |
| 60–64 | 847 | 880 |
| 65–69 | 571 | 693 |
| 70–74 | 455 | 565 |
| 75–79 | 415 | 532 |
| 80–84 | 299 | 403 |
| 85+ | 118 | 244 |
Procena pre popisa 2022. Ovde je procena za 2021. bila 2,3% veća od popisa, a 4,4% ljudi bilo je u drugoj starosnoj grupi.
- Prosečna starost
- 44,5 muškarci 43,2, žene 45,8
- Muškarci
- 49,9% 10.041
- Žene
- 50,1% 10.085
- Žena na 100 muškaraca
- 100,4
Tabela po starosti
| Starost | Muškarci | Žene |
|---|---|---|
| 0–4 | 448 | 425 |
| 5–9 | 455 | 443 |
| 10–14 | 509 | 445 |
| 15–19 | 530 | 470 |
| 20–24 | 594 | 571 |
| 25–29 | 627 | 598 |
| 30–34 | 668 | 567 |
| 35–39 | 685 | 588 |
| 40–44 | 640 | 617 |
| 45–49 | 631 | 602 |
| 50–54 | 677 | 623 |
| 55–59 | 813 | 793 |
| 60–64 | 845 | 849 |
| 65–69 | 634 | 779 |
| 70–74 | 421 | 551 |
| 75–79 | 397 | 482 |
| 80–84 | 323 | 395 |
| 85+ | 144 | 287 |
Procena pre popisa 2022. Ovde je procena za 2021. bila 2,3% veća od popisa, a 4,4% ljudi bilo je u drugoj starosnoj grupi.
- Prosečna starost
- 44,7 muškarci 43,4, žene 46,0
- Muškarci
- 50,0% 9.992
- Žene
- 50,0% 10.010
- Žena na 100 muškaraca
- 100,2
Tabela po starosti
| Starost | Muškarci | Žene |
|---|---|---|
| 0–4 | 442 | 425 |
| 5–9 | 456 | 432 |
| 10–14 | 511 | 464 |
| 15–19 | 503 | 446 |
| 20–24 | 589 | 552 |
| 25–29 | 621 | 597 |
| 30–34 | 661 | 552 |
| 35–39 | 691 | 576 |
| 40–44 | 621 | 618 |
| 45–49 | 648 | 604 |
| 50–54 | 658 | 614 |
| 55–59 | 783 | 758 |
| 60–64 | 848 | 844 |
| 65–69 | 703 | 818 |
| 70–74 | 371 | 535 |
| 75–79 | 396 | 486 |
| 80–84 | 315 | 382 |
| 85+ | 175 | 307 |
Procena pre popisa 2022. Ovde je procena za 2021. bila 2,3% veća od popisa, a 4,4% ljudi bilo je u drugoj starosnoj grupi.
- Prosečna starost
- 44,9 muškarci 43,6, žene 46,1
- Muškarci
- 50,1% 9.945
- Žene
- 49,9% 9.925
- Žena na 100 muškaraca
- 99,8
Tabela po starosti
| Starost | Muškarci | Žene |
|---|---|---|
| 0–4 | 433 | 416 |
| 5–9 | 458 | 439 |
| 10–14 | 495 | 467 |
| 15–19 | 501 | 430 |
| 20–24 | 577 | 524 |
| 25–29 | 615 | 588 |
| 30–34 | 662 | 536 |
| 35–39 | 680 | 568 |
| 40–44 | 617 | 618 |
| 45–49 | 658 | 611 |
| 50–54 | 653 | 614 |
| 55–59 | 755 | 723 |
| 60–64 | 840 | 837 |
| 65–69 | 736 | 828 |
| 70–74 | 380 | 543 |
| 75–79 | 385 | 481 |
| 80–84 | 294 | 391 |
| 85+ | 206 | 311 |
Procena pre popisa 2022. Ovde je procena za 2021. bila 2,3% veća od popisa, a 4,4% ljudi bilo je u drugoj starosnoj grupi.
- Prosečna starost
- 45,1 muškarci 43,8, žene 46,4
- Muškarci
- 50,1% 9.937
- Žene
- 49,9% 9.882
- Žena na 100 muškaraca
- 99,4
Tabela po starosti
| Starost | Muškarci | Žene |
|---|---|---|
| 0–4 | 443 | 428 |
| 5–9 | 450 | 423 |
| 10–14 | 475 | 467 |
| 15–19 | 511 | 427 |
| 20–24 | 572 | 499 |
| 25–29 | 605 | 579 |
| 30–34 | 665 | 537 |
| 35–39 | 655 | 561 |
| 40–44 | 639 | 593 |
| 45–49 | 654 | 641 |
| 50–54 | 654 | 606 |
| 55–59 | 728 | 704 |
| 60–64 | 831 | 802 |
| 65–69 | 747 | 872 |
| 70–74 | 420 | 547 |
| 75–79 | 368 | 464 |
| 80–84 | 286 | 395 |
| 85+ | 234 | 337 |
Procena pre popisa 2022. Ovde je procena za 2021. bila 2,3% veća od popisa, a 4,4% ljudi bilo je u drugoj starosnoj grupi.
- Prosečna starost
- 45,3 muškarci 44,0, žene 46,6
- Muškarci
- 50,2% 9.929
- Žene
- 49,8% 9.859
- Žena na 100 muškaraca
- 99,3
Tabela po starosti
| Starost | Muškarci | Žene |
|---|---|---|
| 0–4 | 456 | 443 |
| 5–9 | 444 | 407 |
| 10–14 | 465 | 462 |
| 15–19 | 513 | 435 |
| 20–24 | 564 | 484 |
| 25–29 | 593 | 563 |
| 30–34 | 648 | 548 |
| 35–39 | 645 | 556 |
| 40–44 | 672 | 583 |
| 45–49 | 652 | 644 |
| 50–54 | 644 | 613 |
| 55–59 | 702 | 667 |
| 60–64 | 810 | 792 |
| 65–69 | 743 | 851 |
| 70–74 | 472 | 595 |
| 75–79 | 351 | 459 |
| 80–84 | 286 | 384 |
| 85+ | 269 | 373 |
Procena pre popisa 2022. Ovde je procena za 2021. bila 2,3% veća od popisa, a 4,4% ljudi bilo je u drugoj starosnoj grupi.
- Prosečna starost
- 45,5 muškarci 44,2, žene 46,8
- Muškarci
- 50,1% 9.885
- Žene
- 49,9% 9.829
- Žena na 100 muškaraca
- 99,4
Tabela po starosti
| Starost | Muškarci | Žene |
|---|---|---|
| 0–4 | 461 | 430 |
| 5–9 | 438 | 420 |
| 10–14 | 462 | 439 |
| 15–19 | 516 | 455 |
| 20–24 | 541 | 479 |
| 25–29 | 594 | 546 |
| 30–34 | 631 | 564 |
| 35–39 | 646 | 546 |
| 40–44 | 689 | 586 |
| 45–49 | 646 | 631 |
| 50–54 | 634 | 625 |
| 55–59 | 696 | 627 |
| 60–64 | 724 | 804 |
| 65–69 | 742 | 760 |
| 70–74 | 544 | 681 |
| 75–79 | 330 | 451 |
| 80–84 | 291 | 381 |
| 85+ | 300 | 404 |
Procena pre popisa 2022. Ovde je procena za 2021. bila 2,3% veća od popisa, a 4,4% ljudi bilo je u drugoj starosnoj grupi.
- Prosečna starost
- 45,6 muškarci 44,3, žene 46,9
- Muškarci
- 50,1% 9.809
- Žene
- 49,9% 9.763
- Žena na 100 muškaraca
- 99,5
Tabela po starosti
| Starost | Muškarci | Žene |
|---|---|---|
| 0–4 | 464 | 423 |
| 5–9 | 429 | 425 |
| 10–14 | 463 | 429 |
| 15–19 | 520 | 472 |
| 20–24 | 514 | 466 |
| 25–29 | 596 | 532 |
| 30–34 | 633 | 578 |
| 35–39 | 645 | 533 |
| 40–44 | 696 | 581 |
| 45–49 | 623 | 630 |
| 50–54 | 640 | 617 |
| 55–59 | 618 | 645 |
| 60–64 | 705 | 696 |
| 65–69 | 743 | 752 |
| 70–74 | 605 | 722 |
| 75–79 | 307 | 447 |
| 80–84 | 289 | 392 |
| 85+ | 319 | 423 |
- Prosečna starost
- 45,5 muškarci 44,4, žene 46,7
- Muškarci
- 50,1% 9.574
- Žene
- 49,9% 9.552
- Žena na 100 muškaraca
- 99,8
Tabela po starosti
| Starost | Muškarci | Žene |
|---|---|---|
| 0–4 | 443 | 399 |
| 5–9 | 433 | 423 |
| 10–14 | 446 | 423 |
| 15–19 | 496 | 449 |
| 20–24 | 462 | 421 |
| 25–29 | 541 | 503 |
| 30–34 | 557 | 535 |
| 35–39 | 620 | 509 |
| 40–44 | 644 | 568 |
| 45–49 | 643 | 629 |
| 50–54 | 657 | 621 |
| 55–59 | 672 | 637 |
| 60–64 | 740 | 776 |
| 65–69 | 857 | 887 |
| 70–74 | 683 | 801 |
| 75–79 | 314 | 459 |
| 80–84 | 223 | 312 |
| 85+ | 143 | 200 |
- Prosečna starost
- 45,7 muškarci 44,5, žene 46,8
- Muškarci
- 50,0% 9.591
- Žene
- 50,0% 9.600
- Žena na 100 muškaraca
- 100,1
Tabela po starosti
| Starost | Muškarci | Žene |
|---|---|---|
| 0–4 | 433 | 418 |
| 5–9 | 450 | 430 |
| 10–14 | 449 | 411 |
| 15–19 | 481 | 451 |
| 20–24 | 480 | 426 |
| 25–29 | 529 | 502 |
| 30–34 | 559 | 526 |
| 35–39 | 619 | 512 |
| 40–44 | 624 | 561 |
| 45–49 | 659 | 606 |
| 50–54 | 661 | 648 |
| 55–59 | 654 | 625 |
| 60–64 | 725 | 756 |
| 65–69 | 825 | 867 |
| 70–74 | 715 | 833 |
| 75–79 | 351 | 496 |
| 80–84 | 230 | 318 |
| 85+ | 147 | 214 |
- Prosečna starost
- 45,8 muškarci 44,7, žene 47,0
- Muškarci
- 49,9% 9.598
- Žene
- 50,1% 9.625
- Žena na 100 muškaraca
- 100,3
Tabela po starosti
| Starost | Muškarci | Žene |
|---|---|---|
| 0–4 | 421 | 417 |
| 5–9 | 464 | 429 |
| 10–14 | 452 | 407 |
| 15–19 | 469 | 449 |
| 20–24 | 495 | 435 |
| 25–29 | 525 | 498 |
| 30–34 | 556 | 513 |
| 35–39 | 601 | 526 |
| 40–44 | 630 | 556 |
| 45–49 | 668 | 601 |
| 50–54 | 656 | 659 |
| 55–59 | 648 | 619 |
| 60–64 | 704 | 706 |
| 65–69 | 788 | 868 |
| 70–74 | 738 | 856 |
| 75–79 | 400 | 538 |
| 80–84 | 227 | 326 |
| 85+ | 156 | 222 |
- Prosečna starost
- 46,0 muškarci 44,8, žene 47,2
- Muškarci
- 49,9% 9.593
- Žene
- 50,1% 9.645
- Žena na 100 muškaraca
- 100,5
Tabela po starosti
| Starost | Muškarci | Žene |
|---|---|---|
| 0–4 | 425 | 421 |
| 5–9 | 468 | 426 |
| 10–14 | 452 | 414 |
| 15–19 | 461 | 440 |
| 20–24 | 507 | 447 |
| 25–29 | 509 | 490 |
| 30–34 | 560 | 506 |
| 35–39 | 584 | 539 |
| 40–44 | 635 | 550 |
| 45–49 | 671 | 597 |
| 50–54 | 652 | 649 |
| 55–59 | 662 | 633 |
| 60–64 | 681 | 652 |
| 65–69 | 746 | 859 |
| 70–74 | 743 | 845 |
| 75–79 | 455 | 614 |
| 80–84 | 210 | 321 |
| 85+ | 172 | 242 |
Crtica je Srbija u istoj godini. Procene pre 2022. se ne nastavljaju na one posle popisa, pa se te godine ne porede međusobno. RZS.
Nacionalnost, popisi 2022. i 2011.
| Grupa | Traka | 2022. | 2011. | Broj |
|---|---|---|---|---|
| Srbi | 93,4% | 96,0% | 17.873 | |
| Romi | 1,1% | 0,7% | 215 | |
| Nisu se izjasnili | 0,7% | 0,7% | 130 | |
| Nepoznato | 3,5% | 1,3% | 664 |
Grupe ispod 1% (20)
| Grupa | 2022. | 2011. | Broj |
|---|---|---|---|
| Rusi | 0,23% | 0,1% | 44 |
| Jugosloveni | 0,17% | 0,2% | 33 |
| Makedonci | 0,15% | 0,2% | 29 |
| Ostali | 0,15% | 0,1% | 28 |
| Hrvati | 0,14% | 0,2% | 27 |
| Crnogorci | 0,09% | 0,3% | 18 |
| Albanci | 0,07% | 0,0% | 14 |
| Mađari | 0,05% | 0,1% | 10 |
| Muslimani | 0,04% | 0,0% | 8 |
| Ukrajinci | 0,04% | 0,0% | 7 |
| Rumuni | 0,02% | 0,0% | 4 |
| Slovenci | 0,02% | 0,0% | 4 |
| Regionalna pripadnost | 0,02% | 0,0% | 4 |
| Bošnjaci | 0,02% | 0,0% | 3 |
| Bugari | 0,02% | 0,0% | 3 |
| Vlasi | 0,01% | 0,0% | 2 |
| Goranci | 0,01% | 0,0% | 2 |
| Nemci | 0,01% | 0,0% | 2 |
| Bunjevci | 0,01% | 0,0% | 1 |
| Slovaci | 0,01% | 0,0% | 1 |
Veroispovest, popisi 2022. i 2011.
| Grupa | Traka | 2022. | 2011. | Broj |
|---|---|---|---|---|
| Pravoslavna | 93,8% | 95,8% | 17.946 | |
| Nisu se izjasnili | 0,9% | 0,8% | 180 | |
| Nepoznato | 3,5% | 1,5% | 668 |
Grupe ispod 1% (8)
| Grupa | 2022. | 2011. | Broj |
|---|---|---|---|
| Islamska | 0,72% | 0,4% | 137 |
| Nisu vernici | 0,43% | 0,4% | 83 |
| Katolička | 0,29% | 0,3% | 55 |
| Ostale hrišćanske | 0,23% | 0,7% | 44 |
| Protestantska | 0,03% | 0,0% | 5 |
| Agnostici | 0,02% | 0,0% | 4 |
| Istočnjačke | 0,02% | 0,0% | 3 |
| Judaistička | 0,01% | 0,0% | 1 |
Udeo u svim popisanim. Izjašnjavanje nije obavezno, a „Nepoznato” je kategorija RZS-a. Udeo „Nepoznato” je u Srbiji 2022. veći nego 2011, pa razlika između kolona ne mora da bude stvarna promena. Nacionalnost i vera se ne ocenjuju i ne ulaze u poređenja. RZS, Popis 2022.
Cena života
- Korpa, usklađena
- 118.396 RSD, 2026-05, pomereno do 2026-09, državna korpa i RZS cene
- Prosečna plata
- 102.799 RSD
- Stanovanje mesečno
- 31.022 procena, stan od 50 m²
- Sve kroz platu
- 1,45 korpa i stanovanje
Procena Državna računica, a ne tržišno merenje; koristi se oprezno i poredi sa našim cenama iz prodavnica. Stanovanje: za ovo mesto nema kirija ni kupoprodaja, pa je ovo procena iz cene novih stanova, svedena na istu skalu. Uporedi cene u prodavnicama.
Stanovanje i obrazovanje
- Stanova
- 15.138
- Prazni i napušteni
- 12,8%
- Pod zakupom
- 2,8%
- Zgrade starije od 1971.
- 27%
- Viša ili visoka škola
- 13,3%
- Bez srednje škole
- 27,4%
Popis 2022. RZS.
Posao i plate
- Neto plata, 12 meseci
- 102.799 do 08/2026
- Zaposlenih na 1.000
- 357
- Aktivnih firmi
- 229 09/2025
- Nezaposlenih na birou
- 469 09/2025
Plata zaposlenih koji ovde žive, bez obzira na to gde rade. Tačka je ovo mesto, crta je Srbija.
Zdravstvo
- Lekara
- 24
- Stanovnika po lekaru
- 802
- Zubara
- 2
- Farmaceuta
- 1
Podaci za 2024, samo zdravstvena služba. Broji se gde ljudi rade, pa bolnički centri izgledaju bolje od mesta čiji se stanovnici tamo leče.
Škole i vrtići
- Skor na maloj maturi
- 485 2025/26, prosek mesta 481
- Osnovnih škola
- 5
- Dece u vrtiću
- 885 2025/2026
- Obuhvat vrtićem
- 74% naša procena
Skor je prosek tri standardizovana testa, ponderisan brojem učenika. Više govori o generaciji i porodicama nego o samoj školi. Ministarstvo prosvete.
Od čega se živi
Popis 2022.
Popis 2011.
| Grupa | 2022. | Udeo | 2011. | Udeo |
|---|---|---|---|---|
| Zaposleni | 6.585 | 34,4% | 5.970 | 29,3% |
| Penzioneri | 5.360 | 28,0% | 5.274 | 25,9% |
| Deca do 15 godina | 2.567 | 13,4% | 2.777 | 13,6% |
| Učenici i studenti | 987 | 5,2% | 1.200 | 5,9% |
| Nezaposleni | 828 | 4,3% | 1.706 | 8,4% |
| Domaćinstvo i ostali | 2.799 | 14,6% | 3.440 | 16,9% |
RZS, popisi 2011. i 2022: svaka osoba je u jednoj grupi. Stopa nezaposlenosti po popisu je 11,2%. Godišnje, PIO fond: 4.012 korisnika penzija u 2026-06, prosečna penzija 53.374 RSD, 58 korisnika na 100 zaposlenih. Ne ulazi u ocenu.
Komunalije i putevi
- Domaćinstva na vodovodu
- 83,9%
- Domaćinstva na kanalizaciji
- 16,6%
- Prečišćene otpadne vode
- 0,0%
- Opštinski putevi sa savremenim kolovozom
- nema podatka
- Divlje deponije, prijavljene
- 15
Godišnjak Opštine i regioni, podaci za 2024. Priključci prema domaćinstvima iz popisa 2022, pa vikend kuće mogu da podignu udeo. Ne ulazi u ocenu.
Mobilna mreža i internet
- Mobilna mreža, preuzimanje
- 92 Mb/s
- Broj mobilnih testova
- 390
- Fiksni, preuzimanje
- 134 Mb/s zavisi od paketa
Ocena ide iz mobilne mreže, jer ljudi internet uglavnom koriste na telefonu preko 4G i 5G. Fiksna brzina više pokazuje koji paket korisnici biraju nego šta je dostupno, pa nije u oceni. Prosek Speedtest merenja za 3. kvartal 2026, koja sami pokreću korisnici. Kod malog broja testova rezultat je nesiguran. Speedtest by Ookla Global Fixed and Mobile Network Performance Maps, CC BY-NC-SA 4.0.
Vazduh
Poslednje merenje, stanica Beograd Sopot, Serbia. World Air Quality Index Project, SEPA. AQI,
Poslednjih 30 dana, stanica Beograd Sopot, neverifikovano, do 2026-11-01.20,3 µg/m³ PM2.5
- PM2.5 zimi, procena
- 34,8
- Leti, model
- 7,7
Procena Ovde nema SEPA stanice za PM2.5. Prikazan je atmosferski model za 2025, a zimska vrednost je pomnožena sa 1,30, koliko model u proseku potcenjuje merenja. Stvarna vrednost može biti znatno drugačija. Emisije: NRIZ registar.
Bezbednost na putu
- Sa povređenima 2025.
- 51
- Sa poginulima 2025.
- 2
- Teških godišnje na 10.000 ljudi prisutnih tokom dana
- 27,5 17.071 ljudi tokom dana
- Sve nezgode 2026.
- 96 tekuća godina
- Na glavnim putevima van naselja*
- 3 od 53 teških, 2025.
Ocena ne računa nezgode na autoputevima i brzim putevima (11% teških nezgoda ovde), a deli se sa dnevnim stanovništvom: stanovnici plus ljudi koji tu rade, minus oni koji rade negde drugde. Drugi tranzitni putevi su i dalje uračunati; zvezdica je naš proračun koji ne menja ocenu. MUP, otvoreni podaci.
Osude za krivična dela
- Osuđenih odraslih 2024.
- 79
- Za imovinu
- 31
- Za život i telo
- 3
- U saobraćaju
- 12
Osude po mestu izvršenja, ne prijavljena dela i ne ocena bezbednosti, zato nisu u indeksu.
Povezanost
- Do sedišta regiona*
- 43 min 103. od 161
- Do najbližeg velikog centra*
- 43 min 41. od 161
- Do Beograda*
- 43 min 18. od 161
- Do najbližeg fakulteta*
- 43 min 129. od 161
- Do najbliže srednje škole*
- 0 min 1. od 161
Minuti vožnje kolima bez gužve, od centra mesta. Ne meri autobus i ne ulazi u ocenu. Veliki centri su Beograd, Novi Sad, Niš i Kragujevac. Nula znači da je cilj u samom mestu. Red 1 je najbliže.