Pokazatelji · Zdravlje i obrazovanje
Bez srednje škole
Najmanje: Vračar (5,4 %). Najviše: Malo Crniće (61,3 %). Prosek: 32,0 %.
Zvanično popis 2022. Osvežava se: uz svaki popis. Licenca: CC BY 4.0. Izvor: RZS, Popis 2022. Stanovnici stari 15 i više.
Prikaži na mapi i listiPreuzmi CSV
39,6–61,334,8–39,529,9–34,824,3–29,55,4–24,0%Kosovo i Metohija, bez podataka
| Red | Mesto | Region | Vrednost | Traka |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Vračar | Grad Beograd | 5,4 % | |
| 2. | Stari grad | Grad Beograd | 5,6 % | |
| 3. | Savski venac | Grad Beograd | 6,7 % | |
| 4. | Novi Beograd | Grad Beograd | 7,8 % | |
| 5. | Zvezdara | Grad Beograd | 9,0 % | |
| 6. | Voždovac | Grad Beograd | 9,9 % | |
| 7. | Rakovica | Grad Beograd | 10,5 % | |
| 8. | Čukarica | Grad Beograd | 11,1 % | |
| 9. | Novi Sad | Južnobački region | 12,9 % | |
| 10. | Zemun | Grad Beograd | 13,5 % | |
| 11. | Palilula (Beograd) | Grad Beograd | 13,8 % | |
| 12. | Niš | Nišavski region | 14,9 % | |
| 13. | Sremski Karlovci | Južnobački region | 18,2 % | |
| 14. | Kragujevac | Šumadijski region | 18,8 % | |
| 15. | Grocka | Grad Beograd | 19,8 % | |
| 16. | Čačak | Moravički region | 20,2 % | |
| 17. | Barajevo | Grad Beograd | 20,2 % | |
| 18. | Surčin | Grad Beograd | 20,4 % | |
| 19. | Inđija | Sremski region | 20,8 % | |
| 20. | Stara Pazova | Sremski region | 20,9 % | |
| 21. | Pančevo | Južnobanatski region | 20,9 % | |
| 22. | Užice | Zlatiborski region | 21,2 % | |
| 23. | Vrbas | Južnobački region | 21,3 % | |
| 24. | Lazarevac | Grad Beograd | 21,4 % | |
| 25. | Temerin | Južnobački region | 21,5 % | |
| 26. | Vrnjačka Banja | Raški region | 22,9 % | |
| 27. | Aranđelovac | Šumadijski region | 23,2 % | |
| 28. | Kula | Zapadnobački region | 23,2 % | |
| 29. | Priboj | Zlatiborski region | 23,5 % | |
| 30. | Zrenjanin | Srednjobanatski region | 23,6 % | |
| 31. | Obrenovac | Grad Beograd | 23,7 % | |
| 32. | Loznica | Mačvanski region | 24,0 % | |
| 33. | Kraljevo | Raški region | 24,3 % | |
| 34. | Mladenovac | Grad Beograd | 24,6 % | |
| 35. | Raška | Raški region | 24,7 % | |
| 36. | Šabac | Mačvanski region | 25,7 % | |
| 37. | Mali Zvornik | Mačvanski region | 26,0 % | |
| 38. | Bor | Borski region | 26,1 % | |
| 39. | Sremska Mitrovica | Sremski region | 26,3 % | |
| 40. | Jagodina | Pomoravski region | 26,4 % | |
| 41. | Sombor | Zapadnobački region | 26,4 % | |
| 42. | Pirot | Pirotski region | 26,5 % | |
| 43. | Leskovac | Jablanički region | 26,5 % | |
| 44. | Valjevo | Kolubarski region | 26,5 % | |
| 45. | Gornji Milanovac | Moravički region | 26,6 % | |
| 46. | Požega | Zlatiborski region | 26,6 % | |
| 47. | Kruševac | Rasinski region | 26,7 % | |
| 48. | Ruma | Sremski region | 26,7 % | |
| 49. | Vršac | Južnobanatski region | 26,8 % | |
| 50. | Prokuplje | Toplički region | 26,9 % | |
| 51. | Subotica | Severnobački region | 27,0 % | |
| 52. | Odžaci | Zapadnobački region | 27,0 % | |
| 53. | Sopot | Grad Beograd | 27,4 % | |
| 54. | Smederevo | Podunavski region | 27,5 % | |
| 55. | Bačka Palanka | Južnobački region | 27,6 % | |
| 56. | Vranje | Pčinjski region | 27,8 % | |
| 57. | Blace | Toplički region | 28,1 % | |
| 58. | Lapovo | Šumadijski region | 28,3 % | |
| 59. | Čajetina | Zlatiborski region | 28,6 % | |
| 60. | Apatin | Zapadnobački region | 28,8 % | |
| 61. | Prijepolje | Zlatiborski region | 29,0 % | |
| 62. | Kikinda | Severnobanatski region | 29,1 % | |
| 63. | Požarevac | Braničevski region | 29,2 % | |
| 64. | Smederevska Palanka | Podunavski region | 29,5 % | |
| 65. | Arilje | Zlatiborski region | 29,9 % | |
| 66. | Batočina | Šumadijski region | 30,1 % | |
| 67. | Irig | Sremski region | 30,3 % | |
| 68. | Lajkovac | Kolubarski region | 30,5 % | |
| 69. | Trstenik | Rasinski region | 30,6 % | |
| 70. | Beočin | Južnobački region | 31,3 % | |
| 71. | Kuršumlija | Toplički region | 31,3 % | |
| 72. | Pećinci | Sremski region | 31,7 % | |
| 73. | Velika Plana | Podunavski region | 31,8 % | |
| 74. | Senta | Severnobanatski region | 32,0 % | |
| 75. | Žabalj | Južnobački region | 32,0 % | |
| 76. | Vlasotince | Jablanički region | 32,1 % | |
| 77. | Ćuprija | Pomoravski region | 32,4 % | |
| 78. | Surdulica | Pčinjski region | 32,5 % | |
| 79. | Nova Varoš | Zlatiborski region | 32,5 % | |
| 80. | Lučani | Moravički region | 32,8 % | |
| 81. | Zaječar | Zaječarski region | 32,9 % | |
| 82. | Paraćin | Pomoravski region | 33,0 % | |
| 83. | Šid | Sremski region | 33,0 % | |
| 84. | Novi Pazar | Raški region | 33,0 % | |
| 85. | Dimitrovgrad | Pirotski region | 33,1 % | |
| 86. | Doljevac | Nišavski region | 33,4 % | |
| 87. | Knjaževac | Zaječarski region | 33,6 % | |
| 88. | Bačka Topola | Severnobački region | 33,7 % | |
| 89. | Plandište | Južnobanatski region | 33,7 % | |
| 90. | Ćićevac | Rasinski region | 33,8 % | |
| 91. | Bački Petrovac | Južnobački region | 34,1 % | |
| 92. | Opovo | Južnobanatski region | 34,3 % | |
| 93. | Knić | Šumadijski region | 34,6 % | |
| 94. | Majdanpek | Borski region | 34,6 % | |
| 95. | Kovin | Južnobanatski region | 34,7 % | |
| 96. | Titel | Južnobački region | 34,8 % | |
| 97. | Bela Palanka | Pirotski region | 34,8 % | |
| 98. | Mali Iđoš | Severnobački region | 34,9 % | |
| 99. | Bajina Bašta | Zlatiborski region | 35,1 % | |
| 100. | Lebane | Jablanički region | 35,2 % | |
| 101. | Ada | Severnobanatski region | 35,4 % | |
| 102. | Bečej | Južnobački region | 35,5 % | |
| 103. | Vladičin Han | Pčinjski region | 35,6 % | |
| 104. | Bela Crkva | Južnobanatski region | 35,6 % | |
| 105. | Srbobran | Južnobački region | 35,9 % | |
| 106. | Novi Kneževac | Severnobanatski region | 36,4 % | |
| 107. | Sečanj | Srednjobanatski region | 36,5 % | |
| 108. | Ljubovija | Mačvanski region | 36,5 % | |
| 109. | Bosilegrad | Pčinjski region | 36,5 % | |
| 110. | Ljig | Kolubarski region | 36,6 % | |
| 111. | Sokobanja | Zaječarski region | 36,6 % | |
| 112. | Ivanjica | Moravički region | 36,9 % | |
| 113. | Brus | Rasinski region | 37,2 % | |
| 114. | Trgovište | Pčinjski region | 37,4 % | |
| 115. | Novi Bečej | Srednjobanatski region | 37,4 % | |
| 116. | Nova Crnja | Srednjobanatski region | 37,5 % | |
| 117. | Topola | Šumadijski region | 37,6 % | |
| 118. | Aleksandrovac | Rasinski region | 37,7 % | |
| 119. | Aleksinac | Nišavski region | 37,8 % | |
| 120. | Medveđa | Jablanički region | 37,8 % | |
| 121. | Čoka | Severnobanatski region | 38,1 % | |
| 122. | Alibunar | Južnobanatski region | 38,2 % | |
| 123. | Preševo | Pčinjski region | 38,2 % | |
| 124. | Babušnica | Pirotski region | 38,6 % | |
| 125. | Sjenica | Zlatiborski region | 39,1 % | |
| 126. | Žitište | Srednjobanatski region | 39,3 % | |
| 127. | Svrljig | Nišavski region | 39,5 % | |
| 128. | Žitorađa | Toplički region | 39,5 % | |
| 129. | Ub | Kolubarski region | 39,6 % | |
| 130. | Kanjiža | Severnobanatski region | 39,6 % | |
| 131. | Kosjerić | Zlatiborski region | 39,7 % | |
| 132. | Bogatić | Mačvanski region | 39,9 % | |
| 133. | Merošina | Nišavski region | 40,7 % | |
| 134. | Kovačica | Južnobanatski region | 41,3 % | |
| 135. | Svilajnac | Pomoravski region | 41,4 % | |
| 136. | Krupanj | Mačvanski region | 41,4 % | |
| 137. | Bač | Južnobački region | 41,6 % | |
| 138. | Gadžin Han | Nišavski region | 41,9 % | |
| 139. | Rača | Šumadijski region | 42,2 % | |
| 140. | Tutin | Raški region | 42,3 % | |
| 141. | Vladimirci | Mačvanski region | 42,4 % | |
| 142. | Mionica | Kolubarski region | 42,7 % | |
| 143. | Bujanovac | Pčinjski region | 42,8 % | |
| 144. | Kladovo | Borski region | 43,0 % | |
| 145. | Crna Trava | Jablanički region | 43,4 % | |
| 146. | Bojnik | Jablanički region | 43,4 % | |
| 147. | Negotin | Borski region | 44,0 % | |
| 148. | Boljevac | Zaječarski region | 45,3 % | |
| 149. | Despotovac | Pomoravski region | 45,9 % | |
| 150. | Koceljeva | Mačvanski region | 46,0 % | |
| 151. | Rekovac | Pomoravski region | 46,7 % | |
| 152. | Golubac | Braničevski region | 46,9 % | |
| 153. | Kučevo | Braničevski region | 46,9 % | |
| 154. | Varvarin | Rasinski region | 48,8 % | |
| 155. | Ražanj | Nišavski region | 50,1 % | |
| 156. | Veliko Gradište | Braničevski region | 51,9 % | |
| 157. | Žagubica | Braničevski region | 53,0 % | |
| 158. | Osečina | Kolubarski region | 53,9 % | |
| 159. | Petrovac na Mlavi | Braničevski region | 55,1 % | |
| 160. | Žabari | Braničevski region | 56,2 % | |
| 161. | Malo Crniće | Braničevski region | 61,3 % |