Pokazatelji · Zdravlje i obrazovanje
Sa višom ili visokom školom
Najviše: Vračar (61,8 %). Najmanje: Malo Crniće (5,6 %). Prosek: 15,7 %.
Zvanično popis 2022. Osvežava se: uz svaki popis. Licenca: CC BY 4.0. Izvor: RZS, Popis 2022. Stanovnici stari 15 i više.
Prikaži na mapi i listiPreuzmi CSV
5,6–10,310,4–12,212,2–15,015,0–17,717,8–61,8%Kosovo i Metohija, bez podataka
| Red | Mesto | Region | Vrednost | Traka |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Vračar | Grad Beograd | 61,8 % | |
| 2. | Stari grad | Grad Beograd | 59,0 % | |
| 3. | Savski venac | Grad Beograd | 53,7 % | |
| 4. | Novi Beograd | Grad Beograd | 50,4 % | |
| 5. | Zvezdara | Grad Beograd | 41,8 % | |
| 6. | Voždovac | Grad Beograd | 40,8 % | |
| 7. | Čukarica | Grad Beograd | 36,2 % | |
| 8. | Novi Sad | Južnobački region | 35,5 % | |
| 9. | Rakovica | Grad Beograd | 33,8 % | |
| 10. | Zemun | Grad Beograd | 31,3 % | |
| 11. | Palilula (Beograd) | Grad Beograd | 31,3 % | |
| 12. | Niš | Nišavski region | 30,2 % | |
| 13. | Kragujevac | Šumadijski region | 23,9 % | |
| 14. | Sremski Karlovci | Južnobački region | 22,9 % | |
| 15. | Užice | Zlatiborski region | 22,0 % | |
| 16. | Vrnjačka Banja | Raški region | 20,9 % | |
| 17. | Vranje | Pčinjski region | 20,6 % | |
| 18. | Pančevo | Južnobanatski region | 20,5 % | |
| 19. | Čačak | Moravički region | 20,5 % | |
| 20. | Kruševac | Rasinski region | 20,5 % | |
| 21. | Pirot | Pirotski region | 20,4 % | |
| 22. | Zrenjanin | Srednjobanatski region | 20,1 % | |
| 23. | Dimitrovgrad | Pirotski region | 19,8 % | |
| 24. | Vršac | Južnobanatski region | 19,5 % | |
| 25. | Valjevo | Kolubarski region | 19,3 % | |
| 26. | Kraljevo | Raški region | 19,3 % | |
| 27. | Subotica | Severnobački region | 19,2 % | |
| 28. | Bosilegrad | Pčinjski region | 18,1 % | |
| 29. | Prokuplje | Toplički region | 18,0 % | |
| 30. | Šabac | Mačvanski region | 17,9 % | |
| 31. | Raška | Raški region | 17,9 % | |
| 32. | Jagodina | Pomoravski region | 17,8 % | |
| 33. | Požarevac | Braničevski region | 17,7 % | |
| 34. | Senta | Severnobanatski region | 17,7 % | |
| 35. | Zaječar | Zaječarski region | 17,5 % | |
| 36. | Leskovac | Jablanički region | 17,3 % | |
| 37. | Bor | Borski region | 17,3 % | |
| 38. | Blace | Toplički region | 17,3 % | |
| 39. | Stara Pazova | Sremski region | 17,2 % | |
| 40. | Trstenik | Rasinski region | 17,1 % | |
| 41. | Grocka | Grad Beograd | 16,9 % | |
| 42. | Mladenovac | Grad Beograd | 16,9 % | |
| 43. | Aranđelovac | Šumadijski region | 16,8 % | |
| 44. | Sremska Mitrovica | Sremski region | 16,8 % | |
| 45. | Gornji Milanovac | Moravički region | 16,8 % | |
| 46. | Ćuprija | Pomoravski region | 16,8 % | |
| 47. | Preševo | Pčinjski region | 16,7 % | |
| 48. | Sombor | Zapadnobački region | 16,5 % | |
| 49. | Kikinda | Severnobanatski region | 16,5 % | |
| 50. | Lazarevac | Grad Beograd | 16,4 % | |
| 51. | Surčin | Grad Beograd | 16,3 % | |
| 52. | Čajetina | Zlatiborski region | 16,2 % | |
| 53. | Inđija | Sremski region | 15,9 % | |
| 54. | Obrenovac | Grad Beograd | 15,8 % | |
| 55. | Paraćin | Pomoravski region | 15,7 % | |
| 56. | Vrbas | Južnobački region | 15,6 % | |
| 57. | Ruma | Sremski region | 15,5 % | |
| 58. | Smederevo | Podunavski region | 15,5 % | |
| 59. | Surdulica | Pčinjski region | 15,5 % | |
| 60. | Kuršumlija | Toplički region | 15,4 % | |
| 61. | Požega | Zlatiborski region | 15,3 % | |
| 62. | Temerin | Južnobački region | 15,2 % | |
| 63. | Sokobanja | Zaječarski region | 15,2 % | |
| 64. | Bačka Palanka | Južnobački region | 15,0 % | |
| 65. | Priboj | Zlatiborski region | 15,0 % | |
| 66. | Bački Petrovac | Južnobački region | 14,9 % | |
| 67. | Barajevo | Grad Beograd | 14,8 % | |
| 68. | Smederevska Palanka | Podunavski region | 14,7 % | |
| 69. | Loznica | Mačvanski region | 14,7 % | |
| 70. | Knjaževac | Zaječarski region | 14,6 % | |
| 71. | Aleksandrovac | Rasinski region | 14,6 % | |
| 72. | Nova Varoš | Zlatiborski region | 14,6 % | |
| 73. | Mali Zvornik | Mačvanski region | 14,4 % | |
| 74. | Negotin | Borski region | 14,2 % | |
| 75. | Bačka Topola | Severnobački region | 14,1 % | |
| 76. | Vlasotince | Jablanički region | 14,1 % | |
| 77. | Prijepolje | Zlatiborski region | 14,1 % | |
| 78. | Novi Pazar | Raški region | 14,1 % | |
| 79. | Vladičin Han | Pčinjski region | 14,0 % | |
| 80. | Arilje | Zlatiborski region | 13,9 % | |
| 81. | Kladovo | Borski region | 13,9 % | |
| 82. | Brus | Rasinski region | 13,8 % | |
| 83. | Ada | Severnobanatski region | 13,6 % | |
| 84. | Bečej | Južnobački region | 13,5 % | |
| 85. | Sopot | Grad Beograd | 13,3 % | |
| 86. | Kula | Zapadnobački region | 13,3 % | |
| 87. | Bajina Bašta | Zlatiborski region | 13,3 % | |
| 88. | Sjenica | Zlatiborski region | 13,2 % | |
| 89. | Bela Palanka | Pirotski region | 13,0 % | |
| 90. | Aleksinac | Nišavski region | 12,8 % | |
| 91. | Kanjiža | Severnobanatski region | 12,5 % | |
| 92. | Šid | Sremski region | 12,5 % | |
| 93. | Bela Crkva | Južnobanatski region | 12,4 % | |
| 94. | Apatin | Zapadnobački region | 12,4 % | |
| 95. | Svilajnac | Pomoravski region | 12,2 % | |
| 96. | Ćićevac | Rasinski region | 12,2 % | |
| 97. | Beočin | Južnobački region | 12,2 % | |
| 98. | Medveđa | Jablanički region | 12,2 % | |
| 99. | Alibunar | Južnobanatski region | 12,1 % | |
| 100. | Lapovo | Šumadijski region | 12,0 % | |
| 101. | Irig | Sremski region | 12,0 % | |
| 102. | Ivanjica | Moravički region | 12,0 % | |
| 103. | Novi Kneževac | Severnobanatski region | 12,0 % | |
| 104. | Babušnica | Pirotski region | 12,0 % | |
| 105. | Bujanovac | Pčinjski region | 11,8 % | |
| 106. | Lajkovac | Kolubarski region | 11,7 % | |
| 107. | Lebane | Jablanički region | 11,7 % | |
| 108. | Ljig | Kolubarski region | 11,6 % | |
| 109. | Kovin | Južnobanatski region | 11,6 % | |
| 110. | Velika Plana | Podunavski region | 11,5 % | |
| 111. | Veliko Gradište | Braničevski region | 11,4 % | |
| 112. | Kosjerić | Zlatiborski region | 11,4 % | |
| 113. | Batočina | Šumadijski region | 11,3 % | |
| 114. | Lučani | Moravički region | 11,3 % | |
| 115. | Odžaci | Zapadnobački region | 11,1 % | |
| 116. | Mali Iđoš | Severnobački region | 11,0 % | |
| 117. | Majdanpek | Borski region | 10,9 % | |
| 118. | Nova Crnja | Srednjobanatski region | 10,9 % | |
| 119. | Pećinci | Sremski region | 10,8 % | |
| 120. | Plandište | Južnobanatski region | 10,8 % | |
| 121. | Kovačica | Južnobanatski region | 10,7 % | |
| 122. | Boljevac | Zaječarski region | 10,7 % | |
| 123. | Topola | Šumadijski region | 10,6 % | |
| 124. | Despotovac | Pomoravski region | 10,6 % | |
| 125. | Novi Bečej | Srednjobanatski region | 10,6 % | |
| 126. | Ljubovija | Mačvanski region | 10,6 % | |
| 127. | Ub | Kolubarski region | 10,4 % | |
| 128. | Trgovište | Pčinjski region | 10,4 % | |
| 129. | Opovo | Južnobanatski region | 10,3 % | |
| 130. | Čoka | Severnobanatski region | 10,3 % | |
| 131. | Sečanj | Srednjobanatski region | 10,3 % | |
| 132. | Tutin | Raški region | 10,3 % | |
| 133. | Bogatić | Mačvanski region | 10,1 % | |
| 134. | Petrovac na Mlavi | Braničevski region | 10,0 % | |
| 135. | Crna Trava | Jablanički region | 10,0 % | |
| 136. | Rača | Šumadijski region | 9,8 % | |
| 137. | Knić | Šumadijski region | 9,7 % | |
| 138. | Srbobran | Južnobački region | 9,7 % | |
| 139. | Žitište | Srednjobanatski region | 9,7 % | |
| 140. | Varvarin | Rasinski region | 9,6 % | |
| 141. | Rekovac | Pomoravski region | 9,5 % | |
| 142. | Svrljig | Nišavski region | 9,5 % | |
| 143. | Golubac | Braničevski region | 9,5 % | |
| 144. | Žabalj | Južnobački region | 9,3 % | |
| 145. | Bač | Južnobački region | 9,3 % | |
| 146. | Mionica | Kolubarski region | 9,2 % | |
| 147. | Titel | Južnobački region | 8,6 % | |
| 148. | Kučevo | Braničevski region | 8,6 % | |
| 149. | Doljevac | Nišavski region | 8,5 % | |
| 150. | Krupanj | Mačvanski region | 8,4 % | |
| 151. | Bojnik | Jablanički region | 8,3 % | |
| 152. | Ražanj | Nišavski region | 8,1 % | |
| 153. | Vladimirci | Mačvanski region | 8,0 % | |
| 154. | Koceljeva | Mačvanski region | 7,9 % | |
| 155. | Žitorađa | Toplički region | 7,6 % | |
| 156. | Merošina | Nišavski region | 7,5 % | |
| 157. | Osečina | Kolubarski region | 7,2 % | |
| 158. | Žagubica | Braničevski region | 7,0 % | |
| 159. | Gadžin Han | Nišavski region | 6,6 % | |
| 160. | Žabari | Braničevski region | 6,1 % | |
| 161. | Malo Crniće | Braničevski region | 5,6 % |