Pokazatelji · Ekonomska aktivnost, popis 2022
Stopa nezaposlenosti
Najmanje: Sremski Karlovci (6,7 %). Najviše: Preševo (66,0 %). Prosek: 17,2 %.
Zvanično popis 2022. Osvežava se: uz svaki popis. Licenca: CC BY 4.0. Izvor: RZS, Popis 2022. Nezaposleni prema aktivnima. Popis, ne evidencija NSZ.
Prikaži na mapi i listiPreuzmi CSV
22,0–66,017,8–22,013,6–17,610,7–13,56,7–10,6%Kosovo i Metohija, bez podataka
| Red | Mesto | Region | Vrednost | Traka |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Sremski Karlovci | Južnobački region | 6,7 % | |
| 2. | Mionica | Kolubarski region | 7,0 % | |
| 3. | Savski venac | Grad Beograd | 7,2 % | |
| 4. | Vračar | Grad Beograd | 7,5 % | |
| 5. | Stari grad | Grad Beograd | 7,6 % | |
| 6. | Inđija | Sremski region | 7,6 % | |
| 7. | Novi Beograd | Grad Beograd | 7,8 % | |
| 8. | Zemun | Grad Beograd | 8,2 % | |
| 9. | Pećinci | Sremski region | 8,3 % | |
| 10. | Voždovac | Grad Beograd | 8,4 % | |
| 11. | Čajetina | Zlatiborski region | 8,4 % | |
| 12. | Surčin | Grad Beograd | 8,5 % | |
| 13. | Temerin | Južnobački region | 8,8 % | |
| 14. | Lazarevac | Grad Beograd | 8,8 % | |
| 15. | Stara Pazova | Sremski region | 9,1 % | |
| 16. | Rakovica | Grad Beograd | 9,2 % | |
| 17. | Bački Petrovac | Južnobački region | 9,2 % | |
| 18. | Čukarica | Grad Beograd | 9,3 % | |
| 19. | Irig | Sremski region | 9,3 % | |
| 20. | Zvezdara | Grad Beograd | 9,4 % | |
| 21. | Obrenovac | Grad Beograd | 9,4 % | |
| 22. | Kosjerić | Zlatiborski region | 9,4 % | |
| 23. | Gornji Milanovac | Moravički region | 9,5 % | |
| 24. | Valjevo | Kolubarski region | 9,5 % | |
| 25. | Novi Sad | Južnobački region | 9,6 % | |
| 26. | Palilula (Beograd) | Grad Beograd | 9,6 % | |
| 27. | Koceljeva | Mačvanski region | 9,7 % | |
| 28. | Ljig | Kolubarski region | 9,8 % | |
| 29. | Lučani | Moravički region | 10,0 % | |
| 30. | Subotica | Severnobački region | 10,2 % | |
| 31. | Žabari | Braničevski region | 10,2 % | |
| 32. | Lajkovac | Kolubarski region | 10,6 % | |
| 33. | Barajevo | Grad Beograd | 10,7 % | |
| 34. | Kanjiža | Severnobanatski region | 10,7 % | |
| 35. | Kikinda | Severnobanatski region | 10,8 % | |
| 36. | Ub | Kolubarski region | 10,9 % | |
| 37. | Užice | Zlatiborski region | 11,0 % | |
| 38. | Čoka | Severnobanatski region | 11,0 % | |
| 39. | Bečej | Južnobački region | 11,1 % | |
| 40. | Sopot | Grad Beograd | 11,2 % | |
| 41. | Senta | Severnobanatski region | 11,2 % | |
| 42. | Požega | Zlatiborski region | 11,3 % | |
| 43. | Beočin | Južnobački region | 11,5 % | |
| 44. | Ada | Severnobanatski region | 11,6 % | |
| 45. | Čačak | Moravički region | 11,7 % | |
| 46. | Sremska Mitrovica | Sremski region | 11,7 % | |
| 47. | Opovo | Južnobanatski region | 11,7 % | |
| 48. | Crna Trava | Jablanički region | 11,7 % | |
| 49. | Ruma | Sremski region | 11,8 % | |
| 50. | Grocka | Grad Beograd | 11,9 % | |
| 51. | Kraljevo | Raški region | 12,0 % | |
| 52. | Lapovo | Šumadijski region | 12,1 % | |
| 53. | Kladovo | Borski region | 12,3 % | |
| 54. | Bor | Borski region | 12,3 % | |
| 55. | Titel | Južnobački region | 12,4 % | |
| 56. | Novi Bečej | Srednjobanatski region | 12,4 % | |
| 57. | Osečina | Kolubarski region | 12,8 % | |
| 58. | Šabac | Mačvanski region | 13,0 % | |
| 59. | Bačka Topola | Severnobački region | 13,2 % | |
| 60. | Petrovac na Mlavi | Braničevski region | 13,2 % | |
| 61. | Žabalj | Južnobački region | 13,2 % | |
| 62. | Vrnjačka Banja | Raški region | 13,3 % | |
| 63. | Bogatić | Mačvanski region | 13,3 % | |
| 64. | Požarevac | Braničevski region | 13,5 % | |
| 65. | Zrenjanin | Srednjobanatski region | 13,6 % | |
| 66. | Bačka Palanka | Južnobački region | 13,7 % | |
| 67. | Arilje | Zlatiborski region | 13,8 % | |
| 68. | Vladimirci | Mačvanski region | 13,8 % | |
| 69. | Pančevo | Južnobanatski region | 14,1 % | |
| 70. | Smederevo | Podunavski region | 14,1 % | |
| 71. | Ivanjica | Moravički region | 14,1 % | |
| 72. | Šid | Sremski region | 14,3 % | |
| 73. | Raška | Raški region | 14,4 % | |
| 74. | Negotin | Borski region | 14,4 % | |
| 75. | Vršac | Južnobanatski region | 14,5 % | |
| 76. | Odžaci | Zapadnobački region | 14,5 % | |
| 77. | Novi Kneževac | Severnobanatski region | 14,6 % | |
| 78. | Bajina Bašta | Zlatiborski region | 15,2 % | |
| 79. | Sombor | Zapadnobački region | 15,5 % | |
| 80. | Knić | Šumadijski region | 15,7 % | |
| 81. | Majdanpek | Borski region | 15,7 % | |
| 82. | Smederevska Palanka | Podunavski region | 15,9 % | |
| 83. | Kruševac | Rasinski region | 16,0 % | |
| 84. | Vrbas | Južnobački region | 16,0 % | |
| 85. | Golubac | Braničevski region | 16,1 % | |
| 86. | Rača | Šumadijski region | 16,2 % | |
| 87. | Svilajnac | Pomoravski region | 16,3 % | |
| 88. | Srbobran | Južnobački region | 16,4 % | |
| 89. | Aranđelovac | Šumadijski region | 16,5 % | |
| 90. | Niš | Nišavski region | 16,6 % | |
| 91. | Topola | Šumadijski region | 16,8 % | |
| 92. | Velika Plana | Podunavski region | 16,9 % | |
| 93. | Aleksandrovac | Rasinski region | 16,9 % | |
| 94. | Mladenovac | Grad Beograd | 17,0 % | |
| 95. | Sokobanja | Zaječarski region | 17,1 % | |
| 96. | Veliko Gradište | Braničevski region | 17,6 % | |
| 97. | Kragujevac | Šumadijski region | 17,8 % | |
| 98. | Boljevac | Zaječarski region | 17,8 % | |
| 99. | Mali Zvornik | Mačvanski region | 17,9 % | |
| 100. | Prokuplje | Toplički region | 18,1 % | |
| 101. | Doljevac | Nišavski region | 18,1 % | |
| 102. | Pirot | Pirotski region | 18,6 % | |
| 103. | Kovin | Južnobanatski region | 18,6 % | |
| 104. | Alibunar | Južnobanatski region | 18,7 % | |
| 105. | Loznica | Mačvanski region | 18,7 % | |
| 106. | Žitište | Srednjobanatski region | 18,7 % | |
| 107. | Ražanj | Nišavski region | 19,1 % | |
| 108. | Brus | Rasinski region | 19,3 % | |
| 109. | Zaječar | Zaječarski region | 19,4 % | |
| 110. | Krupanj | Mačvanski region | 19,6 % | |
| 111. | Nova Varoš | Zlatiborski region | 19,8 % | |
| 112. | Mali Iđoš | Severnobački region | 19,9 % | |
| 113. | Despotovac | Pomoravski region | 20,1 % | |
| 114. | Aleksinac | Nišavski region | 20,2 % | |
| 115. | Trstenik | Rasinski region | 20,5 % | |
| 116. | Leskovac | Jablanički region | 20,5 % | |
| 117. | Plandište | Južnobanatski region | 20,6 % | |
| 118. | Ćićevac | Rasinski region | 21,0 % | |
| 119. | Rekovac | Pomoravski region | 21,0 % | |
| 120. | Kula | Zapadnobački region | 21,1 % | |
| 121. | Batočina | Šumadijski region | 21,2 % | |
| 122. | Kovačica | Južnobanatski region | 21,2 % | |
| 123. | Kučevo | Braničevski region | 21,2 % | |
| 124. | Malo Crniće | Braničevski region | 21,2 % | |
| 125. | Bač | Južnobački region | 21,3 % | |
| 126. | Vranje | Pčinjski region | 21,5 % | |
| 127. | Žitorađa | Toplički region | 21,9 % | |
| 128. | Jagodina | Pomoravski region | 22,0 % | |
| 129. | Ćuprija | Pomoravski region | 22,0 % | |
| 130. | Surdulica | Pčinjski region | 22,1 % | |
| 131. | Ljubovija | Mačvanski region | 22,1 % | |
| 132. | Vlasotince | Jablanički region | 22,3 % | |
| 133. | Sečanj | Srednjobanatski region | 22,5 % | |
| 134. | Nova Crnja | Srednjobanatski region | 22,6 % | |
| 135. | Blace | Toplički region | 22,9 % | |
| 136. | Knjaževac | Zaječarski region | 23,1 % | |
| 137. | Dimitrovgrad | Pirotski region | 23,2 % | |
| 138. | Žagubica | Braničevski region | 23,5 % | |
| 139. | Apatin | Zapadnobački region | 24,3 % | |
| 140. | Medveđa | Jablanički region | 24,3 % | |
| 141. | Paraćin | Pomoravski region | 24,7 % | |
| 142. | Gadžin Han | Nišavski region | 24,8 % | |
| 143. | Kuršumlija | Toplički region | 25,1 % | |
| 144. | Prijepolje | Zlatiborski region | 25,1 % | |
| 145. | Varvarin | Rasinski region | 25,5 % | |
| 146. | Svrljig | Nišavski region | 26,2 % | |
| 147. | Babušnica | Pirotski region | 26,3 % | |
| 148. | Merošina | Nišavski region | 26,7 % | |
| 149. | Vladičin Han | Pčinjski region | 28,2 % | |
| 150. | Bosilegrad | Pčinjski region | 28,2 % | |
| 151. | Lebane | Jablanički region | 29,4 % | |
| 152. | Bela Crkva | Južnobanatski region | 30,1 % | |
| 153. | Priboj | Zlatiborski region | 30,2 % | |
| 154. | Trgovište | Pčinjski region | 32,4 % | |
| 155. | Bela Palanka | Pirotski region | 32,6 % | |
| 156. | Sjenica | Zlatiborski region | 37,1 % | |
| 157. | Novi Pazar | Raški region | 39,5 % | |
| 158. | Bojnik | Jablanički region | 40,4 % | |
| 159. | Bujanovac | Pčinjski region | 46,1 % | |
| 160. | Tutin | Raški region | 56,1 % | |
| 161. | Preševo | Pčinjski region | 66,0 % |