Pokazatelji · Ekonomska aktivnost, popis 2022
Zaposleni, udeo u stanovništvu
Najviše: Vračar (45,0 %). Najmanje: Tutin (12,7 %). Prosek: 32,5 %.
Zvanično popis 2022. Osvežava se: uz svaki popis. Licenca: CC BY 4.0. Izvor: RZS, Popis 2022.
Prikaži na mapi i listiPreuzmi CSV
12,7–28,628,6–31,631,6–33,834,0–36,736,9–45,0%Kosovo i Metohija, bez podataka
| Red | Mesto | Region | Vrednost | Traka |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Vračar | Grad Beograd | 45,0 % | |
| 2. | Zvezdara | Grad Beograd | 44,9 % | |
| 3. | Stari grad | Grad Beograd | 44,3 % | |
| 4. | Novi Beograd | Grad Beograd | 44,0 % | |
| 5. | Voždovac | Grad Beograd | 43,7 % | |
| 6. | Rakovica | Grad Beograd | 43,6 % | |
| 7. | Palilula (Beograd) | Grad Beograd | 43,4 % | |
| 8. | Novi Sad | Južnobački region | 42,9 % | |
| 9. | Čukarica | Grad Beograd | 42,9 % | |
| 10. | Zemun | Grad Beograd | 41,7 % | |
| 11. | Savski venac | Grad Beograd | 41,4 % | |
| 12. | Lazarevac | Grad Beograd | 41,3 % | |
| 13. | Stara Pazova | Sremski region | 40,6 % | |
| 14. | Valjevo | Kolubarski region | 40,4 % | |
| 15. | Surčin | Grad Beograd | 40,3 % | |
| 16. | Pećinci | Sremski region | 40,3 % | |
| 17. | Bački Petrovac | Južnobački region | 40,0 % | |
| 18. | Temerin | Južnobački region | 39,9 % | |
| 19. | Subotica | Severnobački region | 39,9 % | |
| 20. | Užice | Zlatiborski region | 39,5 % | |
| 21. | Obrenovac | Grad Beograd | 39,1 % | |
| 22. | Inđija | Sremski region | 38,8 % | |
| 23. | Grocka | Grad Beograd | 38,4 % | |
| 24. | Niš | Nišavski region | 38,1 % | |
| 25. | Zrenjanin | Srednjobanatski region | 38,0 % | |
| 26. | Kikinda | Severnobanatski region | 38,0 % | |
| 27. | Čačak | Moravički region | 37,8 % | |
| 28. | Sremska Mitrovica | Sremski region | 37,6 % | |
| 29. | Pančevo | Južnobanatski region | 37,5 % | |
| 30. | Beočin | Južnobački region | 37,3 % | |
| 31. | Sremski Karlovci | Južnobački region | 37,3 % | |
| 32. | Opovo | Južnobanatski region | 36,9 % | |
| 33. | Ruma | Sremski region | 36,7 % | |
| 34. | Čoka | Severnobanatski region | 36,7 % | |
| 35. | Bačka Palanka | Južnobački region | 36,4 % | |
| 36. | Koceljeva | Mačvanski region | 36,4 % | |
| 37. | Požarevac | Braničevski region | 36,3 % | |
| 38. | Gornji Milanovac | Moravički region | 36,2 % | |
| 39. | Požega | Zlatiborski region | 36,2 % | |
| 40. | Bor | Borski region | 36,2 % | |
| 41. | Kragujevac | Šumadijski region | 36,0 % | |
| 42. | Lajkovac | Kolubarski region | 36,0 % | |
| 43. | Kraljevo | Raški region | 35,9 % | |
| 44. | Ada | Severnobanatski region | 35,9 % | |
| 45. | Šabac | Mačvanski region | 35,7 % | |
| 46. | Barajevo | Grad Beograd | 35,7 % | |
| 47. | Pirot | Pirotski region | 35,4 % | |
| 48. | Kanjiža | Severnobanatski region | 35,2 % | |
| 49. | Čajetina | Zlatiborski region | 35,1 % | |
| 50. | Mladenovac | Grad Beograd | 35,1 % | |
| 51. | Vrbas | Južnobački region | 35,0 % | |
| 52. | Mionica | Kolubarski region | 34,9 % | |
| 53. | Žabalj | Južnobački region | 34,9 % | |
| 54. | Vršac | Južnobanatski region | 34,6 % | |
| 55. | Senta | Severnobanatski region | 34,6 % | |
| 56. | Smederevo | Podunavski region | 34,6 % | |
| 57. | Aranđelovac | Šumadijski region | 34,5 % | |
| 58. | Sopot | Grad Beograd | 34,4 % | |
| 59. | Vranje | Pčinjski region | 34,3 % | |
| 60. | Vrnjačka Banja | Raški region | 34,3 % | |
| 61. | Bečej | Južnobački region | 34,2 % | |
| 62. | Lapovo | Šumadijski region | 34,0 % | |
| 63. | Rača | Šumadijski region | 34,0 % | |
| 64. | Bajina Bašta | Zlatiborski region | 34,0 % | |
| 65. | Prokuplje | Toplički region | 33,8 % | |
| 66. | Srbobran | Južnobački region | 33,8 % | |
| 67. | Vlasotince | Jablanički region | 33,6 % | |
| 68. | Kruševac | Rasinski region | 33,5 % | |
| 69. | Irig | Sremski region | 33,5 % | |
| 70. | Lučani | Moravički region | 33,5 % | |
| 71. | Majdanpek | Borski region | 33,5 % | |
| 72. | Doljevac | Nišavski region | 33,4 % | |
| 73. | Arilje | Zlatiborski region | 33,3 % | |
| 74. | Titel | Južnobački region | 33,3 % | |
| 75. | Osečina | Kolubarski region | 33,2 % | |
| 76. | Leskovac | Jablanički region | 33,1 % | |
| 77. | Raška | Raški region | 33,1 % | |
| 78. | Bačka Topola | Severnobački region | 33,0 % | |
| 79. | Ivanjica | Moravički region | 33,0 % | |
| 80. | Ub | Kolubarski region | 32,9 % | |
| 81. | Sombor | Zapadnobački region | 32,8 % | |
| 82. | Kula | Zapadnobački region | 32,7 % | |
| 83. | Brus | Rasinski region | 32,7 % | |
| 84. | Kosjerić | Zlatiborski region | 32,5 % | |
| 85. | Jagodina | Pomoravski region | 32,2 % | |
| 86. | Kovin | Južnobanatski region | 32,2 % | |
| 87. | Šid | Sremski region | 32,1 % | |
| 88. | Odžaci | Zapadnobački region | 31,9 % | |
| 89. | Kladovo | Borski region | 31,8 % | |
| 90. | Novi Bečej | Srednjobanatski region | 31,8 % | |
| 91. | Topola | Šumadijski region | 31,7 % | |
| 92. | Smederevska Palanka | Podunavski region | 31,7 % | |
| 93. | Novi Kneževac | Severnobanatski region | 31,7 % | |
| 94. | Mali Zvornik | Mačvanski region | 31,7 % | |
| 95. | Ćićevac | Rasinski region | 31,6 % | |
| 96. | Batočina | Šumadijski region | 31,6 % | |
| 97. | Loznica | Mačvanski region | 31,6 % | |
| 98. | Ljig | Kolubarski region | 31,5 % | |
| 99. | Velika Plana | Podunavski region | 31,4 % | |
| 100. | Zaječar | Zaječarski region | 31,4 % | |
| 101. | Knić | Šumadijski region | 31,2 % | |
| 102. | Vladičin Han | Pčinjski region | 30,7 % | |
| 103. | Sokobanja | Zaječarski region | 30,6 % | |
| 104. | Kuršumlija | Toplički region | 30,6 % | |
| 105. | Dimitrovgrad | Pirotski region | 30,3 % | |
| 106. | Bač | Južnobački region | 30,3 % | |
| 107. | Plandište | Južnobanatski region | 30,1 % | |
| 108. | Rekovac | Pomoravski region | 30,0 % | |
| 109. | Žitorađa | Toplički region | 30,0 % | |
| 110. | Trstenik | Rasinski region | 29,9 % | |
| 111. | Aleksinac | Nišavski region | 29,8 % | |
| 112. | Merošina | Nišavski region | 29,8 % | |
| 113. | Mali Iđoš | Severnobački region | 29,8 % | |
| 114. | Surdulica | Pčinjski region | 29,8 % | |
| 115. | Žitište | Srednjobanatski region | 29,8 % | |
| 116. | Paraćin | Pomoravski region | 29,7 % | |
| 117. | Apatin | Zapadnobački region | 29,7 % | |
| 118. | Ćuprija | Pomoravski region | 29,3 % | |
| 119. | Knjaževac | Zaječarski region | 29,3 % | |
| 120. | Despotovac | Pomoravski region | 29,3 % | |
| 121. | Svilajnac | Pomoravski region | 29,0 % | |
| 122. | Alibunar | Južnobanatski region | 29,0 % | |
| 123. | Sečanj | Srednjobanatski region | 29,0 % | |
| 124. | Kovačica | Južnobanatski region | 28,9 % | |
| 125. | Bogatić | Mačvanski region | 28,8 % | |
| 126. | Nova Crnja | Srednjobanatski region | 28,8 % | |
| 127. | Ljubovija | Mačvanski region | 28,7 % | |
| 128. | Aleksandrovac | Rasinski region | 28,6 % | |
| 129. | Negotin | Borski region | 28,6 % | |
| 130. | Petrovac na Mlavi | Braničevski region | 28,5 % | |
| 131. | Boljevac | Zaječarski region | 28,2 % | |
| 132. | Blace | Toplički region | 28,2 % | |
| 133. | Veliko Gradište | Braničevski region | 27,8 % | |
| 134. | Lebane | Jablanički region | 27,8 % | |
| 135. | Nova Varoš | Zlatiborski region | 27,3 % | |
| 136. | Priboj | Zlatiborski region | 27,2 % | |
| 137. | Bosilegrad | Pčinjski region | 27,0 % | |
| 138. | Svrljig | Nišavski region | 26,8 % | |
| 139. | Bela Palanka | Pirotski region | 26,8 % | |
| 140. | Prijepolje | Zlatiborski region | 26,8 % | |
| 141. | Medveđa | Jablanički region | 26,7 % | |
| 142. | Žabari | Braničevski region | 26,5 % | |
| 143. | Bela Crkva | Južnobanatski region | 26,3 % | |
| 144. | Trgovište | Pčinjski region | 26,0 % | |
| 145. | Ražanj | Nišavski region | 26,0 % | |
| 146. | Golubac | Braničevski region | 25,9 % | |
| 147. | Gadžin Han | Nišavski region | 25,9 % | |
| 148. | Babušnica | Pirotski region | 25,9 % | |
| 149. | Vladimirci | Mačvanski region | 25,6 % | |
| 150. | Crna Trava | Jablanički region | 25,5 % | |
| 151. | Varvarin | Rasinski region | 24,0 % | |
| 152. | Kučevo | Braničevski region | 22,7 % | |
| 153. | Krupanj | Mačvanski region | 22,7 % | |
| 154. | Žagubica | Braničevski region | 22,4 % | |
| 155. | Malo Crniće | Braničevski region | 22,3 % | |
| 156. | Bojnik | Jablanički region | 21,4 % | |
| 157. | Sjenica | Zlatiborski region | 20,4 % | |
| 158. | Novi Pazar | Raški region | 18,7 % | |
| 159. | Bujanovac | Pčinjski region | 17,7 % | |
| 160. | Preševo | Pčinjski region | 12,8 % | |
| 161. | Tutin | Raški region | 12,7 % |