Sva mesta · Braničevski region
Kučevo
Kučevo: iznad proseka svih mesta po priuštivosti (76, procena) i vazduhu (68, procena), ispod proseka po demografiji (19) i pristupu (55). Stanovništvo od popisa 2022: −5,6%, prosek regiona −4,3%.
11.147 stanovnika97.564 RSD neto plata
Ocena 1–100, veće je bolje. To je geometrijski prosek 7 tema, bez Bezbednosti na putu. Verovatno između 102. i 155. mesta.
Kako računamoProfil mesta
Ocene 1–100, veće je bolje. Crtica je prosek sličnih mesta.
Ocena 1–100, veće je bolje. Sastav: promena stanovništva od popisa 2022. i neto doseljeni na 1.000 stanovnika.
Kako računamoOcena 1–100, veće je bolje. Sastav: neto plata, zaposleni na 1.000 radno sposobnih i firme na 1.000 stanovnika.
Kako računamoOcena 1–100, veće je bolje. Sastav: koliko plata pokriva korpu i stanovanje.
Kako računamoOcena 1–100, veće je bolje. Sastav: zdravstveni radnici na 10.000 stanovnika i životni vek.
Kako računamoOcena 1–100, veće je bolje. Sastav: mala matura, obuhvat vrtićem i vreme do fakulteta i srednje škole.
Kako računamoOcena 1–100, veće je bolje. Sastav: vreme do velikog centra i brzina mobilne mreže.
Kako računamoOcena 1–100, veće je bolje. Sastav: gori od dva zagađivača, PM2.5 zimi i SO₂.
Kako računamoOcena 1–100, veće je bolje. Sastav: teške nezgode; tema je van ukupne ocene.
Kako računamoTrendovi
Stanovništvo se poredi po popisima i procenama posle 2022, jer se godišnje procene ne nastavljaju preko popisa. Metodologija popisa se menjala.
Stanovnika11.147 2025.▼ 5,6% od 2022.Detalji
Broj stanovnika po proceni RZS. Godine pre popisa 2022. su stare procene.
- Najviše, 1953.
- 31.274
- Najmanje, 2025.
- 11.147
- Broj stanovnika
- 11.147
- Prosek mesta
- 40.683
- Položaj, 1. je najviše
- 124. od 161
Tabela po godinama
Godina Ovo mesto 2025. 11.147 2024. 11.410 2023. 11.652 2022. 11.806 2011. 15.516 2002. 18.808 1991. 25.649 1981. 28.429 1971. 29.095 1961. 30.452 1953. 31.274 1948. 28.308 Neto plata97.564 RSD, 12 meseci do 08/2026▲ 34,2% 2020–2025. realnoDetalji
- Ovo mesto
- Prosek mesta
Prosečna neto plata po godinama, RZS.
- Najviše, 2025.
- 89.121 RSD
- Najmanje, 2018.
- 39.125 RSD
- Neto plata, 12 meseci
- 97.564 RSD
- Prosek mesta
- 101.239 RSD
- Položaj, 1. je najbolje
- 71. od 161
Tabela po godinama
Godina Ovo mesto Prosek mesta 2025. 89.121 93.603 2024. 78.108 83.346 2023. 68.773 72.735 2022. 59.859 63.533 2021. 50.632 56.572 2020. 46.749 52.069 2019. 42.691 47.718 2018. 39.125 43.470 Zaposlenih2.687 2026.▲ 3,4% od 2021.Detalji
Broj zaposlenih po godinama, RZS. Na grafikonu je ukupan broj, a poređenje je na 1.000 stanovnika.
- Najviše, 2023.
- 2.851
- Najmanje, 2020.
- 2.544
- Prosek mesta
- 322
- Položaj, 1. je najbolje
- 154. od 161
Tabela po godinama
Godina Ovo mesto 2026. 2.687 2025. 2.724 2024. 2.789 2023. 2.851 2022. 2.737 2021. 2.598 2020. 2.544 2019. 2.562 2018. 2.569 2017. 2.546 2016. 2.573 Korisnici penzija3.277 2026.▼ 8,7% od 2021.Detalji
Korisnici svih vrsta penzija, PIO fond, decembar svake godine, a za tekuću godinu poslednji objavljen mesec.
- Najviše, 2018.
- 3.927
- Najmanje, 2026.
- 3.277
- Prosek mesta
- 248
- Položaj, 1. je najviše
- 23. od 161
Tabela po godinama
Godina Ovo mesto 2026. 3.277 2025. 3.332 2024. 3.395 2023. 3.448 2022. 3.517 2021. 3.589 2020. 3.737 2019. 3.838 2018. 3.927 Odseljeni434 2025.▲ 13,3% od 2022.Detalji
Broj ljudi koji su se odselili iz mesta tokom godine, RZS.
- Najviše, 2024.
- 447
- Najmanje, 2023.
- 306
- Prosek mesta
- -1,5
- Položaj, 1. je najbolje
- 124. od 161
Tabela po godinama
Godina Ovo mesto 2025. 434 2024. 447 2023. 306 2022. 383 Doseljeni381 2025.▲ 6,1% od 2022.Detalji
Broj ljudi koji su se doselili u mesto tokom godine, RZS.
- Najviše, 2025.
- 381
- Najmanje, 2023.
- 294
- Prosek mesta
- -1,5
- Položaj, 1. je najbolje
- 124. od 161
Tabela po godinama
Godina Ovo mesto 2025. 381 2024. 378 2023. 294 2022. 359
Još trendova (9)
Noćenja turista4.972 2025.▲ 71,3% od 2019.Detalji
Ukupan broj noćenja turista godišnje, RZS. Na grafikonu je ukupan broj, a poređenje je po stanovniku.
- Najviše, 2025.
- 4.972
- Najmanje, 2023.
- 584
- Prosek mesta
- 2,7
- Položaj, 1. je najbolje
- 90. od 161
Tabela po godinama
Godina Ovo mesto 2025. 4.972 2024. 1.404 2023. 584 2022. 712 2021. 973 2019. 2.903 2018. 1.686 2017. 2.444 2016. 3.098 2015. 4.776 2014. 784 2013. 925 2011. 2.347 2010. 2.915 Mala matura439 2026.▼ 2,9% od 2023.Detalji
- Ovo mesto
- Prosek mesta
Prosečan skor učenika na maloj maturi.
- Najviše, 2024.
- 467
- Najmanje, 2026.
- 439
- Prosek mesta
- 481
- Položaj, 1. je najbolje
- 146. od 161
Tabela po godinama
Godina Ovo mesto Prosek mesta 2026. 439 481 2025. 461 479 2024. 467 483 2023. 452 483 Saobraćajne nezgode42 2025.▼ 8,7% od 2020.Detalji
Ukupan broj saobraćajnih nezgoda godišnje, MUP.
- Najviše, 2021.
- 51
- Najmanje, 2024.
- 37
- Prosek mesta
- 206
- Položaj, 1. je najbolje
- 49. od 161
Tabela po godinama
Godina Ovo mesto 2025. 42 2024. 37 2023. 45 2022. 39 2021. 51 2020. 46 2019. 39 2018. 47 2017. 42 2016. 48 Noćno svetlo, sa satelita114. od 161 po stanovniku 2025.▲ 67,8% od 2020.Detalji
Ukupna jačina veštačkog svetla koju satelit NASA izmeri noću iznad teritorije mesta. Sam broj nema svakodnevno značenje: služi za poređenje istog mesta kroz vreme i mesta međusobno. Industrija i prelazak na LED rasvetu menjaju ga i kad se broj ljudi ne menja.
- Najviše, 2023.
- 1.104
- Najmanje, 2019.
- 553
- Prosek mesta
- 119,2
- Položaj, 1. je najviše
- 114. od 161
Tabela po godinama
Godina Ovo mesto 2025. 929 2024. 883 2023. 1.104 2022. 895 2021. 687 2020. 554 2019. 553 2018. 601 2017. 625 2016. 671 2015. 734 2014. 822 2013. 697 2012. 680 Prosečna penzija39.212 RSD 2026.▲ 35,6% od 2021. realnoDetalji
- Ovo mesto
- Prosek mesta
Prosečna penzija svih vrsta, PIO fond, decembar svake godine, a za tekuću godinu poslednji objavljen mesec.
- Najviše, 2026.
- 39.212 RSD
- Najmanje, 2018.
- 18.175 RSD
- Prosečna penzija
- 39.212 RSD
- Prosek mesta
- 50.307 RSD
- Položaj, 1. je najbolje
- 139. od 161
Tabela po godinama
Godina Ovo mesto Prosek mesta 2026. 39.212 50.307 2025. 39.152 50.246 2024. 35.098 44.693 2023. 27.785 35.047 2022. 23.606 29.593 2021. 20.570 25.699 2020. 19.357 24.231 2019. 18.228 22.945 2018. 18.175 22.892 Divlje deponije, prijavljene6 2024.→ 0,0% od 2019.Detalji
Lokacije koje su opštine i komunalna preduzeća prijavile registru SEPA. Rast može da znači i savesnije prijavljivanje.
- Najviše, 2018.
- 6
- Najmanje, 2018.
- 6
- Prosek mesta
- 18
- Položaj, 1. je najviše
- 111. od 155
Tabela po godinama
Godina Ovo mesto 2024. 6 2023. 6 2022. 6 2021. 6 2020. 6 2019. 6 2018. 6 Životni vek75,0 god. 2025.▲ 2,2% od 2023.Detalji
- Muškarci
- Žene
Tabela po godinama
Godina Muškarci Žene 2025. 71,8 78,2 2024. 71,8 76,6 2023. 71,6 75,3 Brakovi51 2025.▲ 50,0% od 2020.Detalji
Broj sklopljenih brakova godišnje, RZS.
- Najviše, 2010.
- 75
- Najmanje, 2024.
- 33
- Prosek mesta
- 4,4
- Položaj, 1. je najviše
- 86. od 161
Tabela po godinama
Godina Ovo mesto 2025. 51 2024. 33 2023. 59 2022. 48 2021. 36 2020. 34 2019. 53 2018. 69 2017. 69 2016. 61 2015. 64 2014. 57 2013. 75 2012. 55 2011. 62 2010. 75 Stanovi po dozvolama7 2025.▼ 41,7% od 2020.Detalji
Broj stanova za koje je izdata građevinska dozvola, RZS.
- Najviše, 2007.
- 33
- Najmanje, 2010.
- 2
- Prosek mesta
- 4,8
- Položaj, 1. je najbolje
- 99. od 161
Tabela po godinama
Godina Ovo mesto 2025. 7 2024. 32 2023. 12 2022. 12 2021. 12 2020. 12 2019. 24 2018. 7 2017. 17 2016. 16 2015. 7 2014. 14 2013. 15 2012. 20 2011. 20 2010. 2 2009. 16 2008. 22 2007. 33
„Realno" znači posle inflacije po indeksu cena za Srbiju. Strelica je smer; zelena je poboljšanje, crvena pogoršanje, siva bez ocene. Praćenje ocena počinje u oktobru 2026.
Poređenje
Medijana: pola mesta je iznad te vrednosti, a pola ispod, pa je ne pomeraju krajnje vrednosti. Prosek regiona računa svako mesto jednako. Mesto 1 je najbolje. Kliknite na pokazatelj za sva mesta.
| Pokazatelj | Ovde | Prosek regiona | Medijana | U regionu | U Srbiji |
|---|---|---|---|---|---|
| Neto plata, 12 meseci | 97.564 RSD | 94.407 | 96.554 | 3. od 8 | 71. od 161 |
| Zaposleni na 1.000 radno sposobnih | 445 | 465 | 521 | 6. od 8 | 145. od 161 |
| Nezaposleni na 1.000 stanovnika | 24,8 | 23,2 | 55,9 | 4. od 8 | 28. od 161 |
| Promena od 2022. | -5,6 % | -4,3 | -2,6 | 7. od 8 | 154. od 161 |
| Deca do 14 godina | 9,6 % | 11,0 | 13,5 | 8. od 8 | 156. od 161 |
| Sa višom ili visokom školom | 8,6 % | 9,5 | 13,9 | 5. od 8 | 147. od 161 |
| Skor na maloj maturi | 439 | 474 | 480 | 8. od 8 | 146. od 161 |
| Lekari na 10.000 stanovnika | 14,4 | 18,6 | 17,1 | 4. od 8 | 98. od 161 |
| Cena stana po m² | nema podatka | 1.186 | 1.291 | – | – |
| Mobilna mreža Procena | 107 Mb/s | 109 | 156 | 2. od 8 | 114. od 161 |
| PM2.5 zimi, izmereno ili procena Procena | 21,6 µg/m³ | 25,2 | 33,4 | 2. od 8 | 22. od 161 |
| Teške nezgode godišnje na 10.000 ljudi prisutnih tokom dana | 19,6 | 20,4 | 17,6 | 4. od 8 | 101. od 161 |
Slična mesta: Negotin, Žagubica, Despotovac, Petrovac na Mlavi, Ražanj. Upoređuje se sa njihovim prosekom, prvo najveća razlika.
Prednosti u odnosu na slična mesta
| Pokazatelj | Ovde | Slična mesta |
|---|---|---|
| Domaćinstva na kanalizaciji | 44,5 % | 32,3 % |
| Nezaposleni na 1.000 stanovnika | 24,8 | 39,6 |
| Mobilna mreža | 107 Mb/s | 85 Mb/s |
| PM2.5 zimi, izmereno ili procena | 21,6 µg/m³ | 24,7 µg/m³ |
| Neto plata, 12 meseci | 97.564 RSD | 93.850 RSD |
| Opštinski putevi sa savremenim kolovozom | 77,3 % | 73,1 % |
| Obuhvat vrtićem | 53 % | 52 % |
Zaostatak za sličnim mestima
| Pokazatelj | Ovde | Slična mesta |
|---|---|---|
| Domaćinstva na vodovodu | 49,3 % | 70,2 % |
| Prazni i napušteni stanovi | 35,0 % | 28,7 % |
| Teške nezgode godišnje na 10.000 ljudi prisutnih tokom dana | 19,6 | 14,2 |
| Skor na maloj maturi | 439 | 465 |
| Neto doseljeni na 1.000 godišnje | -4,0 | -2,0 |
| Zaposleni na 1.000 radno sposobnih | 445 | 476 |
| Do najbližeg velikog centra | 118 min | 103 min |
| Sa višom ili visokom školom | 8,6 % | 10,0 % |
Šta kažu nezavisni izvori
Procena OpenStreetMap, 2026-11-01. Podatke unose volonteri: ovo pokazuje šta je ucrtano na mapi, a slabije mapirano mesto izgleda kao mesto sa manje usluga. Ne ulazi u ocenu.
- Apoteke na 10.000 stanovnika: 0,9 (prosek mesta 2,8)
- Supermarketi na 10.000 stanovnika: 1,8 (prosek mesta 1,9)
- Pošte na 10.000 stanovnika: 5,4 (prosek mesta 3,5)
- Banke na 10.000 stanovnika: 0,9 (prosek mesta 1,8)
- Lekari i klinike na 10.000 stanovnika: 0,9 (prosek mesta 1,7)
- Restorani i kafići na 10.000 stanovnika: 4,5 (prosek mesta 8,9)
- Benzinske pumpe na 10.000 stanovnika: 4,5 (prosek mesta 3,2)
Slična mesta
Uporedi ova mesta u alatu. Sličnost je računata iz 28 pokazatelja; način je na stranici Kako računamo.
Izvori i metodologija
Izvor i period stoje uz svaki pokazatelj. Celu računicu vidite na stranici Kako računamo, a proveru ocene na stranici Provera ocene. Svežinu izvora prati Stanje podataka, a sve brojke su u preuzimanju.
Provera brojki
Zvanične procene poredimo sa onim što je stvarno izbrojano. Ako se slažu, odnos je oko 100. Izbori 2026. nisu konačni. Ovo ne ulazi u glavnu ocenu.
| Pitanje | Zvanično | Izmereno | Odnos |
|---|---|---|---|
| Koliko punoletnih je stvarno tu?Glasači su donja mera prisutnih; iznad 100 znači da je glasalo više ljudi nego što procena kaže da živi tu. | 9.822 punoletnih po RZS proceni | 7.938 glasalo 2026. | 81 na 100 |
| Da li je birački spisak veći od procene?Spisak uključuje i one koji su otišli, a nisu se odjavili. | 9.822 punoletnih po RZS proceni | 14.885 na biračkom spisku | 152 na 100 |
| Ima li dece koliko piše?Škola zna ko je stvarno došao. | 75 očekivanih osmaka po RZS proceni | 104 stvarno na maloj maturi | 139 na 100 |
| Koliko stanova je stvarno nastanjeno?Popis 2022. Ostatak su prazni, napušteni i vikend stanovi. | 11.113 stanova | 5.862 nastanjeno | 53% |
| Koliko mesto svetli noću?Satelit NASA. Industrija i LED rasveta podižu broj. | 11.147 stanovnika | 83,3 zračenja na 1.000 stanovnika | 114. od 161 |
Promena biračkog spiska, 2023. do 2026.
Spisak se menja zbog novih punoletnih i umrlih. Ostatak je ono što to dvoje ne objašnjava.
- Spisak 2023.
- 15.307
- Novi punoletni
- +243
- Umrli
- −781
- Ostatak
- +116
- Spisak 2026.
- 14.885
Život i ljudi
Životni vek i uzroci smrti
- Životni vek, muškarci
- 71,8 god.
- Životni vek, žene
- 78,2 god.
- Bolesti srca i krvotoka na 10.000
- 147,1
- Tumori na 10.000
- 38,3
- Bolesti disanja na 10.000
- 14,4
- Povrede i trovanja na 10.000
- 6,0
Seljenje, porodica i gradnja
- Neto doseljeni na 1.000 godišnje
- -4,0
- Brakovi na 1.000 godišnje
- 4,3
- Razvodi na 100 brakova
- 36,4
- Stanovi po dozvolama na 1.000
- 1,3
- Srednjoškolci na 1.000 stanovnika
- 14,4
RZS. Uzroci smrti su sirove stope, pa starije mesto ima veće brojeve. Seljenje, smrti i brakovi su prosek tri godine, a dozvole pet.
Obrazovanje
Osnovna škola, osmi razred
- Prosečna ocena
- 4,38
- Matematika, skor
- 429
- Maternji jezik, skor
- 455
- Ocena prema testu*
- 0,43
Srednje škole
- Srednjih škola
- 1
- Gimnazija
- 0
- Srednjoškolaca na 1.000
- 14,4
- Učenika po nastavniku
- 5,9
* Naše računanje: koliko je školska ocena viša ili niža od ocene koju rezultat na maloj maturi predviđa u celoj Srbiji. Rezultati mature i upisni bodovi po srednjoj školi nisu objavljeni kao otvoreni podaci. Univerziteti su na stranici Univerziteti i fakulteti.
Stanovništvo
- Stanovnika 2025.
- 11.147
- Promena od 2022.
- -5,6%
- Dece do 14
- 9,6%
- Starijih od 65
- 36,5%
Na popisu 2011. bilo je 15.516, a 2022. 11.806 stanovnika. Procene RZS-a se posle svakog popisa ponovo baziraju, pa je linija prekinuta tamo gde bi skok bio samo promena osnova.
Svi popisi, 1948–2022.
Popisi su rađeni po različitim metodologijama, a teritorija je svedena na stanje iz 2022.
Procene po godinama
Rođeni i umrli, 1961–2025.
- Rođeni 2025.
- 52
- Umrli 2025.
- 248
- Prirodni priraštaj
- -196 rođeni minus umrli
Tabela po godinama
| Godina | Rođeni | Umrli | Priraštaj |
|---|---|---|---|
| 2025. | 52 | 248 | -196 |
| 2024. | 67 | 273 | -206 |
| 2023. | 63 | 262 | -199 |
| 2022. | 63 | 293 | -230 |
| 2021. | 77 | 365 | -288 |
| 2020. | 68 | 331 | -263 |
| 2019. | 74 | 309 | -235 |
| 2018. | 68 | 326 | -258 |
| 2017. | 75 | 301 | -226 |
| 2016. | 65 | 375 | -310 |
| 2015. | 73 | 369 | -296 |
| 2014. | 65 | 333 | -268 |
| 2013. | 85 | 369 | -284 |
| 2012. | 82 | 356 | -274 |
| 2011. | 69 | 361 | -292 |
| 2010. | 89 | 382 | -293 |
| 2009. | 99 | 366 | -267 |
| 2008. | 74 | 382 | -308 |
| 2007. | 100 | 365 | -265 |
| 2006. | 105 | 349 | -244 |
| 2005. | 107 | 344 | -237 |
| 2004. | 184 | 347 | -163 |
| 2003. | 230 | 388 | -158 |
| 2002. | 197 | 349 | -152 |
| 2001. | 223 | 353 | -130 |
| 2000. | 233 | 364 | -131 |
| 1999. | 264 | 329 | -65 |
| 1998. | 257 | 326 | -69 |
| 1997. | 371 | 381 | -10 |
| 1996. | 229 | 316 | -87 |
| 1995. | 313 | 361 | -48 |
| 1994. | 335 | 323 | 12 |
| 1993. | 351 | 342 | 9 |
| 1992. | 253 | 341 | -88 |
| 1991. | 307 | 334 | -27 |
| 1990. | 319 | 394 | -75 |
| 1989. | 274 | 357 | -83 |
| 1988. | 311 | 325 | -14 |
| 1987. | 319 | 367 | -48 |
| 1986. | 300 | 347 | -47 |
| 1985. | 327 | 380 | -53 |
| 1984. | 308 | 356 | -48 |
| 1983. | 286 | 419 | -133 |
| 1982. | 300 | 349 | -49 |
| 1981. | 290 | 356 | -66 |
| 1980. | 306 | 363 | -57 |
| 1979. | 302 | 327 | -25 |
| 1978. | 318 | 322 | -4 |
| 1977. | 339 | 368 | -29 |
| 1976. | 418 | 343 | 75 |
| 1975. | 383 | 338 | 45 |
| 1974. | 438 | 308 | 130 |
| 1973. | 419 | 347 | 72 |
| 1972. | 433 | 424 | 9 |
| 1971. | 383 | 396 | -13 |
| 1970. | 393 | 319 | 74 |
| 1969. | 422 | 404 | 18 |
| 1968. | 373 | 316 | 57 |
| 1967. | 354 | 342 | 12 |
| 1966. | 367 | 258 | 109 |
| 1965. | 340 | 294 | 46 |
| 1964. | 296 | 322 | -26 |
| 1963. | 352 | 283 | 69 |
| 1962. | 384 | 367 | 17 |
| 1961. | 405 | 282 | 123 |
RZS, teritorija svedena na današnje opštine.
Naselja (26), broj stanovnika po popisima
| Naselje | 1948. | 1971. | 1991. | 2011. | 2022. |
|---|---|---|---|---|---|
| Kučevo | 3.176 | 4.441 | 4.846 | 3.944 | 3.313 |
| Neresnica | 3.456 | 3.730 | 3.128 | 1.954 | 1.464 |
| Rabrovo | 1.821 | 1.814 | 1.441 | 1.025 | 755 |
| Voluja | 1.927 | 1.523 | 1.318 | 919 | 712 |
| Duboka | 1.909 | 1.723 | 1.646 | 890 | 703 |
| Mustapić | 1.569 | 1.506 | 1.319 | 596 | 507 |
| Kaona | 1.153 | 1.101 | 937 | 589 | 447 |
| Ševica | 1.322 | 1.325 | 1.157 | 635 | 415 |
| Radenka | 1.874 | 1.699 | 1.288 | 609 | 364 |
| Kučajna | 597 | 583 | 570 | 386 | 325 |
| Mišljenovac | 989 | 885 | 711 | 403 | 310 |
| Turija | 1.122 | 1.107 | 932 | 466 | 293 |
| Bukovska | 1.152 | 1.036 | 674 | 402 | 286 |
| Rakova Bara | 1.187 | 1.007 | 806 | 421 | 280 |
| Cerovica | 366 | 334 | 436 | 314 | 266 |
| Brodica | 667 | 1.535 | 1.297 | 355 | 259 |
| Ceremošnja | 588 | 567 | 425 | 243 | 199 |
| Velika Bresnica | 460 | 428 | 383 | 235 | 154 |
| Zelenik | 502 | 429 | 327 | 186 | 153 |
| Vuković | 587 | 526 | 486 | 220 | 151 |
| Sena | 466 | 438 | 354 | 175 | 117 |
| Lješnica | 464 | 427 | 386 | 189 | 109 |
| Ravnište | 329 | 286 | 260 | 119 | 81 |
| Srpce | 294 | 329 | 293 | 111 | 68 |
| Mala Bresnica | 208 | 209 | 157 | 104 | 63 |
| Blagojev Kamen | 123 | 107 | 72 | 26 | 12 |
Sastav stanovništva
Procena pre popisa 2022. Ovde je procena za 2021. bila 4,3% veća od popisa, a 7,0% ljudi bilo je u drugoj starosnoj grupi.
- Prosečna starost
- 47,5 muškarci 45,6, žene 49,3
- Muškarci
- 48,9% 7.598
- Žene
- 51,1% 7.950
- Žena na 100 muškaraca
- 104,6
Tabela po starosti
| Starost | Muškarci | Žene |
|---|---|---|
| 0–4 | 244 | 237 |
| 5–9 | 341 | 315 |
| 10–14 | 397 | 357 |
| 15–19 | 445 | 344 |
| 20–24 | 387 | 325 |
| 25–29 | 358 | 347 |
| 30–34 | 385 | 375 |
| 35–39 | 490 | 455 |
| 40–44 | 476 | 387 |
| 45–49 | 420 | 403 |
| 50–54 | 519 | 554 |
| 55–59 | 706 | 746 |
| 60–64 | 715 | 738 |
| 65–69 | 471 | 580 |
| 70–74 | 423 | 570 |
| 75–79 | 418 | 604 |
| 80–84 | 289 | 415 |
| 85+ | 114 | 198 |
Procena pre popisa 2022. Ovde je procena za 2021. bila 4,3% veća od popisa, a 7,0% ljudi bilo je u drugoj starosnoj grupi.
- Prosečna starost
- 47,7 muškarci 45,7, žene 49,5
- Muškarci
- 48,9% 7.430
- Žene
- 51,1% 7.771
- Žena na 100 muškaraca
- 104,6
Tabela po starosti
| Starost | Muškarci | Žene |
|---|---|---|
| 0–4 | 227 | 223 |
| 5–9 | 321 | 297 |
| 10–14 | 380 | 342 |
| 15–19 | 438 | 349 |
| 20–24 | 397 | 322 |
| 25–29 | 366 | 327 |
| 30–34 | 359 | 366 |
| 35–39 | 481 | 445 |
| 40–44 | 486 | 402 |
| 45–49 | 405 | 387 |
| 50–54 | 498 | 529 |
| 55–59 | 652 | 702 |
| 60–64 | 746 | 746 |
| 65–69 | 476 | 575 |
| 70–74 | 407 | 561 |
| 75–79 | 375 | 556 |
| 80–84 | 307 | 431 |
| 85+ | 109 | 211 |
Procena pre popisa 2022. Ovde je procena za 2021. bila 4,3% veća od popisa, a 7,0% ljudi bilo je u drugoj starosnoj grupi.
- Prosečna starost
- 47,8 muškarci 45,8, žene 49,8
- Muškarci
- 48,9% 7.258
- Žene
- 51,1% 7.595
- Žena na 100 muškaraca
- 104,6
Tabela po starosti
| Starost | Muškarci | Žene |
|---|---|---|
| 0–4 | 223 | 218 |
| 5–9 | 293 | 267 |
| 10–14 | 366 | 328 |
| 15–19 | 427 | 357 |
| 20–24 | 402 | 325 |
| 25–29 | 370 | 304 |
| 30–34 | 351 | 356 |
| 35–39 | 458 | 415 |
| 40–44 | 491 | 424 |
| 45–49 | 399 | 382 |
| 50–54 | 480 | 504 |
| 55–59 | 596 | 653 |
| 60–64 | 729 | 737 |
| 65–69 | 519 | 600 |
| 70–74 | 388 | 539 |
| 75–79 | 337 | 520 |
| 80–84 | 313 | 442 |
| 85+ | 116 | 224 |
Procena pre popisa 2022. Ovde je procena za 2021. bila 4,3% veća od popisa, a 7,0% ljudi bilo je u drugoj starosnoj grupi.
- Prosečna starost
- 48,0 muškarci 46,0, žene 50,0
- Muškarci
- 48,8% 7.088
- Žene
- 51,2% 7.427
- Žena na 100 muškaraca
- 104,8
Tabela po starosti
| Starost | Muškarci | Žene |
|---|---|---|
| 0–4 | 210 | 215 |
| 5–9 | 271 | 240 |
| 10–14 | 358 | 320 |
| 15–19 | 409 | 359 |
| 20–24 | 415 | 323 |
| 25–29 | 367 | 287 |
| 30–34 | 348 | 353 |
| 35–39 | 423 | 381 |
| 40–44 | 498 | 441 |
| 45–49 | 415 | 380 |
| 50–54 | 447 | 470 |
| 55–59 | 548 | 611 |
| 60–64 | 708 | 735 |
| 65–69 | 542 | 623 |
| 70–74 | 395 | 528 |
| 75–79 | 311 | 488 |
| 80–84 | 298 | 441 |
| 85+ | 125 | 232 |
Procena pre popisa 2022. Ovde je procena za 2021. bila 4,3% veća od popisa, a 7,0% ljudi bilo je u drugoj starosnoj grupi.
- Prosečna starost
- 48,1 muškarci 46,1, žene 50,1
- Muškarci
- 48,9% 6.938
- Žene
- 51,1% 7.254
- Žena na 100 muškaraca
- 104,6
Tabela po starosti
| Starost | Muškarci | Žene |
|---|---|---|
| 0–4 | 194 | 203 |
| 5–9 | 262 | 231 |
| 10–14 | 351 | 310 |
| 15–19 | 395 | 355 |
| 20–24 | 421 | 314 |
| 25–29 | 370 | 292 |
| 30–34 | 338 | 337 |
| 35–39 | 397 | 360 |
| 40–44 | 487 | 449 |
| 45–49 | 440 | 377 |
| 50–54 | 419 | 430 |
| 55–59 | 507 | 572 |
| 60–64 | 685 | 732 |
| 65–69 | 575 | 648 |
| 70–74 | 385 | 520 |
| 75–79 | 305 | 464 |
| 80–84 | 264 | 414 |
| 85+ | 143 | 246 |
Procena pre popisa 2022. Ovde je procena za 2021. bila 4,3% veća od popisa, a 7,0% ljudi bilo je u drugoj starosnoj grupi.
- Prosečna starost
- 48,2 muškarci 46,1, žene 50,2
- Muškarci
- 49,0% 6.781
- Žene
- 51,0% 7.070
- Žena na 100 muškaraca
- 104,3
Tabela po starosti
| Starost | Muškarci | Žene |
|---|---|---|
| 0–4 | 197 | 184 |
| 5–9 | 243 | 230 |
| 10–14 | 339 | 305 |
| 15–19 | 389 | 347 |
| 20–24 | 418 | 307 |
| 25–29 | 366 | 298 |
| 30–34 | 332 | 315 |
| 35–39 | 370 | 355 |
| 40–44 | 478 | 448 |
| 45–49 | 457 | 374 |
| 50–54 | 399 | 401 |
| 55–59 | 491 | 534 |
| 60–64 | 639 | 708 |
| 65–69 | 619 | 677 |
| 70–74 | 362 | 506 |
| 75–79 | 308 | 449 |
| 80–84 | 222 | 369 |
| 85+ | 152 | 263 |
Procena pre popisa 2022. Ovde je procena za 2021. bila 4,3% veća od popisa, a 7,0% ljudi bilo je u drugoj starosnoj grupi.
- Prosečna starost
- 48,2 muškarci 46,1, žene 50,2
- Muškarci
- 49,1% 6.649
- Žene
- 50,9% 6.902
- Žena na 100 muškaraca
- 103,8
Tabela po starosti
| Starost | Muškarci | Žene |
|---|---|---|
| 0–4 | 199 | 174 |
| 5–9 | 232 | 222 |
| 10–14 | 320 | 294 |
| 15–19 | 374 | 330 |
| 20–24 | 413 | 319 |
| 25–29 | 362 | 296 |
| 30–34 | 346 | 301 |
| 35–39 | 343 | 348 |
| 40–44 | 475 | 437 |
| 45–49 | 471 | 385 |
| 50–54 | 384 | 385 |
| 55–59 | 475 | 507 |
| 60–64 | 590 | 668 |
| 65–69 | 638 | 686 |
| 70–74 | 374 | 504 |
| 75–79 | 296 | 432 |
| 80–84 | 202 | 339 |
| 85+ | 155 | 275 |
Procena pre popisa 2022. Ovde je procena za 2021. bila 4,3% veća od popisa, a 7,0% ljudi bilo je u drugoj starosnoj grupi.
- Prosečna starost
- 48,3 muškarci 46,2, žene 50,3
- Muškarci
- 49,2% 6.529
- Žene
- 50,8% 6.744
- Žena na 100 muškaraca
- 103,3
Tabela po starosti
| Starost | Muškarci | Žene |
|---|---|---|
| 0–4 | 189 | 169 |
| 5–9 | 236 | 222 |
| 10–14 | 291 | 265 |
| 15–19 | 366 | 315 |
| 20–24 | 400 | 337 |
| 25–29 | 367 | 294 |
| 30–34 | 356 | 289 |
| 35–39 | 335 | 339 |
| 40–44 | 456 | 405 |
| 45–49 | 483 | 411 |
| 50–54 | 379 | 372 |
| 55–59 | 450 | 484 |
| 60–64 | 543 | 620 |
| 65–69 | 625 | 678 |
| 70–74 | 419 | 519 |
| 75–79 | 277 | 418 |
| 80–84 | 189 | 320 |
| 85+ | 168 | 287 |
Procena pre popisa 2022. Ovde je procena za 2021. bila 4,3% veća od popisa, a 7,0% ljudi bilo je u drugoj starosnoj grupi.
- Prosečna starost
- 48,4 muškarci 46,4, žene 50,5
- Muškarci
- 49,3% 6.380
- Žene
- 50,7% 6.574
- Žena na 100 muškaraca
- 103,0
Tabela po starosti
| Starost | Muškarci | Žene |
|---|---|---|
| 0–4 | 187 | 167 |
| 5–9 | 221 | 221 |
| 10–14 | 273 | 238 |
| 15–19 | 358 | 310 |
| 20–24 | 389 | 331 |
| 25–29 | 380 | 291 |
| 30–34 | 356 | 279 |
| 35–39 | 331 | 338 |
| 40–44 | 418 | 365 |
| 45–49 | 486 | 429 |
| 50–54 | 392 | 364 |
| 55–59 | 417 | 453 |
| 60–64 | 496 | 575 |
| 65–69 | 607 | 665 |
| 70–74 | 438 | 536 |
| 75–79 | 277 | 421 |
| 80–84 | 184 | 301 |
| 85+ | 170 | 290 |
Procena pre popisa 2022. Ovde je procena za 2021. bila 4,3% veća od popisa, a 7,0% ljudi bilo je u drugoj starosnoj grupi.
- Prosečna starost
- 48,5 muškarci 46,4, žene 50,6
- Muškarci
- 49,3% 6.229
- Žene
- 50,7% 6.412
- Žena na 100 muškaraca
- 102,9
Tabela po starosti
| Starost | Muškarci | Žene |
|---|---|---|
| 0–4 | 194 | 165 |
| 5–9 | 198 | 209 |
| 10–14 | 264 | 231 |
| 15–19 | 348 | 305 |
| 20–24 | 376 | 325 |
| 25–29 | 392 | 280 |
| 30–34 | 355 | 279 |
| 35–39 | 327 | 326 |
| 40–44 | 389 | 347 |
| 45–49 | 468 | 432 |
| 50–54 | 416 | 354 |
| 55–59 | 392 | 415 |
| 60–64 | 447 | 535 |
| 65–69 | 588 | 659 |
| 70–74 | 462 | 564 |
| 75–79 | 264 | 414 |
| 80–84 | 184 | 289 |
| 85+ | 165 | 283 |
Procena pre popisa 2022. Ovde je procena za 2021. bila 4,3% veća od popisa, a 7,0% ljudi bilo je u drugoj starosnoj grupi.
- Prosečna starost
- 48,5 muškarci 46,4, žene 50,6
- Muškarci
- 49,3% 6.071
- Žene
- 50,7% 6.246
- Žena na 100 muškaraca
- 102,9
Tabela po starosti
| Starost | Muškarci | Žene |
|---|---|---|
| 0–4 | 195 | 164 |
| 5–9 | 201 | 191 |
| 10–14 | 239 | 229 |
| 15–19 | 338 | 304 |
| 20–24 | 363 | 315 |
| 25–29 | 393 | 272 |
| 30–34 | 350 | 281 |
| 35–39 | 327 | 305 |
| 40–44 | 358 | 346 |
| 45–49 | 457 | 423 |
| 50–54 | 430 | 351 |
| 55–59 | 374 | 382 |
| 60–64 | 426 | 502 |
| 65–69 | 543 | 641 |
| 70–74 | 495 | 592 |
| 75–79 | 249 | 400 |
| 80–84 | 178 | 280 |
| 85+ | 155 | 268 |
- Prosečna starost
- 50,7 muškarci 48,8, žene 52,6
- Muškarci
- 49,0% 5.787
- Žene
- 51,0% 6.019
- Žena na 100 muškaraca
- 104,0
Tabela po starosti
| Starost | Muškarci | Žene |
|---|---|---|
| 0–4 | 183 | 170 |
| 5–9 | 191 | 167 |
| 10–14 | 215 | 198 |
| 15–19 | 255 | 250 |
| 20–24 | 271 | 227 |
| 25–29 | 303 | 248 |
| 30–34 | 279 | 202 |
| 35–39 | 311 | 249 |
| 40–44 | 298 | 299 |
| 45–49 | 397 | 357 |
| 50–54 | 426 | 382 |
| 55–59 | 378 | 385 |
| 60–64 | 469 | 548 |
| 65–69 | 654 | 752 |
| 70–74 | 585 | 680 |
| 75–79 | 282 | 403 |
| 80–84 | 176 | 298 |
| 85+ | 114 | 204 |
- Prosečna starost
- 50,8 muškarci 48,9, žene 52,6
- Muškarci
- 48,9% 5.703
- Žene
- 51,1% 5.949
- Žena na 100 muškaraca
- 104,3
Tabela po starosti
| Starost | Muškarci | Žene |
|---|---|---|
| 0–4 | 179 | 173 |
| 5–9 | 189 | 163 |
| 10–14 | 210 | 203 |
| 15–19 | 244 | 230 |
| 20–24 | 267 | 229 |
| 25–29 | 297 | 254 |
| 30–34 | 291 | 214 |
| 35–39 | 302 | 235 |
| 40–44 | 292 | 292 |
| 45–49 | 388 | 343 |
| 50–54 | 428 | 381 |
| 55–59 | 363 | 374 |
| 60–64 | 455 | 533 |
| 65–69 | 595 | 705 |
| 70–74 | 612 | 683 |
| 75–79 | 305 | 438 |
| 80–84 | 171 | 297 |
| 85+ | 115 | 202 |
- Prosečna starost
- 51,0 muškarci 49,1, žene 52,8
- Muškarci
- 49,0% 5.592
- Žene
- 51,0% 5.818
- Žena na 100 muškaraca
- 104,0
Tabela po starosti
| Starost | Muškarci | Žene |
|---|---|---|
| 0–4 | 170 | 170 |
| 5–9 | 194 | 168 |
| 10–14 | 199 | 201 |
| 15–19 | 231 | 210 |
| 20–24 | 270 | 234 |
| 25–29 | 283 | 243 |
| 30–34 | 305 | 218 |
| 35–39 | 287 | 220 |
| 40–44 | 294 | 286 |
| 45–49 | 365 | 331 |
| 50–54 | 412 | 364 |
| 55–59 | 373 | 372 |
| 60–64 | 426 | 494 |
| 65–69 | 535 | 648 |
| 70–74 | 632 | 693 |
| 75–79 | 330 | 465 |
| 80–84 | 176 | 294 |
| 85+ | 110 | 207 |
- Prosečna starost
- 51,2 muškarci 49,3, žene 53,0
- Muškarci
- 49,1% 5.470
- Žene
- 50,9% 5.677
- Žena na 100 muškaraca
- 103,8
Tabela po starosti
| Starost | Muškarci | Žene |
|---|---|---|
| 0–4 | 163 | 163 |
| 5–9 | 199 | 171 |
| 10–14 | 185 | 189 |
| 15–19 | 221 | 204 |
| 20–24 | 269 | 233 |
| 25–29 | 267 | 228 |
| 30–34 | 305 | 214 |
| 35–39 | 282 | 216 |
| 40–44 | 299 | 267 |
| 45–49 | 332 | 326 |
| 50–54 | 395 | 352 |
| 55–59 | 389 | 370 |
| 60–64 | 393 | 449 |
| 65–69 | 487 | 591 |
| 70–74 | 632 | 714 |
| 75–79 | 365 | 483 |
| 80–84 | 178 | 296 |
| 85+ | 109 | 211 |
Crtica je Srbija u istoj godini. Procene pre 2022. se ne nastavljaju na one posle popisa, pa se te godine ne porede međusobno. RZS.
Nacionalnost, popisi 2022. i 2011.
| Grupa | Traka | 2022. | 2011. | Broj |
|---|---|---|---|---|
| Srbi | 67,2% | 66,4% | 7.932 | |
| Vlasi | 16,4% | 25,3% | 1.942 | |
| Rumuni | 1,8% | 0,7% | 212 | |
| Nisu se izjasnili | 4,3% | 3,1% | 507 | |
| Nepoznato | 9,2% | 3,6% | 1.085 |
Grupe ispod 1% (16)
| Grupa | 2022. | 2011. | Broj |
|---|---|---|---|
| Ostali | 0,29% | 0,1% | 34 |
| Romi | 0,19% | 0,3% | 23 |
| Jugosloveni | 0,16% | 0,2% | 19 |
| Makedonci | 0,08% | 0,1% | 10 |
| Hrvati | 0,06% | 0,1% | 7 |
| Crnogorci | 0,06% | 0,1% | 7 |
| Regionalna pripadnost | 0,06% | 0,0% | 7 |
| Mađari | 0,05% | 0,0% | 6 |
| Bugari | 0,03% | 0,0% | 3 |
| Slovenci | 0,03% | 0,0% | 3 |
| Albanci | 0,02% | 0,0% | 2 |
| Muslimani | 0,02% | 0,0% | 2 |
| Slovaci | 0,02% | 0,0% | 2 |
| Bošnjaci | 0,01% | 0,0% | 1 |
| Bunjevci | 0,01% | 0,0% | 1 |
| Ukrajinci | 0,01% | 0,0% | 1 |
Veroispovest, popisi 2022. i 2011.
| Grupa | Traka | 2022. | 2011. | Broj |
|---|---|---|---|---|
| Pravoslavna | 86,1% | 93,7% | 10.169 | |
| Nisu se izjasnili | 4,0% | 2,0% | 467 | |
| Nepoznato | 9,2% | 3,4% | 1.086 |
Grupe ispod 1% (6)
| Grupa | 2022. | 2011. | Broj |
|---|---|---|---|
| Nisu vernici | 0,25% | 0,2% | 30 |
| Ostale hrišćanske | 0,20% | 0,3% | 24 |
| Katolička | 0,17% | 0,2% | 20 |
| Protestantska | 0,03% | 0,1% | 4 |
| Islamska | 0,03% | 0,0% | 4 |
| Agnostici | 0,02% | 0,0% | 2 |
Udeo u svim popisanim. Izjašnjavanje nije obavezno, a „Nepoznato” je kategorija RZS-a. Udeo „Nepoznato” je u Srbiji 2022. veći nego 2011, pa razlika između kolona ne mora da bude stvarna promena. Nacionalnost i vera se ne ocenjuju i ne ulaze u poređenja. RZS, Popis 2022.
Cena života
- Korpa, usklađena
- 104.468 RSD, 2026-05, pomereno do 2026-09, procena iz najbližih gradova
- Prosečna plata
- 97.564 RSD
- Stanovanje mesečno
- 14.242 procena, stan od 50 m²
- Sve kroz platu
- 1,22 korpa i stanovanje
Procena Državna računica, a ne tržišno merenje; koristi se oprezno i poredi sa našim cenama iz prodavnica. Stanovanje: za ovo mesto nema kirija ni kupoprodaja, pa je ovo procena iz cene novih stanova, svedena na istu skalu. Uporedi cene u prodavnicama.
Stanovanje i obrazovanje
- Stanova
- 11.113
- Prazni i napušteni
- 35,0%
- Pod zakupom
- 2,0%
- Zgrade starije od 1971.
- 41%
- Viša ili visoka škola
- 8,6%
- Bez srednje škole
- 46,9%
Popis 2022. RZS.
Posao i plate
- Neto plata, 12 meseci
- 97.564 do 08/2026
- Zaposlenih na 1.000
- 240
- Aktivnih firmi
- 68 09/2025
- Nezaposlenih na birou
- 276 09/2025
- Budžet po stanovniku
- 60.247 RSD, 2024.
- Ulaganja po stanovniku
- 3.937 RSD, 6,8% rashoda
Plata zaposlenih koji ovde žive, bez obzira na to gde rade. Tačka je ovo mesto, crta je Srbija.
Zdravstvo
- Lekara
- 16
- Stanovnika po lekaru
- 697
- Zubara
- 1
- Farmaceuta
- 4
Podaci za 2024, samo zdravstvena služba. Broji se gde ljudi rade, pa bolnički centri izgledaju bolje od mesta čiji se stanovnici tamo leče.
Škole i vrtići
- Skor na maloj maturi
- 439 2025/26, prosek mesta 481
- Osnovnih škola
- 4
- Dece u vrtiću
- 252 2025/2026
- Obuhvat vrtićem
- 53% naša procena
Skor je prosek tri standardizovana testa, ponderisan brojem učenika. Više govori o generaciji i porodicama nego o samoj školi. Ministarstvo prosvete.
Od čega se živi
Popis 2022.
Popis 2011.
| Grupa | 2022. | Udeo | 2011. | Udeo |
|---|---|---|---|---|
| Zaposleni | 2.680 | 22,7% | 3.447 | 22,2% |
| Penzioneri | 4.412 | 37,4% | 5.009 | 32,3% |
| Deca do 15 godina | 1.124 | 9,5% | 1.883 | 12,1% |
| Učenici i studenti | 529 | 4,5% | 800 | 5,2% |
| Nezaposleni | 720 | 6,1% | 968 | 6,2% |
| Domaćinstvo i ostali | 2.341 | 19,8% | 3.409 | 22,0% |
RZS, popisi 2011. i 2022: svaka osoba je u jednoj grupi. Stopa nezaposlenosti po popisu je 21,2%. Godišnje, PIO fond: 3.277 korisnika penzija u 2026-06, prosečna penzija 39.212 RSD, 122 korisnika na 100 zaposlenih. Ne ulazi u ocenu.
Komunalije i putevi
- Domaćinstva na vodovodu
- 49,3%
- Domaćinstva na kanalizaciji
- 44,5%
- Prečišćene otpadne vode
- 0,0%
- Opštinski putevi sa savremenim kolovozom
- 77,3%
- Divlje deponije, prijavljene
- 6
Godišnjak Opštine i regioni, podaci za 2024. Priključci prema domaćinstvima iz popisa 2022, pa vikend kuće mogu da podignu udeo. Ne ulazi u ocenu.
Mobilna mreža i internet
- Mobilna mreža, preuzimanje
- 107 Mb/s
- Broj mobilnih testova
- 172
- Fiksni, preuzimanje
- 64 Mb/s zavisi od paketa
Ocena ide iz mobilne mreže, jer ljudi internet uglavnom koriste na telefonu preko 4G i 5G. Fiksna brzina više pokazuje koji paket korisnici biraju nego šta je dostupno, pa nije u oceni. Prosek Speedtest merenja za 3. kvartal 2026, koja sami pokreću korisnici. Kod malog broja testova rezultat je nesiguran. Speedtest by Ookla Global Fixed and Mobile Network Performance Maps, CC BY-NC-SA 4.0.
Vazduh
- PM2.5 zimi, procena
- 21,6
- Leti, model
- 6,4
- Emisije SO₂ iz fabrika
- 0 t 2024, pogona: 1
Procena Ovde nema SEPA stanice za PM2.5. Prikazan je atmosferski model za 2025, a zimska vrednost je pomnožena sa 1,30, koliko model u proseku potcenjuje merenja. Stvarna vrednost može biti znatno drugačija. Emisije: NRIZ registar.
Bezbednost na putu
- Sa povređenima 2025.
- 19
- Sa poginulima 2025.
- 2
- Teških godišnje na 10.000 ljudi prisutnih tokom dana
- 19,6 10.688 ljudi tokom dana
- Sve nezgode 2026.
- 46 tekuća godina
- Na glavnim putevima van naselja*
- 1 od 21 teških, 2025.
Ocena ne računa nezgode na autoputevima i brzim putevima (0% teških nezgoda ovde), a deli se sa dnevnim stanovništvom: stanovnici plus ljudi koji tu rade, minus oni koji rade negde drugde. Drugi tranzitni putevi su i dalje uračunati; zvezdica je naš proračun koji ne menja ocenu. MUP, otvoreni podaci.
Osude za krivična dela
- Osuđenih odraslih 2024.
- 50
- Za imovinu
- 7
- Za život i telo
- 6
- U saobraćaju
- 3
Osude po mestu izvršenja, ne prijavljena dela i ne ocena bezbednosti, zato nisu u indeksu.
Povezanost
- Do sedišta regiona*
- 63 min 134. od 161
- Do najbližeg velikog centra*
- 118 min 138. od 161
- Do Beograda*
- 118 min 83. od 161
- Do najbližeg fakulteta*
- 63 min 152. od 161
- Do najbliže srednje škole*
- 0 min 1. od 161
Minuti vožnje kolima bez gužve, od centra mesta. Ne meri autobus i ne ulazi u ocenu. Veliki centri su Beograd, Novi Sad, Niš i Kragujevac. Nula znači da je cilj u samom mestu. Red 1 je najbliže.