Sva mesta · Južnobanatski region
Kovin
Kovin: ispod proseka po školama i vrtićima (33) i pristupu (67). Stanovništvo od popisa 2022: −2,5%, prosek regiona −2,4%.
27.433 stanovnika99.626 RSD neto plata
Ocena 1–100, veće je bolje. To je geometrijski prosek 7 tema, bez Bezbednosti na putu. Verovatno između 73. i 148. mesta.
Kako računamoRang je okviran: ovde nema merenja vazduha. Zašto?
Profil mesta
Ocene 1–100, veće je bolje. Crtica je prosek sličnih mesta.
Ocena 1–100, veće je bolje. Sastav: promena stanovništva od popisa 2022. i neto doseljeni na 1.000 stanovnika.
Kako računamoOcena 1–100, veće je bolje. Sastav: neto plata, zaposleni na 1.000 radno sposobnih i firme na 1.000 stanovnika.
Kako računamoOcena 1–100, veće je bolje. Sastav: koliko plata pokriva korpu i stanovanje.
Kako računamoOcena 1–100, veće je bolje. Sastav: zdravstveni radnici na 10.000 stanovnika i životni vek.
Kako računamoOcena 1–100, veće je bolje. Sastav: mala matura, obuhvat vrtićem i vreme do fakulteta i srednje škole.
Kako računamoOcena 1–100, veće je bolje. Sastav: vreme do velikog centra i brzina mobilne mreže.
Kako računamoOcena 1–100, veće je bolje. Sastav: gori od dva zagađivača, PM2.5 zimi i SO₂.
Kako računamoOcena 1–100, veće je bolje. Sastav: teške nezgode; tema je van ukupne ocene.
Kako računamoTrendovi
Stanovništvo se poredi po popisima i procenama posle 2022, jer se godišnje procene ne nastavljaju preko popisa. Metodologija popisa se menjala.
Stanovnika27.433 2025.▼ 2,5% od 2022.Detalji
Broj stanovnika po proceni RZS. Godine pre popisa 2022. su stare procene.
- Najviše, 1961.
- 39.994
- Najmanje, 2025.
- 27.433
- Broj stanovnika
- 27.433
- Prosek mesta
- 40.683
- Položaj, 1. je najviše
- 61. od 161
Tabela po godinama
Godina Ovo mesto 2025. 27.433 2024. 27.679 2023. 27.950 2022. 28.141 2011. 33.722 2002. 36.802 1991. 38.263 1981. 39.843 1971. 39.808 1961. 39.994 1953. 38.061 1948. 35.465 Neto plata99.626 RSD, 12 meseci do 08/2026▲ 18,4% 2020–2025. realnoDetalji
- Ovo mesto
- Prosek mesta
Prosečna neto plata po godinama, RZS.
- Najviše, 2025.
- 92.430 RSD
- Najmanje, 2018.
- 43.488 RSD
- Neto plata, 12 meseci
- 99.626 RSD
- Prosek mesta
- 101.239 RSD
- Položaj, 1. je najbolje
- 58. od 161
Tabela po godinama
Godina Ovo mesto Prosek mesta 2025. 92.430 93.603 2024. 82.691 83.346 2023. 71.831 72.735 2022. 63.179 63.533 2021. 56.521 56.572 2020. 54.939 52.069 2019. 51.967 47.718 2018. 43.488 43.470 Zaposlenih8.879 2026.→ 1,4% od 2021.Detalji
Broj zaposlenih po godinama, RZS. Na grafikonu je ukupan broj, a poređenje je na 1.000 stanovnika.
- Najviše, 2026.
- 8.879
- Najmanje, 2016.
- 7.346
- Prosek mesta
- 322
- Položaj, 1. je najbolje
- 71. od 161
Tabela po godinama
Godina Ovo mesto 2026. 8.879 2025. 8.860 2024. 8.864 2023. 8.836 2022. 8.806 2021. 8.756 2020. 8.570 2019. 8.334 2018. 7.938 2017. 7.546 2016. 7.346 Korisnici penzija6.128 2026.→ 0,9% od 2021.Detalji
Korisnici svih vrsta penzija, PIO fond, decembar svake godine, a za tekuću godinu poslednji objavljen mesec.
- Najviše, 2019.
- 6.181
- Najmanje, 2022.
- 6.071
- Prosek mesta
- 248
- Položaj, 1. je najviše
- 120. od 161
Tabela po godinama
Godina Ovo mesto 2026. 6.128 2025. 6.122 2024. 6.097 2023. 6.073 2022. 6.071 2021. 6.073 2020. 6.147 2019. 6.181 2018. 6.132 Odseljeni418 2025.▼ 18,7% od 2022.Detalji
Broj ljudi koji su se odselili iz mesta tokom godine, RZS.
- Najviše, 2022.
- 514
- Najmanje, 2024.
- 412
- Prosek mesta
- -1,5
- Položaj, 1. je najbolje
- 81. od 161
Tabela po godinama
Godina Ovo mesto 2025. 418 2024. 412 2023. 477 2022. 514 Doseljeni394 2025.▼ 22,3% od 2022.Detalji
Broj ljudi koji su se doselili u mesto tokom godine, RZS.
- Najviše, 2022.
- 507
- Najmanje, 2024.
- 348
- Prosek mesta
- -1,5
- Položaj, 1. je najbolje
- 81. od 161
Tabela po godinama
Godina Ovo mesto 2025. 394 2024. 348 2023. 445 2022. 507
Još trendova (10)
Novi stanovi, po m²127.297 RSD 2023.→ 0,9% od 2021. realnoDetalji
- Ovo mesto
- Prosek mesta
Prosečna cena novog stana po kvadratnom metru, RZS. U malom mestu je godišnje malo prodaja, pa broj jače skače.
- Najviše, 2023.
- 127.297 RSD
- Najmanje, 2021.
- 100.746 RSD
- Cena novih stanova po m²
- 127.297 RSD
- Prosek mesta
- 135.783 RSD
- Položaj, 1. je najbolje
- 51. od 87
Tabela po godinama
Godina Ovo mesto Prosek mesta 2023. 127.297 143.298 2022. 101.936 126.155 2021. 100.746 114.840 Noćenja turista9.614 2025.▼ 59,8% od 2019.Detalji
Ukupan broj noćenja turista godišnje, RZS. Na grafikonu je ukupan broj, a poređenje je po stanovniku.
- Najviše, 2019.
- 23.929
- Najmanje, 2021.
- 5.579
- Prosek mesta
- 2,7
- Položaj, 1. je najbolje
- 101. od 161
Tabela po godinama
Godina Ovo mesto 2025. 9.614 2024. 10.480 2023. 8.766 2022. 7.391 2021. 5.579 2019. 23.929 2018. 7.812 Mala matura430 2026.▼ 5,3% od 2023.Detalji
- Ovo mesto
- Prosek mesta
Prosečan skor učenika na maloj maturi.
- Najviše, 2023.
- 454
- Najmanje, 2026.
- 430
- Prosek mesta
- 481
- Položaj, 1. je najbolje
- 151. od 161
Tabela po godinama
Godina Ovo mesto Prosek mesta 2026. 430 481 2025. 443 479 2024. 450 483 2023. 454 483 Saobraćajne nezgode76 2025.▲ 52,0% od 2020.Detalji
Ukupan broj saobraćajnih nezgoda godišnje, MUP.
- Najviše, 2023.
- 97
- Najmanje, 2020.
- 50
- Prosek mesta
- 206
- Položaj, 1. je najbolje
- 82. od 161
Tabela po godinama
Godina Ovo mesto 2025. 76 2024. 84 2023. 97 2022. 74 2021. 63 2020. 50 2019. 82 2018. 73 2017. 64 2016. 67 Noćno svetlo, sa satelita49. od 161 po stanovniku 2025.▼ 33,7% od 2020.Detalji
Ukupna jačina veštačkog svetla koju satelit NASA izmeri noću iznad teritorije mesta. Sam broj nema svakodnevno značenje: služi za poređenje istog mesta kroz vreme i mesta međusobno. Industrija i prelazak na LED rasvetu menjaju ga i kad se broj ljudi ne menja.
- Najviše, 2021.
- 6.089
- Najmanje, 2024.
- 3.348
- Prosek mesta
- 119,2
- Položaj, 1. je najviše
- 49. od 161
Tabela po godinama
Godina Ovo mesto 2025. 3.658 2024. 3.348 2023. 3.498 2022. 3.579 2021. 6.089 2020. 5.515 2019. 5.742 2018. 6.014 2017. 5.321 2016. 4.959 2015. 5.063 2014. 5.050 2013. 4.245 2012. 4.317 Prosečna penzija53.581 RSD 2026.▲ 38,6% od 2021. realnoDetalji
- Ovo mesto
- Prosek mesta
Prosečna penzija svih vrsta, PIO fond, decembar svake godine, a za tekuću godinu poslednji objavljen mesec.
- Najviše, 2026.
- 53.581 RSD
- Najmanje, 2018.
- 24.567 RSD
- Prosečna penzija
- 53.581 RSD
- Prosek mesta
- 50.307 RSD
- Položaj, 1. je najbolje
- 46. od 161
Tabela po godinama
Godina Ovo mesto Prosek mesta 2026. 53.581 50.307 2025. 53.548 50.246 2024. 47.691 44.693 2023. 37.404 35.047 2022. 31.609 29.593 2021. 27.492 25.699 2020. 25.993 24.231 2019. 24.620 22.945 2018. 24.567 22.892 Divlje deponije, prijavljene11 2024.▲ 120,0% od 2019.Detalji
Lokacije koje su opštine i komunalna preduzeća prijavile registru SEPA. Rast može da znači i savesnije prijavljivanje.
- Najviše, 2022.
- 14
- Najmanje, 2018.
- 5
- Prosek mesta
- 18
- Položaj, 1. je najviše
- 68. od 155
Tabela po godinama
Godina Ovo mesto 2024. 11 2023. 12 2022. 14 2021. 10 2020. 5 2019. 5 2018. 5 Životni vek74,6 god. 2025.▲ 3,0% od 2023.Detalji
- Muškarci
- Žene
Tabela po godinama
Godina Muškarci Žene 2025. 71,4 77,8 2024. 70,1 77,0 2023. 68,2 76,6 Brakovi132 2025.▲ 38,9% od 2020.Detalji
Broj sklopljenih brakova godišnje, RZS.
- Najviše, 2018.
- 170
- Najmanje, 2020.
- 95
- Prosek mesta
- 4,4
- Položaj, 1. je najviše
- 59. od 161
Tabela po godinama
Godina Ovo mesto 2025. 132 2024. 125 2023. 123 2022. 133 2021. 117 2020. 95 2019. 151 2018. 170 2017. 164 2016. 162 2015. 162 2014. 140 2013. 131 2012. 139 2011. 154 2010. 129 Stanovi po dozvolama27 2025.▲ 107,7% od 2020.Detalji
Broj stanova za koje je izdata građevinska dozvola, RZS.
- Najviše, 2022.
- 89
- Najmanje, 2013.
- 3
- Prosek mesta
- 4,8
- Položaj, 1. je najbolje
- 95. od 161
Tabela po godinama
Godina Ovo mesto 2025. 27 2024. 17 2023. 22 2022. 89 2021. 44 2020. 13 2019. 6 2018. 15 2017. 40 2016. 10 2015. 47 2014. 19 2013. 3 2012. 18 2011. 20 2010. 32 2009. 29 2008. 47 2007. 35
„Realno" znači posle inflacije po indeksu cena za Srbiju. Strelica je smer; zelena je poboljšanje, crvena pogoršanje, siva bez ocene. Praćenje ocena počinje u oktobru 2026.
Poređenje
Medijana: pola mesta je iznad te vrednosti, a pola ispod, pa je ne pomeraju krajnje vrednosti. Prosek regiona računa svako mesto jednako. Mesto 1 je najbolje. Kliknite na pokazatelj za sva mesta.
| Pokazatelj | Ovde | Prosek regiona | Medijana | U regionu | U Srbiji |
|---|---|---|---|---|---|
| Neto plata, 12 meseci | 99.626 RSD | 101.341 | 96.554 | 3. od 8 | 58. od 161 |
| Zaposleni na 1.000 radno sposobnih | 526 | 510 | 521 | 4. od 8 | 74. od 161 |
| Nezaposleni na 1.000 stanovnika | 57,9 | 62,2 | 55,9 | 4. od 8 | 85. od 161 |
| Promena od 2022. | -2,5 % | -2,4 | -2,6 | 6. od 8 | 73. od 161 |
| Deca do 14 godina | 14,7 % | 14,1 | 13,5 | 3. od 8 | 41. od 161 |
| Sa višom ili visokom školom | 11,6 % | 13,5 | 13,9 | 5. od 8 | 108. od 161 |
| Skor na maloj maturi | 430 | 468 | 480 | 8. od 8 | 151. od 161 |
| Lekari na 10.000 stanovnika | 30,3 | 21,2 | 17,1 | 2. od 8 | 41. od 161 |
| Cena stana po m² | nema podatka | 1.213 | 1.291 | – | – |
| Mobilna mreža Procena | 92 Mb/s | 171 | 156 | 8. od 8 | 127. od 161 |
| PM2.5 zimi, izmereno ili procena Procena | 34,7 µg/m³ | 29,6 | 33,4 | 6. od 8 | 93. od 161 |
| Teške nezgode godišnje na 10.000 ljudi prisutnih tokom dana | 22,4 | 18,7 | 17,6 | 7. od 8 | 121. od 161 |
Slična mesta: Kovačica, Sečanj, Ub, Šid, Velika Plana. Upoređuje se sa njihovim prosekom, prvo najveća razlika.
Prednosti u odnosu na slična mesta
| Pokazatelj | Ovde | Slična mesta |
|---|---|---|
| Domaćinstva na kanalizaciji | 44,1 % | 26,6 % |
| Prazni i napušteni stanovi | 17,9 % | 21,2 % |
| Opštinski putevi sa savremenim kolovozom | 100,0 % | 87,4 % |
| Domaćinstva na vodovodu | 87,2 % | 79,6 % |
| Zaposleni na 1.000 radno sposobnih | 526 | 495 |
| Lekari na 10.000 stanovnika | 30,3 | 12,9 |
| Teške nezgode godišnje na 10.000 ljudi prisutnih tokom dana | 22,4 | 23,5 |
| Neto plata, 12 meseci | 99.626 RSD | 97.219 RSD |
Zaostatak za sličnim mestima
| Pokazatelj | Ovde | Slična mesta |
|---|---|---|
| Skor na maloj maturi | 430 | 459 |
| Obuhvat vrtićem | 36 % | 45 % |
| Mobilna mreža | 92 Mb/s | 135 Mb/s |
| Prečišćene otpadne vode | 0,0 % | 12,0 % |
| Do sedišta regiona | 46 min | 37 min |
| Neto doseljeni na 1.000 godišnje | -1,5 | -0,9 |
| Do najbližeg velikog centra | 70 min | 64 min |
| Stanovi po dozvolama na 1.000 godišnje | 1,5 | 2,2 |
Šta kažu nezavisni izvori
Procena OpenStreetMap, 2026-11-01. Podatke unose volonteri: ovo pokazuje šta je ucrtano na mapi, a slabije mapirano mesto izgleda kao mesto sa manje usluga. Ne ulazi u ocenu.
- Apoteke na 10.000 stanovnika: 3,7 (prosek mesta 2,8)
- Supermarketi na 10.000 stanovnika: 1,5 (prosek mesta 1,9)
- Pošte na 10.000 stanovnika: 2,9 (prosek mesta 3,5)
- Banke na 10.000 stanovnika: 1,8 (prosek mesta 1,8)
- Lekari i klinike na 10.000 stanovnika: 0,7 (prosek mesta 1,7)
- Restorani i kafići na 10.000 stanovnika: 8,4 (prosek mesta 8,9)
- Benzinske pumpe na 10.000 stanovnika: 4,0 (prosek mesta 3,2)
Slična mesta
Uporedi ova mesta u alatu. Sličnost je računata iz 28 pokazatelja; način je na stranici Kako računamo.
Izvori i metodologija
Izvor i period stoje uz svaki pokazatelj. Celu računicu vidite na stranici Kako računamo, a proveru ocene na stranici Provera ocene. Svežinu izvora prati Stanje podataka, a sve brojke su u preuzimanju.
Provera brojki
Zvanične procene poredimo sa onim što je stvarno izbrojano. Ako se slažu, odnos je oko 100. Izbori 2026. nisu konačni. Ovo ne ulazi u glavnu ocenu.
| Pitanje | Zvanično | Izmereno | Odnos |
|---|---|---|---|
| Koliko punoletnih je stvarno tu?Glasači su donja mera prisutnih; iznad 100 znači da je glasalo više ljudi nego što procena kaže da živi tu. | 22.576 punoletnih po RZS proceni | 17.898 glasalo 2026. | 79 na 100 |
| Da li je birački spisak veći od procene?Spisak uključuje i one koji su otišli, a nisu se odjavili. | 22.576 punoletnih po RZS proceni | 26.818 na biračkom spisku | 119 na 100 |
| Ima li dece koliko piše?Škola zna ko je stvarno došao. | 273 očekivanih osmaka po RZS proceni | 241 stvarno na maloj maturi | 88 na 100 |
| Koliko stanova je stvarno nastanjeno?Popis 2022. Ostatak su prazni, napušteni i vikend stanovi. | 14.643 stanova | 10.580 nastanjeno | 72% |
| Koliko mesto svetli noću?Satelit NASA. Industrija i LED rasveta podižu broj. | 27.433 stanovnika | 133,3 zračenja na 1.000 stanovnika | 49. od 161 |
Promena biračkog spiska, 2023. do 2026.
Spisak se menja zbog novih punoletnih i umrlih. Ostatak je ono što to dvoje ne objašnjava.
- Spisak 2023.
- 27.579
- Novi punoletni
- +786
- Umrli
- −1.341
- Ostatak
- −206
- Spisak 2026.
- 26.818
Život i ljudi
Životni vek i uzroci smrti
- Životni vek, muškarci
- 71,4 god.
- Životni vek, žene
- 77,8 god.
- Bolesti srca i krvotoka na 10.000
- 81,5
- Tumori na 10.000
- 30,0
- Bolesti disanja na 10.000
- 12,8
- Povrede i trovanja na 10.000
- 3,3
Seljenje, porodica i gradnja
- Neto doseljeni na 1.000 godišnje
- -1,5
- Brakovi na 1.000 godišnje
- 4,6
- Razvodi na 100 brakova
- 23,7
- Stanovi po dozvolama na 1.000
- 1,5
- Srednjoškolci na 1.000 stanovnika
- 16,1
RZS. Uzroci smrti su sirove stope, pa starije mesto ima veće brojeve. Seljenje, smrti i brakovi su prosek tri godine, a dozvole pet.
Obrazovanje
Osnovna škola, osmi razred
- Prosečna ocena
- 3,87
- Matematika, skor
- 429
- Maternji jezik, skor
- 438
- Ocena prema testu*
- -0,06
Srednje škole
- Srednjih škola
- 2
- Gimnazija
- 0
- Srednjoškolaca na 1.000
- 16,1
- Učenika po nastavniku
- 6,9
* Naše računanje: koliko je školska ocena viša ili niža od ocene koju rezultat na maloj maturi predviđa u celoj Srbiji. Rezultati mature i upisni bodovi po srednjoj školi nisu objavljeni kao otvoreni podaci. Univerziteti su na stranici Univerziteti i fakulteti.
Stanovništvo
- Stanovnika 2025.
- 27.433
- Promena od 2022.
- -2,5%
- Dece do 14
- 14,7%
- Starijih od 65
- 23,4%
Na popisu 2011. bilo je 33.722, a 2022. 28.141 stanovnika. Procene RZS-a se posle svakog popisa ponovo baziraju, pa je linija prekinuta tamo gde bi skok bio samo promena osnova.
Svi popisi, 1948–2022.
Popisi su rađeni po različitim metodologijama, a teritorija je svedena na stanje iz 2022.
Procene po godinama
Rođeni i umrli, 1961–2025.
- Rođeni 2025.
- 259
- Umrli 2025.
- 440
- Prirodni priraštaj
- -181 rođeni minus umrli
Tabela po godinama
| Godina | Rođeni | Umrli | Priraštaj |
|---|---|---|---|
| 2025. | 259 | 440 | -181 |
| 2024. | 245 | 469 | -224 |
| 2023. | 241 | 462 | -221 |
| 2022. | 283 | 526 | -243 |
| 2021. | 261 | 667 | -406 |
| 2020. | 230 | 544 | -314 |
| 2019. | 267 | 489 | -222 |
| 2018. | 260 | 447 | -187 |
| 2017. | 294 | 528 | -234 |
| 2016. | 254 | 528 | -274 |
| 2015. | 279 | 514 | -235 |
| 2014. | 260 | 522 | -262 |
| 2013. | 270 | 490 | -220 |
| 2012. | 303 | 476 | -173 |
| 2011. | 265 | 550 | -285 |
| 2010. | 297 | 524 | -227 |
| 2009. | 282 | 527 | -245 |
| 2008. | 286 | 526 | -240 |
| 2007. | 270 | 530 | -260 |
| 2006. | 326 | 552 | -226 |
| 2005. | 328 | 571 | -243 |
| 2004. | 395 | 519 | -124 |
| 2003. | 410 | 583 | -173 |
| 2002. | 344 | 548 | -204 |
| 2001. | 375 | 550 | -175 |
| 2000. | 346 | 532 | -186 |
| 1999. | 354 | 521 | -167 |
| 1998. | 343 | 546 | -203 |
| 1997. | 408 | 533 | -125 |
| 1996. | 426 | 576 | -150 |
| 1995. | 434 | 554 | -120 |
| 1994. | 430 | 546 | -116 |
| 1993. | 462 | 590 | -128 |
| 1992. | 462 | 534 | -72 |
| 1991. | 460 | 505 | -45 |
| 1990. | 475 | 515 | -40 |
| 1989. | 472 | 501 | -29 |
| 1988. | 528 | 479 | 49 |
| 1987. | 526 | 490 | 36 |
| 1986. | 509 | 511 | -2 |
| 1985. | 511 | 487 | 24 |
| 1984. | 561 | 482 | 79 |
| 1983. | 553 | 438 | 115 |
| 1982. | 553 | 510 | 43 |
| 1981. | 530 | 440 | 90 |
| 1980. | 506 | 456 | 50 |
| 1979. | 561 | 428 | 133 |
| 1978. | 593 | 445 | 148 |
| 1977. | 520 | 403 | 117 |
| 1976. | 550 | 489 | 61 |
| 1975. | 564 | 427 | 137 |
| 1974. | 522 | 438 | 84 |
| 1973. | 526 | 407 | 119 |
| 1972. | 564 | 465 | 99 |
| 1971. | 519 | 447 | 72 |
| 1970. | 546 | 420 | 126 |
| 1969. | 554 | 431 | 123 |
| 1968. | 625 | 397 | 228 |
| 1967. | 590 | 416 | 174 |
| 1966. | 568 | 320 | 248 |
| 1965. | 613 | 426 | 187 |
| 1964. | 574 | 405 | 169 |
| 1963. | 629 | 398 | 231 |
| 1962. | 688 | 461 | 227 |
| 1961. | 675 | 400 | 275 |
RZS, teritorija svedena na današnje opštine.
Naselja (10), broj stanovnika po popisima
| Naselje | 1948. | 1971. | 1991. | 2011. | 2022. |
|---|---|---|---|---|---|
| Kovin | 8.309 | 12.408 | 13.669 | 13.515 | 11.623 |
| Bavanište | 5.805 | 6.322 | 6.517 | 5.820 | 5.082 |
| Gaj | 3.139 | 3.701 | 3.432 | 2.929 | 2.486 |
| Deliblato | 4.281 | 4.189 | 3.722 | 2.939 | 2.409 |
| Mramorak | 4.939 | 4.411 | 3.597 | 2.690 | 2.265 |
| Pločica | 2.364 | 2.146 | 2.013 | 1.794 | 1.589 |
| Skorenovac | 4.465 | 4.021 | 3.213 | 2.354 | 1.344 |
| Dubovac | 1.615 | 1.675 | 1.469 | 1.188 | 1.002 |
| Malo Bavanište | 315 | 694 | 522 | 332 | 228 |
| Šumarak | 233 | 241 | 109 | 161 | 113 |
Sastav stanovništva
Procena pre popisa 2022. Ovde je procena za 2021. bila 8,2% veća od popisa, a 3,5% ljudi bilo je u drugoj starosnoj grupi.
- Prosečna starost
- 41,5 muškarci 40,0, žene 43,0
- Muškarci
- 50,0% 16.897
- Žene
- 50,0% 16.873
- Žena na 100 muškaraca
- 99,9
Tabela po starosti
| Starost | Muškarci | Žene |
|---|---|---|
| 0–4 | 740 | 739 |
| 5–9 | 903 | 843 |
| 10–14 | 940 | 852 |
| 15–19 | 1.092 | 1.022 |
| 20–24 | 1.149 | 1.057 |
| 25–29 | 1.187 | 1.000 |
| 30–34 | 1.154 | 979 |
| 35–39 | 1.174 | 1.002 |
| 40–44 | 1.173 | 1.086 |
| 45–49 | 1.272 | 1.135 |
| 50–54 | 1.373 | 1.242 |
| 55–59 | 1.445 | 1.421 |
| 60–64 | 1.147 | 1.251 |
| 65–69 | 711 | 836 |
| 70–74 | 603 | 893 |
| 75–79 | 475 | 826 |
| 80–84 | 258 | 467 |
| 85+ | 101 | 222 |
Procena pre popisa 2022. Ovde je procena za 2021. bila 8,2% veća od popisa, a 3,5% ljudi bilo je u drugoj starosnoj grupi.
- Prosečna starost
- 41,7 muškarci 40,2, žene 43,2
- Muškarci
- 50,1% 16.726
- Žene
- 49,9% 16.672
- Žena na 100 muškaraca
- 99,7
Tabela po starosti
| Starost | Muškarci | Žene |
|---|---|---|
| 0–4 | 723 | 730 |
| 5–9 | 875 | 829 |
| 10–14 | 903 | 843 |
| 15–19 | 1.077 | 983 |
| 20–24 | 1.142 | 1.025 |
| 25–29 | 1.167 | 985 |
| 30–34 | 1.144 | 957 |
| 35–39 | 1.175 | 983 |
| 40–44 | 1.167 | 1.054 |
| 45–49 | 1.216 | 1.112 |
| 50–54 | 1.342 | 1.222 |
| 55–59 | 1.449 | 1.410 |
| 60–64 | 1.190 | 1.287 |
| 65–69 | 727 | 875 |
| 70–74 | 588 | 838 |
| 75–79 | 462 | 828 |
| 80–84 | 278 | 478 |
| 85+ | 101 | 233 |
Procena pre popisa 2022. Ovde je procena za 2021. bila 8,2% veća od popisa, a 3,5% ljudi bilo je u drugoj starosnoj grupi.
- Prosečna starost
- 42,0 muškarci 40,5, žene 43,5
- Muškarci
- 50,1% 16.610
- Žene
- 49,9% 16.519
- Žena na 100 muškaraca
- 99,5
Tabela po starosti
| Starost | Muškarci | Žene |
|---|---|---|
| 0–4 | 710 | 728 |
| 5–9 | 839 | 805 |
| 10–14 | 912 | 839 |
| 15–19 | 1.031 | 952 |
| 20–24 | 1.133 | 993 |
| 25–29 | 1.140 | 998 |
| 30–34 | 1.150 | 929 |
| 35–39 | 1.182 | 975 |
| 40–44 | 1.165 | 1.021 |
| 45–49 | 1.172 | 1.111 |
| 50–54 | 1.321 | 1.210 |
| 55–59 | 1.416 | 1.352 |
| 60–64 | 1.223 | 1.312 |
| 65–69 | 787 | 924 |
| 70–74 | 574 | 805 |
| 75–79 | 456 | 824 |
| 80–84 | 293 | 498 |
| 85+ | 106 | 243 |
Procena pre popisa 2022. Ovde je procena za 2021. bila 8,2% veća od popisa, a 3,5% ljudi bilo je u drugoj starosnoj grupi.
- Prosečna starost
- 42,2 muškarci 40,7, žene 43,7
- Muškarci
- 50,2% 16.481
- Žene
- 49,8% 16.327
- Žena na 100 muškaraca
- 99,1
Tabela po starosti
| Starost | Muškarci | Žene |
|---|---|---|
| 0–4 | 704 | 706 |
| 5–9 | 796 | 778 |
| 10–14 | 931 | 836 |
| 15–19 | 993 | 927 |
| 20–24 | 1.111 | 962 |
| 25–29 | 1.111 | 997 |
| 30–34 | 1.157 | 918 |
| 35–39 | 1.172 | 968 |
| 40–44 | 1.168 | 1.000 |
| 45–49 | 1.155 | 1.105 |
| 50–54 | 1.276 | 1.183 |
| 55–59 | 1.368 | 1.297 |
| 60–64 | 1.254 | 1.321 |
| 65–69 | 862 | 988 |
| 70–74 | 561 | 770 |
| 75–79 | 443 | 792 |
| 80–84 | 304 | 527 |
| 85+ | 115 | 252 |
Procena pre popisa 2022. Ovde je procena za 2021. bila 8,2% veća od popisa, a 3,5% ljudi bilo je u drugoj starosnoj grupi.
- Prosečna starost
- 42,3 muškarci 40,9, žene 43,9
- Muškarci
- 50,3% 16.351
- Žene
- 49,7% 16.129
- Žena na 100 muškaraca
- 98,6
Tabela po starosti
| Starost | Muškarci | Žene |
|---|---|---|
| 0–4 | 704 | 685 |
| 5–9 | 765 | 765 |
| 10–14 | 921 | 834 |
| 15–19 | 981 | 888 |
| 20–24 | 1.091 | 956 |
| 25–29 | 1.092 | 967 |
| 30–34 | 1.166 | 922 |
| 35–39 | 1.144 | 947 |
| 40–44 | 1.164 | 998 |
| 45–49 | 1.139 | 1.086 |
| 50–54 | 1.247 | 1.143 |
| 55–59 | 1.326 | 1.245 |
| 60–64 | 1.273 | 1.325 |
| 65–69 | 921 | 1.074 |
| 70–74 | 561 | 737 |
| 75–79 | 430 | 744 |
| 80–84 | 296 | 542 |
| 85+ | 130 | 271 |
Procena pre popisa 2022. Ovde je procena za 2021. bila 8,2% veća od popisa, a 3,5% ljudi bilo je u drugoj starosnoj grupi.
- Prosečna starost
- 42,5 muškarci 41,1, žene 44,0
- Muškarci
- 50,4% 16.201
- Žene
- 49,6% 15.924
- Žena na 100 muškaraca
- 98,3
Tabela po starosti
| Starost | Muškarci | Žene |
|---|---|---|
| 0–4 | 698 | 669 |
| 5–9 | 738 | 753 |
| 10–14 | 895 | 823 |
| 15–19 | 952 | 852 |
| 20–24 | 1.084 | 941 |
| 25–29 | 1.088 | 946 |
| 30–34 | 1.159 | 922 |
| 35–39 | 1.125 | 931 |
| 40–44 | 1.155 | 998 |
| 45–49 | 1.132 | 1.057 |
| 50–54 | 1.223 | 1.101 |
| 55–59 | 1.272 | 1.193 |
| 60–64 | 1.288 | 1.338 |
| 65–69 | 975 | 1.144 |
| 70–74 | 567 | 736 |
| 75–79 | 421 | 689 |
| 80–84 | 275 | 530 |
| 85+ | 154 | 301 |
Procena pre popisa 2022. Ovde je procena za 2021. bila 8,2% veća od popisa, a 3,5% ljudi bilo je u drugoj starosnoj grupi.
- Prosečna starost
- 42,7 muškarci 41,3, žene 44,2
- Muškarci
- 50,5% 16.026
- Žene
- 49,5% 15.735
- Žena na 100 muškaraca
- 98,2
Tabela po starosti
| Starost | Muškarci | Žene |
|---|---|---|
| 0–4 | 690 | 658 |
| 5–9 | 724 | 740 |
| 10–14 | 863 | 815 |
| 15–19 | 916 | 835 |
| 20–24 | 1.068 | 920 |
| 25–29 | 1.093 | 917 |
| 30–34 | 1.123 | 922 |
| 35–39 | 1.122 | 924 |
| 40–44 | 1.155 | 985 |
| 45–49 | 1.129 | 1.024 |
| 50–54 | 1.168 | 1.076 |
| 55–59 | 1.243 | 1.172 |
| 60–64 | 1.293 | 1.331 |
| 65–69 | 1.007 | 1.176 |
| 70–74 | 582 | 766 |
| 75–79 | 418 | 645 |
| 80–84 | 266 | 514 |
| 85+ | 166 | 315 |
Procena pre popisa 2022. Ovde je procena za 2021. bila 8,2% veća od popisa, a 3,5% ljudi bilo je u drugoj starosnoj grupi.
- Prosečna starost
- 42,9 muškarci 41,6, žene 44,3
- Muškarci
- 50,5% 15.889
- Žene
- 49,5% 15.585
- Žena na 100 muškaraca
- 98,1
Tabela po starosti
| Starost | Muškarci | Žene |
|---|---|---|
| 0–4 | 672 | 655 |
| 5–9 | 721 | 735 |
| 10–14 | 825 | 799 |
| 15–19 | 916 | 815 |
| 20–24 | 1.027 | 906 |
| 25–29 | 1.097 | 885 |
| 30–34 | 1.081 | 944 |
| 35–39 | 1.125 | 905 |
| 40–44 | 1.166 | 971 |
| 45–49 | 1.127 | 992 |
| 50–54 | 1.130 | 1.074 |
| 55–59 | 1.221 | 1.168 |
| 60–64 | 1.257 | 1.280 |
| 65–69 | 1.036 | 1.196 |
| 70–74 | 636 | 802 |
| 75–79 | 409 | 630 |
| 80–84 | 263 | 506 |
| 85+ | 180 | 322 |
Procena pre popisa 2022. Ovde je procena za 2021. bila 8,2% veća od popisa, a 3,5% ljudi bilo je u drugoj starosnoj grupi.
- Prosečna starost
- 43,2 muškarci 41,8, žene 44,5
- Muškarci
- 50,5% 15.755
- Žene
- 49,5% 15.439
- Žena na 100 muškaraca
- 98,0
Tabela po starosti
| Starost | Muškarci | Žene |
|---|---|---|
| 0–4 | 669 | 653 |
| 5–9 | 707 | 710 |
| 10–14 | 785 | 771 |
| 15–19 | 926 | 812 |
| 20–24 | 989 | 874 |
| 25–29 | 1.086 | 882 |
| 30–34 | 1.056 | 935 |
| 35–39 | 1.125 | 898 |
| 40–44 | 1.158 | 952 |
| 45–49 | 1.134 | 978 |
| 50–54 | 1.113 | 1.076 |
| 55–59 | 1.180 | 1.139 |
| 60–64 | 1.215 | 1.229 |
| 65–69 | 1.063 | 1.216 |
| 70–74 | 693 | 862 |
| 75–79 | 400 | 615 |
| 80–84 | 261 | 493 |
| 85+ | 195 | 344 |
Procena pre popisa 2022. Ovde je procena za 2021. bila 8,2% veća od popisa, a 3,5% ljudi bilo je u drugoj starosnoj grupi.
- Prosečna starost
- 43,4 muškarci 41,9, žene 44,8
- Muškarci
- 50,4% 15.563
- Žene
- 49,6% 15.289
- Žena na 100 muškaraca
- 98,2
Tabela po starosti
| Starost | Muškarci | Žene |
|---|---|---|
| 0–4 | 670 | 638 |
| 5–9 | 695 | 682 |
| 10–14 | 754 | 757 |
| 15–19 | 906 | 820 |
| 20–24 | 967 | 837 |
| 25–29 | 1.066 | 887 |
| 30–34 | 1.047 | 905 |
| 35–39 | 1.121 | 906 |
| 40–44 | 1.129 | 921 |
| 45–49 | 1.125 | 988 |
| 50–54 | 1.091 | 1.063 |
| 55–59 | 1.162 | 1.097 |
| 60–64 | 1.176 | 1.184 |
| 65–69 | 1.063 | 1.230 |
| 70–74 | 740 | 953 |
| 75–79 | 405 | 592 |
| 80–84 | 243 | 465 |
| 85+ | 203 | 364 |
Procena pre popisa 2022. Ovde je procena za 2021. bila 8,2% veća od popisa, a 3,5% ljudi bilo je u drugoj starosnoj grupi.
- Prosečna starost
- 43,4 muškarci 42,0, žene 44,9
- Muškarci
- 50,4% 15.350
- Žene
- 49,6% 15.109
- Žena na 100 muškaraca
- 98,4
Tabela po starosti
| Starost | Muškarci | Žene |
|---|---|---|
| 0–4 | 672 | 622 |
| 5–9 | 691 | 663 |
| 10–14 | 726 | 753 |
| 15–19 | 878 | 825 |
| 20–24 | 936 | 816 |
| 25–29 | 1.056 | 875 |
| 30–34 | 1.054 | 891 |
| 35–39 | 1.104 | 908 |
| 40–44 | 1.109 | 906 |
| 45–49 | 1.109 | 996 |
| 50–54 | 1.087 | 1.029 |
| 55–59 | 1.130 | 1.060 |
| 60–64 | 1.121 | 1.130 |
| 65–69 | 1.072 | 1.243 |
| 70–74 | 778 | 1.016 |
| 75–79 | 412 | 586 |
| 80–84 | 217 | 421 |
| 85+ | 198 | 369 |
- Prosečna starost
- 44,0 muškarci 42,5, žene 45,5
- Muškarci
- 50,2% 14.113
- Žene
- 49,8% 14.028
- Žena na 100 muškaraca
- 99,4
Tabela po starosti
| Starost | Muškarci | Žene |
|---|---|---|
| 0–4 | 724 | 618 |
| 5–9 | 693 | 672 |
| 10–14 | 696 | 677 |
| 15–19 | 753 | 727 |
| 20–24 | 757 | 672 |
| 25–29 | 829 | 707 |
| 30–34 | 872 | 762 |
| 35–39 | 952 | 822 |
| 40–44 | 971 | 813 |
| 45–49 | 1.022 | 871 |
| 50–54 | 1.005 | 944 |
| 55–59 | 1.016 | 1.034 |
| 60–64 | 1.132 | 1.138 |
| 65–69 | 1.120 | 1.224 |
| 70–74 | 798 | 1.046 |
| 75–79 | 412 | 599 |
| 80–84 | 216 | 406 |
| 85+ | 145 | 296 |
- Prosečna starost
- 44,1 muškarci 42,6, žene 45,6
- Muškarci
- 50,1% 14.004
- Žene
- 49,9% 13.946
- Žena na 100 muškaraca
- 99,6
Tabela po starosti
| Starost | Muškarci | Žene |
|---|---|---|
| 0–4 | 708 | 620 |
| 5–9 | 700 | 682 |
| 10–14 | 696 | 669 |
| 15–19 | 735 | 726 |
| 20–24 | 780 | 674 |
| 25–29 | 793 | 675 |
| 30–34 | 863 | 724 |
| 35–39 | 923 | 851 |
| 40–44 | 983 | 805 |
| 45–49 | 1.019 | 852 |
| 50–54 | 992 | 926 |
| 55–59 | 1.000 | 1.027 |
| 60–64 | 1.102 | 1.140 |
| 65–69 | 1.094 | 1.178 |
| 70–74 | 831 | 1.061 |
| 75–79 | 433 | 654 |
| 80–84 | 217 | 381 |
| 85+ | 135 | 301 |
- Prosečna starost
- 44,2 muškarci 42,7, žene 45,7
- Muškarci
- 50,2% 13.883
- Žene
- 49,8% 13.796
- Žena na 100 muškaraca
- 99,4
Tabela po starosti
| Starost | Muškarci | Žene |
|---|---|---|
| 0–4 | 690 | 606 |
| 5–9 | 707 | 683 |
| 10–14 | 699 | 662 |
| 15–19 | 704 | 704 |
| 20–24 | 798 | 691 |
| 25–29 | 768 | 648 |
| 30–34 | 842 | 695 |
| 35–39 | 899 | 845 |
| 40–44 | 998 | 800 |
| 45–49 | 1.005 | 835 |
| 50–54 | 983 | 912 |
| 55–59 | 985 | 1.012 |
| 60–64 | 1.054 | 1.103 |
| 65–69 | 1.058 | 1.136 |
| 70–74 | 860 | 1.079 |
| 75–79 | 473 | 716 |
| 80–84 | 226 | 372 |
| 85+ | 134 | 297 |
- Prosečna starost
- 44,3 muškarci 42,9, žene 45,8
- Muškarci
- 50,2% 13.764
- Žene
- 49,8% 13.669
- Žena na 100 muškaraca
- 99,3
Tabela po starosti
| Starost | Muškarci | Žene |
|---|---|---|
| 0–4 | 681 | 607 |
| 5–9 | 707 | 673 |
| 10–14 | 704 | 660 |
| 15–19 | 687 | 688 |
| 20–24 | 787 | 709 |
| 25–29 | 765 | 628 |
| 30–34 | 819 | 694 |
| 35–39 | 878 | 808 |
| 40–44 | 995 | 802 |
| 45–49 | 989 | 822 |
| 50–54 | 967 | 901 |
| 55–59 | 976 | 987 |
| 60–64 | 1.018 | 1.053 |
| 65–69 | 1.034 | 1.115 |
| 70–74 | 878 | 1.086 |
| 75–79 | 514 | 782 |
| 80–84 | 229 | 383 |
| 85+ | 136 | 271 |
Crtica je Srbija u istoj godini. Procene pre 2022. se ne nastavljaju na one posle popisa, pa se te godine ne porede međusobno. RZS.
Nacionalnost, popisi 2022. i 2011.
| Grupa | Traka | 2022. | 2011. | Broj |
|---|---|---|---|---|
| Srbi | 76,9% | 74,6% | 21.641 | |
| Mađari | 6,3% | 8,9% | 1.778 | |
| Romi | 5,3% | 4,5% | 1.493 | |
| Rumuni | 2,8% | 3,5% | 784 | |
| Nisu se izjasnili | 2,2% | 2,8% | 632 | |
| Nepoznato | 3,5% | 1,9% | 997 |
Grupe ispod 1% (18)
| Grupa | 2022. | 2011. | Broj |
|---|---|---|---|
| Ostali | 0,58% | 0,5% | 162 |
| Jugosloveni | 0,34% | 0,2% | 97 |
| Regionalna pripadnost | 0,30% | 1,0% | 85 |
| Makedonci | 0,28% | 0,4% | 78 |
| Muslimani | 0,23% | 0,2% | 64 |
| Bugari | 0,22% | 0,4% | 63 |
| Vlasi | 0,19% | 0,3% | 54 |
| Hrvati | 0,15% | 0,2% | 41 |
| Crnogorci | 0,14% | 0,3% | 40 |
| Nemci | 0,13% | 0,1% | 37 |
| Slovenci | 0,09% | 0,1% | 26 |
| Rusi | 0,07% | 0,1% | 20 |
| Albanci | 0,06% | 0,1% | 16 |
| Slovaci | 0,05% | 0,0% | 13 |
| Goranci | 0,02% | 0,0% | 7 |
| Ukrajinci | 0,02% | 0,0% | 6 |
| Rusini | 0,02% | 0,0% | 5 |
| Bošnjaci | 0,01% | 0,0% | 2 |
Veroispovest, popisi 2022. i 2011.
| Grupa | Traka | 2022. | 2011. | Broj |
|---|---|---|---|---|
| Pravoslavna | 84,6% | 82,6% | 23.815 | |
| Katolička | 7,0% | 9,8% | 1.967 | |
| Nisu se izjasnili | 2,6% | 3,8% | 742 | |
| Nepoznato | 3,8% | 2,0% | 1.075 |
Grupe ispod 1% (6)
| Grupa | 2022. | 2011. | Broj |
|---|---|---|---|
| Nisu vernici | 0,66% | 0,6% | 185 |
| Ostale hrišćanske | 0,60% | 0,5% | 169 |
| Islamska | 0,32% | 0,3% | 89 |
| Protestantska | 0,26% | 0,3% | 73 |
| Agnostici | 0,08% | 0,0% | 22 |
| Istočnjačke | 0,01% | 0,0% | 4 |
Udeo u svim popisanim. Izjašnjavanje nije obavezno, a „Nepoznato” je kategorija RZS-a. Udeo „Nepoznato” je u Srbiji 2022. veći nego 2011, pa razlika između kolona ne mora da bude stvarna promena. Nacionalnost i vera se ne ocenjuju i ne ulaze u poređenja. RZS, Popis 2022.
Cena života
- Korpa, usklađena
- 112.446 RSD, 2026-05, pomereno do 2026-09, procena iz najbližih gradova
- Prosečna plata
- 99.626 RSD
- Stanovanje mesečno
- 32.686 procena, stan od 50 m²
- Sve kroz platu
- 1,46 korpa i stanovanje
Procena Državna računica, a ne tržišno merenje; koristi se oprezno i poredi sa našim cenama iz prodavnica. Stanovanje: za ovo mesto nema kirija ni kupoprodaja, pa je ovo procena iz cene novih stanova, svedena na istu skalu. Uporedi cene u prodavnicama.
Stanovanje i obrazovanje
- Stanova
- 14.643
- Prazni i napušteni
- 17,9%
- Pod zakupom
- 4,5%
- Zgrade starije od 1971.
- 38%
- Viša ili visoka škola
- 11,6%
- Bez srednje škole
- 34,7%
Popis 2022. RZS.
Posao i plate
- Neto plata, 12 meseci
- 99.626 do 08/2026
- Zaposlenih na 1.000
- 325
- Aktivnih firmi
- 272 09/2025
- Nezaposlenih na birou
- 1.589 09/2025
- Budžet po stanovniku
- 56.064 RSD, 2024.
- Ulaganja po stanovniku
- 10.365 RSD, 17,5% rashoda
Plata zaposlenih koji ovde žive, bez obzira na to gde rade. Tačka je ovo mesto, crta je Srbija.
Zdravstvo
- Lekara
- 83
- Stanovnika po lekaru
- 331
- Zubara
- 6
- Farmaceuta
- 3
Podaci za 2024, samo zdravstvena služba. Broji se gde ljudi rade, pa bolnički centri izgledaju bolje od mesta čiji se stanovnici tamo leče.
Škole i vrtići
- Skor na maloj maturi
- 430 2025/26, prosek mesta 481
- Osnovnih škola
- 10
- Dece u vrtiću
- 655 2025/2026
- Obuhvat vrtićem
- 36% naša procena
Skor je prosek tri standardizovana testa, ponderisan brojem učenika. Više govori o generaciji i porodicama nego o samoj školi. Ministarstvo prosvete.
Od čega se živi
Popis 2022.
Popis 2011.
| Grupa | 2022. | Udeo | 2011. | Udeo |
|---|---|---|---|---|
| Zaposleni | 9.049 | 32,2% | 10.037 | 29,8% |
| Penzioneri | 6.456 | 22,9% | 6.126 | 18,2% |
| Deca do 15 godina | 4.080 | 14,5% | 4.983 | 14,8% |
| Učenici i studenti | 1.438 | 5,1% | 2.329 | 6,9% |
| Nezaposleni | 2.068 | 7,3% | 3.087 | 9,2% |
| Domaćinstvo i ostali | 5.050 | 17,9% | 7.160 | 21,2% |
RZS, popisi 2011. i 2022: svaka osoba je u jednoj grupi. Stopa nezaposlenosti po popisu je 18,6%. Godišnje, PIO fond: 6.128 korisnika penzija u 2026-06, prosečna penzija 53.581 RSD, 69 korisnika na 100 zaposlenih. Ne ulazi u ocenu.
Komunalije i putevi
- Domaćinstva na vodovodu
- 87,2%
- Domaćinstva na kanalizaciji
- 44,1%
- Prečišćene otpadne vode
- 0,0%
- Opštinski putevi sa savremenim kolovozom
- 100,0%
- Divlje deponije, prijavljene
- 11
Godišnjak Opštine i regioni, podaci za 2024. Priključci prema domaćinstvima iz popisa 2022, pa vikend kuće mogu da podignu udeo. Ne ulazi u ocenu.
Mobilna mreža i internet
- Mobilna mreža, preuzimanje
- 92 Mb/s
- Broj mobilnih testova
- 453
- Fiksni, preuzimanje
- 68 Mb/s zavisi od paketa
Ocena ide iz mobilne mreže, jer ljudi internet uglavnom koriste na telefonu preko 4G i 5G. Fiksna brzina više pokazuje koji paket korisnici biraju nego šta je dostupno, pa nije u oceni. Prosek Speedtest merenja za 3. kvartal 2026, koja sami pokreću korisnici. Kod malog broja testova rezultat je nesiguran. Speedtest by Ookla Global Fixed and Mobile Network Performance Maps, CC BY-NC-SA 4.0.
Vazduh
- PM2.5 zimi, procena
- 34,7
- Leti, model
- 7,8
Procena Ovde nema SEPA stanice za PM2.5. Prikazan je atmosferski model za 2025, a zimska vrednost je pomnožena sa 1,30, koliko model u proseku potcenjuje merenja. Stvarna vrednost može biti znatno drugačija. Emisije: NRIZ registar.
Bezbednost na putu
- Sa povređenima 2025.
- 50
- Sa poginulima 2025.
- 6
- Teških godišnje na 10.000 ljudi prisutnih tokom dana
- 22,4 24.959 ljudi tokom dana
- Sve nezgode 2026.
- 51 tekuća godina
- Na glavnim putevima van naselja*
- 7 od 56 teških, 2025.
Ocena ne računa nezgode na autoputevima i brzim putevima (0% teških nezgoda ovde), a deli se sa dnevnim stanovništvom: stanovnici plus ljudi koji tu rade, minus oni koji rade negde drugde. Drugi tranzitni putevi su i dalje uračunati; zvezdica je naš proračun koji ne menja ocenu. MUP, otvoreni podaci.
Osude za krivična dela
- Osuđenih odraslih 2024.
- 135
- Za imovinu
- 41
- Za život i telo
- 4
- U saobraćaju
- 17
Osude po mestu izvršenja, ne prijavljena dela i ne ocena bezbednosti, zato nisu u indeksu.
Povezanost
- Do sedišta regiona*
- 46 min 114. od 161
- Do najbližeg velikog centra*
- 70 min 87. od 161
- Do Beograda*
- 70 min 35. od 161
- Do najbližeg fakulteta*
- 46 min 138. od 161
- Do najbliže srednje škole*
- 0 min 1. od 161
Minuti vožnje kolima bez gužve, od centra mesta. Ne meri autobus i ne ulazi u ocenu. Veliki centri su Beograd, Novi Sad, Niš i Kragujevac. Nula znači da je cilj u samom mestu. Red 1 je najbliže.