Sva mesta · Sremski region
Inđija
Inđija: iznad proseka svih mesta po demografiji (79) i poslu i plati (65), ispod proseka po školama i vrtićima (51). Stanovništvo od popisa 2022: −1,0%, prosek regiona −1,6%.
43.030 stanovnika112.700 RSD neto plata
Ocena 1–100, veće je bolje. To je geometrijski prosek 7 tema, bez Bezbednosti na putu. Verovatno između 13. i 69. mesta.
Kako računamoProfil mesta
Ocene 1–100, veće je bolje. Crtica je prosek sličnih mesta.
Ocena 1–100, veće je bolje. Sastav: promena stanovništva od popisa 2022. i neto doseljeni na 1.000 stanovnika.
Kako računamoOcena 1–100, veće je bolje. Sastav: neto plata, zaposleni na 1.000 radno sposobnih i firme na 1.000 stanovnika.
Kako računamoOcena 1–100, veće je bolje. Sastav: koliko plata pokriva korpu i stanovanje.
Kako računamoOcena 1–100, veće je bolje. Sastav: zdravstveni radnici na 10.000 stanovnika i životni vek.
Kako računamoOcena 1–100, veće je bolje. Sastav: mala matura, obuhvat vrtićem i vreme do fakulteta i srednje škole.
Kako računamoOcena 1–100, veće je bolje. Sastav: vreme do velikog centra i brzina mobilne mreže.
Kako računamoOcena 1–100, veće je bolje. Sastav: gori od dva zagađivača, PM2.5 zimi i SO₂.
Kako računamoOcena 1–100, veće je bolje. Sastav: teške nezgode; tema je van ukupne ocene.
Kako računamoTrendovi
Stanovništvo se poredi po popisima i procenama posle 2022, jer se godišnje procene ne nastavljaju preko popisa. Metodologija popisa se menjala.
Stanovnika43.030 2025.→ 1,0% od 2022.Detalji
Broj stanovnika po proceni RZS. Godine pre popisa 2022. su stare procene.
- Najviše, 2002.
- 49.609
- Najmanje, 1948.
- 27.600
- Broj stanovnika
- 43.030
- Prosek mesta
- 40.683
- Položaj, 1. je najviše
- 44. od 161
Tabela po godinama
Godina Ovo mesto 2025. 43.030 2024. 43.160 2023. 43.317 2022. 43.443 2011. 47.433 2002. 49.609 1991. 44.185 1981. 44.151 1971. 40.530 1961. 36.484 1953. 29.287 1948. 27.600 Neto plata112.700 RSD, 12 meseci do 08/2026▲ 34,0% 2020–2025. realnoDetalji
- Ovo mesto
- Prosek mesta
Prosečna neto plata po godinama, RZS.
- Najviše, 2025.
- 104.649 RSD
- Najmanje, 2018.
- 45.777 RSD
- Neto plata, 12 meseci
- 112.700 RSD
- Prosek mesta
- 101.239 RSD
- Položaj, 1. je najbolje
- 19. od 161
Tabela po godinama
Godina Ovo mesto Prosek mesta 2025. 104.649 93.603 2024. 92.648 83.346 2023. 81.497 72.735 2022. 70.875 63.533 2021. 61.722 56.572 2020. 54.970 52.069 2019. 49.948 47.718 2018. 45.777 43.470 Zaposlenih16.811 2026.▲ 5,7% od 2021.Detalji
Broj zaposlenih po godinama, RZS. Na grafikonu je ukupan broj, a poređenje je na 1.000 stanovnika.
- Najviše, 2026.
- 16.811
- Najmanje, 2016.
- 13.925
- Prosek mesta
- 322
- Položaj, 1. je najbolje
- 20. od 161
Tabela po godinama
Godina Ovo mesto 2026. 16.811 2025. 16.759 2024. 16.591 2023. 16.518 2022. 16.133 2021. 15.898 2020. 15.477 2019. 15.254 2018. 15.077 2017. 14.687 2016. 13.925 Korisnici penzija9.043 2026.▲ 5,2% od 2021.Detalji
Korisnici svih vrsta penzija, PIO fond, decembar svake godine, a za tekuću godinu poslednji objavljen mesec.
- Najviše, 2026.
- 9.043
- Najmanje, 2021.
- 8.600
- Prosek mesta
- 248
- Položaj, 1. je najviše
- 133. od 161
Tabela po godinama
Godina Ovo mesto 2026. 9.043 2025. 9.000 2024. 8.888 2023. 8.721 2022. 8.696 2021. 8.600 2020. 8.623 2019. 8.727 2018. 8.643 Odseljeni608 2025.▼ 8,4% od 2022.Detalji
Broj ljudi koji su se odselili iz mesta tokom godine, RZS.
- Najviše, 2023.
- 796
- Najmanje, 2025.
- 608
- Prosek mesta
- -1,5
- Položaj, 1. je najbolje
- 26. od 161
Tabela po godinama
Godina Ovo mesto 2025. 608 2024. 665 2023. 796 2022. 664 Doseljeni734 2025.▼ 1,7% od 2022.Detalji
Broj ljudi koji su se doselili u mesto tokom godine, RZS.
- Najviše, 2023.
- 849
- Najmanje, 2024.
- 719
- Prosek mesta
- -1,5
- Položaj, 1. je najbolje
- 26. od 161
Tabela po godinama
Godina Ovo mesto 2025. 734 2024. 719 2023. 849 2022. 747
Još trendova (10)
Novi stanovi, po m²137.119 RSD 2023.▲ 7,5% od 2019. realnoDetalji
- Ovo mesto
- Prosek mesta
Prosečna cena novog stana po kvadratnom metru, RZS. U malom mestu je godišnje malo prodaja, pa broj jače skače.
- Najviše, 2023.
- 137.119 RSD
- Najmanje, 2019.
- 96.279 RSD
- Cena novih stanova po m²
- 137.119 RSD
- Prosek mesta
- 135.783 RSD
- Položaj, 1. je najbolje
- 60. od 87
Tabela po godinama
Godina Ovo mesto Prosek mesta 2023. 137.119 143.298 2022. 120.481 126.155 2021. 104.740 114.840 2020. 108.081 108.603 2019. 96.279 107.098 Noćenja turista25.152 2025.▲ 283,2% od 2019.Detalji
Ukupan broj noćenja turista godišnje, RZS. Na grafikonu je ukupan broj, a poređenje je po stanovniku.
- Najviše, 2022.
- 34.795
- Najmanje, 2015.
- 3.076
- Prosek mesta
- 2,7
- Položaj, 1. je najbolje
- 68. od 161
Tabela po godinama
Godina Ovo mesto 2025. 25.152 2024. 15.648 2023. 24.959 2022. 34.795 2021. 6.826 2020. 5.664 2019. 6.564 2018. 8.891 2017. 4.238 2016. 4.762 2015. 3.076 2014. 9.415 2013. 16.860 2012. 3.968 2011. 17.747 2010. 22.432 Mala matura455 2026.→ 0,0% od 2023.Detalji
- Ovo mesto
- Prosek mesta
Prosečan skor učenika na maloj maturi.
- Najviše, 2025.
- 461
- Najmanje, 2024.
- 450
- Prosek mesta
- 481
- Položaj, 1. je najbolje
- 127. od 161
Tabela po godinama
Godina Ovo mesto Prosek mesta 2026. 455 481 2025. 461 479 2024. 450 483 2023. 455 483 Saobraćajne nezgode191 2025.▲ 23,2% od 2020.Detalji
Ukupan broj saobraćajnih nezgoda godišnje, MUP.
- Najviše, 2021.
- 218
- Najmanje, 2018.
- 140
- Prosek mesta
- 206
- Položaj, 1. je najbolje
- 120. od 161
Tabela po godinama
Godina Ovo mesto 2025. 191 2024. 167 2023. 189 2022. 181 2021. 218 2020. 155 2019. 155 2018. 140 2017. 149 2016. 154 Noćno svetlo, sa satelita9. od 161 po stanovniku 2025.▲ 35,0% od 2020.Detalji
Ukupna jačina veštačkog svetla koju satelit NASA izmeri noću iznad teritorije mesta. Sam broj nema svakodnevno značenje: služi za poređenje istog mesta kroz vreme i mesta međusobno. Industrija i prelazak na LED rasvetu menjaju ga i kad se broj ljudi ne menja.
- Najviše, 2025.
- 10.329
- Najmanje, 2015.
- 4.769
- Prosek mesta
- 119,2
- Položaj, 1. je najviše
- 9. od 161
Tabela po godinama
Godina Ovo mesto 2025. 10.329 2024. 10.293 2023. 10.095 2022. 9.847 2021. 8.759 2020. 7.652 2019. 7.376 2018. 6.976 2017. 5.881 2016. 5.290 2015. 4.769 2014. 4.979 2013. 4.834 2012. 4.770 Prosečna penzija51.110 RSD 2026.▲ 37,0% od 2021. realnoDetalji
- Ovo mesto
- Prosek mesta
Prosečna penzija svih vrsta, PIO fond, decembar svake godine, a za tekuću godinu poslednji objavljen mesec.
- Najviše, 2026.
- 51.110 RSD
- Najmanje, 2019.
- 24.181 RSD
- Prosečna penzija
- 51.110 RSD
- Prosek mesta
- 50.307 RSD
- Položaj, 1. je najbolje
- 64. od 161
Tabela po godinama
Godina Ovo mesto Prosek mesta 2026. 51.110 50.307 2025. 51.069 50.246 2024. 45.571 44.693 2023. 36.083 35.047 2022. 30.655 29.593 2021. 26.534 25.699 2020. 25.368 24.231 2019. 24.181 22.945 2018. 24.273 22.892 Divlje deponije, prijavljene14 2024.→ 0,0% od 2019.Detalji
Lokacije koje su opštine i komunalna preduzeća prijavile registru SEPA. Rast može da znači i savesnije prijavljivanje.
- Najviše, 2018.
- 14
- Najmanje, 2018.
- 14
- Prosek mesta
- 18
- Položaj, 1. je najviše
- 46. od 155
Tabela po godinama
Godina Ovo mesto 2024. 14 2023. 14 2022. 14 2021. 14 2020. 14 2019. 14 2018. 14 Životni vek77,0 god. 2025.▲ 2,3% od 2023.Detalji
- Muškarci
- Žene
Tabela po godinama
Godina Muškarci Žene 2025. 74,4 79,5 2024. 73,7 79,2 2023. 72,5 77,9 Brakovi194 2025.▲ 22,0% od 2020.Detalji
Broj sklopljenih brakova godišnje, RZS.
- Najviše, 2014.
- 279
- Najmanje, 2020.
- 159
- Prosek mesta
- 4,4
- Položaj, 1. je najviše
- 50. od 161
Tabela po godinama
Godina Ovo mesto 2025. 194 2024. 203 2023. 208 2022. 218 2021. 199 2020. 159 2019. 249 2018. 231 2017. 238 2016. 230 2015. 253 2014. 279 2013. 264 2012. 234 2011. 249 2010. 240 Stanovi po dozvolama562 2025.▲ 208,8% od 2020.Detalji
Broj stanova za koje je izdata građevinska dozvola, RZS.
- Najviše, 2024.
- 591
- Najmanje, 2013.
- 22
- Prosek mesta
- 4,8
- Položaj, 1. je najbolje
- 11. od 161
Tabela po godinama
Godina Ovo mesto 2025. 562 2024. 591 2023. 549 2022. 456 2021. 457 2020. 182 2019. 159 2018. 120 2017. 96 2016. 61 2015. 34 2014. 23 2013. 22 2012. 32 2011. 34 2010. 78 2009. 77 2008. 295 2007. 101
„Realno" znači posle inflacije po indeksu cena za Srbiju. Strelica je smer; zelena je poboljšanje, crvena pogoršanje, siva bez ocene. Praćenje ocena počinje u oktobru 2026.
Naši nalazi
* Naše računanje. Tražene cene su medijana oglasa, bez ponovljenih, gde ih ima bar 10. Tražene kirije i cene ulaze u Priuštivost. Ostalo su podaci navedenih izvora van državne statistike.
Poređenje
Medijana: pola mesta je iznad te vrednosti, a pola ispod, pa je ne pomeraju krajnje vrednosti. Prosek regiona računa svako mesto jednako. Mesto 1 je najbolje. Kliknite na pokazatelj za sva mesta.
| Pokazatelj | Ovde | Prosek regiona | Medijana | U regionu | U Srbiji |
|---|---|---|---|---|---|
| Neto plata, 12 meseci | 112.700 RSD | 103.998 | 96.554 | 1. od 7 | 19. od 161 |
| Zaposleni na 1.000 radno sposobnih | 637 | 586 | 521 | 2. od 7 | 17. od 161 |
| Nezaposleni na 1.000 stanovnika | 25,9 | 34,3 | 55,9 | 3. od 7 | 30. od 161 |
| Promena od 2022. | -1,0 % | -1,6 | -2,6 | 3. od 7 | 25. od 161 |
| Deca do 14 godina | 15,0 % | 14,3 | 13,5 | 3. od 7 | 33. od 161 |
| Sa višom ili visokom školom | 15,9 % | 14,4 | 13,9 | 3. od 7 | 53. od 161 |
| Skor na maloj maturi | 455 | 497 | 480 | 7. od 7 | 127. od 161 |
| Lekari na 10.000 stanovnika | 16,3 | 18,8 | 17,1 | 4. od 7 | 87. od 161 |
| Cena stana po m² | nema podatka | 1.400 | 1.291 | – | – |
| Mobilna mreža Procena | 186 Mb/s | 226 | 156 | 6. od 7 | 52. od 161 |
| PM2.5 zimi, izmereno ili procena Procena | 38,6 µg/m³ | 39,1 | 33,4 | 4. od 7 | 123. od 161 |
| Teške nezgode godišnje na 10.000 ljudi prisutnih tokom dana | 22,3 | 24,1 | 17,6 | 4. od 7 | 120. od 161 |
Slična mesta: Obrenovac, Lazarevac, Beočin, Mladenovac, Čačak. Upoređuje se sa njihovim prosekom, prvo najveća razlika.
Prednosti u odnosu na slična mesta
| Pokazatelj | Ovde | Slična mesta |
|---|---|---|
| Stanovi po dozvolama na 1.000 godišnje | 12,2 | 4,8 |
| Domaćinstva na vodovodu | 87,4 % | 77,4 % |
| Domaćinstva na kanalizaciji | 70,0 % | 59,1 % |
| Neto plata, 12 meseci | 112.700 RSD | 106.619 RSD |
| Teške nezgode godišnje na 10.000 ljudi prisutnih tokom dana | 22,3 | 24,3 |
| Mobilna mreža | 186 Mb/s | 164 Mb/s |
| Firme na 1.000 stanovnika | 16,6 | 12,0 |
| Zaposleni na 1.000 radno sposobnih | 637 | 614 |
Zaostatak za sličnim mestima
| Pokazatelj | Ovde | Slična mesta |
|---|---|---|
| Skor na maloj maturi | 455 | 483 |
| Do sedišta regiona | 58 min | 36 min |
| Obuhvat vrtićem | 52 % | 54 % |
| Sa višom ili visokom školom | 15,9 % | 16,4 % |
| Lekari na 10.000 stanovnika | 16,3 | 18,8 |
| Do najbližeg velikog centra | 50 min | 50 min |
Šta kažu nezavisni izvori
Procena OpenStreetMap, 2026-11-01. Podatke unose volonteri: ovo pokazuje šta je ucrtano na mapi, a slabije mapirano mesto izgleda kao mesto sa manje usluga. Ne ulazi u ocenu.
- Apoteke na 10.000 stanovnika: 3,7 (prosek mesta 2,8)
- Supermarketi na 10.000 stanovnika: 4,9 (prosek mesta 1,9)
- Pošte na 10.000 stanovnika: 2,3 (prosek mesta 3,5)
- Banke na 10.000 stanovnika: 1,9 (prosek mesta 1,8)
- Lekari i klinike na 10.000 stanovnika: 2,1 (prosek mesta 1,7)
- Restorani i kafići na 10.000 stanovnika: 8,8 (prosek mesta 8,9)
- Benzinske pumpe na 10.000 stanovnika: 3,3 (prosek mesta 3,2)
Slična mesta
Uporedi ova mesta u alatu. Sličnost je računata iz 28 pokazatelja; način je na stranici Kako računamo.
Izvori i metodologija
Izvor i period stoje uz svaki pokazatelj. Celu računicu vidite na stranici Kako računamo, a proveru ocene na stranici Provera ocene. Svežinu izvora prati Stanje podataka, a sve brojke su u preuzimanju.
Provera brojki
Zvanične procene poredimo sa onim što je stvarno izbrojano. Ako se slažu, odnos je oko 100. Izbori 2026. nisu konačni. Ovo ne ulazi u glavnu ocenu.
| Pitanje | Zvanično | Izmereno | Odnos |
|---|---|---|---|
| Koliko punoletnih je stvarno tu?Glasači su donja mera prisutnih; iznad 100 znači da je glasalo više ljudi nego što procena kaže da živi tu. | 35.309 punoletnih po RZS proceni | 28.146 glasalo 2026. | 80 na 100 |
| Da li je birački spisak veći od procene?Spisak uključuje i one koji su otišli, a nisu se odjavili. | 35.309 punoletnih po RZS proceni | 40.187 na biračkom spisku | 114 na 100 |
| Ima li dece koliko piše?Škola zna ko je stvarno došao. | 438 očekivanih osmaka po RZS proceni | 383 stvarno na maloj maturi | 87 na 100 |
| Koliko stanova je stvarno nastanjeno?Popis 2022. Ostatak su prazni, napušteni i vikend stanovi. | 26.967 stanova | 15.952 nastanjeno | 59% |
| Koliko mesto svetli noću?Satelit NASA. Industrija i LED rasveta podižu broj. | 43.030 stanovnika | 240,0 zračenja na 1.000 stanovnika | 9. od 161 |
Promena biračkog spiska, 2023. do 2026.
Spisak se menja zbog novih punoletnih i umrlih. Ostatak je ono što to dvoje ne objašnjava.
- Spisak 2023.
- 40.356
- Novi punoletni
- +1.220
- Umrli
- −1.696
- Ostatak
- +307
- Spisak 2026.
- 40.187
Život i ljudi
Životni vek i uzroci smrti
- Životni vek, muškarci
- 74,4 god.
- Životni vek, žene
- 79,5 god.
- Bolesti srca i krvotoka na 10.000
- 77,9
- Tumori na 10.000
- 31,1
- Bolesti disanja na 10.000
- 6,7
- Povrede i trovanja na 10.000
- 3,0
Seljenje, porodica i gradnja
- Neto doseljeni na 1.000 godišnje
- 1,8
- Brakovi na 1.000 godišnje
- 4,7
- Razvodi na 100 brakova
- 42,5
- Stanovi po dozvolama na 1.000
- 12,2
- Srednjoškolci na 1.000 stanovnika
- 34,0
RZS. Uzroci smrti su sirove stope, pa starije mesto ima veće brojeve. Seljenje, smrti i brakovi su prosek tri godine, a dozvole pet.
Obrazovanje
Osnovna škola, osmi razred
- Prosečna ocena
- 4,10
- Matematika, skor
- 457
- Maternji jezik, skor
- 452
- Ocena prema testu*
- 0,11
Srednje škole
- Srednjih škola
- 3
- Gimnazija
- 1
- Srednjoškolaca na 1.000
- 34,0
- Učenika po nastavniku
- 9,0
* Naše računanje: koliko je školska ocena viša ili niža od ocene koju rezultat na maloj maturi predviđa u celoj Srbiji. Rezultati mature i upisni bodovi po srednjoj školi nisu objavljeni kao otvoreni podaci. Univerziteti su na stranici Univerziteti i fakulteti.
Stanovništvo
- Stanovnika 2025.
- 43.030
- Promena od 2022.
- -1,0%
- Dece do 14
- 15,0%
- Starijih od 65
- 23,8%
Na popisu 2011. bilo je 47.433, a 2022. 43.443 stanovnika. Procene RZS-a se posle svakog popisa ponovo baziraju, pa je linija prekinuta tamo gde bi skok bio samo promena osnova.
Svi popisi, 1948–2022.
Popisi su rađeni po različitim metodologijama, a teritorija je svedena na stanje iz 2022.
Procene po godinama
Rođeni i umrli, 1961–2025.
- Rođeni 2025.
- 368
- Umrli 2025.
- 601
- Prirodni priraštaj
- -233 rođeni minus umrli
Tabela po godinama
| Godina | Rođeni | Umrli | Priraštaj |
|---|---|---|---|
| 2025. | 368 | 601 | -233 |
| 2024. | 386 | 593 | -207 |
| 2023. | 388 | 603 | -215 |
| 2022. | 397 | 702 | -305 |
| 2021. | 435 | 880 | -445 |
| 2020. | 389 | 761 | -372 |
| 2019. | 417 | 645 | -228 |
| 2018. | 463 | 663 | -200 |
| 2017. | 422 | 691 | -269 |
| 2016. | 449 | 652 | -203 |
| 2015. | 469 | 650 | -181 |
| 2014. | 470 | 635 | -165 |
| 2013. | 432 | 618 | -186 |
| 2012. | 435 | 640 | -205 |
| 2011. | 366 | 593 | -227 |
| 2010. | 421 | 706 | -285 |
| 2009. | 431 | 661 | -230 |
| 2008. | 430 | 618 | -188 |
| 2007. | 463 | 645 | -182 |
| 2006. | 430 | 658 | -228 |
| 2005. | 442 | 747 | -305 |
| 2004. | 434 | 722 | -288 |
| 2003. | 452 | 685 | -233 |
| 2002. | 419 | 637 | -218 |
| 2001. | 447 | 629 | -182 |
| 2000. | 389 | 678 | -289 |
| 1999. | 399 | 663 | -264 |
| 1998. | 463 | 633 | -170 |
| 1997. | 452 | 602 | -150 |
| 1996. | 479 | 627 | -148 |
| 1995. | 515 | 515 | 0 |
| 1994. | 458 | 556 | -98 |
| 1993. | 501 | 521 | -20 |
| 1992. | 487 | 545 | -58 |
| 1991. | 533 | 540 | -7 |
| 1990. | 493 | 475 | 18 |
| 1989. | 476 | 425 | 51 |
| 1988. | 569 | 465 | 104 |
| 1987. | 564 | 487 | 77 |
| 1986. | 626 | 459 | 167 |
| 1985. | 624 | 496 | 128 |
| 1984. | 663 | 504 | 159 |
| 1983. | 628 | 480 | 148 |
| 1982. | 622 | 430 | 192 |
| 1981. | 632 | 457 | 175 |
| 1980. | 671 | 454 | 217 |
| 1979. | 618 | 393 | 225 |
| 1978. | 629 | 403 | 226 |
| 1977. | 614 | 340 | 274 |
| 1976. | 647 | 321 | 326 |
| 1975. | 626 | 394 | 232 |
| 1974. | 626 | 333 | 293 |
| 1973. | 578 | 356 | 222 |
| 1972. | 597 | 369 | 228 |
| 1971. | 541 | 330 | 211 |
| 1970. | 562 | 337 | 225 |
| 1969. | 607 | 347 | 260 |
| 1968. | 587 | 321 | 266 |
| 1967. | 588 | 322 | 266 |
| 1966. | 619 | 290 | 329 |
| 1965. | 605 | 297 | 308 |
| 1964. | 568 | 326 | 242 |
| 1963. | 663 | 306 | 357 |
| 1962. | 380 | 166 | 214 |
| 1961. | 447 | 186 | 261 |
RZS, teritorija svedena na današnje opštine.
Naselja (11), broj stanovnika po popisima
| Naselje | 1948. | 1971. | 1991. | 2011. | 2022. |
|---|---|---|---|---|---|
| Inđija | 7.758 | 17.892 | 23.061 | 26.025 | 24.450 |
| Beška | 3.648 | 6.351 | 6.166 | 5.783 | 5.116 |
| Novi Slankamen | 4.190 | 3.472 | 2.977 | 2.994 | 2.645 |
| Novi Karlovci | 3.202 | 3.060 | 2.947 | 2.856 | 2.552 |
| Krčedin | 2.810 | 3.134 | 2.852 | 2.429 | 2.213 |
| Čortanovci | 944 | 1.651 | 1.590 | 2.337 | 2.002 |
| Maradik | 2.597 | 2.350 | 2.120 | 2.095 | 1.879 |
| Ljukovo | 486 | 967 | 1.301 | 1.525 | 1.383 |
| Jarkovci | 404 | 364 | 318 | 593 | 579 |
| Stari Slankamen | 925 | 756 | 575 | 543 | 434 |
| Slankamenački Vinogradi | 636 | 533 | 278 | 253 | 190 |
Sastav stanovništva
Procena pre popisa 2022. Ovde je procena za 2021. bila 3,5% veća od popisa, a 2,5% ljudi bilo je u drugoj starosnoj grupi.
- Prosečna starost
- 42,2 muškarci 40,7, žene 43,6
- Muškarci
- 49,4% 23.411
- Žene
- 50,6% 24.017
- Žena na 100 muškaraca
- 102,6
Tabela po starosti
| Starost | Muškarci | Žene |
|---|---|---|
| 0–4 | 1.131 | 1.038 |
| 5–9 | 1.109 | 1.065 |
| 10–14 | 1.132 | 1.012 |
| 15–19 | 1.386 | 1.323 |
| 20–24 | 1.512 | 1.429 |
| 25–29 | 1.753 | 1.537 |
| 30–34 | 1.740 | 1.535 |
| 35–39 | 1.618 | 1.548 |
| 40–44 | 1.573 | 1.529 |
| 45–49 | 1.710 | 1.724 |
| 50–54 | 1.877 | 1.815 |
| 55–59 | 1.972 | 2.024 |
| 60–64 | 1.649 | 1.787 |
| 65–69 | 930 | 1.115 |
| 70–74 | 1.061 | 1.427 |
| 75–79 | 792 | 1.115 |
| 80–84 | 368 | 678 |
| 85+ | 98 | 316 |
Procena pre popisa 2022. Ovde je procena za 2021. bila 3,5% veća od popisa, a 2,5% ljudi bilo je u drugoj starosnoj grupi.
- Prosečna starost
- 42,4 muškarci 40,9, žene 43,8
- Muškarci
- 49,4% 23.339
- Žene
- 50,6% 23.895
- Žena na 100 muškaraca
- 102,4
Tabela po starosti
| Starost | Muškarci | Žene |
|---|---|---|
| 0–4 | 1.110 | 1.032 |
| 5–9 | 1.117 | 1.076 |
| 10–14 | 1.132 | 1.006 |
| 15–19 | 1.345 | 1.255 |
| 20–24 | 1.464 | 1.389 |
| 25–29 | 1.716 | 1.532 |
| 30–34 | 1.744 | 1.508 |
| 35–39 | 1.651 | 1.580 |
| 40–44 | 1.537 | 1.510 |
| 45–49 | 1.671 | 1.688 |
| 50–54 | 1.855 | 1.774 |
| 55–59 | 1.952 | 2.029 |
| 60–64 | 1.681 | 1.820 |
| 65–69 | 1.003 | 1.178 |
| 70–74 | 1.035 | 1.335 |
| 75–79 | 797 | 1.160 |
| 80–84 | 413 | 683 |
| 85+ | 116 | 340 |
Procena pre popisa 2022. Ovde je procena za 2021. bila 3,5% veća od popisa, a 2,5% ljudi bilo je u drugoj starosnoj grupi.
- Prosečna starost
- 42,6 muškarci 41,2, žene 44,0
- Muškarci
- 49,4% 23.248
- Žene
- 50,6% 23.798
- Žena na 100 muškaraca
- 102,4
Tabela po starosti
| Starost | Muškarci | Žene |
|---|---|---|
| 0–4 | 1.073 | 1.053 |
| 5–9 | 1.147 | 1.074 |
| 10–14 | 1.147 | 1.003 |
| 15–19 | 1.283 | 1.207 |
| 20–24 | 1.418 | 1.362 |
| 25–29 | 1.676 | 1.498 |
| 30–34 | 1.738 | 1.499 |
| 35–39 | 1.675 | 1.604 |
| 40–44 | 1.544 | 1.497 |
| 45–49 | 1.641 | 1.619 |
| 50–54 | 1.816 | 1.768 |
| 55–59 | 1.893 | 1.971 |
| 60–64 | 1.740 | 1.862 |
| 65–69 | 1.103 | 1.303 |
| 70–74 | 973 | 1.224 |
| 75–79 | 784 | 1.195 |
| 80–84 | 455 | 700 |
| 85+ | 142 | 359 |
Procena pre popisa 2022. Ovde je procena za 2021. bila 3,5% veća od popisa, a 2,5% ljudi bilo je u drugoj starosnoj grupi.
- Prosečna starost
- 42,8 muškarci 41,4, žene 44,2
- Muškarci
- 49,4% 23.147
- Žene
- 50,6% 23.724
- Žena na 100 muškaraca
- 102,5
Tabela po starosti
| Starost | Muškarci | Žene |
|---|---|---|
| 0–4 | 1.059 | 1.082 |
| 5–9 | 1.170 | 1.069 |
| 10–14 | 1.148 | 995 |
| 15–19 | 1.220 | 1.155 |
| 20–24 | 1.395 | 1.350 |
| 25–29 | 1.615 | 1.467 |
| 30–34 | 1.734 | 1.489 |
| 35–39 | 1.693 | 1.600 |
| 40–44 | 1.562 | 1.506 |
| 45–49 | 1.611 | 1.565 |
| 50–54 | 1.770 | 1.753 |
| 55–59 | 1.856 | 1.899 |
| 60–64 | 1.767 | 1.896 |
| 65–69 | 1.236 | 1.449 |
| 70–74 | 887 | 1.116 |
| 75–79 | 777 | 1.212 |
| 80–84 | 475 | 726 |
| 85+ | 172 | 395 |
Procena pre popisa 2022. Ovde je procena za 2021. bila 3,5% veća od popisa, a 2,5% ljudi bilo je u drugoj starosnoj grupi.
- Prosečna starost
- 42,9 muškarci 41,5, žene 44,3
- Muškarci
- 49,4% 23.044
- Žene
- 50,6% 23.597
- Žena na 100 muškaraca
- 102,4
Tabela po starosti
| Starost | Muškarci | Žene |
|---|---|---|
| 0–4 | 1.090 | 1.101 |
| 5–9 | 1.171 | 1.070 |
| 10–14 | 1.128 | 1.021 |
| 15–19 | 1.171 | 1.074 |
| 20–24 | 1.391 | 1.339 |
| 25–29 | 1.533 | 1.413 |
| 30–34 | 1.721 | 1.491 |
| 35–39 | 1.724 | 1.580 |
| 40–44 | 1.573 | 1.517 |
| 45–49 | 1.584 | 1.535 |
| 50–54 | 1.709 | 1.732 |
| 55–59 | 1.811 | 1.824 |
| 60–64 | 1.776 | 1.914 |
| 65–69 | 1.391 | 1.594 |
| 70–74 | 795 | 1.010 |
| 75–79 | 782 | 1.190 |
| 80–84 | 498 | 739 |
| 85+ | 196 | 453 |
Procena pre popisa 2022. Ovde je procena za 2021. bila 3,5% veća od popisa, a 2,5% ljudi bilo je u drugoj starosnoj grupi.
- Prosečna starost
- 43,1 muškarci 41,7, žene 44,4
- Muškarci
- 49,4% 22.929
- Žene
- 50,6% 23.461
- Žena na 100 muškaraca
- 102,3
Tabela po starosti
| Starost | Muškarci | Žene |
|---|---|---|
| 0–4 | 1.131 | 1.130 |
| 5–9 | 1.150 | 1.062 |
| 10–14 | 1.110 | 1.063 |
| 15–19 | 1.135 | 1.007 |
| 20–24 | 1.371 | 1.288 |
| 25–29 | 1.475 | 1.363 |
| 30–34 | 1.694 | 1.516 |
| 35–39 | 1.748 | 1.532 |
| 40–44 | 1.597 | 1.532 |
| 45–49 | 1.544 | 1.504 |
| 50–54 | 1.644 | 1.704 |
| 55–59 | 1.776 | 1.764 |
| 60–64 | 1.812 | 1.938 |
| 65–69 | 1.452 | 1.680 |
| 70–74 | 773 | 992 |
| 75–79 | 780 | 1.147 |
| 80–84 | 505 | 753 |
| 85+ | 232 | 486 |
Procena pre popisa 2022. Ovde je procena za 2021. bila 3,5% veća od popisa, a 2,5% ljudi bilo je u drugoj starosnoj grupi.
- Prosečna starost
- 43,2 muškarci 41,9, žene 44,6
- Muškarci
- 49,4% 22.795
- Žene
- 50,6% 23.324
- Žena na 100 muškaraca
- 102,3
Tabela po starosti
| Starost | Muškarci | Žene |
|---|---|---|
| 0–4 | 1.152 | 1.147 |
| 5–9 | 1.119 | 1.054 |
| 10–14 | 1.116 | 1.075 |
| 15–19 | 1.130 | 998 |
| 20–24 | 1.336 | 1.209 |
| 25–29 | 1.426 | 1.334 |
| 30–34 | 1.652 | 1.510 |
| 35–39 | 1.745 | 1.504 |
| 40–44 | 1.637 | 1.567 |
| 45–49 | 1.509 | 1.474 |
| 50–54 | 1.608 | 1.651 |
| 55–59 | 1.744 | 1.727 |
| 60–64 | 1.787 | 1.939 |
| 65–69 | 1.468 | 1.715 |
| 70–74 | 835 | 1.053 |
| 75–79 | 760 | 1.083 |
| 80–84 | 502 | 788 |
| 85+ | 269 | 496 |
Procena pre popisa 2022. Ovde je procena za 2021. bila 3,5% veća od popisa, a 2,5% ljudi bilo je u drugoj starosnoj grupi.
- Prosečna starost
- 43,4 muškarci 42,0, žene 44,7
- Muškarci
- 49,5% 22.683
- Žene
- 50,5% 23.171
- Žena na 100 muškaraca
- 102,2
Tabela po starosti
| Starost | Muškarci | Žene |
|---|---|---|
| 0–4 | 1.184 | 1.121 |
| 5–9 | 1.077 | 1.086 |
| 10–14 | 1.143 | 1.066 |
| 15–19 | 1.143 | 1.005 |
| 20–24 | 1.279 | 1.152 |
| 25–29 | 1.376 | 1.300 |
| 30–34 | 1.616 | 1.481 |
| 35–39 | 1.724 | 1.503 |
| 40–44 | 1.668 | 1.587 |
| 45–49 | 1.507 | 1.464 |
| 50–54 | 1.586 | 1.575 |
| 55–59 | 1.712 | 1.720 |
| 60–64 | 1.718 | 1.884 |
| 65–69 | 1.515 | 1.762 |
| 70–74 | 922 | 1.151 |
| 75–79 | 717 | 996 |
| 80–84 | 492 | 815 |
| 85+ | 304 | 503 |
Procena pre popisa 2022. Ovde je procena za 2021. bila 3,5% veća od popisa, a 2,5% ljudi bilo je u drugoj starosnoj grupi.
- Prosečna starost
- 43,5 muškarci 42,1, žene 44,8
- Muškarci
- 49,5% 22.585
- Žene
- 50,5% 23.057
- Žena na 100 muškaraca
- 102,1
Tabela po starosti
| Starost | Muškarci | Žene |
|---|---|---|
| 0–4 | 1.194 | 1.089 |
| 5–9 | 1.064 | 1.124 |
| 10–14 | 1.167 | 1.064 |
| 15–19 | 1.146 | 1.002 |
| 20–24 | 1.213 | 1.112 |
| 25–29 | 1.350 | 1.289 |
| 30–34 | 1.569 | 1.448 |
| 35–39 | 1.711 | 1.494 |
| 40–44 | 1.683 | 1.574 |
| 45–49 | 1.523 | 1.474 |
| 50–54 | 1.552 | 1.523 |
| 55–59 | 1.680 | 1.703 |
| 60–64 | 1.677 | 1.821 |
| 65–69 | 1.536 | 1.791 |
| 70–74 | 1.046 | 1.291 |
| 75–79 | 654 | 899 |
| 80–84 | 479 | 834 |
| 85+ | 341 | 525 |
Procena pre popisa 2022. Ovde je procena za 2021. bila 3,5% veća od popisa, a 2,5% ljudi bilo je u drugoj starosnoj grupi.
- Prosečna starost
- 43,6 muškarci 42,3, žene 44,9
- Muškarci
- 49,5% 22.432
- Žene
- 50,5% 22.904
- Žena na 100 muškaraca
- 102,1
Tabela po starosti
| Starost | Muškarci | Žene |
|---|---|---|
| 0–4 | 1.153 | 1.059 |
| 5–9 | 1.091 | 1.137 |
| 10–14 | 1.176 | 1.072 |
| 15–19 | 1.128 | 1.029 |
| 20–24 | 1.161 | 1.055 |
| 25–29 | 1.349 | 1.279 |
| 30–34 | 1.498 | 1.387 |
| 35–39 | 1.691 | 1.487 |
| 40–44 | 1.710 | 1.558 |
| 45–49 | 1.546 | 1.482 |
| 50–54 | 1.522 | 1.508 |
| 55–59 | 1.616 | 1.678 |
| 60–64 | 1.640 | 1.758 |
| 65–69 | 1.543 | 1.789 |
| 70–74 | 1.184 | 1.437 |
| 75–79 | 578 | 811 |
| 80–84 | 484 | 822 |
| 85+ | 362 | 556 |
Procena pre popisa 2022. Ovde je procena za 2021. bila 3,5% veća od popisa, a 2,5% ljudi bilo je u drugoj starosnoj grupi.
- Prosečna starost
- 43,7 muškarci 42,3, žene 44,9
- Muškarci
- 49,5% 22.244
- Žene
- 50,5% 22.720
- Žena na 100 muškaraca
- 102,1
Tabela po starosti
| Starost | Muškarci | Žene |
|---|---|---|
| 0–4 | 1.126 | 1.046 |
| 5–9 | 1.135 | 1.158 |
| 10–14 | 1.154 | 1.070 |
| 15–19 | 1.111 | 1.066 |
| 20–24 | 1.128 | 1.006 |
| 25–29 | 1.341 | 1.232 |
| 30–34 | 1.439 | 1.341 |
| 35–39 | 1.666 | 1.501 |
| 40–44 | 1.731 | 1.519 |
| 45–49 | 1.580 | 1.503 |
| 50–54 | 1.493 | 1.488 |
| 55–59 | 1.548 | 1.657 |
| 60–64 | 1.617 | 1.695 |
| 65–69 | 1.558 | 1.808 |
| 70–74 | 1.205 | 1.497 |
| 75–79 | 557 | 796 |
| 80–84 | 491 | 782 |
| 85+ | 364 | 555 |
- Prosečna starost
- 44,1 muškarci 42,7, žene 45,4
- Muškarci
- 49,1% 21.333
- Žene
- 50,9% 22.110
- Žena na 100 muškaraca
- 103,6
Tabela po starosti
| Starost | Muškarci | Žene |
|---|---|---|
| 0–4 | 1.119 | 1.042 |
| 5–9 | 1.144 | 1.132 |
| 10–14 | 1.055 | 1.019 |
| 15–19 | 1.088 | 1.002 |
| 20–24 | 1.039 | 946 |
| 25–29 | 1.225 | 1.070 |
| 30–34 | 1.225 | 1.252 |
| 35–39 | 1.554 | 1.431 |
| 40–44 | 1.580 | 1.400 |
| 45–49 | 1.545 | 1.533 |
| 50–54 | 1.393 | 1.408 |
| 55–59 | 1.516 | 1.622 |
| 60–64 | 1.620 | 1.716 |
| 65–69 | 1.608 | 1.883 |
| 70–74 | 1.270 | 1.585 |
| 75–79 | 641 | 868 |
| 80–84 | 455 | 690 |
| 85+ | 256 | 511 |
- Prosečna starost
- 44,2 muškarci 42,8, žene 45,5
- Muškarci
- 49,1% 21.288
- Žene
- 50,9% 22.029
- Žena na 100 muškaraca
- 103,5
Tabela po starosti
| Starost | Muškarci | Žene |
|---|---|---|
| 0–4 | 1.093 | 1.017 |
| 5–9 | 1.188 | 1.108 |
| 10–14 | 1.049 | 1.043 |
| 15–19 | 1.094 | 1.021 |
| 20–24 | 1.058 | 930 |
| 25–29 | 1.172 | 1.037 |
| 30–34 | 1.202 | 1.213 |
| 35–39 | 1.517 | 1.429 |
| 40–44 | 1.601 | 1.422 |
| 45–49 | 1.568 | 1.540 |
| 50–54 | 1.403 | 1.401 |
| 55–59 | 1.470 | 1.573 |
| 60–64 | 1.587 | 1.710 |
| 65–69 | 1.578 | 1.864 |
| 70–74 | 1.301 | 1.623 |
| 75–79 | 707 | 941 |
| 80–84 | 431 | 647 |
| 85+ | 269 | 510 |
- Prosečna starost
- 44,4 muškarci 42,9, žene 45,7
- Muškarci
- 49,1% 21.204
- Žene
- 50,9% 21.956
- Žena na 100 muškaraca
- 103,5
Tabela po starosti
| Starost | Muškarci | Žene |
|---|---|---|
| 0–4 | 1.061 | 992 |
| 5–9 | 1.202 | 1.085 |
| 10–14 | 1.053 | 1.085 |
| 15–19 | 1.102 | 1.022 |
| 20–24 | 1.075 | 918 |
| 25–29 | 1.123 | 1.019 |
| 30–34 | 1.185 | 1.172 |
| 35–39 | 1.461 | 1.393 |
| 40–44 | 1.606 | 1.430 |
| 45–49 | 1.569 | 1.543 |
| 50–54 | 1.423 | 1.415 |
| 55–59 | 1.421 | 1.505 |
| 60–64 | 1.544 | 1.687 |
| 65–69 | 1.547 | 1.808 |
| 70–74 | 1.338 | 1.690 |
| 75–79 | 807 | 1.058 |
| 80–84 | 399 | 599 |
| 85+ | 288 | 535 |
- Prosečna starost
- 44,5 muškarci 43,1, žene 45,9
- Muškarci
- 49,1% 21.134
- Žene
- 50,9% 21.896
- Žena na 100 muškaraca
- 103,6
Tabela po starosti
| Starost | Muškarci | Žene |
|---|---|---|
| 0–4 | 1.044 | 977 |
| 5–9 | 1.174 | 1.057 |
| 10–14 | 1.082 | 1.108 |
| 15–19 | 1.106 | 1.026 |
| 20–24 | 1.077 | 951 |
| 25–29 | 1.077 | 968 |
| 30–34 | 1.213 | 1.179 |
| 35–39 | 1.373 | 1.336 |
| 40–44 | 1.615 | 1.441 |
| 45–49 | 1.587 | 1.518 |
| 50–54 | 1.434 | 1.440 |
| 55–59 | 1.397 | 1.469 |
| 60–64 | 1.485 | 1.653 |
| 65–69 | 1.514 | 1.744 |
| 70–74 | 1.367 | 1.733 |
| 75–79 | 908 | 1.190 |
| 80–84 | 371 | 567 |
| 85+ | 310 | 539 |
Crtica je Srbija u istoj godini. Procene pre 2022. se ne nastavljaju na one posle popisa, pa se te godine ne porede međusobno. RZS.
Nacionalnost, popisi 2022. i 2011.
| Grupa | Traka | 2022. | 2011. | Broj |
|---|---|---|---|---|
| Srbi | 85,5% | 86,2% | 37.138 | |
| Hrvati | 2,2% | 3,3% | 971 | |
| Mađari | 1,6% | 1,7% | 692 | |
| Nisu se izjasnili | 3,5% | 3,4% | 1.515 | |
| Nepoznato | 3,7% | 0,4% | 1.598 |
Grupe ispod 1% (19)
| Grupa | 2022. | 2011. | Broj |
|---|---|---|---|
| Romi | 0,78% | 0,9% | 337 |
| Slovaci | 0,60% | 0,8% | 259 |
| Ukrajinci | 0,55% | 0,8% | 238 |
| Jugosloveni | 0,36% | 0,4% | 158 |
| Regionalna pripadnost | 0,31% | 0,9% | 136 |
| Ostali | 0,31% | 0,2% | 133 |
| Rusi | 0,16% | 0,1% | 68 |
| Makedonci | 0,11% | 0,1% | 48 |
| Crnogorci | 0,09% | 0,2% | 39 |
| Nemci | 0,06% | 0,1% | 28 |
| Slovenci | 0,06% | 0,1% | 26 |
| Albanci | 0,05% | 0,0% | 20 |
| Rusini | 0,02% | 0,0% | 9 |
| Bugari | 0,02% | 0,0% | 8 |
| Muslimani | 0,01% | 0,0% | 6 |
| Bošnjaci | 0,01% | 0,0% | 5 |
| Bunjevci | 0,01% | 0,0% | 5 |
| Rumuni | 0,01% | 0,0% | 5 |
| Vlasi | 0,00% | 0,0% | 1 |
Veroispovest, popisi 2022. i 2011.
| Grupa | Traka | 2022. | 2011. | Broj |
|---|---|---|---|---|
| Pravoslavna | 86,0% | 87,7% | 37.359 | |
| Katolička | 4,5% | 5,8% | 1.972 | |
| Nisu se izjasnili | 3,8% | 4,0% | 1.643 | |
| Nepoznato | 3,7% | 0,4% | 1.614 |
Grupe ispod 1% (7)
| Grupa | 2022. | 2011. | Broj |
|---|---|---|---|
| Protestantska | 0,80% | 1,0% | 347 |
| Nisu vernici | 0,53% | 0,7% | 230 |
| Ostale hrišćanske | 0,42% | 0,3% | 184 |
| Islamska | 0,14% | 0,1% | 61 |
| Agnostici | 0,05% | 0,0% | 22 |
| Istočnjačke | 0,02% | 0,0% | 8 |
| Ostale | 0,01% | 0,0% | 3 |
Udeo u svim popisanim. Izjašnjavanje nije obavezno, a „Nepoznato” je kategorija RZS-a. Udeo „Nepoznato” je u Srbiji 2022. veći nego 2011, pa razlika između kolona ne mora da bude stvarna promena. Nacionalnost i vera se ne ocenjuju i ne ulaze u poređenja. RZS, Popis 2022.
Cena života
- Korpa, usklađena
- 117.551 RSD, 2026-05, pomereno do 2026-09, procena iz najbližih gradova
- Prosečna plata
- 112.700 RSD
- Stanovanje mesečno
- 38.822 tražena cena*, stan od 50 m²
- Sve kroz platu
- 1,39 korpa i stanovanje
Procena Državna računica, a ne tržišno merenje; koristi se oprezno i poredi sa našim cenama iz prodavnica. Stanovanje: tražena cena iz oglasa, svedena na skalu ugovorenih cena i kirija. Uporedi cene u prodavnicama.
Stanovanje i obrazovanje
- Stanova
- 26.967
- Prazni i napušteni
- 11,4%
- Pod zakupom
- 6,3%
- Zgrade starije od 1971.
- 26%
- Viša ili visoka škola
- 15,9%
- Bez srednje škole
- 20,8%
Popis 2022. RZS.
Posao i plate
- Neto plata, 12 meseci
- 112.700 do 08/2026
- Zaposlenih na 1.000
- 390
- Aktivnih firmi
- 714 09/2025
- Nezaposlenih na birou
- 1.114 09/2025
- Budžet po stanovniku
- 80.038 RSD, 2024.
- Ulaganja po stanovniku
- 16.438 RSD, 21,1% rashoda
Plata zaposlenih koji ovde žive, bez obzira na to gde rade. Tačka je ovo mesto, crta je Srbija.
Zdravstvo
- Lekara
- 70
- Stanovnika po lekaru
- 615
- Zubara
- 12
- Farmaceuta
- 8
Podaci za 2024, samo zdravstvena služba. Broji se gde ljudi rade, pa bolnički centri izgledaju bolje od mesta čiji se stanovnici tamo leče.
Škole i vrtići
- Skor na maloj maturi
- 455 2025/26, prosek mesta 481
- Osnovnih škola
- 9
- Dece u vrtiću
- 1.516 2025/2026
- Obuhvat vrtićem
- 52% naša procena
Skor je prosek tri standardizovana testa, ponderisan brojem učenika. Više govori o generaciji i porodicama nego o samoj školi. Ministarstvo prosvete.
Od čega se živi
Popis 2022.
Popis 2011.
| Grupa | 2022. | Udeo | 2011. | Udeo |
|---|---|---|---|---|
| Zaposleni | 16.854 | 38,8% | 14.744 | 31,1% |
| Penzioneri | 10.379 | 23,9% | 10.101 | 21,3% |
| Deca do 15 godina | 6.511 | 15,0% | 6.462 | 13,6% |
| Učenici i studenti | 2.459 | 5,7% | 3.397 | 7,2% |
| Nezaposleni | 1.384 | 3,2% | 4.891 | 10,3% |
| Domaćinstvo i ostali | 5.856 | 13,5% | 7.838 | 16,5% |
RZS, popisi 2011. i 2022: svaka osoba je u jednoj grupi. Stopa nezaposlenosti po popisu je 7,6%. Godišnje, PIO fond: 9.043 korisnika penzija u 2026-06, prosečna penzija 51.110 RSD, 54 korisnika na 100 zaposlenih. Ne ulazi u ocenu.
Komunalije i putevi
- Domaćinstva na vodovodu
- 87,4%
- Domaćinstva na kanalizaciji
- 70,0%
- Prečišćene otpadne vode
- 0,0%
- Opštinski putevi sa savremenim kolovozom
- 72,1%
- Divlje deponije, prijavljene
- 14
Godišnjak Opštine i regioni, podaci za 2024. Priključci prema domaćinstvima iz popisa 2022, pa vikend kuće mogu da podignu udeo. Ne ulazi u ocenu.
Mobilna mreža i internet
- Mobilna mreža, preuzimanje
- 186 Mb/s
- Broj mobilnih testova
- 524
- Fiksni, preuzimanje
- 120 Mb/s zavisi od paketa
Ocena ide iz mobilne mreže, jer ljudi internet uglavnom koriste na telefonu preko 4G i 5G. Fiksna brzina više pokazuje koji paket korisnici biraju nego šta je dostupno, pa nije u oceni. Prosek Speedtest merenja za 3. kvartal 2026, koja sami pokreću korisnici. Kod malog broja testova rezultat je nesiguran. Speedtest by Ookla Global Fixed and Mobile Network Performance Maps, CC BY-NC-SA 4.0.
Vazduh
Poslednjih 30 dana, stanica Inđija, neverifikovano, do 2026-11-01.16,9 µg/m³ PM2.5
- PM2.5 zimi, procena
- 38,6
- Leti, model
- 7,6
- Emisije SO₂ iz fabrika
- 7 t 2024, pogona: 4
Procena Ovde nema SEPA stanice za PM2.5. Prikazan je atmosferski model za 2025, a zimska vrednost je pomnožena sa 1,30, koliko model u proseku potcenjuje merenja. Stvarna vrednost može biti znatno drugačija. Emisije: NRIZ registar.
Bezbednost na putu
- Sa povređenima 2025.
- 111
- Sa poginulima 2025.
- 3
- Teških godišnje na 10.000 ljudi prisutnih tokom dana
- 22,3 42.637 ljudi tokom dana
- Sve nezgode 2026.
- 155 tekuća godina
- Na glavnim putevima van naselja*
- 0 od 114 teških, 2025.
Ocena ne računa nezgode na autoputevima i brzim putevima (17% teških nezgoda ovde), a deli se sa dnevnim stanovništvom: stanovnici plus ljudi koji tu rade, minus oni koji rade negde drugde. Drugi tranzitni putevi su i dalje uračunati; zvezdica je naš proračun koji ne menja ocenu. MUP, otvoreni podaci.
Osude za krivična dela
- Osuđenih odraslih 2024.
- 188
- Za imovinu
- 27
- Za život i telo
- 10
- U saobraćaju
- 24
Osude po mestu izvršenja, ne prijavljena dela i ne ocena bezbednosti, zato nisu u indeksu.
Povezanost
- Do sedišta regiona*
- 58 min 129. od 161
- Do najbližeg velikog centra*
- 50 min 55. od 161
- Do Beograda*
- 56 min 22. od 161
- Do najbližeg fakulteta*
- 45 min 137. od 161
- Do najbliže srednje škole*
- 0 min 1. od 161
Minuti vožnje kolima bez gužve, od centra mesta. Ne meri autobus i ne ulazi u ocenu. Veliki centri su Beograd, Novi Sad, Niš i Kragujevac. Nula znači da je cilj u samom mestu. Red 1 je najbliže.