Sva mesta · Južnobački region
Temerin
Temerin: iznad proseka svih mesta po demografiji (87) i pristupu (96), ispod proseka po priuštivosti (44). Stanovništvo od popisa 2022: −0,6%, prosek regiona −1,7%.
25.615 stanovnika101.185 RSD neto plata
Ocena 1–100, veće je bolje. To je geometrijski prosek 7 tema, bez Bezbednosti na putu. Verovatno između 10. i 65. mesta.
Kako računamoProfil mesta
Ocene 1–100, veće je bolje. Crtica je prosek sličnih mesta.
Ocena 1–100, veće je bolje. Sastav: promena stanovništva od popisa 2022. i neto doseljeni na 1.000 stanovnika.
Kako računamoOcena 1–100, veće je bolje. Sastav: neto plata, zaposleni na 1.000 radno sposobnih i firme na 1.000 stanovnika.
Kako računamoOcena 1–100, veće je bolje. Sastav: koliko plata pokriva korpu i stanovanje.
Kako računamoOcena 1–100, veće je bolje. Sastav: zdravstveni radnici na 10.000 stanovnika i životni vek.
Kako računamoOcena 1–100, veće je bolje. Sastav: mala matura, obuhvat vrtićem i vreme do fakulteta i srednje škole.
Kako računamoOcena 1–100, veće je bolje. Sastav: vreme do velikog centra i brzina mobilne mreže.
Kako računamoOcena 1–100, veće je bolje. Sastav: gori od dva zagađivača, PM2.5 zimi i SO₂.
Kako računamoOcena 1–100, veće je bolje. Sastav: teške nezgode; tema je van ukupne ocene.
Kako računamoTrendovi
Stanovništvo se poredi po popisima i procenama posle 2022, jer se godišnje procene ne nastavljaju preko popisa. Metodologija popisa se menjala.
Stanovnika25.615 2025.→ 0,6% od 2022.Detalji
Broj stanovnika po proceni RZS. Godine pre popisa 2022. su stare procene.
- Najviše, 2011.
- 28.287
- Najmanje, 1948.
- 15.257
- Broj stanovnika
- 25.615
- Prosek mesta
- 40.683
- Položaj, 1. je najviše
- 66. od 161
Tabela po godinama
Godina Ovo mesto 2025. 25.615 2024. 25.634 2023. 25.726 2022. 25.780 2011. 28.287 2002. 28.275 1991. 24.939 1981. 22.557 1971. 19.643 1961. 18.336 1953. 16.157 1948. 15.257 Neto plata101.185 RSD, 12 meseci do 08/2026▲ 27,7% 2020–2025. realnoDetalji
- Ovo mesto
- Prosek mesta
Prosečna neto plata po godinama, RZS.
- Najviše, 2025.
- 93.729 RSD
- Najmanje, 2018.
- 42.630 RSD
- Neto plata, 12 meseci
- 101.185 RSD
- Prosek mesta
- 101.239 RSD
- Položaj, 1. je najbolje
- 53. od 161
Tabela po godinama
Godina Ovo mesto Prosek mesta 2025. 93.729 93.603 2024. 82.836 83.346 2023. 72.372 72.735 2022. 63.738 63.533 2021. 56.138 56.572 2020. 51.660 52.069 2019. 47.024 47.718 2018. 42.630 43.470 Zaposlenih10.045 2026.▲ 2,6% od 2021.Detalji
Broj zaposlenih po godinama, RZS. Na grafikonu je ukupan broj, a poređenje je na 1.000 stanovnika.
- Najviše, 2025.
- 10.078
- Najmanje, 2016.
- 8.741
- Prosek mesta
- 322
- Položaj, 1. je najbolje
- 19. od 161
Tabela po godinama
Godina Ovo mesto 2026. 10.045 2025. 10.078 2024. 10.054 2023. 10.006 2022. 9.874 2021. 9.786 2020. 9.555 2019. 9.426 2018. 9.340 2017. 9.001 2016. 8.741 Korisnici penzija5.894 2026.▲ 3,7% od 2021.Detalji
Korisnici svih vrsta penzija, PIO fond, decembar svake godine, a za tekuću godinu poslednji objavljen mesec.
- Najviše, 2026.
- 5.894
- Najmanje, 2021.
- 5.681
- Prosek mesta
- 248
- Položaj, 1. je najviše
- 106. od 161
Tabela po godinama
Godina Ovo mesto 2026. 5.894 2025. 5.871 2024. 5.807 2023. 5.720 2022. 5.733 2021. 5.681 2020. 5.750 2019. 5.784 2018. 5.746 Odseljeni316 2025.▼ 37,8% od 2022.Detalji
Broj ljudi koji su se odselili iz mesta tokom godine, RZS.
- Najviše, 2022.
- 508
- Najmanje, 2025.
- 316
- Prosek mesta
- -1,5
- Položaj, 1. je najbolje
- 12. od 161
Tabela po godinama
Godina Ovo mesto 2025. 316 2024. 399 2023. 461 2022. 508 Doseljeni463 2025.▼ 19,6% od 2022.Detalji
Broj ljudi koji su se doselili u mesto tokom godine, RZS.
- Najviše, 2022.
- 576
- Najmanje, 2025.
- 463
- Prosek mesta
- -1,5
- Položaj, 1. je najbolje
- 12. od 161
Tabela po godinama
Godina Ovo mesto 2025. 463 2024. 494 2023. 490 2022. 576
Još trendova (10)
Novi stanovi, po m²136.326 RSD 2023.▲ 9,2% od 2019. realnoDetalji
- Ovo mesto
- Prosek mesta
Prosečna cena novog stana po kvadratnom metru, RZS. U malom mestu je godišnje malo prodaja, pa broj jače skače.
- Najviše, 2023.
- 136.326 RSD
- Najmanje, 2019.
- 94.172 RSD
- Cena novih stanova po m²
- 136.326 RSD
- Prosek mesta
- 135.783 RSD
- Položaj, 1. je najbolje
- 59. od 87
Tabela po godinama
Godina Ovo mesto Prosek mesta 2023. 136.326 143.298 2022. 128.766 126.155 2021. 110.690 114.840 2020. 99.075 108.603 2019. 94.172 107.098 Noćenja turista4.596 2025.→ 1,3% od 2019.Detalji
Ukupan broj noćenja turista godišnje, RZS. Na grafikonu je ukupan broj, a poređenje je po stanovniku.
- Najviše, 2023.
- 5.759
- Najmanje, 2014.
- 1.958
- Prosek mesta
- 2,7
- Položaj, 1. je najbolje
- 125. od 161
Tabela po godinama
Godina Ovo mesto 2025. 4.596 2024. 5.151 2023. 5.759 2022. 3.241 2021. 2.462 2019. 4.656 2018. 4.869 2017. 2.156 2016. 2.364 2015. 3.539 2014. 1.958 Mala matura518 2026.▼ 3,2% od 2023.Detalji
- Ovo mesto
- Prosek mesta
Prosečan skor učenika na maloj maturi.
- Najviše, 2023.
- 535
- Najmanje, 2024.
- 514
- Prosek mesta
- 481
- Položaj, 1. je najbolje
- 22. od 161
Tabela po godinama
Godina Ovo mesto Prosek mesta 2026. 518 481 2025. 518 479 2024. 514 483 2023. 535 483 Saobraćajne nezgode102 2025.▲ 3,0% od 2020.Detalji
Ukupan broj saobraćajnih nezgoda godišnje, MUP.
- Najviše, 2016.
- 116
- Najmanje, 2021.
- 86
- Prosek mesta
- 206
- Položaj, 1. je najbolje
- 99. od 161
Tabela po godinama
Godina Ovo mesto 2025. 102 2024. 92 2023. 99 2022. 101 2021. 86 2020. 99 2019. 92 2018. 95 2017. 108 2016. 116 Noćno svetlo, sa satelita110. od 161 po stanovniku 2025.▲ 28,3% od 2020.Detalji
Ukupna jačina veštačkog svetla koju satelit NASA izmeri noću iznad teritorije mesta. Sam broj nema svakodnevno značenje: služi za poređenje istog mesta kroz vreme i mesta međusobno. Industrija i prelazak na LED rasvetu menjaju ga i kad se broj ljudi ne menja.
- Najviše, 2019.
- 2.186
- Najmanje, 2012.
- 1.343
- Prosek mesta
- 119,2
- Položaj, 1. je najviše
- 110. od 161
Tabela po godinama
Godina Ovo mesto 2025. 2.165 2024. 2.055 2023. 2.022 2022. 1.884 2021. 1.675 2020. 1.687 2019. 2.186 2018. 1.952 2017. 1.680 2016. 1.458 2015. 1.511 2014. 1.528 2013. 1.390 2012. 1.343 Prosečna penzija56.228 RSD 2026.▲ 35,4% od 2021. realnoDetalji
- Ovo mesto
- Prosek mesta
Prosečna penzija svih vrsta, PIO fond, decembar svake godine, a za tekuću godinu poslednji objavljen mesec.
- Najviše, 2025.
- 56.303 RSD
- Najmanje, 2019.
- 26.696 RSD
- Prosečna penzija
- 56.228 RSD
- Prosek mesta
- 50.307 RSD
- Položaj, 1. je najbolje
- 33. od 161
Tabela po godinama
Godina Ovo mesto Prosek mesta 2026. 56.228 50.307 2025. 56.303 50.246 2024. 50.475 44.693 2023. 39.936 35.047 2022. 33.951 29.593 2021. 29.550 25.699 2020. 28.063 24.231 2019. 26.696 22.945 2018. 26.850 22.892 Divlje deponije, prijavljene4 2024.▲ 300,0% od 2020.Detalji
Lokacije koje su opštine i komunalna preduzeća prijavile registru SEPA. Rast može da znači i savesnije prijavljivanje.
- Najviše, 2023.
- 5
- Najmanje, 2020.
- 1
- Prosek mesta
- 18
- Položaj, 1. je najviše
- 130. od 155
Tabela po godinama
Godina Ovo mesto 2024. 4 2023. 5 2022. 4 2021. 4 2020. 1 Životni vek76,3 god. 2025.→ 1,2% od 2023.Detalji
- Muškarci
- Žene
Tabela po godinama
Godina Muškarci Žene 2025. 73,8 78,8 2024. 73,4 79,1 2023. 72,2 78,6 Brakovi115 2025.▲ 9,5% od 2020.Detalji
Broj sklopljenih brakova godišnje, RZS.
- Najviše, 2018.
- 179
- Najmanje, 2020.
- 105
- Prosek mesta
- 4,4
- Položaj, 1. je najviše
- 80. od 161
Tabela po godinama
Godina Ovo mesto 2025. 115 2024. 112 2023. 110 2022. 130 2021. 148 2020. 105 2019. 146 2018. 179 2017. 157 2016. 154 2015. 116 2014. 138 2013. 152 2012. 156 2011. 126 2010. 143 Stanovi po dozvolama68 2025.▲ 1,5% od 2020.Detalji
Broj stanova za koje je izdata građevinska dozvola, RZS.
- Najviše, 2022.
- 302
- Najmanje, 2014.
- 8
- Prosek mesta
- 4,8
- Položaj, 1. je najbolje
- 28. od 161
Tabela po godinama
Godina Ovo mesto 2025. 68 2024. 163 2023. 99 2022. 302 2021. 153 2020. 67 2019. 85 2018. 55 2017. 82 2016. 85 2015. 60 2014. 8 2013. 23 2012. 45 2011. 25 2010. 29 2009. 125 2008. 54 2007. 71
„Realno" znači posle inflacije po indeksu cena za Srbiju. Strelica je smer; zelena je poboljšanje, crvena pogoršanje, siva bez ocene. Praćenje ocena počinje u oktobru 2026.
Naši nalazi
* Naše računanje. Tražene cene su medijana oglasa, bez ponovljenih, gde ih ima bar 10. Tražene kirije i cene ulaze u Priuštivost. Ostalo su podaci navedenih izvora van državne statistike.
Poređenje
Medijana: pola mesta je iznad te vrednosti, a pola ispod, pa je ne pomeraju krajnje vrednosti. Prosek regiona računa svako mesto jednako. Mesto 1 je najbolje. Kliknite na pokazatelj za sva mesta.
| Pokazatelj | Ovde | Prosek regiona | Medijana | U regionu | U Srbiji |
|---|---|---|---|---|---|
| Neto plata, 12 meseci | 101.185 RSD | 101.238 | 96.554 | 4. od 12 | 53. od 161 |
| Zaposleni na 1.000 radno sposobnih | 625 | 564 | 521 | 2. od 12 | 20. od 161 |
| Nezaposleni na 1.000 stanovnika | 34,1 | 48,6 | 55,9 | 4. od 12 | 47. od 161 |
| Promena od 2022. | -0,6 % | -1,7 | -2,6 | 2. od 12 | 21. od 161 |
| Deca do 14 godina | 14,7 % | 15,0 | 13,5 | 8. od 12 | 41. od 161 |
| Sa višom ili visokom školom | 15,2 % | 15,1 | 13,9 | 4. od 12 | 62. od 161 |
| Skor na maloj maturi | 518 | 484 | 480 | 2. od 12 | 22. od 161 |
| Lekari na 10.000 stanovnika | 10,5 | 17,0 | 17,1 | 10. od 12 | 144. od 161 |
| Cena stana po m² | nema podatka | 2.205 | 1.291 | – | – |
| Mobilna mreža Procena | 178 Mb/s | 175 | 156 | 6. od 12 | 59. od 161 |
| PM2.5 zimi, izmereno ili procena Procena | 35,1 µg/m³ | 34,0 | 33,4 | 4. od 12 | 97. od 161 |
| Teške nezgode godišnje na 10.000 ljudi prisutnih tokom dana | 30,3 | 24,1 | 17,6 | 10. od 12 | 155. od 161 |
Slična mesta: Mladenovac, Ruma, Vrbas, Stara Pazova, Obrenovac. Upoređuje se sa njihovim prosekom, prvo najveća razlika.
Prednosti u odnosu na slična mesta
| Pokazatelj | Ovde | Slična mesta |
|---|---|---|
| Skor na maloj maturi | 518 | 496 |
| Domaćinstva na vodovodu | 96,5 % | 84,1 % |
| Do sedišta regiona | 27 min | 41 min |
| PM2.5 zimi, izmereno ili procena | 35,1 µg/m³ | 39,0 µg/m³ |
| Do najbližeg velikog centra | 27 min | 41 min |
| Prečišćene otpadne vode | 7,3 % | 0,0 % |
| Obuhvat vrtićem | 59 % | 55 % |
| Zaposleni na 1.000 radno sposobnih | 625 | 606 |
Zaostatak za sličnim mestima
| Pokazatelj | Ovde | Slična mesta |
|---|---|---|
| Domaćinstva na kanalizaciji | 13,3 % | 47,3 % |
| Teške nezgode godišnje na 10.000 ljudi prisutnih tokom dana | 30,3 | 26,0 |
| Mobilna mreža | 178 Mb/s | 217 Mb/s |
| Neto plata, 12 meseci | 101.185 RSD | 104.530 RSD |
| Lekari na 10.000 stanovnika | 10,5 | 20,3 |
| Stanovi po dozvolama na 1.000 godišnje | 6,1 | 7,6 |
| Sa višom ili visokom školom | 15,2 % | 16,2 % |
Šta kažu nezavisni izvori
Procena OpenStreetMap, 2026-11-01. Podatke unose volonteri: ovo pokazuje šta je ucrtano na mapi, a slabije mapirano mesto izgleda kao mesto sa manje usluga. Ne ulazi u ocenu.
- Apoteke na 10.000 stanovnika: 3,1 (prosek mesta 2,8)
- Supermarketi na 10.000 stanovnika: 5,9 (prosek mesta 1,9)
- Pošte na 10.000 stanovnika: 2,0 (prosek mesta 3,5)
- Banke na 10.000 stanovnika: 2,3 (prosek mesta 1,8)
- Lekari i klinike na 10.000 stanovnika: 0,8 (prosek mesta 1,7)
- Restorani i kafići na 10.000 stanovnika: 10,5 (prosek mesta 8,9)
- Benzinske pumpe na 10.000 stanovnika: 3,9 (prosek mesta 3,2)
Slična mesta
Uporedi ova mesta u alatu. Sličnost je računata iz 28 pokazatelja; način je na stranici Kako računamo.
Izvori i metodologija
Izvor i period stoje uz svaki pokazatelj. Celu računicu vidite na stranici Kako računamo, a proveru ocene na stranici Provera ocene. Svežinu izvora prati Stanje podataka, a sve brojke su u preuzimanju.
Provera brojki
Zvanične procene poredimo sa onim što je stvarno izbrojano. Ako se slažu, odnos je oko 100. Izbori 2026. nisu konačni. Ovo ne ulazi u glavnu ocenu.
| Pitanje | Zvanično | Izmereno | Odnos |
|---|---|---|---|
| Koliko punoletnih je stvarno tu?Glasači su donja mera prisutnih; iznad 100 znači da je glasalo više ljudi nego što procena kaže da živi tu. | 20.987 punoletnih po RZS proceni | 17.505 glasalo 2026. | 83 na 100 |
| Da li je birački spisak veći od procene?Spisak uključuje i one koji su otišli, a nisu se odjavili. | 20.987 punoletnih po RZS proceni | 24.479 na biračkom spisku | 117 na 100 |
| Ima li dece koliko piše?Škola zna ko je stvarno došao. | 264 očekivanih osmaka po RZS proceni | 256 stvarno na maloj maturi | 97 na 100 |
| Koliko stanova je stvarno nastanjeno?Popis 2022. Ostatak su prazni, napušteni i vikend stanovi. | 10.833 stanova | 9.330 nastanjeno | 86% |
| Koliko mesto svetli noću?Satelit NASA. Industrija i LED rasveta podižu broj. | 25.615 stanovnika | 84,5 zračenja na 1.000 stanovnika | 110. od 161 |
Promena biračkog spiska, 2023. do 2026.
Spisak se menja zbog novih punoletnih i umrlih. Ostatak je ono što to dvoje ne objašnjava.
- Spisak 2023.
- 24.648
- Novi punoletni
- +816
- Umrli
- −1.024
- Ostatak
- +39
- Spisak 2026.
- 24.479
Život i ljudi
Životni vek i uzroci smrti
- Životni vek, muškarci
- 73,8 god.
- Životni vek, žene
- 78,8 god.
- Bolesti srca i krvotoka na 10.000
- 62,2
- Tumori na 10.000
- 38,1
- Bolesti disanja na 10.000
- 13,9
- Povrede i trovanja na 10.000
- 2,5
Seljenje, porodica i gradnja
- Neto doseljeni na 1.000 godišnje
- 3,5
- Brakovi na 1.000 godišnje
- 4,4
- Razvodi na 100 brakova
- 37,1
- Stanovi po dozvolama na 1.000
- 6,1
- Srednjoškolci na 1.000 stanovnika
- 16,0
RZS. Uzroci smrti su sirove stope, pa starije mesto ima veće brojeve. Seljenje, smrti i brakovi su prosek tri godine, a dozvole pet.
Obrazovanje
Osnovna škola, osmi razred
- Prosečna ocena
- 4,14
- Matematika, skor
- 524
- Maternji jezik, skor
- 520
- Ocena prema testu*
- 0,01
Srednje škole
- Srednjih škola
- 1
- Gimnazija
- 0
- Srednjoškolaca na 1.000
- 16,0
- Učenika po nastavniku
- 5,8
* Naše računanje: koliko je školska ocena viša ili niža od ocene koju rezultat na maloj maturi predviđa u celoj Srbiji. Rezultati mature i upisni bodovi po srednjoj školi nisu objavljeni kao otvoreni podaci. Univerziteti su na stranici Univerziteti i fakulteti.
Stanovništvo
- Stanovnika 2025.
- 25.615
- Promena od 2022.
- -0,6%
- Dece do 14
- 14,7%
- Starijih od 65
- 22,4%
Na popisu 2011. bilo je 28.287, a 2022. 25.780 stanovnika. Procene RZS-a se posle svakog popisa ponovo baziraju, pa je linija prekinuta tamo gde bi skok bio samo promena osnova.
Svi popisi, 1948–2022.
Popisi su rađeni po različitim metodologijama, a teritorija je svedena na stanje iz 2022.
Procene po godinama
Rođeni i umrli, 1961–2025.
- Rođeni 2025.
- 218
- Umrli 2025.
- 352
- Prirodni priraštaj
- -134 rođeni minus umrli
Tabela po godinama
| Godina | Rođeni | Umrli | Priraštaj |
|---|---|---|---|
| 2025. | 218 | 352 | -134 |
| 2024. | 213 | 358 | -145 |
| 2023. | 226 | 389 | -163 |
| 2022. | 231 | 369 | -138 |
| 2021. | 241 | 502 | -261 |
| 2020. | 215 | 419 | -204 |
| 2019. | 275 | 309 | -34 |
| 2018. | 257 | 349 | -92 |
| 2017. | 224 | 345 | -121 |
| 2016. | 244 | 352 | -108 |
| 2015. | 250 | 341 | -91 |
| 2014. | 251 | 363 | -112 |
| 2013. | 236 | 369 | -133 |
| 2012. | 265 | 313 | -48 |
| 2011. | 258 | 332 | -74 |
| 2010. | 262 | 374 | -112 |
| 2009. | 334 | 336 | -2 |
| 2008. | 280 | 338 | -58 |
| 2007. | 300 | 341 | -41 |
| 2006. | 317 | 315 | 2 |
| 2005. | 273 | 346 | -73 |
| 2004. | 284 | 368 | -84 |
| 2003. | 270 | 368 | -98 |
| 2002. | 306 | 352 | -46 |
| 2001. | 276 | 309 | -33 |
| 2000. | 310 | 314 | -4 |
| 1999. | 288 | 320 | -32 |
| 1998. | 305 | 319 | -14 |
| 1997. | 274 | 320 | -46 |
| 1996. | 291 | 302 | -11 |
| 1995. | 341 | 290 | 51 |
| 1994. | 310 | 290 | 20 |
| 1993. | 292 | 314 | -22 |
| 1992. | 305 | 285 | 20 |
| 1991. | 301 | 237 | 64 |
| 1990. | 301 | 293 | 8 |
| 1989. | 267 | 252 | 15 |
| 1988. | 309 | 263 | 46 |
| 1987. | 288 | 264 | 24 |
| 1986. | 318 | 251 | 67 |
| 1985. | 326 | 226 | 100 |
| 1984. | 322 | 274 | 48 |
| 1983. | 351 | 225 | 126 |
| 1982. | 360 | 230 | 130 |
| 1981. | 333 | 231 | 102 |
| 1980. | 310 | 227 | 83 |
| 1979. | 329 | 192 | 137 |
| 1978. | 331 | 242 | 89 |
| 1977. | 293 | 182 | 111 |
| 1976. | 310 | 214 | 96 |
| 1975. | 337 | 204 | 133 |
| 1974. | 269 | 185 | 84 |
| 1973. | 290 | 196 | 94 |
| 1972. | 293 | 172 | 121 |
| 1971. | 229 | 182 | 47 |
| 1970. | 248 | 172 | 76 |
| 1969. | 294 | 177 | 117 |
| 1968. | 260 | 157 | 103 |
| 1967. | 309 | 172 | 137 |
| 1966. | 282 | 143 | 139 |
| 1965. | 356 | 156 | 200 |
| 1964. | 313 | 150 | 163 |
| 1963. | 305 | 145 | 160 |
| 1962. | 308 | 174 | 134 |
| 1961. | 353 | 123 | 230 |
RZS, teritorija svedena na današnje opštine.
Naselja (3), broj stanovnika po popisima
| Naselje | 1948. | 1971. | 1991. | 2011. | 2022. |
|---|---|---|---|---|---|
| Temerin | 11.438 | 13.584 | 16.971 | 19.661 | 17.998 |
| Bački Jarak | 2.438 | 3.858 | 5.426 | 5.687 | 5.077 |
| Sirig | 1.381 | 2.201 | 2.542 | 2.939 | 2.705 |
Sastav stanovništva
Procena pre popisa 2022. Ovde je procena za 2021. bila 6,6% veća od popisa, a 2,7% ljudi bilo je u drugoj starosnoj grupi.
- Prosečna starost
- 40,4 muškarci 38,9, žene 41,8
- Muškarci
- 49,2% 13.927
- Žene
- 50,8% 14.360
- Žena na 100 muškaraca
- 103,1
Tabela po starosti
| Starost | Muškarci | Žene |
|---|---|---|
| 0–4 | 773 | 673 |
| 5–9 | 778 | 701 |
| 10–14 | 758 | 688 |
| 15–19 | 892 | 813 |
| 20–24 | 905 | 884 |
| 25–29 | 1.010 | 1.012 |
| 30–34 | 1.082 | 1.026 |
| 35–39 | 1.023 | 995 |
| 40–44 | 914 | 927 |
| 45–49 | 974 | 925 |
| 50–54 | 1.003 | 1.162 |
| 55–59 | 1.178 | 1.180 |
| 60–64 | 983 | 1.003 |
| 65–69 | 578 | 660 |
| 70–74 | 528 | 694 |
| 75–79 | 323 | 564 |
| 80–84 | 168 | 310 |
| 85+ | 57 | 143 |
Procena pre popisa 2022. Ovde je procena za 2021. bila 6,6% veća od popisa, a 2,7% ljudi bilo je u drugoj starosnoj grupi.
- Prosečna starost
- 40,6 muškarci 39,2, žene 42,0
- Muškarci
- 49,3% 13.938
- Žene
- 50,7% 14.358
- Žena na 100 muškaraca
- 103,0
Tabela po starosti
| Starost | Muškarci | Žene |
|---|---|---|
| 0–4 | 727 | 668 |
| 5–9 | 802 | 705 |
| 10–14 | 767 | 695 |
| 15–19 | 870 | 791 |
| 20–24 | 889 | 867 |
| 25–29 | 983 | 987 |
| 30–34 | 1.086 | 1.030 |
| 35–39 | 1.069 | 1.015 |
| 40–44 | 910 | 914 |
| 45–49 | 931 | 928 |
| 50–54 | 1.011 | 1.111 |
| 55–59 | 1.163 | 1.192 |
| 60–64 | 1.008 | 1.044 |
| 65–69 | 617 | 685 |
| 70–74 | 528 | 663 |
| 75–79 | 337 | 591 |
| 80–84 | 178 | 314 |
| 85+ | 62 | 158 |
Procena pre popisa 2022. Ovde je procena za 2021. bila 6,6% veća od popisa, a 2,7% ljudi bilo je u drugoj starosnoj grupi.
- Prosečna starost
- 40,9 muškarci 39,5, žene 42,2
- Muškarci
- 49,3% 13.915
- Žene
- 50,7% 14.329
- Žena na 100 muškaraca
- 103,0
Tabela po starosti
| Starost | Muškarci | Žene |
|---|---|---|
| 0–4 | 695 | 673 |
| 5–9 | 819 | 691 |
| 10–14 | 767 | 710 |
| 15–19 | 831 | 770 |
| 20–24 | 892 | 839 |
| 25–29 | 975 | 957 |
| 30–34 | 1.066 | 1.033 |
| 35–39 | 1.100 | 1.011 |
| 40–44 | 909 | 918 |
| 45–49 | 921 | 951 |
| 50–54 | 1.001 | 1.048 |
| 55–59 | 1.102 | 1.175 |
| 60–64 | 1.043 | 1.093 |
| 65–69 | 675 | 728 |
| 70–74 | 520 | 642 |
| 75–79 | 343 | 591 |
| 80–84 | 186 | 321 |
| 85+ | 70 | 178 |
Procena pre popisa 2022. Ovde je procena za 2021. bila 6,6% veća od popisa, a 2,7% ljudi bilo je u drugoj starosnoj grupi.
- Prosečna starost
- 41,1 muškarci 39,7, žene 42,4
- Muškarci
- 49,3% 13.859
- Žene
- 50,7% 14.239
- Žena na 100 muškaraca
- 102,7
Tabela po starosti
| Starost | Muškarci | Žene |
|---|---|---|
| 0–4 | 676 | 640 |
| 5–9 | 823 | 701 |
| 10–14 | 765 | 709 |
| 15–19 | 793 | 747 |
| 20–24 | 895 | 822 |
| 25–29 | 967 | 930 |
| 30–34 | 1.025 | 1.017 |
| 35–39 | 1.120 | 1.026 |
| 40–44 | 925 | 903 |
| 45–49 | 929 | 962 |
| 50–54 | 986 | 1.003 |
| 55–59 | 1.030 | 1.152 |
| 60–64 | 1.062 | 1.126 |
| 65–69 | 739 | 780 |
| 70–74 | 505 | 629 |
| 75–79 | 350 | 563 |
| 80–84 | 189 | 343 |
| 85+ | 80 | 186 |
Procena pre popisa 2022. Ovde je procena za 2021. bila 6,6% veća od popisa, a 2,7% ljudi bilo je u drugoj starosnoj grupi.
- Prosečna starost
- 41,3 muškarci 39,9, žene 42,7
- Muškarci
- 49,4% 13.810
- Žene
- 50,6% 14.145
- Žena na 100 muškaraca
- 102,4
Tabela po starosti
| Starost | Muškarci | Žene |
|---|---|---|
| 0–4 | 674 | 603 |
| 5–9 | 809 | 706 |
| 10–14 | 775 | 698 |
| 15–19 | 755 | 717 |
| 20–24 | 897 | 826 |
| 25–29 | 940 | 905 |
| 30–34 | 1.016 | 1.006 |
| 35–39 | 1.106 | 1.013 |
| 40–44 | 956 | 914 |
| 45–49 | 913 | 956 |
| 50–54 | 981 | 958 |
| 55–59 | 976 | 1.143 |
| 60–64 | 1.069 | 1.133 |
| 65–69 | 817 | 865 |
| 70–74 | 476 | 601 |
| 75–79 | 377 | 552 |
| 80–84 | 185 | 359 |
| 85+ | 88 | 190 |
Procena pre popisa 2022. Ovde je procena za 2021. bila 6,6% veća od popisa, a 2,7% ljudi bilo je u drugoj starosnoj grupi.
- Prosečna starost
- 41,6 muškarci 40,1, žene 43,0
- Muškarci
- 49,5% 13.764
- Žene
- 50,5% 14.066
- Žena na 100 muškaraca
- 102,2
Tabela po starosti
| Starost | Muškarci | Žene |
|---|---|---|
| 0–4 | 684 | 589 |
| 5–9 | 776 | 686 |
| 10–14 | 790 | 702 |
| 15–19 | 735 | 692 |
| 20–24 | 883 | 804 |
| 25–29 | 911 | 885 |
| 30–34 | 1.010 | 983 |
| 35–39 | 1.080 | 994 |
| 40–44 | 1.006 | 972 |
| 45–49 | 898 | 922 |
| 50–54 | 943 | 922 |
| 55–59 | 955 | 1.132 |
| 60–64 | 1.078 | 1.138 |
| 65–69 | 870 | 931 |
| 70–74 | 473 | 592 |
| 75–79 | 390 | 550 |
| 80–84 | 187 | 383 |
| 85+ | 95 | 189 |
Procena pre popisa 2022. Ovde je procena za 2021. bila 6,6% veća od popisa, a 2,7% ljudi bilo je u drugoj starosnoj grupi.
- Prosečna starost
- 41,8 muškarci 40,4, žene 43,3
- Muškarci
- 49,5% 13.739
- Žene
- 50,5% 14.018
- Žena na 100 muškaraca
- 102,0
Tabela po starosti
| Starost | Muškarci | Žene |
|---|---|---|
| 0–4 | 682 | 574 |
| 5–9 | 741 | 679 |
| 10–14 | 807 | 708 |
| 15–19 | 744 | 692 |
| 20–24 | 855 | 771 |
| 25–29 | 893 | 865 |
| 30–34 | 993 | 959 |
| 35–39 | 1.070 | 1.008 |
| 40–44 | 1.056 | 986 |
| 45–49 | 890 | 909 |
| 50–54 | 901 | 921 |
| 55–59 | 962 | 1.083 |
| 60–64 | 1.051 | 1.142 |
| 65–69 | 893 | 974 |
| 70–74 | 509 | 620 |
| 75–79 | 388 | 524 |
| 80–84 | 203 | 406 |
| 85+ | 101 | 197 |
Procena pre popisa 2022. Ovde je procena za 2021. bila 6,6% veća od popisa, a 2,7% ljudi bilo je u drugoj starosnoj grupi.
- Prosečna starost
- 42,0 muškarci 40,6, žene 43,5
- Muškarci
- 49,5% 13.717
- Žene
- 50,5% 13.986
- Žena na 100 muškaraca
- 102,0
Tabela po starosti
| Starost | Muškarci | Žene |
|---|---|---|
| 0–4 | 678 | 568 |
| 5–9 | 717 | 679 |
| 10–14 | 813 | 693 |
| 15–19 | 753 | 708 |
| 20–24 | 819 | 756 |
| 25–29 | 891 | 835 |
| 30–34 | 992 | 937 |
| 35–39 | 1.047 | 1.021 |
| 40–44 | 1.087 | 980 |
| 45–49 | 889 | 915 |
| 50–54 | 895 | 934 |
| 55–59 | 951 | 1.026 |
| 60–64 | 1.000 | 1.125 |
| 65–69 | 914 | 1.023 |
| 70–74 | 566 | 663 |
| 75–79 | 385 | 519 |
| 80–84 | 210 | 392 |
| 85+ | 110 | 212 |
Procena pre popisa 2022. Ovde je procena za 2021. bila 6,6% veća od popisa, a 2,7% ljudi bilo je u drugoj starosnoj grupi.
- Prosečna starost
- 42,3 muškarci 40,8, žene 43,7
- Muškarci
- 49,5% 13.692
- Žene
- 50,5% 13.984
- Žena na 100 muškaraca
- 102,1
Tabela po starosti
| Starost | Muškarci | Žene |
|---|---|---|
| 0–4 | 677 | 589 |
| 5–9 | 704 | 655 |
| 10–14 | 815 | 694 |
| 15–19 | 761 | 713 |
| 20–24 | 780 | 740 |
| 25–29 | 898 | 822 |
| 30–34 | 982 | 913 |
| 35–39 | 1.015 | 1.008 |
| 40–44 | 1.097 | 1.008 |
| 45–49 | 911 | 900 |
| 50–54 | 904 | 943 |
| 55–59 | 939 | 986 |
| 60–64 | 943 | 1.107 |
| 65–69 | 920 | 1.056 |
| 70–74 | 634 | 717 |
| 75–79 | 369 | 527 |
| 80–84 | 224 | 371 |
| 85+ | 119 | 235 |
Procena pre popisa 2022. Ovde je procena za 2021. bila 6,6% veća od popisa, a 2,7% ljudi bilo je u drugoj starosnoj grupi.
- Prosečna starost
- 42,4 muškarci 41,0, žene 43,9
- Muškarci
- 49,4% 13.643
- Žene
- 50,6% 13.986
- Žena na 100 muškaraca
- 102,5
Tabela po starosti
| Starost | Muškarci | Žene |
|---|---|---|
| 0–4 | 658 | 600 |
| 5–9 | 699 | 631 |
| 10–14 | 810 | 705 |
| 15–19 | 783 | 709 |
| 20–24 | 740 | 721 |
| 25–29 | 902 | 822 |
| 30–34 | 952 | 901 |
| 35–39 | 1.016 | 995 |
| 40–44 | 1.083 | 1.016 |
| 45–49 | 953 | 915 |
| 50–54 | 894 | 942 |
| 55–59 | 930 | 935 |
| 60–64 | 898 | 1.101 |
| 65–69 | 921 | 1.068 |
| 70–74 | 685 | 797 |
| 75–79 | 350 | 502 |
| 80–84 | 252 | 371 |
| 85+ | 117 | 255 |
Procena pre popisa 2022. Ovde je procena za 2021. bila 6,6% veća od popisa, a 2,7% ljudi bilo je u drugoj starosnoj grupi.
- Prosečna starost
- 42,5 muškarci 41,1, žene 44,0
- Muškarci
- 49,3% 13.554
- Žene
- 50,7% 13.933
- Žena na 100 muškaraca
- 102,8
Tabela po starosti
| Starost | Muškarci | Žene |
|---|---|---|
| 0–4 | 633 | 609 |
| 5–9 | 711 | 617 |
| 10–14 | 788 | 695 |
| 15–19 | 800 | 719 |
| 20–24 | 727 | 707 |
| 25–29 | 894 | 802 |
| 30–34 | 911 | 891 |
| 35–39 | 1.019 | 983 |
| 40–44 | 1.064 | 1.003 |
| 45–49 | 1.012 | 971 |
| 50–54 | 878 | 911 |
| 55–59 | 892 | 894 |
| 60–64 | 883 | 1.092 |
| 65–69 | 927 | 1.079 |
| 70–74 | 694 | 853 |
| 75–79 | 345 | 482 |
| 80–84 | 259 | 372 |
| 85+ | 117 | 253 |
- Prosečna starost
- 43,4 muškarci 41,8, žene 44,9
- Muškarci
- 49,2% 12.671
- Žene
- 50,8% 13.109
- Žena na 100 muškaraca
- 103,5
Tabela po starosti
| Starost | Muškarci | Žene |
|---|---|---|
| 0–4 | 641 | 608 |
| 5–9 | 689 | 556 |
| 10–14 | 696 | 665 |
| 15–19 | 743 | 642 |
| 20–24 | 666 | 620 |
| 25–29 | 727 | 633 |
| 30–34 | 753 | 751 |
| 35–39 | 888 | 881 |
| 40–44 | 980 | 956 |
| 45–49 | 955 | 876 |
| 50–54 | 806 | 861 |
| 55–59 | 833 | 871 |
| 60–64 | 893 | 1.042 |
| 65–69 | 949 | 1.098 |
| 70–74 | 711 | 907 |
| 75–79 | 397 | 549 |
| 80–84 | 219 | 361 |
| 85+ | 125 | 232 |
- Prosečna starost
- 43,5 muškarci 42,0, žene 44,9
- Muškarci
- 49,2% 12.646
- Žene
- 50,8% 13.080
- Žena na 100 muškaraca
- 103,4
Tabela po starosti
| Starost | Muškarci | Žene |
|---|---|---|
| 0–4 | 610 | 615 |
| 5–9 | 699 | 559 |
| 10–14 | 689 | 668 |
| 15–19 | 742 | 640 |
| 20–24 | 674 | 633 |
| 25–29 | 722 | 639 |
| 30–34 | 732 | 703 |
| 35–39 | 897 | 883 |
| 40–44 | 959 | 946 |
| 45–49 | 967 | 894 |
| 50–54 | 826 | 852 |
| 55–59 | 831 | 886 |
| 60–64 | 871 | 983 |
| 65–69 | 895 | 1.079 |
| 70–74 | 746 | 937 |
| 75–79 | 435 | 575 |
| 80–84 | 223 | 363 |
| 85+ | 128 | 225 |
- Prosečna starost
- 43,6 muškarci 42,1, žene 45,0
- Muškarci
- 49,1% 12.583
- Žene
- 50,9% 13.051
- Žena na 100 muškaraca
- 103,7
Tabela po starosti
| Starost | Muškarci | Žene |
|---|---|---|
| 0–4 | 570 | 622 |
| 5–9 | 703 | 567 |
| 10–14 | 689 | 646 |
| 15–19 | 747 | 654 |
| 20–24 | 680 | 655 |
| 25–29 | 703 | 622 |
| 30–34 | 736 | 685 |
| 35–39 | 885 | 859 |
| 40–44 | 943 | 939 |
| 45–49 | 971 | 921 |
| 50–54 | 846 | 836 |
| 55–59 | 826 | 884 |
| 60–64 | 848 | 940 |
| 65–69 | 847 | 1.048 |
| 70–74 | 762 | 972 |
| 75–79 | 466 | 614 |
| 80–84 | 221 | 360 |
| 85+ | 140 | 227 |
- Prosečna starost
- 43,7 muškarci 42,3, žene 45,1
- Muškarci
- 49,0% 12.555
- Žene
- 51,0% 13.060
- Žena na 100 muškaraca
- 104,0
Tabela po starosti
| Starost | Muškarci | Žene |
|---|---|---|
| 0–4 | 549 | 623 |
| 5–9 | 695 | 583 |
| 10–14 | 697 | 625 |
| 15–19 | 752 | 675 |
| 20–24 | 699 | 652 |
| 25–29 | 666 | 602 |
| 30–34 | 761 | 688 |
| 35–39 | 845 | 833 |
| 40–44 | 950 | 939 |
| 45–49 | 976 | 931 |
| 50–54 | 865 | 849 |
| 55–59 | 804 | 871 |
| 60–64 | 847 | 893 |
| 65–69 | 808 | 1.037 |
| 70–74 | 773 | 989 |
| 75–79 | 506 | 678 |
| 80–84 | 213 | 346 |
| 85+ | 149 | 246 |
Crtica je Srbija u istoj godini. Procene pre 2022. se ne nastavljaju na one posle popisa, pa se te godine ne porede međusobno. RZS.
Nacionalnost, popisi 2022. i 2011.
| Grupa | Traka | 2022. | 2011. | Broj |
|---|---|---|---|---|
| Srbi | 69,8% | 67,6% | 17.994 | |
| Mađari | 21,7% | 26,4% | 5.607 | |
| Nisu se izjasnili | 3,2% | 2,3% | 836 | |
| Nepoznato | 2,6% | 0,3% | 660 |
Grupe ispod 1% (21)
| Grupa | 2022. | 2011. | Broj |
|---|---|---|---|
| Hrvati | 0,50% | 0,6% | 128 |
| Jugosloveni | 0,35% | 0,4% | 89 |
| Regionalna pripadnost | 0,29% | 0,9% | 75 |
| Romi | 0,25% | 0,3% | 64 |
| Slovaci | 0,23% | 0,2% | 60 |
| Ostali | 0,19% | 0,1% | 50 |
| Crnogorci | 0,16% | 0,2% | 42 |
| Rusini | 0,16% | 0,2% | 40 |
| Rusi | 0,09% | 0,0% | 24 |
| Ukrajinci | 0,09% | 0,1% | 22 |
| Albanci | 0,08% | 0,0% | 21 |
| Makedonci | 0,07% | 0,1% | 19 |
| Nemci | 0,06% | 0,1% | 15 |
| Rumuni | 0,04% | 0,0% | 11 |
| Muslimani | 0,03% | 0,1% | 7 |
| Slovenci | 0,02% | 0,1% | 6 |
| Bošnjaci | 0,02% | 0,0% | 4 |
| Bugari | 0,01% | 0,0% | 2 |
| Bunjevci | 0,01% | 0,0% | 2 |
| Vlasi | 0,00% | 0,0% | 1 |
| Goranci | 0,00% | 0,0% | 1 |
Veroispovest, popisi 2022. i 2011.
| Grupa | Traka | 2022. | 2011. | Broj |
|---|---|---|---|---|
| Pravoslavna | 69,8% | 67,8% | 17.988 | |
| Katolička | 21,9% | 27,0% | 5.658 | |
| Nisu se izjasnili | 3,8% | 3,1% | 978 | |
| Nepoznato | 2,6% | 0,4% | 679 |
Grupe ispod 1% (8)
| Grupa | 2022. | 2011. | Broj |
|---|---|---|---|
| Nisu vernici | 0,76% | 0,7% | 197 |
| Protestantska | 0,57% | 0,7% | 147 |
| Ostale hrišćanske | 0,29% | 0,2% | 76 |
| Islamska | 0,13% | 0,1% | 34 |
| Agnostici | 0,05% | 0,0% | 14 |
| Istočnjačke | 0,03% | 0,0% | 7 |
| Judaistička | 0,00% | 0,0% | 1 |
| Ostale | 0,00% | 0,0% | 1 |
Udeo u svim popisanim. Izjašnjavanje nije obavezno, a „Nepoznato” je kategorija RZS-a. Udeo „Nepoznato” je u Srbiji 2022. veći nego 2011, pa razlika između kolona ne mora da bude stvarna promena. Nacionalnost i vera se ne ocenjuju i ne ulaze u poređenja. RZS, Popis 2022.
Cena života
- Korpa, usklađena
- 116.884 RSD, 2026-05, pomereno do 2026-09, procena iz najbližih gradova
- Prosečna plata
- 101.185 RSD
- Stanovanje mesečno
- 35.809 tražena cena*, stan od 50 m²
- Sve kroz platu
- 1,51 korpa i stanovanje
Procena Državna računica, a ne tržišno merenje; koristi se oprezno i poredi sa našim cenama iz prodavnica. Stanovanje: tražena cena iz oglasa, svedena na skalu ugovorenih cena i kirija. Uporedi cene u prodavnicama.
Stanovanje i obrazovanje
- Stanova
- 10.833
- Prazni i napušteni
- 12,0%
- Pod zakupom
- 5,0%
- Zgrade starije od 1971.
- 30%
- Viša ili visoka škola
- 15,2%
- Bez srednje škole
- 21,5%
Popis 2022. RZS.
Posao i plate
- Neto plata, 12 meseci
- 101.185 do 08/2026
- Zaposlenih na 1.000
- 393
- Aktivnih firmi
- 359 09/2025
- Nezaposlenih na birou
- 874 09/2025
- Budžet po stanovniku
- 66.026 RSD, 2024.
- Ulaganja po stanovniku
- 28.154 RSD, 38,6% rashoda
Plata zaposlenih koji ovde žive, bez obzira na to gde rade. Tačka je ovo mesto, crta je Srbija.
Zdravstvo
- Lekara
- 27
- Stanovnika po lekaru
- 949
- Zubara
- 6
- Farmaceuta
- 2
Podaci za 2024, samo zdravstvena služba. Broji se gde ljudi rade, pa bolnički centri izgledaju bolje od mesta čiji se stanovnici tamo leče.
Škole i vrtići
- Skor na maloj maturi
- 518 2025/26, prosek mesta 481
- Osnovnih škola
- 4
- Dece u vrtiću
- 986 2025/2026
- Obuhvat vrtićem
- 59% naša procena
Skor je prosek tri standardizovana testa, ponderisan brojem učenika. Više govori o generaciji i porodicama nego o samoj školi. Ministarstvo prosvete.
Od čega se živi
Popis 2022.
Popis 2011.
| Grupa | 2022. | Udeo | 2011. | Udeo |
|---|---|---|---|---|
| Zaposleni | 10.284 | 39,9% | 9.502 | 33,6% |
| Penzioneri | 6.115 | 23,7% | 5.774 | 20,4% |
| Deca do 15 godina | 3.855 | 15,0% | 4.364 | 15,4% |
| Učenici i studenti | 1.674 | 6,5% | 2.269 | 8,0% |
| Nezaposleni | 993 | 3,9% | 2.779 | 9,8% |
| Domaćinstvo i ostali | 2.859 | 11,1% | 3.599 | 12,7% |
RZS, popisi 2011. i 2022: svaka osoba je u jednoj grupi. Stopa nezaposlenosti po popisu je 8,8%. Godišnje, PIO fond: 5.894 korisnika penzija u 2026-06, prosečna penzija 56.228 RSD, 59 korisnika na 100 zaposlenih. Ne ulazi u ocenu.
Komunalije i putevi
- Domaćinstva na vodovodu
- 96,5%
- Domaćinstva na kanalizaciji
- 13,3%
- Prečišćene otpadne vode
- 7,3%
- Opštinski putevi sa savremenim kolovozom
- 100,0%
- Divlje deponije, prijavljene
- 4
Godišnjak Opštine i regioni, podaci za 2024. Priključci prema domaćinstvima iz popisa 2022, pa vikend kuće mogu da podignu udeo. Ne ulazi u ocenu.
Mobilna mreža i internet
- Mobilna mreža, preuzimanje
- 178 Mb/s
- Broj mobilnih testova
- 164
- Fiksni, preuzimanje
- 163 Mb/s zavisi od paketa
Ocena ide iz mobilne mreže, jer ljudi internet uglavnom koriste na telefonu preko 4G i 5G. Fiksna brzina više pokazuje koji paket korisnici biraju nego šta je dostupno, pa nije u oceni. Prosek Speedtest merenja za 3. kvartal 2026, koja sami pokreću korisnici. Kod malog broja testova rezultat je nesiguran. Speedtest by Ookla Global Fixed and Mobile Network Performance Maps, CC BY-NC-SA 4.0.
Vazduh
- PM2.5 zimi, procena
- 35,1
- Leti, model
- 7,1
- Emisije SO₂ iz fabrika
- 0 t 2024, pogona: 2
Procena Ovde nema SEPA stanice za PM2.5. Prikazan je atmosferski model za 2025, a zimska vrednost je pomnožena sa 1,30, koliko model u proseku potcenjuje merenja. Stvarna vrednost može biti znatno drugačija. Emisije: NRIZ registar.
Bezbednost na putu
- Sa povređenima 2025.
- 68
- Sa poginulima 2025.
- 2
- Teških godišnje na 10.000 ljudi prisutnih tokom dana
- 30,3 23.068 ljudi tokom dana
- Sve nezgode 2026.
- 85 tekuća godina
- Na glavnim putevima van naselja*
- 0 od 70 teških, 2025.
Ocena ne računa nezgode na autoputevima i brzim putevima (0% teških nezgoda ovde), a deli se sa dnevnim stanovništvom: stanovnici plus ljudi koji tu rade, minus oni koji rade negde drugde. Drugi tranzitni putevi su i dalje uračunati; zvezdica je naš proračun koji ne menja ocenu. MUP, otvoreni podaci.
Osude za krivična dela
- Osuđenih odraslih 2024.
- 29
- Za imovinu
- 3
- Za život i telo
- 0
- U saobraćaju
- 10
Osude po mestu izvršenja, ne prijavljena dela i ne ocena bezbednosti, zato nisu u indeksu.
Povezanost
- Do sedišta regiona*
- 27 min 57. od 161
- Do najbližeg velikog centra*
- 27 min 19. od 161
- Do Beograda*
- 82 min 48. od 161
- Do najbližeg fakulteta*
- 27 min 86. od 161
- Do najbliže srednje škole*
- 0 min 1. od 161
Minuti vožnje kolima bez gužve, od centra mesta. Ne meri autobus i ne ulazi u ocenu. Veliki centri su Beograd, Novi Sad, Niš i Kragujevac. Nula znači da je cilj u samom mestu. Red 1 je najbliže.