Sva mesta · Severnobački region
Bačka Topola
Bačka Topola: iznad proseka svih mesta po pristupu (87) i poslu i plati (51), ispod proseka po zdravstvu (31) i priuštivosti (44, procena). Stanovništvo od popisa 2022: −3,3%, prosek regiona −2,5%.
25.374 stanovnika96.982 RSD neto plata
Ocena 1–100, veće je bolje. To je geometrijski prosek 7 tema, bez Bezbednosti na putu. Verovatno između 48. i 132. mesta.
Kako računamoRang je okviran: ovde nema merenja vazduha. Zašto?
Profil mesta
Ocene 1–100, veće je bolje. Crtica je prosek sličnih mesta.
Ocena 1–100, veće je bolje. Sastav: promena stanovništva od popisa 2022. i neto doseljeni na 1.000 stanovnika.
Kako računamoOcena 1–100, veće je bolje. Sastav: neto plata, zaposleni na 1.000 radno sposobnih i firme na 1.000 stanovnika.
Kako računamoOcena 1–100, veće je bolje. Sastav: koliko plata pokriva korpu i stanovanje.
Kako računamoOcena 1–100, veće je bolje. Sastav: zdravstveni radnici na 10.000 stanovnika i životni vek.
Kako računamoOcena 1–100, veće je bolje. Sastav: mala matura, obuhvat vrtićem i vreme do fakulteta i srednje škole.
Kako računamoOcena 1–100, veće je bolje. Sastav: vreme do velikog centra i brzina mobilne mreže.
Kako računamoOcena 1–100, veće je bolje. Sastav: gori od dva zagađivača, PM2.5 zimi i SO₂.
Kako računamoOcena 1–100, veće je bolje. Sastav: teške nezgode; tema je van ukupne ocene.
Kako računamoTrendovi
Stanovništvo se poredi po popisima i procenama posle 2022, jer se godišnje procene ne nastavljaju preko popisa. Metodologija popisa se menjala.
Stanovnika25.374 2025.▼ 3,3% od 2022.Detalji
Broj stanovnika po proceni RZS. Godine pre popisa 2022. su stare procene.
- Najviše, 1961.
- 44.466
- Najmanje, 2025.
- 25.374
- Broj stanovnika
- 25.374
- Prosek mesta
- 40.683
- Položaj, 1. je najviše
- 68. od 161
Tabela po godinama
Godina Ovo mesto 2025. 25.374 2024. 25.659 2023. 25.964 2022. 26.228 2011. 33.321 2002. 38.245 1991. 40.473 1981. 41.889 1971. 43.508 1961. 44.466 1953. 43.243 1948. 43.135 Neto plata96.982 RSD, 12 meseci do 08/2026▲ 23,0% 2020–2025. realnoDetalji
- Ovo mesto
- Prosek mesta
Prosečna neto plata po godinama, RZS.
- Najviše, 2025.
- 89.577 RSD
- Najmanje, 2018.
- 43.976 RSD
- Neto plata, 12 meseci
- 96.982 RSD
- Prosek mesta
- 101.239 RSD
- Položaj, 1. je najbolje
- 76. od 161
Tabela po godinama
Godina Ovo mesto Prosek mesta 2025. 89.577 93.603 2024. 79.622 83.346 2023. 69.647 72.735 2022. 60.479 63.533 2021. 54.617 56.572 2020. 51.264 52.069 2019. 47.813 47.718 2018. 43.976 43.470 Zaposlenih8.095 2026.▼ 5,3% od 2021.Detalji
Broj zaposlenih po godinama, RZS. Na grafikonu je ukupan broj, a poređenje je na 1.000 stanovnika.
- Najviše, 2018.
- 8.619
- Najmanje, 2026.
- 8.095
- Prosek mesta
- 322
- Položaj, 1. je najbolje
- 78. od 161
Tabela po godinama
Godina Ovo mesto 2026. 8.095 2025. 8.251 2024. 8.378 2023. 8.368 2022. 8.447 2021. 8.551 2020. 8.484 2019. 8.548 2018. 8.619 2017. 8.538 2016. 8.383 Korisnici penzija7.048 2026.▼ 3,3% od 2021.Detalji
Korisnici svih vrsta penzija, PIO fond, decembar svake godine, a za tekuću godinu poslednji objavljen mesec.
- Najviše, 2018.
- 7.592
- Najmanje, 2026.
- 7.048
- Prosek mesta
- 248
- Položaj, 1. je najviše
- 38. od 161
Tabela po godinama
Godina Ovo mesto 2026. 7.048 2025. 7.116 2024. 7.110 2023. 7.174 2022. 7.216 2021. 7.289 2020. 7.432 2019. 7.551 2018. 7.592 Odseljeni465 2025.▼ 23,5% od 2022.Detalji
Broj ljudi koji su se odselili iz mesta tokom godine, RZS.
- Najviše, 2022.
- 608
- Najmanje, 2024.
- 441
- Prosek mesta
- -1,5
- Položaj, 1. je najbolje
- 71. od 161
Tabela po godinama
Godina Ovo mesto 2025. 465 2024. 441 2023. 527 2022. 608 Doseljeni440 2025.▼ 16,7% od 2022.Detalji
Broj ljudi koji su se doselili u mesto tokom godine, RZS.
- Najviše, 2022.
- 528
- Najmanje, 2025.
- 440
- Prosek mesta
- -1,5
- Položaj, 1. je najbolje
- 71. od 161
Tabela po godinama
Godina Ovo mesto 2025. 440 2024. 450 2023. 463 2022. 528
Još trendova (9)
Noćenja turista14.528 2025.→ 0,4% od 2019.Detalji
Ukupan broj noćenja turista godišnje, RZS. Na grafikonu je ukupan broj, a poređenje je po stanovniku.
- Najviše, 2022.
- 24.990
- Najmanje, 2014.
- 5.465
- Prosek mesta
- 2,7
- Položaj, 1. je najbolje
- 76. od 161
Tabela po godinama
Godina Ovo mesto 2025. 14.528 2024. 20.818 2023. 22.645 2022. 24.990 2021. 15.588 2020. 12.651 2019. 14.583 2018. 12.583 2017. 9.722 2016. 11.990 2015. 8.587 2014. 5.465 2013. 6.240 2012. 9.344 2011. 10.660 2010. 9.802 Mala matura484 2026.▲ 4,3% od 2023.Detalji
- Ovo mesto
- Prosek mesta
Prosečan skor učenika na maloj maturi.
- Najviše, 2025.
- 491
- Najmanje, 2023.
- 464
- Prosek mesta
- 481
- Položaj, 1. je najbolje
- 75. od 161
Tabela po godinama
Godina Ovo mesto Prosek mesta 2026. 484 481 2025. 491 479 2024. 489 483 2023. 464 483 Saobraćajne nezgode94 2025.→ 1,1% od 2020.Detalji
Ukupan broj saobraćajnih nezgoda godišnje, MUP.
- Najviše, 2023.
- 114
- Najmanje, 2016.
- 76
- Prosek mesta
- 206
- Položaj, 1. je najbolje
- 92. od 161
Tabela po godinama
Godina Ovo mesto 2025. 94 2024. 96 2023. 114 2022. 83 2021. 77 2020. 93 2019. 90 2018. 90 2017. 76 2016. 76 Noćno svetlo, sa satelita128. od 161 po stanovniku 2025.▼ 7,0% od 2020.Detalji
Ukupna jačina veštačkog svetla koju satelit NASA izmeri noću iznad teritorije mesta. Sam broj nema svakodnevno značenje: služi za poređenje istog mesta kroz vreme i mesta međusobno. Industrija i prelazak na LED rasvetu menjaju ga i kad se broj ljudi ne menja.
- Najviše, 2023.
- 2.740
- Najmanje, 2024.
- 1.849
- Prosek mesta
- 119,2
- Položaj, 1. je najviše
- 128. od 161
Tabela po godinama
Godina Ovo mesto 2025. 1.870 2024. 1.849 2023. 2.740 2022. 2.596 2021. 2.374 2020. 2.010 2019. 2.009 2018. 2.094 2017. 2.048 2016. 2.074 2015. 2.066 2014. 2.174 2013. 2.024 2012. 2.109 Prosečna penzija55.397 RSD 2026.▲ 37,2% od 2021. realnoDetalji
- Ovo mesto
- Prosek mesta
Prosečna penzija svih vrsta, PIO fond, decembar svake godine, a za tekuću godinu poslednji objavljen mesec.
- Najviše, 2026.
- 55.397 RSD
- Najmanje, 2018.
- 25.856 RSD
- Prosečna penzija
- 55.397 RSD
- Prosek mesta
- 50.307 RSD
- Položaj, 1. je najbolje
- 37. od 161
Tabela po godinama
Godina Ovo mesto Prosek mesta 2026. 55.397 50.307 2025. 55.284 50.246 2024. 49.427 44.693 2023. 38.916 35.047 2022. 32.939 29.593 2021. 28.732 25.699 2020. 27.162 24.231 2019. 25.899 22.945 2018. 25.856 22.892 Divlje deponije, prijavljene8 2023.▼ 20,0% od 2018.Detalji
Lokacije koje su opštine i komunalna preduzeća prijavile registru SEPA. Rast može da znači i savesnije prijavljivanje.
- Najviše, 2018.
- 10
- Najmanje, 2019.
- 1
- Prosek mesta
- 18
- Položaj, 1. je najviše
- 94. od 155
Tabela po godinama
Godina Ovo mesto 2023. 8 2022. 9 2021. 9 2020. 9 2019. 1 2018. 10 Životni vek73,7 god. 2025.→ 1,3% od 2023.Detalji
- Muškarci
- Žene
Tabela po godinama
Godina Muškarci Žene 2025. 70,7 76,7 2024. 70,3 77,0 2023. 69,7 75,8 Brakovi95 2025.▼ 11,2% od 2020.Detalji
Broj sklopljenih brakova godišnje, RZS.
- Najviše, 2015.
- 178
- Najmanje, 2024.
- 91
- Prosek mesta
- 4,4
- Položaj, 1. je najviše
- 122. od 161
Tabela po godinama
Godina Ovo mesto 2025. 95 2024. 91 2023. 113 2022. 118 2021. 132 2020. 107 2019. 153 2018. 154 2017. 161 2016. 159 2015. 178 2014. 150 2013. 156 2012. 164 2011. 145 2010. 128 Stanovi po dozvolama12 2025.▲ 9,1% od 2020.Detalji
Broj stanova za koje je izdata građevinska dozvola, RZS.
- Najviše, 2008.
- 62
- Najmanje, 2009.
- 2
- Prosek mesta
- 4,8
- Položaj, 1. je najbolje
- 139. od 161
Tabela po godinama
Godina Ovo mesto 2025. 12 2024. 19 2023. 12 2022. 8 2021. 19 2020. 11 2019. 17 2018. 12 2017. 8 2016. 9 2015. 6 2014. 9 2013. 8 2012. 6 2011. 6 2010. 4 2009. 2 2008. 62 2007. 5
„Realno" znači posle inflacije po indeksu cena za Srbiju. Strelica je smer; zelena je poboljšanje, crvena pogoršanje, siva bez ocene. Praćenje ocena počinje u oktobru 2026.
Poređenje
Medijana: pola mesta je iznad te vrednosti, a pola ispod, pa je ne pomeraju krajnje vrednosti. Prosek regiona računa svako mesto jednako. Mesto 1 je najbolje. Kliknite na pokazatelj za sva mesta.
| Pokazatelj | Ovde | Prosek regiona | Medijana | U regionu | U Srbiji |
|---|---|---|---|---|---|
| Neto plata, 12 meseci | 96.982 RSD | 98.228 | 96.554 | 2. od 3 | 76. od 161 |
| Zaposleni na 1.000 radno sposobnih | 525 | 519 | 521 | 2. od 3 | 76. od 161 |
| Nezaposleni na 1.000 stanovnika | 52,8 | 72,1 | 55,9 | 2. od 3 | 77. od 161 |
| Promena od 2022. | -3,3 % | -2,5 | -2,6 | 3. od 3 | 108. od 161 |
| Deca do 14 godina | 13,5 % | 14,7 | 13,5 | 3. od 3 | 81. od 161 |
| Sa višom ili visokom školom | 14,1 % | 14,8 | 13,9 | 2. od 3 | 75. od 161 |
| Skor na maloj maturi | 484 | 475 | 480 | 2. od 3 | 75. od 161 |
| Lekari na 10.000 stanovnika | 15,4 | 18,0 | 17,1 | 2. od 3 | 91. od 161 |
| Cena stana po m² | nema podatka | 1.291 | 1.291 | – | – |
| Mobilna mreža Procena | 154 Mb/s | 162 | 156 | 2. od 3 | 84. od 161 |
| PM2.5 zimi, izmereno ili procena Procena | 31,2 µg/m³ | 34,2 | 33,4 | 1. od 3 | 67. od 161 |
| Teške nezgode godišnje na 10.000 ljudi prisutnih tokom dana | 18,6 | 13,3 | 17,6 | 3. od 3 | 87. od 161 |
Slična mesta: Senta, Ada, Kula, Kanjiža, Sombor. Upoređuje se sa njihovim prosekom, prvo najveća razlika.
Prednosti u odnosu na slična mesta
| Pokazatelj | Ovde | Slična mesta |
|---|---|---|
| Prečišćene otpadne vode | 75,0 % | 35,4 % |
| Do najbližeg velikog centra | 51 min | 85 min |
| Opštinski putevi sa savremenim kolovozom | 100,0 % | 83,4 % |
| Zaposleni na 1.000 radno sposobnih | 525 | 485 |
| Domaćinstva na vodovodu | 98,7 % | 90,3 % |
| Do sedišta regiona | 36 min | 45 min |
| Skor na maloj maturi | 484 | 475 |
| Firme na 1.000 stanovnika | 15,3 | 11,9 |
Zaostatak za sličnim mestima
| Pokazatelj | Ovde | Slična mesta |
|---|---|---|
| Domaćinstva na kanalizaciji | 16,1 % | 46,4 % |
| Mobilna mreža | 154 Mb/s | 183 Mb/s |
| Neto doseljeni na 1.000 godišnje | -1,1 | 0,5 |
| Obuhvat vrtićem | 52 % | 55 % |
| Prazni i napušteni stanovi | 21,5 % | 20,0 % |
| Nezaposleni na 1.000 stanovnika | 52,8 | 46,3 |
| Lekari na 10.000 stanovnika | 15,4 | 23,8 |
| Sa višom ili visokom školom | 14,1 % | 14,7 % |
Šta kažu nezavisni izvori
Procena OpenStreetMap, 2026-11-01. Podatke unose volonteri: ovo pokazuje šta je ucrtano na mapi, a slabije mapirano mesto izgleda kao mesto sa manje usluga. Ne ulazi u ocenu.
- Apoteke na 10.000 stanovnika: 5,5 (prosek mesta 2,8)
- Supermarketi na 10.000 stanovnika: 2,0 (prosek mesta 1,9)
- Pošte na 10.000 stanovnika: 5,5 (prosek mesta 3,5)
- Banke na 10.000 stanovnika: 1,6 (prosek mesta 1,8)
- Lekari i klinike na 10.000 stanovnika: 0,8 (prosek mesta 1,7)
- Restorani i kafići na 10.000 stanovnika: 3,6 (prosek mesta 8,9)
- Benzinske pumpe na 10.000 stanovnika: 3,9 (prosek mesta 3,2)
Slična mesta
Uporedi ova mesta u alatu. Sličnost je računata iz 28 pokazatelja; način je na stranici Kako računamo.
Izvori i metodologija
Izvor i period stoje uz svaki pokazatelj. Celu računicu vidite na stranici Kako računamo, a proveru ocene na stranici Provera ocene. Svežinu izvora prati Stanje podataka, a sve brojke su u preuzimanju.
Provera brojki
Zvanične procene poredimo sa onim što je stvarno izbrojano. Ako se slažu, odnos je oko 100. Izbori 2026. nisu konačni. Ovo ne ulazi u glavnu ocenu.
| Pitanje | Zvanično | Izmereno | Odnos |
|---|---|---|---|
| Koliko punoletnih je stvarno tu?Glasači su donja mera prisutnih; iznad 100 znači da je glasalo više ljudi nego što procena kaže da živi tu. | 21.236 punoletnih po RZS proceni | 14.702 glasalo 2026. | 69 na 100 |
| Da li je birački spisak veći od procene?Spisak uključuje i one koji su otišli, a nisu se odjavili. | 21.236 punoletnih po RZS proceni | 26.426 na biračkom spisku | 124 na 100 |
| Ima li dece koliko piše?Škola zna ko je stvarno došao. | 236 očekivanih osmaka po RZS proceni | 216 stvarno na maloj maturi | 91 na 100 |
| Koliko stanova je stvarno nastanjeno?Popis 2022. Ostatak su prazni, napušteni i vikend stanovi. | 14.840 stanova | 11.344 nastanjeno | 76% |
| Koliko mesto svetli noću?Satelit NASA. Industrija i LED rasveta podižu broj. | 25.374 stanovnika | 73,7 zračenja na 1.000 stanovnika | 128. od 161 |
Promena biračkog spiska, 2023. do 2026.
Spisak se menja zbog novih punoletnih i umrlih. Ostatak je ono što to dvoje ne objašnjava.
- Spisak 2023.
- 27.406
- Novi punoletni
- +674
- Umrli
- −1.407
- Ostatak
- −247
- Spisak 2026.
- 26.426
Život i ljudi
Životni vek i uzroci smrti
- Životni vek, muškarci
- 70,7 god.
- Životni vek, žene
- 76,7 god.
- Bolesti srca i krvotoka na 10.000
- 100,6
- Tumori na 10.000
- 43,9
- Bolesti disanja na 10.000
- 12,3
- Povrede i trovanja na 10.000
- 7,2
Seljenje, porodica i gradnja
- Neto doseljeni na 1.000 godišnje
- -1,1
- Brakovi na 1.000 godišnje
- 3,9
- Razvodi na 100 brakova
- 65,9
- Stanovi po dozvolama na 1.000
- 0,6
- Srednjoškolci na 1.000 stanovnika
- 35,5
RZS. Uzroci smrti su sirove stope, pa starije mesto ima veće brojeve. Seljenje, smrti i brakovi su prosek tri godine, a dozvole pet.
Obrazovanje
Osnovna škola, osmi razred
- Prosečna ocena
- 4,22
- Matematika, skor
- 472
- Maternji jezik, skor
- 501
- Ocena prema testu*
- 0,16
Srednje škole
- Srednjih škola
- 3
- Gimnazija
- 0
- Srednjoškolaca na 1.000
- 35,5
- Učenika po nastavniku
- 5,8
* Naše računanje: koliko je školska ocena viša ili niža od ocene koju rezultat na maloj maturi predviđa u celoj Srbiji. Rezultati mature i upisni bodovi po srednjoj školi nisu objavljeni kao otvoreni podaci. Univerziteti su na stranici Univerziteti i fakulteti.
Stanovništvo
- Stanovnika 2025.
- 25.374
- Promena od 2022.
- -3,3%
- Dece do 14
- 13,5%
- Starijih od 65
- 26,2%
Na popisu 2011. bilo je 33.321, a 2022. 26.228 stanovnika. Procene RZS-a se posle svakog popisa ponovo baziraju, pa je linija prekinuta tamo gde bi skok bio samo promena osnova.
Svi popisi, 1948–2022.
Popisi su rađeni po različitim metodologijama, a teritorija je svedena na stanje iz 2022.
Procene po godinama
Rođeni i umrli, 1961–2025.
- Rođeni 2025.
- 175
- Umrli 2025.
- 455
- Prirodni priraštaj
- -280 rođeni minus umrli
Tabela po godinama
| Godina | Rođeni | Umrli | Priraštaj |
|---|---|---|---|
| 2025. | 175 | 455 | -280 |
| 2024. | 218 | 492 | -274 |
| 2023. | 218 | 501 | -283 |
| 2022. | 227 | 560 | -333 |
| 2021. | 232 | 667 | -435 |
| 2020. | 245 | 595 | -350 |
| 2019. | 234 | 492 | -258 |
| 2018. | 232 | 499 | -267 |
| 2017. | 254 | 495 | -241 |
| 2016. | 244 | 531 | -287 |
| 2015. | 243 | 564 | -321 |
| 2014. | 244 | 587 | -343 |
| 2013. | 269 | 507 | -238 |
| 2012. | 254 | 528 | -274 |
| 2011. | 243 | 553 | -310 |
| 2010. | 265 | 612 | -347 |
| 2009. | 267 | 624 | -357 |
| 2008. | 237 | 573 | -336 |
| 2007. | 292 | 618 | -326 |
| 2006. | 302 | 659 | -357 |
| 2005. | 289 | 659 | -370 |
| 2004. | 320 | 647 | -327 |
| 2003. | 332 | 672 | -340 |
| 2002. | 323 | 619 | -296 |
| 2001. | 387 | 645 | -258 |
| 2000. | 304 | 646 | -342 |
| 1999. | 302 | 646 | -344 |
| 1998. | 366 | 738 | -372 |
| 1997. | 399 | 651 | -252 |
| 1996. | 420 | 678 | -258 |
| 1995. | 391 | 636 | -245 |
| 1994. | 402 | 648 | -246 |
| 1993. | 372 | 618 | -246 |
| 1992. | 387 | 621 | -234 |
| 1991. | 445 | 588 | -143 |
| 1990. | 439 | 589 | -150 |
| 1989. | 470 | 606 | -136 |
| 1988. | 477 | 595 | -118 |
| 1987. | 515 | 599 | -84 |
| 1986. | 484 | 607 | -123 |
| 1985. | 524 | 592 | -68 |
| 1984. | 538 | 667 | -129 |
| 1983. | 543 | 637 | -94 |
| 1982. | 495 | 649 | -154 |
| 1981. | 518 | 610 | -92 |
| 1980. | 524 | 582 | -58 |
| 1979. | 554 | 594 | -40 |
| 1978. | 509 | 591 | -82 |
| 1977. | 500 | 585 | -85 |
| 1976. | 562 | 560 | 2 |
| 1975. | 520 | 557 | -37 |
| 1974. | 500 | 579 | -79 |
| 1973. | 491 | 545 | -54 |
| 1972. | 544 | 578 | -34 |
| 1971. | 493 | 541 | -48 |
| 1970. | 459 | 556 | -97 |
| 1969. | 517 | 518 | -1 |
| 1968. | 528 | 513 | 15 |
| 1967. | 581 | 595 | -14 |
| 1966. | 548 | 467 | 81 |
| 1965. | 559 | 524 | 35 |
| 1964. | 534 | 488 | 46 |
| 1963. | 587 | 438 | 149 |
| 1962. | 617 | 503 | 114 |
| 1961. | 669 | 437 | 232 |
RZS, teritorija svedena na današnje opštine.
Naselja (23), broj stanovnika po popisima
| Naselje | 1948. | 1971. | 1991. | 2011. | 2022. |
|---|---|---|---|---|---|
| Bačka Topola | 14.051 | 16.056 | 16.704 | 14.573 | 11.930 |
| Stara Moravica | 6.919 | 6.737 | 6.266 | 5.051 | 3.909 |
| Bajša | 2.987 | 2.990 | 2.745 | 2.297 | 1.941 |
| Pačir | 4.907 | 4.189 | 3.309 | 2.580 | 1.806 |
| Novo Orahovo | 3.119 | 2.673 | 2.263 | 1.768 | 1.449 |
| Gunaroš | 568 | 1.219 | 1.531 | 1.264 | 1.012 |
| Panonija | 954 | 955 | 970 | 607 | 452 |
| NJegoševo | 1.606 | 923 | 635 | 534 | 417 |
| Tomislavci | 1.090 | 944 | 629 | 541 | 403 |
| Bački Sokolac | 718 | 622 | 517 | 480 | 379 |
| Mićunovo | 303 | 283 | 524 | 469 | 371 |
| Krivaja | 864 | 748 | 890 | 653 | 365 |
| Karađorđevo | 997 | 746 | 588 | 468 | 349 |
| Mali Beograd | 272 | 532 | 503 | 456 | 346 |
| Gornja Rogatica | 821 | 711 | 587 | 409 | 298 |
| Pobeda | 148 | 317 | 380 | 271 | 176 |
| Zobnatica | 1.042 | 829 | 388 | 238 | 148 |
| Kavilo | 97 | 209 | 259 | 177 | 144 |
| Bagremovo | 419 | 275 | 220 | 151 | 115 |
| Svetićevo | 946 | 1.148 | 229 | 147 | 96 |
| Srednji Salaš | 242 | 263 | 183 | 104 | 66 |
| Bogaraš | 65 | 139 | 151 | 83 | 55 |
| Obornjača | – | – | 2 | – | 1 |
Sastav stanovništva
Procena pre popisa 2022. Ovde je procena za 2021. bila 13,8% veća od popisa, a 4,6% ljudi bilo je u drugoj starosnoj grupi.
- Prosečna starost
- 43,1 muškarci 41,3, žene 44,8
- Muškarci
- 48,7% 16.278
- Žene
- 51,3% 17.129
- Žena na 100 muškaraca
- 105,2
Tabela po starosti
| Starost | Muškarci | Žene |
|---|---|---|
| 0–4 | 681 | 626 |
| 5–9 | 762 | 740 |
| 10–14 | 830 | 816 |
| 15–19 | 975 | 918 |
| 20–24 | 1.077 | 1.022 |
| 25–29 | 1.151 | 982 |
| 30–34 | 1.102 | 995 |
| 35–39 | 1.118 | 1.006 |
| 40–44 | 1.091 | 1.072 |
| 45–49 | 1.178 | 1.178 |
| 50–54 | 1.375 | 1.387 |
| 55–59 | 1.415 | 1.453 |
| 60–64 | 1.094 | 1.165 |
| 65–69 | 845 | 1.086 |
| 70–74 | 667 | 985 |
| 75–79 | 508 | 830 |
| 80–84 | 277 | 579 |
| 85+ | 132 | 289 |
Procena pre popisa 2022. Ovde je procena za 2021. bila 13,8% veća od popisa, a 4,6% ljudi bilo je u drugoj starosnoj grupi.
- Prosečna starost
- 43,3 muškarci 41,5, žene 45,0
- Muškarci
- 48,8% 16.121
- Žene
- 51,2% 16.907
- Žena na 100 muškaraca
- 104,9
Tabela po starosti
| Starost | Muškarci | Žene |
|---|---|---|
| 0–4 | 675 | 583 |
| 5–9 | 738 | 729 |
| 10–14 | 794 | 797 |
| 15–19 | 970 | 912 |
| 20–24 | 1.048 | 998 |
| 25–29 | 1.149 | 960 |
| 30–34 | 1.108 | 978 |
| 35–39 | 1.119 | 1.004 |
| 40–44 | 1.071 | 1.029 |
| 45–49 | 1.147 | 1.156 |
| 50–54 | 1.341 | 1.350 |
| 55–59 | 1.385 | 1.448 |
| 60–64 | 1.159 | 1.225 |
| 65–69 | 821 | 1.026 |
| 70–74 | 670 | 1.001 |
| 75–79 | 503 | 809 |
| 80–84 | 284 | 590 |
| 85+ | 139 | 312 |
Procena pre popisa 2022. Ovde je procena za 2021. bila 13,8% veća od popisa, a 4,6% ljudi bilo je u drugoj starosnoj grupi.
- Prosečna starost
- 43,5 muškarci 41,6, žene 45,2
- Muškarci
- 48,8% 15.958
- Žene
- 51,2% 16.730
- Žena na 100 muškaraca
- 104,8
Tabela po starosti
| Starost | Muškarci | Žene |
|---|---|---|
| 0–4 | 681 | 576 |
| 5–9 | 718 | 709 |
| 10–14 | 757 | 775 |
| 15–19 | 959 | 912 |
| 20–24 | 1.005 | 951 |
| 25–29 | 1.142 | 966 |
| 30–34 | 1.112 | 972 |
| 35–39 | 1.112 | 986 |
| 40–44 | 1.066 | 1.004 |
| 45–49 | 1.113 | 1.116 |
| 50–54 | 1.303 | 1.328 |
| 55–59 | 1.350 | 1.414 |
| 60–64 | 1.220 | 1.291 |
| 65–69 | 808 | 973 |
| 70–74 | 674 | 1.010 |
| 75–79 | 502 | 808 |
| 80–84 | 290 | 603 |
| 85+ | 146 | 336 |
Procena pre popisa 2022. Ovde je procena za 2021. bila 13,8% veća od popisa, a 4,6% ljudi bilo je u drugoj starosnoj grupi.
- Prosečna starost
- 43,7 muškarci 41,8, žene 45,4
- Muškarci
- 48,9% 15.783
- Žene
- 51,1% 16.522
- Žena na 100 muškaraca
- 104,7
Tabela po starosti
| Starost | Muškarci | Žene |
|---|---|---|
| 0–4 | 680 | 591 |
| 5–9 | 691 | 680 |
| 10–14 | 767 | 755 |
| 15–19 | 908 | 885 |
| 20–24 | 985 | 927 |
| 25–29 | 1.106 | 958 |
| 30–34 | 1.122 | 958 |
| 35–39 | 1.112 | 980 |
| 40–44 | 1.065 | 992 |
| 45–49 | 1.085 | 1.083 |
| 50–54 | 1.255 | 1.268 |
| 55–59 | 1.323 | 1.392 |
| 60–64 | 1.247 | 1.322 |
| 65–69 | 823 | 975 |
| 70–74 | 679 | 1.013 |
| 75–79 | 490 | 778 |
| 80–84 | 290 | 610 |
| 85+ | 155 | 355 |
Procena pre popisa 2022. Ovde je procena za 2021. bila 13,8% veća od popisa, a 4,6% ljudi bilo je u drugoj starosnoj grupi.
- Prosečna starost
- 43,8 muškarci 42,0, žene 45,6
- Muškarci
- 48,9% 15.581
- Žene
- 51,1% 16.303
- Žena na 100 muškaraca
- 104,6
Tabela po starosti
| Starost | Muškarci | Žene |
|---|---|---|
| 0–4 | 661 | 598 |
| 5–9 | 679 | 658 |
| 10–14 | 779 | 750 |
| 15–19 | 844 | 837 |
| 20–24 | 982 | 904 |
| 25–29 | 1.064 | 942 |
| 30–34 | 1.128 | 948 |
| 35–39 | 1.102 | 987 |
| 40–44 | 1.072 | 979 |
| 45–49 | 1.073 | 1.074 |
| 50–54 | 1.189 | 1.189 |
| 55–59 | 1.291 | 1.378 |
| 60–64 | 1.251 | 1.330 |
| 65–69 | 873 | 1.023 |
| 70–74 | 677 | 992 |
| 75–79 | 468 | 749 |
| 80–84 | 285 | 587 |
| 85+ | 163 | 378 |
Procena pre popisa 2022. Ovde je procena za 2021. bila 13,8% veća od popisa, a 4,6% ljudi bilo je u drugoj starosnoj grupi.
- Prosečna starost
- 44,0 muškarci 42,1, žene 45,7
- Muškarci
- 48,8% 15.394
- Žene
- 51,2% 16.123
- Žena na 100 muškaraca
- 104,7
Tabela po starosti
| Starost | Muškarci | Žene |
|---|---|---|
| 0–4 | 650 | 608 |
| 5–9 | 674 | 633 |
| 10–14 | 762 | 739 |
| 15–19 | 808 | 800 |
| 20–24 | 966 | 885 |
| 25–29 | 1.041 | 949 |
| 30–34 | 1.119 | 933 |
| 35–39 | 1.090 | 973 |
| 40–44 | 1.099 | 982 |
| 45–49 | 1.053 | 1.044 |
| 50–54 | 1.120 | 1.146 |
| 55–59 | 1.260 | 1.348 |
| 60–64 | 1.252 | 1.346 |
| 65–69 | 927 | 1.078 |
| 70–74 | 658 | 936 |
| 75–79 | 463 | 762 |
| 80–84 | 283 | 562 |
| 85+ | 169 | 399 |
Procena pre popisa 2022. Ovde je procena za 2021. bila 13,8% veća od popisa, a 4,6% ljudi bilo je u drugoj starosnoj grupi.
- Prosečna starost
- 44,1 muškarci 42,3, žene 45,9
- Muškarci
- 48,8% 15.246
- Žene
- 51,2% 15.964
- Žena na 100 muškaraca
- 104,7
Tabela po starosti
| Starost | Muškarci | Žene |
|---|---|---|
| 0–4 | 646 | 619 |
| 5–9 | 671 | 595 |
| 10–14 | 735 | 725 |
| 15–19 | 775 | 778 |
| 20–24 | 958 | 887 |
| 25–29 | 1.010 | 941 |
| 30–34 | 1.117 | 919 |
| 35–39 | 1.087 | 964 |
| 40–44 | 1.110 | 977 |
| 45–49 | 1.035 | 1.005 |
| 50–54 | 1.090 | 1.125 |
| 55–59 | 1.221 | 1.316 |
| 60–64 | 1.227 | 1.338 |
| 65–69 | 979 | 1.125 |
| 70–74 | 638 | 884 |
| 75–79 | 478 | 800 |
| 80–84 | 281 | 550 |
| 85+ | 188 | 416 |
Procena pre popisa 2022. Ovde je procena za 2021. bila 13,8% veća od popisa, a 4,6% ljudi bilo je u drugoj starosnoj grupi.
- Prosečna starost
- 44,3 muškarci 42,6, žene 46,0
- Muškarci
- 48,9% 15.115
- Žene
- 51,1% 15.812
- Žena na 100 muškaraca
- 104,6
Tabela po starosti
| Starost | Muškarci | Žene |
|---|---|---|
| 0–4 | 632 | 617 |
| 5–9 | 679 | 585 |
| 10–14 | 719 | 708 |
| 15–19 | 740 | 757 |
| 20–24 | 952 | 886 |
| 25–29 | 964 | 901 |
| 30–34 | 1.114 | 925 |
| 35–39 | 1.095 | 966 |
| 40–44 | 1.099 | 960 |
| 45–49 | 1.032 | 988 |
| 50–54 | 1.067 | 1.094 |
| 55–59 | 1.178 | 1.291 |
| 60–64 | 1.204 | 1.319 |
| 65–69 | 1.031 | 1.178 |
| 70–74 | 631 | 847 |
| 75–79 | 485 | 810 |
| 80–84 | 289 | 538 |
| 85+ | 204 | 442 |
Procena pre popisa 2022. Ovde je procena za 2021. bila 13,8% veća od popisa, a 4,6% ljudi bilo je u drugoj starosnoj grupi.
- Prosečna starost
- 44,5 muškarci 42,8, žene 46,2
- Muškarci
- 48,9% 14.976
- Žene
- 51,1% 15.652
- Žena na 100 muškaraca
- 104,5
Tabela po starosti
| Starost | Muškarci | Žene |
|---|---|---|
| 0–4 | 616 | 606 |
| 5–9 | 686 | 595 |
| 10–14 | 695 | 675 |
| 15–19 | 751 | 750 |
| 20–24 | 905 | 863 |
| 25–29 | 938 | 876 |
| 30–34 | 1.081 | 923 |
| 35–39 | 1.110 | 948 |
| 40–44 | 1.092 | 961 |
| 45–49 | 1.038 | 982 |
| 50–54 | 1.043 | 1.068 |
| 55–59 | 1.137 | 1.233 |
| 60–64 | 1.187 | 1.323 |
| 65–69 | 1.044 | 1.212 |
| 70–74 | 646 | 853 |
| 75–79 | 495 | 810 |
| 80–84 | 296 | 523 |
| 85+ | 216 | 451 |
Procena pre popisa 2022. Ovde je procena za 2021. bila 13,8% veća od popisa, a 4,6% ljudi bilo je u drugoj starosnoj grupi.
- Prosečna starost
- 44,7 muškarci 42,9, žene 46,3
- Muškarci
- 48,9% 14.809
- Žene
- 51,1% 15.470
- Žena na 100 muškaraca
- 104,5
Tabela po starosti
| Starost | Muškarci | Žene |
|---|---|---|
| 0–4 | 613 | 595 |
| 5–9 | 675 | 601 |
| 10–14 | 680 | 650 |
| 15–19 | 768 | 746 |
| 20–24 | 842 | 817 |
| 25–29 | 930 | 864 |
| 30–34 | 1.040 | 919 |
| 35–39 | 1.117 | 930 |
| 40–44 | 1.088 | 968 |
| 45–49 | 1.050 | 976 |
| 50–54 | 1.031 | 1.057 |
| 55–59 | 1.084 | 1.159 |
| 60–64 | 1.149 | 1.322 |
| 65–69 | 1.052 | 1.222 |
| 70–74 | 685 | 906 |
| 75–79 | 506 | 792 |
| 80–84 | 281 | 508 |
| 85+ | 218 | 438 |
Procena pre popisa 2022. Ovde je procena za 2021. bila 13,8% veća od popisa, a 4,6% ljudi bilo je u drugoj starosnoj grupi.
- Prosečna starost
- 44,7 muškarci 43,0, žene 46,4
- Muškarci
- 49,0% 14.614
- Žene
- 51,0% 15.239
- Žena na 100 muškaraca
- 104,3
Tabela po starosti
| Starost | Muškarci | Žene |
|---|---|---|
| 0–4 | 614 | 587 |
| 5–9 | 657 | 606 |
| 10–14 | 676 | 626 |
| 15–19 | 751 | 730 |
| 20–24 | 808 | 780 |
| 25–29 | 923 | 858 |
| 30–34 | 1.012 | 930 |
| 35–39 | 1.105 | 907 |
| 40–44 | 1.081 | 957 |
| 45–49 | 1.083 | 975 |
| 50–54 | 1.013 | 1.032 |
| 55–59 | 1.028 | 1.115 |
| 60–64 | 1.107 | 1.285 |
| 65–69 | 1.064 | 1.229 |
| 70–74 | 729 | 967 |
| 75–79 | 479 | 724 |
| 80–84 | 274 | 521 |
| 85+ | 210 | 410 |
- Prosečna starost
- 46,0 muškarci 44,2, žene 47,7
- Muškarci
- 48,8% 12.792
- Žene
- 51,2% 13.436
- Žena na 100 muškaraca
- 105,0
Tabela po starosti
| Starost | Muškarci | Žene |
|---|---|---|
| 0–4 | 588 | 556 |
| 5–9 | 604 | 588 |
| 10–14 | 616 | 503 |
| 15–19 | 629 | 595 |
| 20–24 | 577 | 578 |
| 25–29 | 655 | 606 |
| 30–34 | 719 | 687 |
| 35–39 | 854 | 780 |
| 40–44 | 926 | 823 |
| 45–49 | 941 | 807 |
| 50–54 | 919 | 894 |
| 55–59 | 948 | 1.007 |
| 60–64 | 1.080 | 1.218 |
| 65–69 | 1.054 | 1.226 |
| 70–74 | 811 | 1.015 |
| 75–79 | 439 | 669 |
| 80–84 | 274 | 530 |
| 85+ | 158 | 354 |
- Prosečna starost
- 46,0 muškarci 44,2, žene 47,8
- Muškarci
- 48,8% 12.668
- Žene
- 51,2% 13.296
- Žena na 100 muškaraca
- 105,0
Tabela po starosti
| Starost | Muškarci | Žene |
|---|---|---|
| 0–4 | 593 | 544 |
| 5–9 | 594 | 597 |
| 10–14 | 621 | 501 |
| 15–19 | 632 | 600 |
| 20–24 | 575 | 563 |
| 25–29 | 642 | 592 |
| 30–34 | 684 | 670 |
| 35–39 | 835 | 758 |
| 40–44 | 921 | 825 |
| 45–49 | 932 | 821 |
| 50–54 | 912 | 850 |
| 55–59 | 927 | 982 |
| 60–64 | 1.051 | 1.191 |
| 65–69 | 1.042 | 1.208 |
| 70–74 | 820 | 1.052 |
| 75–79 | 444 | 647 |
| 80–84 | 282 | 545 |
| 85+ | 161 | 350 |
- Prosečna starost
- 46,1 muškarci 44,3, žene 47,9
- Muškarci
- 48,9% 12.538
- Žene
- 51,1% 13.121
- Žena na 100 muškaraca
- 104,6
Tabela po starosti
| Starost | Muškarci | Žene |
|---|---|---|
| 0–4 | 593 | 528 |
| 5–9 | 583 | 591 |
| 10–14 | 628 | 530 |
| 15–19 | 622 | 580 |
| 20–24 | 605 | 560 |
| 25–29 | 613 | 568 |
| 30–34 | 655 | 643 |
| 35–39 | 794 | 739 |
| 40–44 | 913 | 815 |
| 45–49 | 934 | 832 |
| 50–54 | 913 | 828 |
| 55–59 | 899 | 943 |
| 60–64 | 1.015 | 1.136 |
| 65–69 | 1.019 | 1.190 |
| 70–74 | 837 | 1.076 |
| 75–79 | 458 | 661 |
| 80–84 | 297 | 554 |
| 85+ | 160 | 347 |
- Prosečna starost
- 46,2 muškarci 44,4, žene 48,0
- Muškarci
- 48,9% 12.415
- Žene
- 51,1% 12.959
- Žena na 100 muškaraca
- 104,4
Tabela po starosti
| Starost | Muškarci | Žene |
|---|---|---|
| 0–4 | 571 | 509 |
| 5–9 | 583 | 587 |
| 10–14 | 628 | 553 |
| 15–19 | 610 | 568 |
| 20–24 | 647 | 575 |
| 25–29 | 580 | 544 |
| 30–34 | 642 | 604 |
| 35–39 | 761 | 728 |
| 40–44 | 904 | 802 |
| 45–49 | 923 | 838 |
| 50–54 | 920 | 814 |
| 55–59 | 888 | 926 |
| 60–64 | 962 | 1.057 |
| 65–69 | 993 | 1.179 |
| 70–74 | 847 | 1.078 |
| 75–79 | 490 | 715 |
| 80–84 | 312 | 533 |
| 85+ | 154 | 349 |
Crtica je Srbija u istoj godini. Procene pre 2022. se ne nastavljaju na one posle popisa, pa se te godine ne porede međusobno. RZS.
Nacionalnost, popisi 2022. i 2011.
| Grupa | Traka | 2022. | 2011. | Broj |
|---|---|---|---|---|
| Mađari | 55,7% | 57,9% | 14.599 | |
| Srbi | 31,2% | 29,5% | 8.185 | |
| Nisu se izjasnili | 4,0% | 3,6% | 1.048 | |
| Nepoznato | 3,2% | 2,2% | 842 |
Grupe ispod 1% (20)
| Grupa | 2022. | 2011. | Broj |
|---|---|---|---|
| Jugosloveni | 0,89% | 0,6% | 234 |
| Crnogorci | 0,78% | 1,0% | 205 |
| Hrvati | 0,74% | 1,0% | 193 |
| Romi | 0,67% | 0,3% | 177 |
| Rusini | 0,55% | 0,8% | 144 |
| Bunjevci | 0,41% | 0,6% | 108 |
| Ostali | 0,33% | 0,2% | 86 |
| Regionalna pripadnost | 0,32% | 1,0% | 84 |
| Slovaci | 0,30% | 0,4% | 79 |
| Albanci | 0,22% | 0,2% | 57 |
| Muslimani | 0,17% | 0,1% | 45 |
| Nemci | 0,13% | 0,1% | 34 |
| Makedonci | 0,10% | 0,1% | 25 |
| Rusi | 0,10% | 0,0% | 25 |
| Slovenci | 0,08% | 0,2% | 21 |
| Goranci | 0,05% | 0,0% | 12 |
| Rumuni | 0,03% | 0,0% | 9 |
| Ukrajinci | 0,03% | 0,1% | 9 |
| Bošnjaci | 0,02% | 0,0% | 6 |
| Bugari | 0,00% | 0,0% | 1 |
Veroispovest, popisi 2022. i 2011.
| Grupa | Traka | 2022. | 2011. | Broj |
|---|---|---|---|---|
| Katolička | 44,6% | 47,5% | 11.710 | |
| Pravoslavna | 31,1% | 29,7% | 8.170 | |
| Protestantska | 11,3% | 12,5% | 2.971 | |
| Nisu vernici | 1,3% | 0,9% | 344 | |
| Nisu se izjasnili | 5,2% | 5,6% | 1.371 | |
| Nepoznato | 5,3% | 3,1% | 1.400 |
Grupe ispod 1% (6)
| Grupa | 2022. | 2011. | Broj |
|---|---|---|---|
| Islamska | 0,56% | 0,4% | 148 |
| Ostale hrišćanske | 0,37% | 0,4% | 98 |
| Agnostici | 0,03% | 0,0% | 9 |
| Ostale | 0,02% | 0,0% | 4 |
| Istočnjačke | 0,01% | 0,0% | 2 |
| Judaistička | 0,00% | 0,0% | 1 |
Udeo u svim popisanim. Izjašnjavanje nije obavezno, a „Nepoznato” je kategorija RZS-a. Udeo „Nepoznato” je u Srbiji 2022. veći nego 2011, pa razlika između kolona ne mora da bude stvarna promena. Nacionalnost i vera se ne ocenjuju i ne ulaze u poređenja. RZS, Popis 2022.
Cena života
- Korpa, usklađena
- 118.756 RSD, 2026-05, pomereno do 2026-09, procena iz najbližih gradova
- Prosečna plata
- 96.982 RSD
- Stanovanje mesečno
- 27.228 procena, stan od 50 m²
- Sve kroz platu
- 1,51 korpa i stanovanje
Procena Državna računica, a ne tržišno merenje; koristi se oprezno i poredi sa našim cenama iz prodavnica. Stanovanje: za ovo mesto nema kirija ni kupoprodaja, pa je ovo procena iz cene novih stanova, svedena na istu skalu. Uporedi cene u prodavnicama.
Stanovanje i obrazovanje
- Stanova
- 14.840
- Prazni i napušteni
- 21,5%
- Pod zakupom
- 4,4%
- Zgrade starije od 1971.
- 59%
- Viša ili visoka škola
- 14,1%
- Bez srednje škole
- 33,7%
Popis 2022. RZS.
Posao i plate
- Neto plata, 12 meseci
- 96.982 do 08/2026
- Zaposlenih na 1.000
- 316
- Aktivnih firmi
- 389 09/2025
- Nezaposlenih na birou
- 1.340 09/2025
- Budžet po stanovniku
- 71.541 RSD, 2024.
- Ulaganja po stanovniku
- 13.863 RSD, 20,2% rashoda
Plata zaposlenih koji ovde žive, bez obzira na to gde rade. Tačka je ovo mesto, crta je Srbija.
Zdravstvo
- Lekara
- 39
- Stanovnika po lekaru
- 651
- Zubara
- 5
- Farmaceuta
- 0
Podaci za 2024, samo zdravstvena služba. Broji se gde ljudi rade, pa bolnički centri izgledaju bolje od mesta čiji se stanovnici tamo leče.
Škole i vrtići
- Skor na maloj maturi
- 484 2025/26, prosek mesta 481
- Osnovnih škola
- 8
- Dece u vrtiću
- 798 2025/2026
- Obuhvat vrtićem
- 52% naša procena
Skor je prosek tri standardizovana testa, ponderisan brojem učenika. Više govori o generaciji i porodicama nego o samoj školi. Ministarstvo prosvete.
Od čega se živi
Popis 2022.
Popis 2011.
| Grupa | 2022. | Udeo | 2011. | Udeo |
|---|---|---|---|---|
| Zaposleni | 8.666 | 33,0% | 10.267 | 30,8% |
| Penzioneri | 7.233 | 27,6% | 8.053 | 24,2% |
| Deca do 15 godina | 3.455 | 13,2% | 4.398 | 13,2% |
| Učenici i studenti | 1.360 | 5,2% | 2.354 | 7,1% |
| Nezaposleni | 1.313 | 5,0% | 2.582 | 7,7% |
| Domaćinstvo i ostali | 4.201 | 16,0% | 5.667 | 17,0% |
RZS, popisi 2011. i 2022: svaka osoba je u jednoj grupi. Stopa nezaposlenosti po popisu je 13,2%. Godišnje, PIO fond: 7.048 korisnika penzija u 2026-06, prosečna penzija 55.397 RSD, 88 korisnika na 100 zaposlenih. Ne ulazi u ocenu.
Komunalije i putevi
- Domaćinstva na vodovodu
- 98,7%
- Domaćinstva na kanalizaciji
- 16,1%
- Prečišćene otpadne vode
- 75,0%
- Opštinski putevi sa savremenim kolovozom
- 100,0%
- Divlje deponije, prijavljene
- 8
Godišnjak Opštine i regioni, podaci za 2024. Priključci prema domaćinstvima iz popisa 2022, pa vikend kuće mogu da podignu udeo. Ne ulazi u ocenu.
Mobilna mreža i internet
- Mobilna mreža, preuzimanje
- 154 Mb/s
- Broj mobilnih testova
- 304
- Fiksni, preuzimanje
- 120 Mb/s zavisi od paketa
Ocena ide iz mobilne mreže, jer ljudi internet uglavnom koriste na telefonu preko 4G i 5G. Fiksna brzina više pokazuje koji paket korisnici biraju nego šta je dostupno, pa nije u oceni. Prosek Speedtest merenja za 3. kvartal 2026, koja sami pokreću korisnici. Kod malog broja testova rezultat je nesiguran. Speedtest by Ookla Global Fixed and Mobile Network Performance Maps, CC BY-NC-SA 4.0.
Vazduh
- PM2.5 zimi, procena
- 31,2
- Leti, model
- 6,4
- Emisije SO₂ iz fabrika
- 4 t 2024, pogona: 13
Procena Ovde nema SEPA stanice za PM2.5. Prikazan je atmosferski model za 2025, a zimska vrednost je pomnožena sa 1,30, koliko model u proseku potcenjuje merenja. Stvarna vrednost može biti znatno drugačija. Emisije: NRIZ registar.
Bezbednost na putu
- Sa povređenima 2025.
- 49
- Sa poginulima 2025.
- 0
- Teških godišnje na 10.000 ljudi prisutnih tokom dana
- 18,6 25.224 ljudi tokom dana
- Sve nezgode 2026.
- 70 tekuća godina
- Na glavnim putevima van naselja*
- 0 od 49 teških, 2025.
Ocena ne računa nezgode na autoputevima i brzim putevima (4% teških nezgoda ovde), a deli se sa dnevnim stanovništvom: stanovnici plus ljudi koji tu rade, minus oni koji rade negde drugde. Drugi tranzitni putevi su i dalje uračunati; zvezdica je naš proračun koji ne menja ocenu. MUP, otvoreni podaci.
Osude za krivična dela
- Osuđenih odraslih 2024.
- 79
- Za imovinu
- 11
- Za život i telo
- 6
- U saobraćaju
- 21
Osude po mestu izvršenja, ne prijavljena dela i ne ocena bezbednosti, zato nisu u indeksu.
Povezanost
- Do sedišta regiona*
- 36 min 81. od 161
- Do najbližeg velikog centra*
- 51 min 57. od 161
- Do Beograda*
- 104 min 71. od 161
- Do najbližeg fakulteta*
- 32 min 100. od 161
- Do najbliže srednje škole*
- 0 min 1. od 161
Minuti vožnje kolima bez gužve, od centra mesta. Ne meri autobus i ne ulazi u ocenu. Veliki centri su Beograd, Novi Sad, Niš i Kragujevac. Nula znači da je cilj u samom mestu. Red 1 je najbliže.